Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Szeretnéd e ha a tábornok személyiséget erősítenénk?
Igen, támogatom a javaslatot. 44 57.89%
Igen de találjunk ki valami mást. 3 3.95%
Nem. Jó ez így. 29 38.16%
Voters: 76. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 12-08-2012, 15:26
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lacka View Post
Sziasztok!

Nem támogatom a javaslatot, mert igenis az ork üsse a legnagyobbat teljes létszámnál, és mivel a másik két fronton olyan sebezhető, amilyen, a többi fajt ne erősítsük már hozzá, még durva megközelítéssel sem, mindenféle mondva csinált indokokkal. Ha pedig igen, akkor ott is egálra kéne törekedni, annak érdekében, hogy az ork alól ne lehessen olyan könnyen kigyújtani a házait, vagy ne lehessen annyira rengetni,

üdv,
Laci
(hajrá törpök )
no erre pont van egy jó idézetem a súgóból:

ha a támadásra küldött seregének támadóértéke magasabb, mint az otthon maradt sereg védőértéke, akkor +20% védelmet kap minden katonai, mágikus és tolvaj akcióval szemben, amíg ez az állapot fennáll.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 12-08-2012, 15:53
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem nem kell orvosolni, es tok jo igy, ahogy van.
persze tök jó minden orknak. a többiek meg ne sírjanak kb...
miért nem jó az , hogy +1 tábi, és fix +5% támadó bónusz? például

erre jön a válasz: miért akarom én gyengíteni az ork fajt már megint??

De kérem, a személyiségnek semmi köze a fajokhoz.
Az a lényeg, hogy van 1 adott ország. választ 1 személyiséget. Ez a személyiség ad neki egy előnyt. Van egy másik ország, választja ugyanazt a személyiséget és kap 5-ször akkora bónuszt.

Nekem is van orkom is és más orim is. Tisztában vagyok vele, hogy mennyit számít. Van viszonyítási alapom egy időben szerzett tapasztalatok alapján.


Sokan olyan tapasztalatok alapján érvelnek, amiket 2-3-4 éve szereztek és az alapján az egy séma alapján tolják végig a játékot.. De a játékosok, a játékstílus is időről időre változik...

Ismerek olyan játékost, aki majdnem a kezdetektől játszik. Az elmúlt 5 évben viszont nem volt soha más fajválasztása csak és kizárólag ork. Valyon miért van ez így???? Biztosan teljesen véletlen...
Reply With Quote
  #223  
Old 12-09-2012, 00:08
Lacka's Avatar
Lacka Lacka is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Kedves Dave!

Jó dolog a kitám bónusz, csak feleslegesen másoltad be. Ezek szerint Te úgy gondolod, ez ellensúlyozza azt a helyzetet, amit egy ilyen módosítás eredményezne. Azt írod, játszol Te is orkkal, feltételezem, nem csak 2 hétről van szó. Ebből kiindulva láthatod, mire gondoltam én is korábban, csak esetleg nem tetszik a kép. Az már más, nyilván ezért is támogatod a javaslatot, viszont ettől még nem lesz érv ebből a kis részletből. Az a játékos, akire utalsz, valószínűleg megteheti, hogy egy általa kedvelt fajjal legyen, gondolom jó csapata van. Nem értem, ennek mi köze a Tábornok bónuszaihoz. Én is olyan fajjal vagyok, amit megenged/megkíván a szövetségi helyzet, és nem gondolom, hogy ez okot szolgáltatna bármilyen változtatásra. Igaz, én nem a kezdetektől játszom.
Már miért kapna 5x akkora bónuszt? +1 tábornokot ad minden fajnak, ez is megtalálható a Súgóban. Ahogy érzékelem más játékosoktól is, szinte mindenki, aki ezzel próbál érvelni, azon lovagol, hogy ebben az esetben az ork 8 tábornoka több bónuszt ad, mint a gnóm 5 tábornoka.
Mondhatjátok, hogy "de 5x akkora bónusz", csak ettől még ez nem személyiségi, hanem faji kérdés marad.
Ne már, hogy az építész ork 6 kör alatt épít, amíg a többi faj nem. Ugyanaz a kérdés. 6 kör alatt épülnél? Legyél ork+építész.
Ha 8 tábornokot/20% bónuszt akarsz, legyél orkkal, senki nem tiltja meg. Más fajjal akarsz játszani? Számolj azzal, hogy nem kapsz ennyi bónuszt, és pont. Ha törpe vagyok, én se sírok, hogy hulladék varázslóim vannak (na jó néha igen), vagy ha óriással vagyok, bizony ütni kell a magas morálért, mert nem tartok benne kocsmát. Amikor kiválasztom a fajt, akkor a szövetség érdekeit szem előtt tartva, erre mind-mind gondolok. Mivel nekem is megy, úgy gondolom, erre mindenki képes.
Engem az se zavarna, ha 8 tábornok is csak 10% bónuszt kapna, mert a több sereg számomra fontosabb egy ilyen kérdésben, mint a további 10% bónusz. Persze elég valószínű, hogy nem mindenki látja így, mivel különbözünk egymástól. Csak egy matekos játékban ne az érzelmek alapján szabjuk át a világot.
Persze ha sikerül olyan érvekkel alá támasztani a javaslatot, ami meg is állja a helyét, akkor attól a pillanattól kezdve +1 fővel számolhattok. Eddig ilyet nem láttam, még a régi motorosoktól sem.
Reply With Quote
  #224  
Old 12-09-2012, 12:51
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Az, hogy az ork gyengülne.. hát max az összes tábornok kiküldése esetén, ez szerintem majdhogynem elhanyagolható az orknak..(Aki minden tábornokkal támad rendszeresen annak sok gyenge pontja lesz..) Max 1/Aban más is átüti az igazi betonelfeket..
Alsóbb szinteken az összes tábornokkal támadás sokszor több hátrányt jelent, mint előnyt még ha erősödik a tábornok szem akkor is..
A másik az volt, ha jól emlékszem, hogy a sokszemesek erősödnének, de akkor az ork miért kivétel? A sokszemes ork jelenleg is erősödik ennek hála.. meg hát ugye a sokszemeseknek többet is kell teljesítenie.. és a valójában nem a plusz szem fogja eldönteni a harcot, hanem sok egyéb tényező..
Szerintem meg változzon és ne csak egy faj számára legyen használható a tábornok szem..(bárki bármit mond én nem orkkal kb 8.-10. szemnek választanám max a tábornokot..)
Jól belőve full kitámadásnál kb annyival lenne erősebb (esetleg kicsit többel) egy ork tábornok egy más fajjal játszó tábornoknál, mint egy ork nem tábornok egy más fajjal játszó nem tábornoknál.. Ami jól is van, mert mindketten egy-egy szemet "áldoztak" érte..
(Full kitámadás alatt az összes tábornokkal és íjakon kívül mindennel történő kitámadást értettem (ez csak Remynek, mert legutóbb is ez volt a baj..))
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #225  
Old 12-10-2012, 19:09
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Ez egy jó módosítási javaslat, csak azok, akik orkkal vannak nem szeretnének relatív gyengülni miatta. Szerintem inkább a játék érdekeit kéne nézni, mint a sajátot, és akkor nem lenne ellenvetés a javaslat ellen.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #226  
Old 12-10-2012, 20:12
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ez egy jó módosítási javaslat, csak azok, akik orkkal vannak nem szeretnének relatív gyengülni miatta. Szerintem inkább a játék érdekeit kéne nézni, mint a sajátot, és akkor nem lenne ellenvetés a javaslat ellen.
ha a játék érdekeit néznék akkor nem mennének át idorol időre olyan javaslatok amik a tobbszemeseknek ujabb és ujabb elonyoket jelenthetnek
igazábol szerintem nem kevés játékos hagyta abba azért mert egyesek(sokszemesek) muszájbol ugyan de 30korokre lefele is képesek kimenni utni az mnt-k tengerébol
ez biztosan nagyon szimpatikus része a játéknak a friss husoknak hogy tulajdonképpen toltelékorinak vannak használva

szerintem teljesen jo igy ahogy van
ha a szemeket felturbozzuk abbol legfoképp a sokszemesek tudnak profitálni
ami véleményem szerint nem egy fairplay dolog
dave is itt félrebeszél hogy a toli meg varázslo szemnél egységesek a bonuszok holott a készultségigénydifik miatt a tényleges végső bonusz ugyanugy máshogy alakul mint a tábi szemnél

Last edited by NewJackCity; 12-10-2012 at 21:25..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #227  
Old 12-11-2012, 13:03
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
dave is itt félrebeszél hogy a toli meg varázslo szemnél egységesek a bonuszok holott a készultségigénydifik miatt a tényleges végső bonusz ugyanugy máshogy alakul mint a tábi szemnél
Én ezt a személyiséges előny dolgot nem matematikailag, hanem logikailag közelíteném meg. Nincs olyan, hogy azért ,mert te jobban fárasztod a varkat, ezért a varázsló személyiség neked nem +1-et regenerál, hanem csak 0,8-at...

matematikailag ki lehet hozni, hogy nem ugyanannyit ér, de a fáradást belekeverni hülyeség. Adott 2 ország. mindkettőnek 50% a készülije. legyen egy gnóm varázsló és egy tudós ember. Na kérdem én ki az , aki előnyben van regenerálódás terén?
Az hogy a fáradást bele kalkuláljuk, az már egy , a varázsló személyiségen kívüli feltétel...

De viszont az orknak már alapból több tábornoka van, mint amennyit bárki szerezhet, ha áldoz egy személyiséget rá...


Ezen kívül meg írtad, hogy a több szemeseknek nőne az előnye. Szerintem meg pont, hogy most van nagyobb előnye a többszemeseknek, mert 1 személyiséggel senki nem lesz tábornok!


avagy még meg lehet közelíteni máshogy a kérdést. ha már mindenképp lovagolunk a többi személyiség előnyén:
van egy gnóm varázsló: egyel jobban várad, egyel jobban regenerálódik. tehát a személyiségével elérte, hogy nincs hátrányban.
akad egy (direkt nem gnóm) törpe tábornok. elhasznált egy személyiséget és ugyanúgy hátrányban a bónuszok terén, csak már nem annyira nagy mértékben...

tehát az egyik nem nyújtja ugyanazt a bónuszt mint a másik.

De kérdem én!!! Kedves ellenzők, miért nem tartjátok igazságosnak, hogy a tábi személyiség a +1 tábival egységesen mindenkinek mondjuk +5%-ot adjon? ebben mi annyira ördögtől való gondolat?? hagyjuk az előzményeket, erre az egy kérdésre adjatok választ!
Reply With Quote
  #228  
Old 12-11-2012, 19:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
De kérdem én!!! Kedves ellenzők, miért nem tartjátok igazságosnak, hogy a tábi személyiség a +1 tábival egységesen mindenkinek mondjuk +5%-ot adjon? ebben mi annyira ördögtől való gondolat?? hagyjuk az előzményeket, erre az egy kérdésre adjatok választ!
Jól értem, hogy azt szeretnéd, hogy az 5 tábornok az néha +7% legyen, néha +11%?

Ha igen, akkor brrrrr, nem-nem-nem.

Ha nem, akkor mire gondolsz?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #229  
Old 12-11-2012, 20:19
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post

Ezen kívül meg írtad, hogy a több szemeseknek nőne az előnye. Szerintem meg pont, hogy most van nagyobb előnye a többszemeseknek, mert 1 személyiséggel senki nem lesz tábornok!
miért lenne most nagyobb elonye ?
jelenleg egy faj tud belole igazán profitálni (azt is betonelf ellen tudja kihasználni igazábol)és ők elso szemnek is beválasztják simán
a kérdésedre meg hogy minden fajnak 5% járjon azt kell mondjam hulyeség
ahogy korábban is irták aki az osszes tábiját kikuldi támadni ha kell ha nem
azt ugy el lehet verni hogy csak pislog, mert a srtatégiai érzéke kb a nullával egyenlő
elf ellen nyilván el lehet játszani mert az elfeknek jo ha 1-2 %a támad vissza
aktiv orival szemben érdemes tartalékolni beloluk mert oda vissza támadásnál aranyat érhetnek és háborukat donthetnek el a tartalékba otthon hagyott tábik
és a tábornok szem mindenkinek plusz 1 tábit jelent
szoval ha a készuliigénydifiket logikai uton nem matematikailag nézed
akkor a tábi szemnél se matekolj hanem logikailag kozelitsd meg és gondolj bele hogy 1 tábi az itt is 1 tábi meg ott is egy tábi
Reply With Quote
  #230  
Old 12-11-2012, 21:49
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
miért lenne most nagyobb elonye ?
jelenleg egy faj tud belole igazán profitálni (azt is betonelf ellen tudja kihasználni igazábol)és ők elso szemnek is beválasztják simán
a kérdésedre meg hogy minden fajnak 5% járjon azt kell mondjam hulyeség
ahogy korábban is irták aki az osszes tábiját kikuldi támadni ha kell ha nem
azt ugy el lehet verni hogy csak pislog, mert a srtatégiai érzéke kb a nullával egyenlő
elf ellen nyilván el lehet játszani mert az elfeknek jo ha 1-2 %a támad vissza
aktiv orival szemben érdemes tartalékolni beloluk mert oda vissza támadásnál aranyat érhetnek és háborukat donthetnek el a tartalékba otthon hagyott tábik
és a tábornok szem mindenkinek plusz 1 tábit jelent
szoval ha a készuliigénydifiket logikai uton nem matematikailag nézed
akkor a tábi szemnél se matekolj hanem logikailag kozelitsd meg és gondolj bele hogy 1 tábi az itt is 1 tábi meg ott is egy tábi
A többi faj mire használná szerinted? Nem értem miért baj, ha orkon kívül más faj is beütheti a betonelfet Aban?
Őszintén, tábornok szemet nem ork hadinak kb hányadik szemnek választanád? Én közel utolsónak, vagy talán utolsónak, mert kb semmi előnye.. (a plusz egy tábornokot nagyon ritkán használod ki főleg, mert a 3-4-5-6 tábornokkal támadás között mindössze 1-1% különbség van.. az meg, hogy 5-6 sereggel beférsz valakihez(ott ahol van is jelentősége, nem 5.en, 200on) iszonyat ritka)
itt is egy tábi, ott is, csak itt 1% plusz, ott 10%..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Régi személyiség módosítása: Kresekedő wand Megbeszélések 130 11-28-2009 00:05
tudós élőhalott VS tábornok élőhalott Pax Hungaricum Általános beszélgetés Hódítós témákban 95 09-14-2007 13:32
09.05. Tábornok Ati Hódító Kézikönyv 2 07-27-2007 07:13
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24


All times are GMT +1. The time now is 22:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu