Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-25-2014, 22:53
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Szerintem egyáltalán nem probléma, ha új szemek kerülnek a játékba. Miért lenne? Előbb-utóbb a jelenlegi szemek számát eléri valaki, szóval igenis kell. Egyből ez a negatív hozzáállás. Ami változás, az rossz. Kapásból elutasítás. Így nem lehet fejleszteni, ötletelni, ha valaki állandóan azt írja, hogy nem kell, miért?
Az, hogy egyik sem tetszik, de így vagy úgy tetszene, vagy van más ötlet, az rendben van.
Ilyen ütemben előbb-utóbb nem lesz játékos.. ha random dolgok fejlesztésével foglalkozik Ati, ahelyett, hogy olyan módosításokat tenne, és mi is olyanon gondolkoznánk, ami segíthet az új játékosok nagyobb arányú megtartásában, ide vonzásában, addig amíg még a régiek jelen vannak.. mert ugye szemmel láthatóan fogynak..(kevesebb mint 1 év alatt 1/Aban klántársaim közül minimum 5-6 ember hagyta abba))
Röviden a felesleges ötleteket, amik érdemben nem tesznek a játékhoz, jelen pillanatban pazarlásnak gondolom.. (összesen egy embernek lesz 14 szeme mostanában, de neki is még kell min fél év hozzá (igen ő Pool))
Persze ötletelünk, aztán csinálunk 15-20 embernek egy jó kis játszóteret, csak én nem vagyok benne biztos, hogy ez kellene legyen a cél..
(1/A-ban heti szinten 1-1 fővel fogy a létszám..)
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 01-26-2014, 13:35
Barracuda Barracuda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Location: Monor
Posts: 52
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Szerzetes/Pap/Lelkész: Olyan szépen tud beszélni az irányítása alatt álló templomban, hogy a varázslók örömükben 10%-kal több rúnát "varázsolnak". Tudom, hogy az épület gyártja a rúnát, nem a vari, de remélem, érthető.
Lol ezt nagyon viccesen irtad le
Reply With Quote
  #13  
Old 01-09-2015, 18:51
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Elérkezett a játékban az a pillanat, amikor a rendelkezésre álló személyiségek már nem "fedezik" az igényeket, elvárásokat. Történetesen én értem el elsőként ezt, így talán jogosan kérdezem, hogy a játék halad-e a korral és várható-e, hogy új személyiség(ek) bekerülnek?
Reply With Quote
  #14  
Old 01-09-2015, 18:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Elérkezett a játékban az a pillanat, amikor a rendelkezésre álló személyiségek már nem "fedezik" az igényeket, elvárásokat. Történetesen én értem el elsőként ezt, így talán jogosan kérdezem, hogy a játék halad-e a korral és várható-e, hogy új személyiség(ek) bekerülnek?
Nem Te érted ezt el elsőként, volt erre már példa a személyiségek számának bővítése előtt, amikor Tuvalu volt a legtöbbször fordult játékos.

Jelenleg nincsen tervezve új személyiség bevezetése, de ötletelni lehet róla, hátha valami olyan felmerül, amit nem is értünk, hogy eddig hogy lehetett nélküle élni.

Alapvetően azonban konkrét funkcionális értelem nélkül nem cél a Hódító olyan szintre bonyolítása, olyan sok választási lehetőség felajánlása, ami mégjobban elriasztja az újonnan érkezőket.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 01-09-2015, 19:19
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem Te érted ezt el elsőként, volt erre már példa a személyiségek számának bővítése előtt, amikor Tuvalu volt a legtöbbször fordult játékos.

Jelenleg nincsen tervezve új személyiség bevezetése, de ötletelni lehet róla, hátha valami olyan felmerül, amit nem is értünk, hogy eddig hogy lehetett nélküle élni.

Alapvetően azonban konkrét funkcionális értelem nélkül nem cél a Hódító olyan szintre bonyolítása, olyan sok választási lehetőség felajánlása, ami mégjobban elriasztja az újonnan érkezőket.
Akkor helyesbítve, én értem el elsőnek, mióta 13 személyiség válaszható.
Szomorú ezt hallani, de hát azt a naponta regisztráló 3-400 újonnan érkezőt tényleg el ne riasszuk már azért a pár, 10+ éve játszó megtartása miatt.
Köszönöm az egyenes választ, nincs is több kérdésem.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #16  
Old 01-09-2015, 21:28
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post

Gyógyító: +10%-kal több embert gyógyít meg pestis idején az általa irányított kórház.
A felsoroltak kozul egyedul a Gyogyito ragadott meg, de hozza tetellel.

Mivel szemelyisegrol van szo es hanyszor betegszel meg? Hogy legyen ertelme meg is valasztani ne csak a pestis idejen hanem barmikor hasznalhatova kell tenni.

A kovetkezo gondolatok jutottak hirtelen eszembe:
Ha ez a szemelyisegem akkor ne csak betegseget gyogyitcson hanem az elesett egysegeim akar vedesbe akar tamadasba, leolt varijaim es tolijaim, vagy meggyilkolt katonaim is. Az elrabolt embereket nem tudod potolni, mert azok kikerulnek az orszagbol. Ugyszinten ha hulla tamad, vagy en tamadok hullat oda atallnak mint eddig.

Azon felul mivel a kereskedonek kell a bank, tolvajnak tolvajok, gazdalkodonak banyak, tanya stb...
Akkor a Gyogyitonak kelljenek a korhazak.
Ugyan akkor ne egyszerre tudja feleleszteni az elhullott egysegeket, hanem minden korben egy bizonyos %at es minden korben veglegesen el is hullana belole. Lehet az pl. 10-10% elhullott/feltamasztott koronkent, vagy szabhassuk a korhazak szamahoz is. Mondjuk egyszerubb potolni oket a piacrol de akinek nincs vagyona az legalabb vissza kapna belole. Az elhullott sereg persze halott es nem szamit csak feltamasztas utan, mindaddig egy zarojelbe pirosan mutatkozna fel, ami szam koronkent valtozik, mert egy bizonyos mennyiseg meghal es bizonyos mennyiseg visszater a jatekba. Az elhullott egyseg nem teheto a piacra.
Tulelo ugye lecsokkenti 30%al az akciokat. A Gyogyito meg vissza adna belole plusz pestis idejen hamarabb felgyogyul a nep, valahogy igy.

Mondjuk egy varazslatnak jobban eltudnam kepzelni, de ez csak ugye egy gondolat kiegeszitese most.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ghosti For This Useful Post:
  #17  
Old 01-10-2015, 01:20
Kalmár Kalmár is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Békéscsaba
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 51%
Default Kocsmáros Szem .

Sziasztok.

Sokféle szem van főleg a hadhaisokat,
tolvajokat,varázslókat és másokat segít.

Viszont nincs morált növelő személyiség.

Javaslatom: Kocsmáros :

Több morált adna a kocsma.
Meglévő morál szintet plusz 5% növelné .
Feltétel legalább 1 db kocsma legyen .
Valamint a tolvajok képzése 50% olcsóbb lenne .

Javítsatok ki ha tévednék alapesetben 75% a morál,
Kocsmáros 5% hozzá jönne, 500 lakosonként 1. kocsma .
Beállna a morál 90% körölire.
Jó az elfelé 100% közelébe.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kalmár For This Useful Post:
  #18  
Old 01-10-2015, 14:06
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default hozzászólás

Az új személyiség bevezetésével szerintem semmi baj nincs. Minél nagyobb a választék, annál szélesebb kör igényeit tudja kiszolgálni. Szerintem ez csak pozitívum lehet

Viszont, h bele keverjem a játékélmény fokozását, szerintem lehetne abban is gondolkozni, hogy a személyiség előnyeinél is számítson bele az MF státusz..

Jelenleg, mivel nincs megfelelő utánpótlás a játékos állományban, illetve a régiek közül is egyre többen inaktívak abban érdemes lenne fejlődni, hogy az MF játékosokat kicsit jobban segítsük. Konkrétn a 40% hadierő és 10-10% toli-vari szerintem röhelyes... Érdemben egy 2 fős szövetséggel ér fel.. És hát ugye 4 ország egy szövetségben azért még további taktikai előnyöket rejt a faj kiválasztásban, a 4x annyi személyiségben stb....

Továbbá a régóta együtt játszó, összeszokott szövetségek is nagy előnyt jelentenek... szóval nem csak matematikai oldalról érdemes megvizsgálni a dolgot

Szerintem a személyiségeket tovább erősíthetné a "császár" az MF-eknél, illetve direktben MF-es személyiségeket is be lehetne vezetni.

Ami jobban segíti a rejtőzködést, nehezíti az információszerzést, segíti a felfedezést, termelést.... Ha MF-ként is életképes lenne ez a játék, akkor lehet hogy néhányan nem hagynák abba, ha feloszlik egy régi szövi, illetve néhány kezdő is tovább állná a sarat, és lenne esélye megszeretni a játékot...


illetve még annyit, hogy a személyiségek a faji sajátosságokkal együtt van ahol túl nagy előnyt jelentenek, míg máshol meg szinte 0-át

Fajhoz kötött személyiségekben is gondolkoznék, illetve fordítva, hogy bizonyos fajjal valamit ne lehessen választani... Egész egyszerűen a túl nagy előny másokkal szemben elv alapján. Pl. törpe-gazdálkodó, Félelf-tolvaj...

ezen a vonalon ha lehet finomítani, akkor más területen is lenne eredménye szerintem
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dave For This Useful Post:
  #19  
Old 01-10-2015, 18:40
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post

Fajhoz kötött személyiségekben is gondolkoznék, illetve fordítva, hogy bizonyos fajjal valamit ne lehessen választani... Egész egyszerűen a túl nagy előny másokkal szemben elv alapján. Pl. törpe-gazdálkodó, Félelf-tolvaj...

ezen a vonalon ha lehet finomítani, akkor más területen is lenne eredménye szerintem
Ezzel egy problemat latok, akinek van 3-4 szeme meg jo, de akik elertek a 8, 10 vagy mint Pool 14, es megszabod hogy a faja miatt mondjuk 2-3 nem lehet, akkor nehany szemert nem kapnak semmit, mert nem valaszthassak meg?
Amikor most az a kerdes, mi hianyzik mi lenne jo azon felul ami mar van? Mert a kovetelmeny tuljut a 13 meglevon.

Maskulomben ha megnezed minden szemelyiseg valami positive dolgot ad. Ezt nem kellene valtoztatni. A negativenak ott vannak a faji hatranyok.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #20  
Old 01-10-2015, 20:19
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Az új személyiség bevezetésével szerintem semmi baj nincs. Minél nagyobb a választék, annál szélesebb kör igényeit tudja kiszolgálni. Szerintem ez csak pozitívum lehet

Viszont, h bele keverjem a játékélmény fokozását, szerintem lehetne abban is gondolkozni, hogy a személyiség előnyeinél is számítson bele az MF státusz..

Jelenleg, mivel nincs megfelelő utánpótlás a játékos állományban, illetve a régiek közül is egyre többen inaktívak abban érdemes lenne fejlődni, hogy az MF játékosokat kicsit jobban segítsük. Konkrétn a 40% hadierő és 10-10% toli-vari szerintem röhelyes... Érdemben egy 2 fős szövetséggel ér fel.. És hát ugye 4 ország egy szövetségben azért még további taktikai előnyöket rejt a faj kiválasztásban, a 4x annyi személyiségben stb....

Továbbá a régóta együtt játszó, összeszokott szövetségek is nagy előnyt jelentenek... szóval nem csak matematikai oldalról érdemes megvizsgálni a dolgot

Szerintem a személyiségeket tovább erősíthetné a "császár" az MF-eknél, illetve direktben MF-es személyiségeket is be lehetne vezetni.

Ami jobban segíti a rejtőzködést, nehezíti az információszerzést, segíti a felfedezést, termelést.... Ha MF-ként is életképes lenne ez a játék, akkor lehet hogy néhányan nem hagynák abba, ha feloszlik egy régi szövi, illetve néhány kezdő is tovább állná a sarat, és lenne esélye megszeretni a játékot...


illetve még annyit, hogy a személyiségek a faji sajátosságokkal együtt van ahol túl nagy előnyt jelentenek, míg máshol meg szinte 0-át

Fajhoz kötött személyiségekben is gondolkoznék, illetve fordítva, hogy bizonyos fajjal valamit ne lehessen választani... Egész egyszerűen a túl nagy előny másokkal szemben elv alapján. Pl. törpe-gazdálkodó, Félelf-tolvaj...

ezen a vonalon ha lehet finomítani, akkor más területen is lenne eredménye szerintem
Az mf nem gyenge.. ha nem tudsz úgy játszani, akkor benned van a hiba, ez esetben keress szövit..(nem keveset játszottam mfel még akkor, amikor rendes aktivitás is volt, most is van mf orim.. nekem sikerült boldogulni mindig..) Másfelől mindig hátrányban lesz, mert egy ember játszik 4 ellen.. nincs is ezzel gond.. Inkább kéne jobban motiválni az emebreket, hogy szövetségben játszanak, úgy valószínű jobban megmaradnának a játék mellett és könnyebben meg is ismernék azt..
Régi szövi nagy előny.. és? mi ezzel a baj? Elég szomorú lenne, ha nem számítana semmit a rutin és az összeszokottság..

A vége meg vicc
A tolvaj szerinted kinek kéne? hullának vagy óriásnak? Egyszer azt írod legyen fajoknak spec szem, aztán azt, hogy néhány szem túl erős nekik.. pl a toli kb félelfnek használható egyedül igazán.. törpéről nem is beszélve.. miért fáj neked, ha többet termel? így is szét vannak esve a piacok, ahogy elnézem..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Személyiségek Iron Megbeszélések 10 03-24-2013 23:04
Személyiségek Barracuda Segítség 11 01-11-2013 00:00
09. Személyiségek Ati Hódító Kézikönyv 2 07-16-2007 12:12
Személyiségek vs 1/A Ati Megvalósult javaslatok 163 12-16-2006 18:16
Személyiségek Colony Elvetett javaslatok 59 04-25-2006 11:42


All times are GMT +1. The time now is 21:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu