Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #741  
Old 05-08-2007, 00:38
Blasi Blasi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Goldy: Nm értem,h egy olyan ember miért érvel az elf ellen akinek annyi esze van a játékhoz,h csinál 3 fajta épületet az "okos" orkjával és kb az a feladat mint Forest Gumpnak, csak neki nem azt mondják,h "fuss Forest fuss" hanem,h "üss Goldy üss"... nagyszerű élmény lehet ez, amihez csak gratulálni tudok:-) Szerintem Te admin lévén annyit nyalsz a saját választott fajodnak,h lassan már valami egyéni bónuszt is megítélsz magadnak (Ati segítségével)....
Reply With Quote
Sponsored Links
  #742  
Old 05-08-2007, 00:40
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
és akkor majd egyetértetek, amikor rá jöttök hogy semmi végzetes nem történt??

Nyitok egy külön topicot, ahol majd bocsánatot kérek az akadékoskodásomért
Reply With Quote
  #743  
Old 05-08-2007, 00:41
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Blasi View Post
Goldy: Nm értem,h egy olyan ember miért érvel az elf ellen akinek annyi esze van a játékhoz,h csinál 3 fajta épületet az "okos" orkjával és kb az a feladat mint Forest Gumpnak, csak neki nem azt mondják,h "fuss Forest fuss" hanem,h "üss Goldy üss"... nagyszerű élmény lehet ez, amihez csak gratulálni tudok:-) Szerintem Te admin lévén annyit nyalsz a saját választott fajodnak,h lassan már valami egyéni bónuszt is megítélsz magadnak (Ati segítségével)....
Na erre és az ilyenekre mondtam, hogy egyesek teljesen megvadultak...
Reply With Quote
  #744  
Old 05-08-2007, 00:42
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Nyitok egy külön topicot, ahol majd bocsánatot kérek az akadékoskodásomért
ez má nagyon off

de látom az 1000 ért hajtasz

pár ész érv, és offolva a topic



hopp meg is van
Reply With Quote
  #745  
Old 05-08-2007, 01:12
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

átrágtam magam, de nem sok velejét találtam ennek a 744 hozzászólásnak, amit nem lehetne 10-ben összefoglalni...

én sok vitát végigéltem, olyat mint ez, és olyat amit tényleg észérvekkel vívtak. mindkét típusú vita után a legtöbbször a konszenzusos véleményre vagy rácáfolt a valóság, vagy kiderültek olyan mellékhatások, amikre senki nem gondolt.

erős felindulásból írogattatok itt mindenfélét, tisztelet - annak a tényleg nem sok - kivételnek, de tényleg csak minimum napok, de inkább hetek múlva fog kiderülni, hogy tényleg olyan nagy gáz-e. és ha az, hát lehet újra változtatni rajta...

off1:
csak még egy rosszmájú megjegyzés: az egyensúly megbomlásáról papolóknak javasolnám, ugyan próbálják ki a törpét vagy az orkot lentebbi szinteken... pláne MF-ként és kis csoportban. tartok tőle hogy a legtöbben sírva rohannának vissza a meggyengített elfjeikhez.

off2:
bárcsak inkább a törpe és hullajavító topikokban, a felfedezést javítóakban és más, a játékot valóban komolyan befolyásolókban lenne/lett volna ekkora aktivitás, máris sokkal játszhatóbb és színesebb lenne a játék mindannyiunk számára.
Reply With Quote
  #746  
Old 05-08-2007, 01:18
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
off2:
bárcsak inkább a törpe és hullajavító topikokban, a felfedezést javítóakban és más, a játékot valóban komolyan befolyásolókban lenne/lett volna ekkora aktivitás, máris sokkal játszhatóbb és színesebb lenne a játék mindannyiunk számára.

nem idéztem be az egészet, de be szép hozzá szólás, és milyen igaz...

tegyük hozzá tisztelet a kivételnek,akármilyen kevesen is vannak.
Reply With Quote
  #747  
Old 05-08-2007, 01:50
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egy valamin keresztulsiklik mindenki aki azt mondja hogy az elfel semmi vegzetest nem tortent. egy olyan faj lett az elf ami szoviben nem er semmit. Tulajdonkeppen egy pofozogep, az egyetlen faj ami nem kepes semmilyen agressziora ha megtamadjak. Most mondhatjatok de igen tud tekit lopni a szovit tudja segiteni eplistaval, szovifelmeressel stb.
De megprobalom elmagyarazni hogy szerintem ez mert semmi...
Az elf egy olyan faj lett aminek minden kepessege jo de egyik sem teljes, igy nem lehet vele az altalanosan bevett strategiat kovetni hogy egyvalamiben legyen jo mert annak a hasznat csak korlatozottan latja. eddig tudott tolis lenni teljes erteku sot egy haboruban altalaban akadt egy valaki akit varikkal is tudott artozni. Csak hasonlitsuk ossze mas fajokkal Mf-kent.
Orias vs Elf : az orais addig artozza mig elfogy az elf (az elf csak tekitlopni tud de osszesegeben az mindissze 16% hatasfoku)
Felelf vs Elf : szetopja a felelf jo esetben egy keveset tud artozni az elf de mire eszbekapna mar nincs varija
Gnom vs Elf: itt mar bealitas fuggo a gnom legyen minden esetben hadi mert ez esszeru. Ha az elf sok tolit es varit tart beuti a gnom mig minimalisat tud valaszolni az elf. ha az elf hanyagolja a varikat a vedelem javar akkor ott lessz sebeszheto gnommal szemben.
Ember vs Elf: jo esetben dontetlen az allas es semmit nem tudnak kezdeni egymassal.
Ork es torpe eseteben Elf ellen kicsit bonyolultabb a dolog nagyon attol fugg hogy melyik ori hogyan van beallitva.

A lenyeg a fenti bla-blabol hogy az elf-nek egyetlen faj ellen sincs mar biztos ellenszere es a legtobb faj valamijen szinten ki tudja kezdeni az Elfet. Ez amit elvettek az elftol es sokkal tobb mint a 10% vedelmi bonusz pluszz amit (jart vagy nem jart lenyegtelen) kapott.
Reply With Quote
  #748  
Old 05-08-2007, 03:07
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most az elfek aránya 10,36%.
Hm, ha azt nézem, hogy 8 faj van a játékban, akkor szuper-ideális esetben minden faj aránya 12,5% lenne. De mert ilyen eset úgysem létezhet, az ideális eset, nagyjából egyforma erejű/hasznosságú fajok esetén nagyjából így nézne ki:

21%
17%
15%
13%
11%
10%
8%
5%

Ha az elfek jelenlegi arányát ehhez nézem, akkor az alsó régióban helyezkednek el, tehát egyáltalán nem erősek, de persze, ez így nem igaz, mert a fajok jelenleg nagyon nincsenek egyensúlyban. Meg kellene nézni, hogy melyek azok a fajok, amik 30% fölött vannak, és gyengíteni rajtuk, valamint, melyek azok a fajok, amelyek 3% alatt vannak, és erősíteni rajtuk.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kétféle támadás volt eddig elf ellen:

1, aki számolt, és úgy döntött, hogy nem megy az elfre, mert a 30% miatt nem fér be. Ők eddig se támadtak, ezután se fognak.

2, aki nem számolt, mert nem tudott számolni, hanem bepróbálkozott, és bement. Nem érdekelte, hogy 20%, vagy 30%, mert úgyse tudta mihez hozzáadni a maluszt. Egy dolog érdekelte: a támadása sikerült. Ő ezután is megpróbál betámadni, ugyanúgy, ahogy eddig, és most nem sikerül neki.

Vagyis a végeredmény az, hogy sokkal kevesebb sikeres támadás van az elfek ellen, mint eddig volt.
Ez így, ebben a formában, jól példázza a szemléletbeli különbséget: az 1. pont nem egy támadás esete, hanem egy nemtámadás esete, azaz, nem illik a kezdő kijelentésre, másrészt van egy harmadik pont is. A három pont így néz ki:

1: kiszámolta a támadó, hogy a 30% véderőbonusz mellet befér-e, vagy sem, és mert befér, támad. Ezen semmi sem változik, tehát továbbra is támad - és mert kiszámolta, jó eséllyel be is üt;

2: vakon támad, és vagy bemegy, vagy nem. Ez szintén továbbra is így van, csak az eddigiekhez képest 8,33%-kal nagyobb véderővel találja szemben magát, így kisebb eséllyel megy be;

3: kiszámolta a támadó, hogy 20% véderőbonusz mellet befér-e, vagy sem, és mert befér, támad. Ez csak pár, a bugot ismerő ember kiváltsága volt, azaz, aki ezt csinálta, lényegében csalt. Ez az egy pont az, ami lényegében megszűnt, de ez meg is érdemli!

És saját vélemény:
bár a maluszok elvileg az A csoport kedvéért lettek bevezetve, ott igazán sok hasznuk az ártóknak eddig sem volt. Volt rá példa, hogy egyszerre hárman szálltunk rá egyetlen orira, és mi történt? Semmi. Az áldozat meg sem érezte... (Na jó, aligha zárt minket a szívébe ezért, de könnyedén helyre tudta hozni a károkat, mire az ismétlésre sor kerülhetett.) Egy elfnek, főleg, ha egyedül van, muszály, hogy sok tolija legyen, akár tetszik ez neki, akár nem. Kevés tolit csak akkor engedhet meg magának, ha 'kockafejűként' játszik, ahogy ezt korábban megnevezte valaki, de ebben az esetben nem tamagocsiról van szó, és hadiorinak tartani kizárólag így lehet. De ebben az esetben nyugodt lélekkel lehetne ork is... Az elf a Hódítóban azért tolvaj faj, mert a tekilopás erre rákényszeríti! Ez egyedül az A-ban nem áll fenn, aminek két oka van: itt túl nagyok a távolságok a szomszédos orik között egy tolinak, illetve, az ártó akciók hatása (ideértve a tekilopást is, mely bárhol máshol súlyosabb ártó az emberlopásnál!) könnyen helyrehozható.
Reply With Quote
  #749  
Old 05-08-2007, 03:24
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Olvasd el fentebb: szükség esetén válts át lóra, és támogasd a támadásokat Amúgyis milyen gondolat, elfként tolisnak lenni...

Na újra itt vagyok és végig olvastam a gondolatokat.
Köszi az ötletet,de asszem inkább fajt váltok amint tudok
Nehogymár belovazzak így hírtelen!
Elkezdtem elfként és menet közbe átváltok orkra..így lenne az igazi!
Vagy elfként játszogatok és ahogy módosítgatják a szabályokat a nagyok úgy építem az orim..na neee

Ja és bocsesz,de én lemaradtam arról amikor az elf variálásáról szó esett itt!
Reply With Quote
  #750  
Old 05-08-2007, 06:37
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
de volt megbeszélés, hogy mi legyen a védelemmel....

senki nem jött tüntetni, hogy 20 % maradjon a védelem...

alíg volt beírás, többek között én pl. lobbiztam nektek a 30 % ért...

de ennél jóval kevesebb érdeklődő volt.

és én nem szoktam nézelődni igazad van, csak regelgetek össze vissza, utána meg törlöm az orimat, miután rá jöttem hogy nem nekem való, és 2 heti játék után elvárom, hogy a véleményemre alapozzák, hogy szükség van e egy fajra a játékban vagy nem... hát ez mekkora LOL

szerintem te nem érted a magyar írást.
azt mondtam, nézz körbe (a külsőn ), hogy nem voltunk megkérdezve erről...
ha megkérdeztek minket a védelemről, akkor erről miért nem?
és utóljára hangsúlyozom, nem az a baj, hogy elvettek valamit a 30 % -ért, hanem az a baj, hogy ennyit. ezzel nem értünk egyet sokan.

egyébként pedig igenis volt ott olyan ember, aki mondta, hogy 20 % maradjon a védelem. de tény, hogy nem okozott ekkora cirkuszt, mert az eddig is jogosan járt volna az elfeknek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szólj, ha tévedek.
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 21:28


All times are GMT +1. The time now is 21:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu