Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 11-11-2009, 20:12
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

A fordulást azonnal meg lehet ejteni,az nem számít klán ki- és belépkedésnek.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 11-11-2009, 20:16
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
háát nem tudom hogy támogatnám e vagy sem

Az hogy valaki átépit az ütéshez , azért ez a játékhoz tartozik. Ingyen semmit se adnak. Ez azért ne legyen már indok

Mi van pl forduláskor?? akkor azt is kiiktatom?? Mondjuk leforditom az orit épp a min föld felett vagyok, majd erre klánütés miatt még fordulni se tudok és totál kivernek a min földből.

Én hagynám talán ugy ahogy van. Tul egysiku lenne a hod, kiszámitom kidobok 1-2 tagot (vagy odafokozok), 2 körre, aztán kényelmesen elmehetek aludni, mert a siker biztos.

Hova tünik a játék izgalma?? beverem, nem verem?? szembejön, nem jön szembe?? ha beverem mennyit hozzok??
az atépitésnek mi koze ehez ?
én csak egy extrém példát irtam hogy mennyibe kerulhet egy ilyen sikertelen utés(de létezik is ilyen ori aminek ennyibe kerulne)

a szintlépést se keverd bele mert szintetlépni ugyanugy lehet sereg elol igyis meg ha 2 koros a kilépés akkor is

és ettol jonne meg a játék izgalma hogy visszajon vagy sem az ellen
es nem venné el a játékélményt a támado féltol

aki nem akarja megkockáztatni hogy sereget kapjon az ne lépjen klánba
ha meg már klánbalépet viselje a kovetkezményeit
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Fáraó For This Useful Post:
  #43  
Old 11-11-2009, 20:17
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
aki nem akarja megkockáztatni hogy sereget kapjon az ne lépjen klánba
Ancsa,aki Jack: ezt hogy érted? Szövetségen Kívül nem megy a játék.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #44  
Old 11-11-2009, 20:19
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
szerintem apapkovetelménynek kéne lennie hogy ne lehessen igy minimalizálni a vesztegeket
es hogy minden klán tartson annyi egységet az orijában ami egy sikeres védést esetleg egy visszatámadást lehetővé tesz
és le lehessen verni azokat akik tul sokat kockáztatnak es uresen hagyják magukat vagy olyan éplistájajuk van ami nem túl életképes
nem biztos hogy ezzel minimalizálva vannak az ütések

Ki tudja kinek mennyi hekit kell leadni, ki tudja kinek mennyi a kedvezmányese. Na ezt kell beszorozni a kilépett tagokkal, persze csak akkor ha vissza is akarnak lépni

5-6 tagnál vagy többnél ha csak 400 hekit számolok leadásra, azért az nem kevés föööd

tetejébe visszalépsz lehet hogy rosz helyre essel, na bumm ujra veszithetsz földet.

tehát akkor fekete fehéren lássam ez lenne a cél??
" 8 tagu klán rááll a másik 8 tagura. A védekező nincs felkészülve, ergo a veszteséget minimalizálni szeretné, szembe menni nem tud mert 4 tag dolgozik utazik, tehát nem tud gép elé jönni, tehát kitesz mondjuk 6 tagot.
Na most ha késleltetve lenne a kilépés, akkor be is verik, tetejébe a tagok is kilépnek, tehát visszajövetelnél ujabb földleadás lenne."


remélem rosszul gondoltam, és értelmeztem a célt
Reply With Quote
  #45  
Old 11-11-2009, 20:31
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
az atépitésnek mi koze ehez ?
én csak egy extrém példát irtam hogy mennyibe kerulhet egy ilyen sikertelen utés(de létezik is ilyen ori aminek ennyibe kerulne)

a szintlépést se keverd bele mert szintetlépni ugyanugy lehet sereg elol igyis meg ha 2 koros a kilépés akkor is

és ettol jonne meg a játék izgalma hogy visszajon vagy sem az ellen
es nem venné el a játékélményt a támado féltol

aki nem akarja megkockáztatni hogy sereget kapjon az ne lépjen klánba
ha meg már klánbalépet viselje a kovetkezményeit
nem csak te irtad ezeket az átépitéseket, mások is, vagy lehet hogy tévedtem

szintlépés lesz majd következőleg tiltva mert más esett nem lesz jo, lefordul a fele klán Ergo tiltsuk be

az csak támadonak élmény ha hozz sok sok hekit a vesztesnek nem bár lehet hogy élménynek veszik, a mai világba van aki ennek örül van aki annak. Furi egy világ van

helyes akkor én ugy akarok játszani hogy klánba nem lépek be, csak ugy mennék, hogy is kell az ilyen?? (ezt te se mondtad komolyan, gondolom én komolyan)
Reply With Quote
  #46  
Old 11-11-2009, 20:31
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ancsa,aki Jack: ezt hogy érted? Szövetségen Kívül nem megy a játék.
ne offoljuk szét a tpicot a személyes dolgokkal
ha nem lépsz klánba tutira nem fognak leverni ez 100%
aki ennyire félti a seggét az minek lép klánba ?
nem akarok lenézni ezért senkit mert amég vannak kiskapuk kidobálás/elfokozás addig mindig lessz akinek jol fog jonni és kihasználja szimplán azért mert igy jobban megéri és kevesebb foldet veszit vagy éppen semmit
más kérdés hogy az ilyen kiskapukat szerintem be kéne csukni hogy élvezhetobb legyen a játék
Reply With Quote
  #47  
Old 11-11-2009, 20:42
Fáraó Fáraó is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: London
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
nem biztos hogy ezzel minimalizálva vannak az ütések

Ki tudja kinek mennyi hekit kell leadni, ki tudja kinek mennyi a kedvezmányese. Na ezt kell beszorozni a kilépett tagokkal, persze csak akkor ha vissza is akarnak lépni

5-6 tagnál vagy többnél ha csak 400 hekit számolok leadásra, azért az nem kevés föööd

tetejébe visszalépsz lehet hogy rosz helyre essel, na bumm ujra veszithetsz földet.

tehát akkor fekete fehéren lássam ez lenne a cél??
" 8 tagu klán rááll a másik 8 tagura. A védekező nincs felkészülve, ergo a veszteséget minimalizálni szeretné, szembe menni nem tud mert 4 tag dolgozik utazik, tehát nem tud gép elé jönni, tehát kitesz mondjuk 6 tagot.
Na most ha késleltetve lenne a kilépés, akkor be is verik, tetejébe a tagok is kilépnek, tehát visszajövetelnél ujabb földleadás lenne."


remélem rosszul gondoltam, és értelmeztem a célt
biztos hogy minimalizálva vannak hisz nem 10-15ezer hekit buknak hanem 6*400at
és ha késleltetve lenne meg se nyomnák a kilépes gombot ugy nem lenne pluszba semmi veszteséguk bár tobb lenne mint igy és a támadó fél megkapná a megérdemelt foldet mert erosebb volt és jobban felkészult
Reply With Quote
  #48  
Old 11-11-2009, 20:44
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mielőtt mindenki csak azt látná, hogy ez áldozat nélküli menekülés, és semmi más, azt is vegyétek számításba, hogy a szövetségbe belépéshez földterületet kell leadni. Akár az országod területének 50%-át (felét!!!) is! Egy-egy ilyen szövetségből kidobálás komoly veszteségeket okoz, amit nem hiszem, hogy bárki is túl sűrűn el akarna játszani!

A véleményezéskor ezt is tessék figyelembe venni, még ha eddig ezt nem is említette senki!
Quote:
Originally Posted by Fáraó View Post
ha van elég topkore akkor ez kompenzálhato azért hisz kap rá klánbalépési kedvezményt is
igaz nem a végletekig de azért vissza lehet élni vele
Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Igy van. Eleg sok topkorrel eleg sokaig el lehet ezzel jatszani. Valamint meg ha nem is lenne, mondjuk 5% fold is jobb mint 14%. Igy kerek ez a megjegyzes.
Igen, és azt se felejtsük el, hogy a klánba lépési kedvezmény - ha jól emlékszem - a kláncsaták növelése érdekében lett bevezetve, nem menekülési célból. Úgy tűnik ez visszafelé sült el. Így nem sok kláncsata lesz a jövőben, mert senkinek nem éri meg, hogy energiát fektessen a nagy semmibe.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Arwen For This Useful Post:
  #49  
Old 11-11-2009, 20:59
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Igen, és azt se felejtsük el, hogy a klánba lépési kedvezmény - ha jól emlékszem - a kláncsaták növelése érdekében lett bevezetve, nem menekülési célból. Úgy tűnik ez visszafelé sült el. Így nem sok kláncsata lesz a jövőben, mert senkinek nem éri meg, hogy energiát fektessen a nagy semmibe.
Ismételten emlékeztetnék egy topicra a részklánokról...
Nos nem lenne ilyen probléma ha menne a hadüzi és 24 kör mulva látható ráállás nélkül lehet támadni 48körig. Ha a 24 kör alatt kiteszik a klán felét a "félősök" akkor nincs gond mert nem lesz támadás DE FÖLDLEADÁS SEM a támadóknál!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
  #50  
Old 11-11-2009, 23:49
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
bator pekek
Egyéniben elfokozással minimalizálni a veszteségeket taktikai elem, klánszinten a tagok kidobásával minimalizálni a veszteségeket "bátorság"...

Szerintem mindkét kiskaput meg kéne szüntetni, Vityu ötlete nem rossz.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 09:07


All times are GMT +1. The time now is 08:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu