Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 03-09-2008, 09:35
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Cool

4 elf együtt nem rossz, mert nem látsz be, és a védelme is a legjobb, de ha tolik, varival elég szép károkat lehet okozni náluk...így négyen kb annyi kárt tudnak okozni ártóval, mint egy félelf, csak 4 tolit hosszabb idő leölni...de sok lúd disznót győz elv alapon elég életképes szövi lehet (persze 4 félelf több kárt csinál, de ez egy elfes topik, inkább nem hasonlítok túl sokat), bár a mostani szövijeimmel sztem nem akadály...3 óriás hadi,annyi varival, hogy ember kivételével majdnem az összes tolit be tudják ártani, és egy óriás hadivari, még több varival...szvsz itt is az a kérdés, hogy ki az ellenfél
én kíváncsi lennék egy "4 elf toli öszeáll" szövire, mind tagként, mind ellenfélként
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 03-09-2008, 09:40
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

No, elmondom még egyszer, lassan, tagoltan: nem azt mondtam hogy az elf nem lehet jó tolvaj, hanem azt, hogy nem nevezném kimondottan tolvaj fajnak. Szerény véleményem szerint egy faj, amelyik maluszt kap az alvilági tevékenységekre, nem nevezhető KIMONDOTTAN (ez a kulcsszó tolvaj fajnak.

Leírjam még néhányféleképpen?
Reply With Quote
  #23  
Old 03-09-2008, 09:42
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
A félelf bányász. Legalábbis a bányatalálás tekintetében veri a törpét...
Na igen, ez amúgy számomra az egyik legérthetetlenebb dolog a játékban, de nincs túl nagy jelentősége, és ez amúgyis egy elfes topic

Last edited by laci; 03-09-2008 at 09:47..
Reply With Quote
  #24  
Old 03-09-2008, 09:47
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
csak 3 dolgot mondok...

1. ugyen nem a gyors csopiba jelentekztél??? (5U)
2. eme kérdés megválaszololására én is a forumot ajánlom...
3. ha esetleg nem lenne türelmed a forumot böngészni akkor elmondom...az elf az kimondott TOLIS!!! (vagy esetleg termelő betonelfek se rosszak)
Merész

Az elf se nem toli,se nem vari,hadinak lehet használni,de nem ajánlom. Ahogy meg lett mondva a herélés alkalmával,az elf egy békés,fedezgetős faj. Ez annyit tesz,hogy odavágni nem tud,de tűrni se

OFF/ fura,hogy a változtatások óta egy elfem volt (anarchban) ,azt is eladtam,mert a sírógörcs kerülgetett néha
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #25  
Old 03-09-2008, 10:51
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
No, elmondom még egyszer, lassan, tagoltan: nem azt mondtam hogy az elf nem lehet jó tolvaj, hanem azt, hogy nem nevezném kimondottan tolvaj fajnak. Szerény véleményem szerint egy faj, amelyik maluszt kap az alvilági tevékenységekre, nem nevezhető KIMONDOTTAN (ez a kulcsszó tolvaj fajnak.

Leírjam még néhányféleképpen?
köszi nem kell,és (ha ezt nekm intézted) én nem is mondom, hogy kimondottan toli, mert ez NEM enyhe túlzás, mint már előttem is kimondták, viszont érdekesnek találom, és sztem inkább toli legyen a saját érdekében egy elf, mint hadi, vagy vari, mivel a fantom miatt nem látnak be, és a tolik miatt nincs éplista se legtöbbször, kivéve, ha előtte megdolgozzák, vagy pár tűzgolyóval felmérik.
és igen, nem KIMONDOTTAN toli, de én csak sok tolival tartom életképesnek, úgy -ahogy
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #26  
Old 03-09-2008, 11:26
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli8 View Post
köszi nem kell,és (ha ezt nekm intézted) én nem is mondom, hogy kimondottan toli, mert ez NEM enyhe túlzás, mint már előttem is kimondták, viszont érdekesnek találom, és sztem inkább toli legyen a saját érdekében egy elf, mint hadi, vagy vari, mivel a fantom miatt nem látnak be, és a tolik miatt nincs éplista se legtöbbször, kivéve, ha előtte megdolgozzák, vagy pár tűzgolyóval felmérik.
és igen, nem KIMONDOTTAN toli, de én csak sok tolival tartom életképesnek, úgy -ahogy
Nem, nem neked írtam, csak nem idéztem be az összes hsz-t, amire válaszoltam, ez adhatott okot némi félreértésre

És szinte teljesen egyetértek azzal, amit itt leírtál.
Reply With Quote
  #27  
Old 03-10-2008, 18:07
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Tsobi, mert láma vagy.

Az elf jó tolinak. Belepakolsz 35% kocsmát, nem igazán van még félelf se, ami belopja. A feleseken kívül meg te bárkit lophatsz ennyi kocsmával, akár vakon is, gömb nélkül. Egy varis igy is ugy is levarázsol, úgyhogy templomból elég a kevés. A faji miatt nem látják a templomatid számát, és mivel lophatatlan vagy, éplista se lesz rólad. (Mondom, az ártóvarik meg bejönnek, akár 7% akár 20% templomod van... viszont 7% templommal durva tolis lehetsz durva védelemmel.)

Hadinak is jó, pont azért, mert békés, fedezgetős faj. Körbenézel, mit látsz? Áhh, ez csak egy elfecske... Legfejebb lelop. Majd jól leverem. De előtte beütöm ezt a másikat itt! Ennek biztos kisebb a védelme... És már ki is mentél valkire. És már jön is befelé az elf 5 sereggel a 60% barakkjából, 45% haditekivel.

Mindazonáltal, ha valaki nem elf megszállott, inkább fedezgessen. Egy hadis elf sérülékeny nagyon. A tolissal meg nem illdomos belekötni: óriás variba, gnóm variba, szövetségbe.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #28  
Old 03-10-2008, 18:10
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

"A faji miatt nem látják a templomatid számát."

Ezzel vitába szállnék, két gömb és megmondják...
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #29  
Old 03-10-2008, 18:12
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Hö?

Hogy érted? legömböltetnek egy orkkal, és ha bejön, akkor kevés a templomom? Vagy hogy érted? (Esetleg tüzes gömbre célzol? )
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #30  
Old 03-10-2008, 19:00
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Hö?

Hogy érted? legömböltetnek egy orkkal, és ha bejön, akkor kevés a templomom? Vagy hogy érted? (Esetleg tüzes gömbre célzol? )
Nem, szerintem arra gondol, hogy ha epp nem varazsoltal se te, se a ht semmit, es mashogy sem nott/csokkent a runaid szama, akkor a runanovekmenybol kiszamolja. Ehhez persze szinte 100%, hogy nem eleg ket gomb, hiszen azert szoktak varazsolni az elfek, sot neha piacolnak, fosztanak, lopnak runat....
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu