Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-27-2006, 15:42
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyebkent azt a hatranyat az orknak hogy nem termel rendesen lehet potolni lopassal szerintem ez is mint minden mas strategiafuggo az biztos hogy legtobb jatekoshoz hetvegiben a Torpe igazodik. De elkepzelheto hogy valaki jobban jatszik orkal vagy oriasal vagy akar elfel.
Ami az adot illeti szerintem nem erdemes tul magasra emelni fontosabb a moral. Valamint a torpe elonyehez tartozik hogy 10 kor utan mar tud lopni igy a koros bevetelet megduplazza mar az elejen de mas fajokkal is 20 kor utan mar lehet potolni a kissebb adobol a hianyt es az visszaterul ha jobban no a nepesseg
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 01-27-2006, 16:47
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ugyan mar. Az ork gyorsban marha hamar felhuz bankot es a lovet nem viszed el tole az tuti.A nyeranyagot meg siamn be lehet tolikkal szerezni.Az elejen be lehet utni.De hat a hetvegi hosszu van ido boven visszamenni...
Reply With Quote
  #23  
Old 01-27-2006, 16:57
Vik Vik is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

csakatorpekereskedo!!! igaz Szecsa?

orias: tenyleg az elmondottak miatt nemjo, mer meg tudna lopni mondjuk a nyerset, de aki oriassal van az eppen azon akar sporolni, h nem tart tolit...

ork: ha mar 1* ork, akkor meg tabornok, zsebeljunk be meg 10% tamadoerot ha egyszer ilyen tamado szellemu fajt valasztunk, a penzt meg oldjuk emg valahogy ugyesen

elf: jojo, de most jaccccunk, vagy bebetonozzuk magunkat a csoport kozepere?

hulla: jokerdes, 1* ki szeretnem probalni arenaba, de hetvegibe szvsz nagyon gyenge, mivel vannak paran, akik nem zavartatjak magukat 1 kis betegseg miatt, es akkor mar oda az egyik nagy elonye hogy nem utik... 1 lehetoseg van, h a mezony kozepen maradva egy kis ideig menni fosztani, akkor jon a penz is, meg a katona is, amit aztan lehet tovabbkepezni ismet lovasba es akkor lehet, hogy a hullanak nem si kell kereskedo szemelyiseg, mer gyulik a penz...

gnom: hat aki ki tudja hasznalni a gnom elonyet hetvegibe, az megitn nem jatszik, csak tamagocsinak hazsnalja az orszagot, mer ha van energiaja annyi tekit megirni, akkor haboruzni mar nem marad semmmi....

fel-elf: hat a -10% tamadoerejevel nem feltetlen egy porgos adok kapok jatekra van kielezve...
esakkor a vegere ismet: csakatorpekereskedo (szecsa lenyulta a szovegem)
na de tenyleg ha egy olyan esetet nezunk, hogy alapvetoen MF-ek jatszanak, nincs szovi, es van 1 egesz jo jatekos torpevel, akkor neki van a legnagyobb eselye nyerni, ha mondjuk egyszerre 2 orszagnal nem piszkalja tobb lentrol, emr kettot meg ki lehet birni, hamar at tud kepenzi ha strategiat kell valtani, ami nem egy utolso szempont, es azert a 20% lakashelyzet, hat ugye az nem tekibe van, tehat azt nem lehet ellopni se.

es termeszetesen sokat kell ulni hetvegi kozbe, nem szabad elaludni

osszegzeskepp: ha egy ork tabornok vegig ul 55 orat a gep elott, es van egy pici szerencseje, akkor nagyon meg tud verni egy olyan torpet, aki csak 40 orat ul vegig az 55-bol
varom az ellenvelemenyeket az elhangzottakkal kapcoslatban

sajnos mivel kaptam egy ilyen uzenetet ezert utolag kellett atszerkesztenem az uzenetet (csak kivenni a smileikat), es sok helyen nembizt, h erzodni fog h mit akartam pontosan.... ezvan

ati: lehet majd ugy megcsinalni ezt a smile limitet, h bizonyos karakterszam utan lehet tobbet is egy uzeneten belul?

You have included 10 images in your message. You are limited to using 4 images so please go back and correct the problem and then continue again.
Reply With Quote
  #24  
Old 01-27-2006, 17:48
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Alba, az elejen a 20% lakitekercs sokat szamit. Orkkal nagyon nehez az eleje, nem tudom probaltad e, amikor bizonyara tapasztaltad, a torpe moralja csokken 2-vel olyan 10 kor utan, akkor az orknak harommal! Lehet bejon a tamado, es azzal foszthatsz, de nehezkes..S meglehetosen sok hazat kell epiteni.

Vik, megtetszett ez a "szo" :-) Mellesleg szepen leelemezted a fajokat. Orkkal ne feledjuk van mindig egy fel kepzesnyi hatranyod a torpevel szemben...Ork tabornokkal nem fogsz tudni sztem ervenyesulni...Az halott ugy, szerintem. Egyszer ha valaki jatszik egy ilyen felallassal, kerem ossza meg az elso 40 korre vonatkozo tapasztalatat! 7 kor alatt lehet bejon a bank, es termeled a lovet, de mit ersz vele? Mivel jobb, mint 9 kor? 7. korre ha nagyon ugyes vagy, van 50k-d, erre a kamat (100%-os adoval egyutt) +12k...Viszont 8 kor mulva 3-mal romlik a moralod...12-13. korre mar 60%-ot alulrol surulod...Persze, kisebb adokulccsal kell orkkal jaszani, de akkor mibol lesz penz kepzesre? S mi fog kamatozni? Orkkal az elejen tutira nem fogsz tudni tekit irni pl. Viszont torpekereskedovel lehet hogy tudsz...es lehet lakashelyzetit S akkor szombat hajnali 3-ra lehet 8k néped...Orkkal viszont jo ha elered az 5k nepet, es akkor mar nagyon sok hazad van...Annyi, hogy masra nagyon nincs is hely...Sok az a +20% hely. Nagyon sok! Csak erdekessegkeppen...100 haznal nem hinnem, hogy mindegy, hogy 4e vagy 5,2e a nepesseged S erre johet a torpevel irott tekercs....140 hazzal erdemes nyomulni 250 heki korul...Aminel ha van pl. 20% tekercsed, akkor 8k a népességed...Ezt hajnali 2-3-ra ellehet érni Egyeb fajjal, akkor max. 5k népet láttam...s azért 300 katona már számít...nagyon számít...S persze ne feledjük, elmegyünk 10e pontra, a tolik érvényüket vesztik, s akkor már vari sem kell sok...csak ló és íjj!
Reply With Quote
  #25  
Old 01-27-2006, 18:07
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa
7 kor alatt lehet bejon a bank, es termeled a lovet, de mit ersz vele? Mivel jobb, mint 9 kor? 7. korre ha nagyon ugyes vagy, van 50k-d, erre a kamat (100%-os adoval egyutt) +12k...Viszont 8 kor mulva 3-mal romlik a moralod...12-13. korre mar 60%-ot alulrol surulod...Persze, kisebb adokulccsal kell orkkal jaszani, de akkor mibol lesz penz kepzesre? S mi fog kamatozni?
Az elejen nem muszalj bealitani a fajt es akkor nem esik jobban a moral mint torpevel.
Reply With Quote
  #26  
Old 01-27-2006, 18:11
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

De akkor nem is jon bank...csak siman Viszont ez egy jo otlet...csak amig a moralod helyrerazodik, elmegy 40-50 kor..es addig elvesztetted a jatekot Mert a torpek leszednek/lelopnak stb stb (Nekem ez a tapasztalat)
Reply With Quote
  #27  
Old 01-27-2006, 18:17
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

De ami a +20% ferohejet illeti az tenyleg nagyon sok es ez egy nap utan mar erzodik es kesobb csak fokozodik. De a torpe max csak 20%-al tud tobbet kepezni mig az ork tamadoereje +30% ugyhogy szerintem meg ez sem billenti egyertelmuen a merleget a torpe oldalara. Bar meg hozzatartozik ehez az is hogy a torpenel a kepzesbol adodo elony vonatkozik a varik es tolik szamara is mig az orknal az elony a seregre korlatozodik es neki kellene tobb toli mert be kell szerezni a nyersanyagot es szukseg van a lakashejzeti tekikre is.
Reply With Quote
  #28  
Old 01-27-2006, 18:21
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa
De akkor nem is jon bank...csak siman Viszont ez egy jo otlet...csak amig a moralod helyrerazodik, elmegy 40-50 kor..es addig elvesztetted a jatekot Mert a torpek leszednek/lelopnak stb stb (Nekem ez a tapasztalat)
Persze siman jon a bank de megeri ha nem esik a moral. Egyebkent sem szamit nagy elonynek hogy 7 kor az epites. Az orknak a hadierejeben van elony na meg a +2 tabornok.
Reply With Quote
  #29  
Old 01-27-2006, 18:26
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Sajnos en nagyon elfogult vagyok a torpevel kapcsolatban Nekem a taktikaim a torpere vannak kifejlesztve...S ha orkkal kell annyi +tolit kepezned, akkor lora kevesebb jut...es ergo szerintem nehezebben utsz az elejen...igy a top1-et nehezebben fogod meg...mert mire elersz addig, hogy van 500 lovad, addigra neki lesz 350 ijja...sztem!
Reply With Quote
  #30  
Old 01-27-2006, 18:29
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nem igazan latom at, hogy az orkkal, mikor fogsz tudni veszelyes lenni a top1-re, aki nagy esellyel torpe. Ha bevered 1 sereggel, akkor o bever 2-vel...Ezt azthiszem 2 hete eljatszottam...S aztan raalltam ijaszra, es a kov. ork sereg mar nem jott be, en viszont 2-vel meg mindig atvittem.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hétvégi játék félelffel csakegygnóm Segítség 17 01-26-2008 14:30
Legyen karácsonykor extra-hosszú hétvégi játék? Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 37 12-23-2007 22:58
24.03. Hétvégi játék Ati Hódító Kézikönyv 2 07-12-2007 19:08
Hétvégi játék győztesének díjazása olasz Elvetett javaslatok 1 10-26-2006 14:13
A hétvégi játék pontozása Kari Általános beszélgetés Hódítós témákban 2 05-26-2006 16:45


All times are GMT +1. The time now is 07:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu