Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1191  
Old 05-09-2007, 22:19
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Példa A-ból.
4-5 elf egy klánból, egymás mellett a pontlistán. Közel s távol senki nincs a környéken akit a feltörekvő hadis üthetne. Ha bármelyiknél bepróbálkozik, az összes ugyanúgy fogja gyújtani mint eddig, azaz az elf meg lett erősítve malusok nélkül.
Mondjuk így már tényleg más a helyzet...

Viszont akkor ez nem járható út, mert ha a szövijeinek nem tud így segíteni, akkor meg lejjeb nem lesz értelme, és egy-egy háborúnál az elfet fogják utóljára hagyni, mert addig úgysem tehet semmit

Tehát akkor tényleg csak a maluscsökkentés marad
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1192  
Old 05-09-2007, 22:20
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Példa A-ból.
4-5 elf egy klánból, egymás mellett a pontlistán. Közel s távol senki nincs a környéken akit a feltörekvő hadis üthetne. Ha bármelyiknél bepróbálkozik, az összes ugyanúgy fogja gyújtani mint eddig, azaz az elf meg lett erősítve malusok nélkül.

Lentebb meg követhetetlen lenne az egész a rengeteg esemény miatt. Se az elf szövijei, se az ellenségei, de szerintem még maga az elf se tudná az esetek meglehetősen magas hányadában, hogy most van malus vagy nincs malus.
Ilyenből csak vita lenne később, mert bonyolult, nehezen értelmezhető és megmagyarázható pl egy kezdőnek.
Nyilván finomítani kellene még az ötletet.

(A másik (de ez már elég off): én úgy érzem, hogy az 1/A egyike a sok csoportnak a játékból, és attól hogy ott más játék folyik mint a többi csoportban, még nem kell hozzáigazítani mindent)
Reply With Quote
  #1193  
Old 05-09-2007, 22:26
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Nyilván finomítani kellene még az ötletet.

(A másik (de ez már elég off): én úgy érzem, hogy az 1/A egyike a sok csoportnak a játékból, és attól hogy ott más játék folyik mint a többi csoportban, még nem kell hozzáigazítani mindent)

Az A-ról ezt már sokszor sokfele olvastam. Az A az egyik legkisebb, legelhanyagolhatóbb csoport, akár ezt is aláírom. De akkor miért pont az A-ban derült ki, hogy valami gikszer van az elf védelmével? A lentebbi sok-sok ori sok-sok gazdája miért nem vette észre már korábban?

Továbbra is tartom, hogy nem lehet egyértelműen és érthetően megfogalmazni ezt a van malus nincs malus dolgot. Ennél sokkal egyértelműbb dolgokon is rendszeresen van fennakadás a súgóval kapcsolatban, ez csak vitákhoz vezetne. Lehet velem van a baj, de az egyszerű dolgokat szeretem, amire ránézek, és tudom, hogy kacsa vagy nem kacsa mégha hápog is.
Reply With Quote
  #1194  
Old 05-09-2007, 22:36
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Példa A-ból.
4-5 elf egy klánból, egymás mellett a pontlistán. Közel s távol senki nincs a környéken akit a feltörekvő hadis üthetne. Ha bármelyiknél bepróbálkozik, az összes ugyanúgy fogja gyújtani mint eddig, azaz az elf meg lett erősítve malusok nélkül.
mivel az A-ban a lenti csoportokhoz képest jelentős arányban a kiszemelt áldozat felmérésre kerül - azaz vagy gömb és éplista készül, vagy legalábbis a faj és személyiségek ismertek, és éplista készül -, így a vakon vagy véletlenül történő támadások (amik létezése miatt lett a 30% erősítés ezek arányától függően), ezért aztán itt nem történik jelentős változás

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Lentebb meg követhetetlen lenne az egész a rengeteg esemény miatt. Se az elf szövijei, se az ellenségei, de szerintem még maga az elf se tudná az esetek meglehetősen magas hányadában, hogy most van malus vagy nincs malus.
Ilyenből csak vita lenne később, mert bonyolult, nehezen értelmezhető és megmagyarázható pl egy kezdőnek.
elméletileg követhető, de valóban nagyon bonyolult is lehet....


mindenesetre nekem még akkor is jobban tetszik a maluscsökkentésnél, ha csak a saját magát ért támadásokat torolhatja meg eképpen.
Reply With Quote
  #1195  
Old 05-09-2007, 22:36
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Az A-ról ezt már sokszor sokfele olvastam. Az A az egyik legkisebb, legelhanyagolhatóbb csoport, akár ezt is aláírom. De akkor miért pont az A-ban derült ki, hogy valami gikszer van az elf védelmével? A lentebbi sok-sok ori sok-sok gazdája miért nem vette észre már korábban?
Naaaa, azt viszont nem állítanám, hogy a legelhanyagolhatóbb csoport

A kérdésre meg lehet hogy az a válasz, hogy éppen a csoport sajátosságai miatt pontosabban kell számolni, lentebb a sok adok-kapok miatt nem tűnik fel, hogy bejutottam oda, ahol koppanni kellett volna. De ez csak egy ötlet, millió más magyarázat lehetséges
Reply With Quote
  #1196  
Old 05-10-2007, 03:11
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Sikerült! Átrágtam magam majd 1200 hsz-en, amiből 1000 csak ... siránkozás volt, ahelyett, hogy az ötletekkel foglalkoznánk.

Mielőtt hozzászólnék az ötletekhez:
Nem értem miért sír mindenki, hogy mennyire szét lesz verve az elf, meg védtelen minden téren. NEM A TOLI ÉS VARIERŐ LETT LEVÉVE, CSAK A HATÉKONYSÁG! Van elfem, szöviben tolis -igaz csak 4/L top 15%ában- de még nem tekizett ki félelf -> bebukik a 3-4. akciónál, ártót elvétve kapok csak párat, és nem gyújtok, gyilkolni is max egyet szoktam, csakhogy a seregmegoszlás meglegyen ha nincs gömb. Szóval mitől lettem én most hirtelen beüthető, ha a védőértékeim nem változtak???Ja, és simán 2-3 körre tolizok, 4re is csak nagyon ritkán

Quote:
1. álljunk vissza a 20%-ra maluszok nélkül
2. álljunk át 25%-ra maluszok nélkül
3. álljunk vissza a 30%-ra maluszok nélkül
4. jó ahogy most van
5. csökkentsük a maluszokat
6. legyen ahogy most van, de adjunk időt
7. legyen ahogy most van, de lehessen fajt váltani
8. legyen ahogy most van, de ha megtámadnak, a támadóval szemben éljenek a régi elf gyengébb maluszai
9. a maluszok mértéke függjön a bebetonozottság mértékétől
10. az ártóvarik közül a tolvajok felfedéséért és a térkapunyitásért ne vonódjon +3% a varikészültségből.
1-4 kár is beszélni róla
5. talán jó megoldás lenne ha sikerül megtalálni az arany középutat
6. nem megoldás, csak halasztás
7. nem kivitelezhető
8. ez az egyik legjobb szerintem, de csak ha bármelyik szövimet támadják, és az ellen bármelyik szövijét támadhassam vagyis szövi vs szövi (Synkel felvetésére szerintem megoldható lenne hogy 1/Aban egyéni ütésnél csak 1 vs 1 legyen), mondjuk utolsó akciótól számított 12 órára, és talán lehetne hogy már akkor ne legyen malusz ha még csak látom hogy jön a sereg.
9. nekem személy szerint valami ilyesmi tetszik a legjobban, aki elég merész hogy ne bunkerből játsszon mert ráér, viszont szereti az elfet, annak hadd legyen lehetősége mást is játszani vele.
10. lényegében a 8. egy része, ha védekezni akarok nincs malusz, ha meg mondjuk csak le kéne lopni, 1 tk +3%ért még mindig nem gáz, nem kell mindjárt 5öt nyitni!
Reply With Quote
  #1197  
Old 05-10-2007, 06:48
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Stev View Post
Mielőtt hozzászólnék az ötletekhez:
Nem értem miért sír mindenki, hogy mennyire szét lesz verve az elf, meg védtelen minden téren. NEM A TOLI ÉS VARIERŐ LETT LEVÉVE, CSAK A HATÉKONYSÁG! Van elfem, szöviben tolis -igaz csak 4/L top 15%ában- de még nem tekizett ki félelf -> bebukik a 3-4. akciónál, ártót elvétve kapok csak párat, és nem gyújtok, gyilkolni is max egyet szoktam, csakhogy a seregmegoszlás meglegyen ha nincs gömb. Szóval mitől lettem én most hirtelen beüthető, ha a védőértékeim nem változtak???Ja, és simán 2-3 körre tolizok, 4re is csak nagyon ritkán
Hát én a helyedben, kicsapnám azt az elfet...
Majd amikor nem csak tolizgatni kellene, hanem valamit tenni is a szövi érdekében, na akkor lesz majd vicces.
Sikerült 0 házat felgyűjtani!

Quote:
Originally Posted by Stev View Post
Sikerült! Átrágtam magam majd 1200 hsz-en, amiből 1000 csak ... siránkozás volt
Én megértem, hogy mindenki siránkozik. elkezdesz egy szintet, egy fajjal, majd bekerülsz egy háborúba, és kiveszik alólad a fegyvered. Mintha az orkod 20% támadóbónuszt kapna úgy a szint közepétől... Vagy elvennék a sziesztát. Na az is szép lenne!
Esetleg a könyvtárkulcs csak 40%-ot fogna?
És mind emellett, Ati rendszeresen mondta, hogy fajgyengítés nem lesz. És hogy eddig elvolt ezzel a hibával is az elf, nem kell elkapkodni a hibajavítását.. Erre bedobott egy totális máluszt az elfekre.
5x-ben letekizték megint a törpe szövim. Az félelfnek van 2500varija, nekem 7000. Toliból ugyananyink van. Tehetetlen vagyok.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.

Last edited by Kubbi; 05-10-2007 at 07:05..
Reply With Quote
  #1198  
Old 05-10-2007, 07:06
senáj senáj is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default üzzzsd a gyengét

most ha az elf ártani akar,kereshet magának gyenge orikat.aztán ennyi.
leállítottak,be kee húzuk magunkat.
ha a szigorítások mértékét felére vennék ,azt még le lehetne nyelni. és akkor 0.5házat is gyujthatnánk
Reply With Quote
  #1199  
Old 05-10-2007, 07:34
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 13%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Hát én a helyedben, kicsapnám azt az elfet...
Majd amikor nem csak tolizgatni kellene, hanem valamit tenni is a szövi érdekében, na akkor lesz majd vicces.
Sikerült 0 házat felgyűjtani!


Én megértem, hogy mindenki siránkozik. elkezdesz egy szintet, egy fajjal, majd bekerülsz egy háborúba, és kiveszik alólad a fegyvered. Mintha az orkod 20% támadóbónuszt kapna úgy a szint közepétől... Vagy elvennék a sziesztát. Na az is szép lenne!
Esetleg a könyvtárkulcs csak 40%-ot fogna?
És mind emellett, Ati rendszeresen mondta, hogy fajgyengítés nem lesz. És hogy eddig elvolt ezzel a hibával is az elf, nem kell elkapkodni a hibajavítását.. Erre bedobott egy totális máluszt az elfekre.
5x-ben letekizték megint a törpe szövim. Az félelfnek van 2500varija, nekem 7000. Toliból ugyananyink van. Tehetetlen vagyok.

Erre Ati : De senki nem beszél az elf 'erősítéséről'
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #1200  
Old 05-10-2007, 08:11
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Mindenképp olyan javaslat kell ami egységesen jó minden csoportban, mert ilyen a játék rendszere, tehát ilyet fog (esetleg) elfogadni a vezetőség.
A 8.-as számú ezt nem tudja. Hogy mi a hibája azt kifejtettem az 1101 és 1115. számú hsz-ban.
Hogy a malusz jól működő rendszer legyen minden szinten, abból kell kiindulni ami a különbség egy normál csoportos és egy 1/A-s elf között.
Ez pedig a katonai védelem mértéke. Normálban ez kissebb a kocsmák és templomok javára.
Tehát az optimális megoldás egy katonai védelemmel (barak/torony %-al) arányosan növekedő malusz.

A vari maluszra jó a 1-2%-al kissebb fáradás. A rúna meg nem tétel.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 21:28


All times are GMT +1. The time now is 21:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu