Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-30-2006, 17:01
Pagi's Avatar
Pagi Pagi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Keszthely
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Tolis ori kérdez

Hali!
Nem ma kezdtem a jatekot, de tolis nem reg ota vagyok, ezert lenne 2 kerdesem amire tapasztaltabb tolisok valaszat varom.

1., Meg soha nem sikerult egyetlen hazat sem felgyujtanom. Ugy ertem, most mar az L-t koptatom ezzel az orimmal, parszor szukseg lett volna egy kis gyujtogatasra, de mindig csak azt irta ki, hogy nem sikerult semmit felgyujtanom. Volt olyan ori, akinek emberhianya volt, es volt olyan is aki 80%-on volt foglalkoztatottsaggal. Hogy lehet ez? Kb. 10x probaltam osszesen.

2., Egy kb. 10.5K varis oriasnal aki felettem van, es nincs szemelyisege normalis hogy csak 80 varit olok le az elso mergezesre is?

Ha hulyesegeket kerdezek akkor legyszi toroljetek a topicot, de ezek ugy bennem vannak, gondoltam megkerdezem
Sponsored Links
  #2  
Old 01-30-2006, 17:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Amit írsz, abból mindkettő lehet a távolság miatt. Ezek valami iszonyat messze levő országok, akiket támadsz? Értékben és helyezésben hozzád képest kb hol vannak? A nagy távolság (értékben) csökkenti az eredményességet:

" Ha sikerült bejutni az ellenfél országába, akkor az eredményességet (mennyi zsákmányt hoznak el stb.) az értékbeli különbség befolyásolja. Minden 100 pont különbség 1%-ot csökkent az eredményességen. (10.000 pont különbség fölött tehát már eredménytelenek lesznek ezek az akciók, hiába jutsz be sikeresen.)"
  #3  
Old 01-30-2006, 17:07
Pagi's Avatar
Pagi Pagi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Keszthely
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Bocsi, ezt kifelejtettem

2 korre levo orikrol van szo... max 3-ra messzeb nem szoktam dolgozni
  #4  
Old 01-30-2006, 17:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Mivel az értékkülönbség számít, ezért önmagában a körtáv semmit nem jelent.
  #5  
Old 01-30-2006, 17:13
Pagi's Avatar
Pagi Pagi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Keszthely
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az okes, de az L-ben ahol most vagyok, ott a 3 kor max 1200 pont beli kulonbseget jelent.. X-ben meg kevesebb volt ha jol emlexem... de ennel biztosan kevesebb volt a kulonbseg, szerintem egyszer nem volt 4-500 pontnal nagyobb... az 5%.... ennyit azert nem szamit... vagy?
  #6  
Old 01-30-2006, 19:30
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

akinél gyújtani akartál, az milyen fajú?
ill. az óriásnak mennyi tolija van agy neked? mert az is számít
  #7  
Old 01-30-2006, 21:36
bpeet bpeet is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

illetve ha az orijában gyujtogattak mások, akkor akkora lesz a sebzettsége, h nem fogsz sikerrel járni. mármint sikerrel fogsz átmenni, de nem gyújtanak fel semmit.
  #8  
Old 01-30-2006, 23:54
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by MiKoR
akinél gyújtani akartál, az milyen fajú?
ill. az óriásnak mennyi tolija van agy neked? mert az is számít
hogy kinek mennyi tolija van, az a hatásfok szempontjából semmit nem számít.:)

és az eredeti kérdésre válaszolva: az óriásban pont az a jó, hogy nehezen ölhetőek le a varijai (többek között)
a gyújtogatásnál pedig már említették a távolságot, de még hozzátenném, hogy alacsony hektárszámon sokkal hasznosabb ha embereket lopsz, mivel gyújtani nem nagyon lehet..
  #9  
Old 01-31-2006, 14:36
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Pagi
Hali!
1., Meg soha nem sikerult egyetlen hazat sem felgyujtanom. Ugy ertem, most mar az L-t koptatom ezzel az orimmal, parszor szukseg lett volna egy kis gyujtogatasra, de mindig csak azt irta ki, hogy nem sikerult semmit felgyujtanom. Volt olyan ori, akinek emberhianya volt, es volt olyan is aki 80%-on volt foglalkoztatottsaggal. Hogy lehet ez? Kb. 10x probaltam osszesen.
2., Egy kb. 10.5K varis oriasnal aki felettem van, es nincs szemelyisege normalis hogy csak 80 varit olok le az elso mergezesre is?
Ha hulyesegeket kerdezek akkor legyszi toroljetek a topicot, de ezek ugy bennem vannak, gondoltam megkerdezem
1: Ez valószínűleg azért volt, mert beindult az illetőnek az autóvédelme. Ez pedig akkor van, ha sok tolvajakció irányul az illető ellen egy bizonyos időintervallumon belül. Ilyen gyújtogatási hatásfokot kellene az L-ben, tehát 600 heki környékén tapasztalnod "normál" ori ellen: 4 ház, 3 ház, 2 ház, 2 ház, 2 ház, 1 ház, 1 ház, 0. Ez amint látod 7 tolvajakció. Ezek után már nem fogsz tudni gyújtani nála házakat... 1-2 nap után a védelme "regenerálódik" így újra próbálkozhatsz.. A többit tapasztald ki magad

2: Mivel Óriást próbáltál leölni, ezért full reális. Ha megy az óriás sziesztája, akkor csak 20% hatásfokú a gyilkolás. Egy varigyilokkal durván 3-4%-ot gyilkolsz (saját tapasztalat), tehát ha pl gnóm lenne az illető, akkor olyan 350-et ölnél nála. De mivel megy a sziesztája, így csak a 20%-át, vagyis olyan 70-et...
  #10  
Old 01-31-2006, 16:30
Pagi's Avatar
Pagi Pagi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Keszthely
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kisbér, és a többiek persze

Köszi a valaszokat, igy mar ugyerzem minden vilagos. Csak meglepett hogy az orias ennyire vedett a toliakciok ellen meg tulelo szemelyiseg nelkul is...
tovabbi jo jatekot mindannyiotoknak.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Varis és tolis egyszerre sveger Stratégia & Tippek 64 06-13-2007 19:55
Tolis tippek,trükkök !!! Loxhero007 Segítség 30 02-06-2007 12:07
Tolis fajok meg ehhez hasonlók Bug Stratégia & Tippek 20 08-02-2006 12:11
varis és tolis személyiségek változtatása solven Elvetett javaslatok 21 04-20-2006 16:33
Új tolis faj Milán™ Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 02-13-2006 13:43


All times are GMT +1. The time now is 14:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu