Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 02-06-2006, 20:33
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

No miaz Vad?
Belegázoltam a lelkedbe? (remélem tényleg te voltál )
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
  #92  
Old 02-07-2006, 00:02
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper
Ezt nem a fajnak, hanem a ló-elit különbségnek, illetve a kialakított morálodnak köszönheted
amúgy ha ugyanakkora területen tartottál sereget mint ő,akkor sacc/ 1600 íjad lehetett otthon....és annyin az adott helyzetben átmegy az a 9800 elit, még ha otthon is van a sereged
tehát akkor ki is az erősebb?
Nem mondta hogy teljes sereggel tamadt
  #93  
Old 02-07-2006, 00:12
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Fosztó
Nem mondta hogy teljes sereggel tamadt
De hasonló felépítésről volt szó... mert persze én is már láttam 2000 elites gnómot mikor nekem volt 10.000 az óriásomban -mégsem mondom azt hogy gyenge a gnóm...
Tehát az összehasonlíthatóság miatt vettem úgy, hogy ugyanakkora területet szán seregre.
Ha nem számolnánk ezzel, akkor pusztán egy történet lenne, hogy "dejót ütöttem" -de semmi tanulsága nem lenne a sztorinak
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #94  
Old 02-07-2006, 15:01
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper
Ezt nem a fajnak, hanem a ló-elit különbségnek, illetve a kialakított morálodnak köszönheted
amúgy ha ugyanakkora területen tartottál sereget mint ő,akkor sacc/ 1600 íjad lehetett otthon....és annyin az adott helyzetben átmegy az a 9800 elit, még ha otthon is van a sereged tehát akkor ki is az erősebb?
lehet ez csak az én tapaztalatom, de a ló/íj as hadikat általában be lehet verni, mikor kitámad a lovaival, szintén az elit/ló vagy a sima elites hadit is beveri egy másik, ha annak éppen kint van a serege (például hazakíséri a támadó sereget)!
szerintem elsősorban egy hadis nem védekezésre van (hacsak nem elit/íj vagy ilyen csak az én fantáziámban van?:P)
  #95  
Old 02-07-2006, 16:46
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by MiKoR
lehet ez csak az én tapaztalatom, de a ló/íj as hadikat általában be lehet verni, mikor kitámad a lovaival, szintén az elit/ló vagy a sima elites hadit is beveri egy másik, ha annak éppen kint van a serege (például hazakíséri a támadó sereget)!
szerintem elsősorban egy hadis nem védekezésre van (hacsak nem elit/íj vagy ilyen csak az én fantáziámban van?:P)
Ez evidens... csupán arra a felvetésre reagáltam hogy a gnóm erősebb az óriásnál azért mert be lehetett verni 6500 lóval 9800 elitet... ennyi... ok, kicsit sarkítottam, hogy leessen az eredeti szerzőnek, hogy nem a faj a döntő ebben a helyzetben
amúgy én is az offenzív hadist pártolom
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #96  
Old 02-07-2006, 19:50
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem egy az egyben kel gondolkozni sztem, mert ebben a játékben szövik vannak és ha egy az egy ellen nyerne is a gnóm, amit erősen kétlek, egy szöviben egész más a szitu. Attól is függ h milyen szövi ellen harcolsz, mert a szieszta nagy bónusz tolik ellen, míg a könyvtkulcs semmit sem ér mondjuk gyilkolás ellen. Én a gnómot azért nem csípem mert nincs tolik ellen bevédve, míg egy óriást kétszer annyira kell ütni h annyit elérj mint egy gnómnál, azért nem mind1. Hadilag meg attól függ az egész h ki van többet gépnél és h ki tud úgy támadni h a másik serege kint van, az a lényeg h több sereggel beüss.
  #97  
Old 02-07-2006, 21:53
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool szeva

Szerintem nagyábol itt mindenkinek egy kicsit igaza van. mert az igaz hogy 1vs1 ben a gnom hadi leveri az oriás hadit viszont az oriás vari meg jobb mint a gnom varis. Szöviben nézve alap felálást tehát 1 jó toli 1 jó vari esetében ha a hadisok gnomok ök nyertek ha már ork meg gnom vs ork meg oriás már egyenlitettebb a küzdelem viszont. Az igazi az mikor az egyik oriás a másik gnom mert az ellen már nehéz védekzni is és támadni is, és nem kell mindent tartani azért van a szövi tehát hiába mondja valaki hogy a gnomot könnyü szét lopni igen ha rossz a varis és a tolis a szöviben ugyan ez igaz az oriásra is mert ha bevrik öt, ott van a gnom hadis és már kiséri vissza és legyen a támadó akár ork akár gnom ha befért az oriáshoz nem sokmindene van othon az ork ellen meg ott van a tolis meg a varis a maguk teröletén még azokis be tud segitni. TEHÁT szerintem hogy mi a jó faj és az hogy egy oriást hogy és menyire könnyü kicsinálni az a szövi feláláson mulik igazán (persze azért még van egy pár tényezö de ez a legfontosabb) Az meg hogy 4hadi vagy 4toli vagy 4varis felállás egy hülyeség akár melyiket 1+1+2 felállással szét szedik:P
  #98  
Old 02-07-2006, 22:28
Lepidus
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

1+3felállás a nyerő vagy 1+1+2 (de az egy nem tolis..de nem mondom meg mi..)óriás jobb és slussz..láttatok már gnóm varikat pusztulni?..
  #99  
Old 02-07-2006, 23:40
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lepidus
1+3felállás a nyerő vagy 1+1+2 (de az egy nem tolis..de nem mondom meg mi..)óriás jobb és slussz..láttatok már gnóm varikat pusztulni?..
igen...1100 hekin 22.000
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #100  
Old 02-08-2006, 11:49
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

na hát én is ezt irtam hogy a gnom hadinak jobb mint az oriás viszonzt az oriás varinak sokkal jobb mint a gnom ez soh nem is volt vitás de minden faj jó valamir mert a törpe meg párbajban arat stb de mindenre van ami jobb na meg van egy pár alaklmatlan faj is de hogy mi mi re jo azt az adot csoport játékosaitol is függ hogy ök mivel mit játszanak meg hogy mf vagy szövibe játszo stb
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Eladó Országok hulla Fontos események 62 11-23-2010 21:00
Legjobb hadis számokban Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 42 09-16-2007 14:32
4 óriás 1 szöviben? Jimmy Segítség 121 08-27-2007 21:40
Óriás túlélő személyiséggel? Baaangg Segítség 31 01-01-2007 21:26
Ember vs. Óriás .Magyar Egyesült Államok. Stratégia & Tippek 56 06-24-2006 11:02


All times are GMT +1. The time now is 15:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu