Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 02-16-2006, 11:53
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nekem van egy excel tablam, amibe csinaltam nehany tervet 200 hekire szolnak, es csak 5. szinten alkalmazhatoak az olcso kajaar miatt...De varom a velemenyeket

Félelf Tudós
Ház 36 18% 2520 lakos
Barakk 12 6% 0 Elit / Lovas
Tanya 0 0% 0 Bála/kör
Raktár 10 5% 3,37 körre elegendő
Őrtorony 12 6% 672 Íjász
Templom 60 30% 8400 Varázsló
Kocsma 70 35% 3920 Tolvaj
Bank 0 0% 0
Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
200 hektár
Érték 9504 pont

Ételfogyasztás: 2 968
Foglalkoztatottság: 98%


Óriás Vándor
Ház 36 18% 2520 lakos
Barakk 107 54% 1208 Elit / 4000 Lovas
Tanya 0 0% 0 Bála / kör
Raktár 8 4% 3,08 körre elegendő
Őrtorony 14 7% 784 Íjász toronyban +350 ingazo ijasz
Templom 30 15% 4200 Varázsló
Kocsma 5 3% 280 Tolvaj
Bank 0 0% 0
Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
Korház 0 0%
200 hektár
Érték 9504 pont

Ételfogyasztás: 2598,4 Bála/kör
Foglalkoztatottság: 98%


Nos, ez a felallas...3 hadis vandor orias ijasz-lo-elittel. A fel-elf egy tudos, aki varizgat es lopkodgat;befedni nehezkes. A hadisoktol allandoan behivva max. korre 350 ijj, igy +1k ijj -lathatatlan- vedelem a fel-elfnek. Igaz, ehhez rengeteget kell lenni.. S 5. szinten kivitelezheto max a sok etetes miatt, de karavanokkal es kello fuggoseggel eleg izmos lehet a szovi..

Varok otleteket!


Laziga, ez az alap-felallas Szerintem jonak jo, de ha tobb ideje hodozol, akkor kell vmi extrem, nekem ez a velemenyem.. (nem serteskent mondom) A masik dolog, hogy a gnomnak erdemesebb tobb tolit tartania, ne oljek le egy haboruba a varijait, vagy lopjak az embereit. Mindemellett erdemes ahogy irtad, nagyobb penzt tartani... 5. szinten nyero ez a felallas, viszont 4.-re mar en nem ajanlom a gnomot...illetve 6-7 szaz hektar felett, mert a gyujtogatas problemakat okozhat.


Pagi, egy haboruban mindig a hadisok tobbsege fogja eldonteni a haborut. (Bar lattam ellenpeldat, hogy vki 3. szinten a napi 30-40 renges+gyujtas miatt ujrazott) S eleg kicsi a tamado hadiereje a szovetsegnek. Ha az ork kitamad, es hazakiserek, akkor viszont sok sereg beuthet.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 02-16-2006, 18:24
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hm, szerintem nem rossz ez a felállás, bár én a három hadióriást levenném 2re és egy gnómot tennék be, egy kicsit több tolival. Hadilag tudná hozni amit a két óriásod, de nem mind1, hogy egy csata alkalmával ő is tudja nyírni az ellen varisát, vagy éplisátát és szövilistát hoz, és nem a fél-elf pazarolja a készülijét.
A vándorság dolog meg meggondolandó. Jó dolog, de szerintem nem létfontosságú 5. szinten, még ha a topba akartok menni akkor se. Szerintem a tudós mehetne náluk is. De a vándor is megállja a helyét.
Ja meg azért rajtad kivül kell még 3 olyan arc aki van annyira fanatikus, hogy etet.
Sok sikert.
Reply With Quote
  #53  
Old 02-16-2006, 20:12
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
"ja és ez mind csak is vippel sok belépéssel és még az elején be gyüjtve legalább 1miliárd zsé!!!"
És ezzel a stratágiával még 1 fős szöviben is sikeres lehetsz.
Szerintem egy jól müködő szövetségben a felállás nem is olyan fontos, hanem az aktívás a lényeg és hogy kiegészítsék egymást. Egy korábbi hozzászólásban említett ork nem sok mindent tud kezdeni egy magában a két tolvajjal akkor inkább még egy hadis kéne neki akit tud vinni magával.
1 fos szovi? annak semmi ertelme, csak bukod a 40% bonuszt
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #54  
Old 02-16-2006, 22:08
Lepidus
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

továbbra is tartom a véleményem..nem tudtok meggyőzni..félelf tolisnak semmi értelme:P
Reply With Quote
  #55  
Old 02-16-2006, 22:24
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mephisto
Hm, szerintem nem rossz ez a felállás, bár én a három hadióriást levenném 2re és egy gnómot tennék be, egy kicsit több tolival. Hadilag tudná hozni amit a két óriásod, de nem mind1, hogy egy csata alkalmával ő is tudja nyírni az ellen varisát, vagy éplisátát és szövilistát hoz, és nem a fél-elf pazarolja a készülijét.
A vándorság dolog meg meggondolandó. Jó dolog, de szerintem nem létfontosságú 5. szinten, még ha a topba akartok menni akkor se. Szerintem a tudós mehetne náluk is. De a vándor is megállja a helyét.
Ja meg azért rajtad kivül kell még 3 olyan arc aki van annyira fanatikus, hogy etet.
Sok sikert.
Szerintem annyira konnyu eheztetni az 5. szinten hogy konnyen talasz 3 embert aki fulba eheztet hibrideket pedig rengeteget.
Reply With Quote
  #56  
Old 02-17-2006, 17:14
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Lepides, 5. szinten egy kielezett fel-elf kenterbe veri az embert ) Persze kell melle egy jo szovetseg....
Reply With Quote
  #57  
Old 02-18-2006, 00:23
Lepidus
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

úgy értettem,hogy a tolsinak semmi értelme..ott van a törpének a tolija vagy a hadis gnómnak infószerzésre..és ártani meg durvább a hadis meg a varis..SZERINTEM..
Reply With Quote
  #58  
Old 02-18-2006, 00:26
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nem is tudom, ki mondta, hogy a tolis jo penzt gyujteni tekercsekbe...Ez igaz
De magam is 3 hadis es 1 varis-tolis felallasban latom a megoldast, mint amit fentebb irtam Vagy a varis-tolis helyett varis es az kizarolag orias Mas nem tudom...A gnomot infoszerzesre nehez hasznalni...mert ahhoz hogy minden 2. emberrol tudjon szerezni infot igencsak sok kocsmat kell tartania...szerintem.
Reply With Quote
  #59  
Old 02-18-2006, 01:08
Lepidus
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

nem..elég ha a többi hadist fel tudja mértni és akkro kizárásos alapon a környék szövijei feltérképezhetőek..
Reply With Quote
  #60  
Old 02-18-2006, 13:52
pandemonium
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Lepidus
penya..G ben vagyok és tökéletesen működik..3 pacis és egy varishadis óriás..perfekto..de volt oan szövim is h 3 sereg nélküli (párszáz elit) varis elf..(oan varisok h csak tővarisok gömbözték őket) és k sok toli..és én..(vari)..egyedül emberektől féltünk..durva volt
Sziasztok!

Ehhez hozzáfűzném,hogy van aki véletlenszerüen üt,ha már szivatjják.
mondjuk rátok ment volna 3 hadi öt öt sereggel,akkor csókolom lett volna egy elfnek
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu