Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 10-05-2008, 13:57
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
600 hekin egy hullába jó ha van 15k sereg azért ez közel se milliárdok és van rá 2 napja feltölteni az még egy kezdőnek is megy. A varik ára általában jóval kevesebb mint az eliteké vagy a paciké így az átképzés szerintem pénzpazarlás így is lesz egy csomó üres helye fenn ha pl. óriásra épít.
A betegség akkor fertőz mikor hazaér a sereged ha hullaként ér haza és fellépsz szerintem nem leszel beteg ha fenn fajt váltasz de cáfoljon meg akinek mások a tapasztalatai.
De. A hulla is meg tud betegedni. Es mivel altalaban nincs korhaza, ugye igen lassan esik le rola. Persze semmi hatassal nem volt ra. Epp ezert, amikor bejott az a valtozas, hogy a szintlepeskor mar nem esik le rolad a betegseg(hodito 6.4), aki hullaval lepett fel, es utott elozo szinten hullat, vagy beteg orit, viccesen elkezdtek hullani az emberei. Na de ez ki lett kuszobolve, direkt ez a hullanal ki lett javitva, talan vmelyik modositasnal benne is van...
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 10-05-2008 at 13:59..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 10-05-2008, 17:46
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De. A hulla is meg tud betegedni. Es mivel altalaban nincs korhaza, ugye igen lassan esik le rola. Persze semmi hatassal nem volt ra. Epp ezert, amikor bejott az a valtozas, hogy a szintlepeskor mar nem esik le rolad a betegseg(hodito 6.4), aki hullaval lepett fel, es utott elozo szinten hullat, vagy beteg orit, viccesen elkezdtek hullani az emberei. Na de ez ki lett kuszobolve, direkt ez a hullanal ki lett javitva, talan vmelyik modositasnal benne is van...
Megtaláltam közben:
"Az élőhalott fajról más fajra való átváltást segítendő, ezentúl szintlépéskor az élőhalott fajú ország esetleges betegsége (amiről élőhalottként nem tudsz) automatikusan törlésre kerül. Ez azt jelenti, hogy ha élőhalott fajjal játszottál, és szintet lépsz, akkor az új szinten nem kell azonnal betegséggel számolnod."
Az milyen szép süti lehetett ha felléptél egy hullával majd piac és kórház nélkül kaptál egy jó kis náthát engedhetted el az egységeidet míg lett piacod
Reply With Quote
  #23  
Old 10-05-2008, 18:03
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyuresz View Post
Üdv!

[...]
Az Elf -szerintem- nem a legjobb választás hadisnak, inkább varinak, vagy gazdálkodó, esetleg tudósnak használnám.
[...]
Csak én nem értem ezt a mondatot?
A "hadis" azt jelenti, hogy csatákkal vívott háborúkra bállított ország. A varis, gazdálkodó, tudós, meg személyiségek.
Hol az összefüggés? (Ha meg az a "varis" szó nem szemet, hanem beállítottságot jelent, akkor meg aztán egészen elképesztő. Mondjuk ki: gömbölde. Mert az elf, mint varis ország másra nem jó. Átütik, átlopják, ő pedig csak nézelődni tud, amióta kiherélték.)

Egyébként ha sok a pénzed, nagyon is jó az elf hadi, mert senki nem gondol arra, hogy az most jól be fog verni. Sőt, érdemes egy kis leprát is magadon tartani. Nincs jobb, mint amikor beversz valakit elffel, hazakísárnek, de te elengeded a sereged, bvásárolsz íjászokat, lepattan rólad, és még leprás is lesz.
Ehhez viszont sok pénz, és sok gépnél töltött idő kell.
Orkot ne vigyél, ha kezdő vagy, ki fognak csontozni. (Pl körönként lelopják a tekidet meg a kajádat. Idegesíteni fog, hidd el.)
Legyél gnóm, vagy óriás. Gnómként kereskedőt, óriásként tudóst ajánlok mint személyiség. Így mindkettőbe elég 1% (esetleg 1 db) kocsma.
Vagy legyél törpe. Azzal tudsz magadnak termelni, és még midnig lehetsz jó hadis, mivel 56% lakitekivel elég sok egység fér a barakkjaidba, tornyaidba.
Csak akkor vigyázz a tekercsedre, mert mindenki abból fog élni, aki alattad van 5 körre.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #24  
Old 10-06-2008, 08:52
Belseeboob Belseeboob is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Csak én nem értem ezt a mondatot?
A "hadis" azt jelenti, hogy csatákkal vívott háborúkra bállított ország. A varis, gazdálkodó, tudós, meg személyiségek.
Hol az összefüggés? (Ha meg az a "varis" szó nem szemet, hanem beállítottságot jelent, akkor meg aztán egészen elképesztő. Mondjuk ki: gömbölde. Mert az elf, mint varis ország másra nem jó. Átütik, átlopják, ő pedig csak nézelődni tud, amióta kiherélték.)

Egyébként ha sok a pénzed, nagyon is jó az elf hadi, mert senki nem gondol arra, hogy az most jól be fog verni. Sőt, érdemes egy kis leprát is magadon tartani. Nincs jobb, mint amikor beversz valakit elffel, hazakísárnek, de te elengeded a sereged, bvásárolsz íjászokat, lepattan rólad, és még leprás is lesz.
Ehhez viszont sok pénz, és sok gépnél töltött idő kell.
Orkot ne vigyél, ha kezdő vagy, ki fognak csontozni. (Pl körönként lelopják a tekidet meg a kajádat. Idegesíteni fog, hidd el.)
Legyél gnóm, vagy óriás. Gnómként kereskedőt, óriásként tudóst ajánlok mint személyiség. Így mindkettőbe elég 1% (esetleg 1 db) kocsma.
Vagy legyél törpe. Azzal tudsz magadnak termelni, és még midnig lehetsz jó hadis, mivel 56% lakitekivel elég sok egység fér a barakkjaidba, tornyaidba.
Csak akkor vigyázz a tekercsedre, mert mindenki abból fog élni, aki alattad van 5 körre.
En meg mindig az elf mellet vagyok leképzek par varit aki felpakolja a spec varázslatomat és nem látjak az átalakulásomat okok van nemely extrem orias vari aki belát de azert az ritka!
Es ezert mert nem látnak szerintem kicsi az esely a tamadásra tudom persze Toli az kell valamenyi mert a tekikek lenyulják de sok lovas es utos kis lathatatlan orit lehet csinélni!
Reply With Quote
  #25  
Old 10-06-2008, 09:06
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Belseeboob View Post
En meg mindig az elf mellet vagyok leképzek par varit aki felpakolja a spec varázslatomat és nem látjak az átalakulásomat okok van nemely extrem orias vari aki belát de azert az ritka!
Ha fenn van a fajivari, nincs olyan óriás aki látna bármit is.
Persze van, amit ki lehet számolni 2 gömbből, de ahhoz meg már nagyon kell érteni a játékhoz.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Stev For This Useful Post:
  #26  
Old 10-06-2008, 12:13
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez annyira nem egyszerű folyamat.
Bármi is legyél utána, alaposan számolgass. Nem tom van-e jó országtervező programod, ha nincs, akkor keresd fel pl ezt: Bimmbimm országtervezője, és tervezd meg a következő ország felépítését.

...

Sok sikert hozzá.
Csak annyit teszek hozza h vannak dolgok ami nem egeszen pontos (pl fegyver termelese torpenek) de tenleg ugyes progi!
Reply With Quote
  #27  
Old 10-06-2008, 17:23
Imhotep Imhotep is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 5
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Csak annyit teszek hozza h vannak dolgok ami nem egeszen pontos (pl fegyver termelese torpenek) de tenleg ugyes progi!
Szinte mindent max. tekivel számol, azért van több hely barakkokban, kocsmákban, templomokban házakban.
Reply With Quote
  #28  
Old 10-06-2008, 20:58
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Belseeboob View Post
Es ezert mert nem látnak szerintem kicsi az esely a tamadásra tudom persze Toli az kell valamenyi mert a tekikek lenyulják de sok lovas es utos kis lathatatlan orit lehet csinélni!
Ha erre akarod az elfet használni, lehet, hogy visszatérsz majd ide, és a topik címe ez lesz: elf átlakulása mivé is?
Szerintem ha hadizni akarsz, akkor óriás legyél. Sokkal könnyebb átalakulni rá hullából, mint a többi hadis fajra.
Ugyanis csak 1kocsma elég, templom mint a többinek, és mintegy kósza gondolat jutott az eszembe, hogy ha full mezőgazdasági tekerccsel lépsz át, és 0 lakáshelyzetivel, akkor kevesebb tanya is elég az első 24kör kihúzására.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #29  
Old 10-07-2008, 08:59
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Imhotep View Post
Szinte mindent max. tekivel számol, azért van több hely barakkokban, kocsmákban, templomokban házakban.
az ugy ok h max tekivel szamol de a orpenek van gond a fegyver termelesnel
nem 9/kor mint ahogy kellene legyen hanem 6/kor... ez csak amit eszrevettem elso hasznalatnal...
Reply With Quote
  #30  
Old 10-07-2008, 17:15
Belseeboob Belseeboob is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

RE ujbol!

Abban kérném a segitsegeteket hogy ha Elf Hadi lennek akkor milyen ország felépítést ajánlanátok 600 hekire!
varik tolik sereg megoszlása légyszíves irjatok észrevételeket!
Hektár:
Szabad terület: 0%
Ház: 20%
Barakk: 33%
Kovácsműhely: 3%
Tanya: 10%
Könyvtár: 3%
Raktár: 2%
Bányák: 0%
Őrtorony: 15%
Kocsma: 8%
Templom: 5%
Kórház: 0%
Piac: 0%
Bank: 1%

Fatelep: 0%
Kőbánya: 0%
Fémbánya: 0%
Agyagbánya: 0%
Drágakőbánya: 0%

Erdő: 0%
Kőlelőhely: 0%
Fémlelőhely: 0%
Agyaglelőhely: 0%
Drágakőlelőhely: 0%
Faj: válassz Elf Ork Félelf Törpe Gnóm Óriás Élőhalott Ember
Személyiség(ek): --- Kereskedő Tolvaj Varázsló Harcos Tábornok Vándor Tudós Gazdálkodó Túlélő

Népesség: 7800
Foglalkoztatottság: 92% 7200 dolgozik
Foglalkoztatottság (bank nélkül): 91% 7125 dolgozik
Érték: 28560

Barakk férőhely: 10296
Templom férőhely: 3900
Kocsma férőhely: 2600
Őrtorony férőhely: 4680
Barakk mínus Torony: 5616

Én erre gondoltam mit szóltok?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hulla tuning Druida Megvalósult javaslatok 1328 05-20-2010 20:30
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 06:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu