Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #751  
Old 05-01-2008, 13:07
webesc webesc is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 231
Activity: 0%
Longevity: 91%
Smile

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Szerintem egy 30/30-as tudós elfet egy hulla így is úgy is pokoli nehezen ütne be. Ha egyáltalán beütne. Egy ork viszont beüti, ha a klánja alápakolja a lóvét. Én nem félnék a hullától elfként.

Mivel nem tudom mi vár ott rám, ezért mindentől félek.
Békés/Félős Elf leszek...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #752  
Old 05-01-2008, 17:33
Hani's Avatar
Hani Hani is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 93
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Hát igen, az A az egy specifikus csopi, merőben eltér a többi csopitól, a kérdésem az lenne, hogy a 2./3./4. szinteken milyen hatást gyakorolna ez a hullákra, ott ahol még nem teljesedne ki ez az esetleges módosítás. Mert pl B-ben +30% lenne a hely- és hadi plussz.
Véleményem szerint javítana a hullák eséjén de tapasztalatom szerint ritkán látok hullát 100%-os katmorállal, elég lenne egy ilyen módosítás ahhoz hogy életképesebb legyen?
Mert ha az elfnek 85%hoz közelít alapból a morálja lévén, hogy deffenzív faj és nem negyon van módja katmorált javítani. A hulla a sok vaktámadásból -csoportól függően- nem túl sikeres. Ez egy aprócska dolog de szerintem ezen is el lehetne gondolkozni.

Még valami eszembe jutott a hullával kapcsolatban. Faji sajátossága, hogy nem kell neki kaja és ez az előnyei között szerepel. Most az esetleges változtatások nélkül is ez sztem nem nagy előny mert tf orit bárki csinálhat igaz kell némi raktár hozzá, de megvalósítható.
A-ban dolgozik a helytartó és ez mégjobban megkönnyíti az emberek dolgát. Nos amit a hulla "megspórol" tanyákon és barakk formájában jelenik meg nála, uezt egy óriás, ork vagy legyen bmilyen faj meg tudja csinálni úgy, hogy neki még min 30%-os laktekije is van. Nem mondom, hogy ezek rossz dolgok és feltétlenül változtatni kell rajtuk csak elgondolkoztat.
Reply With Quote
  #753  
Old 05-17-2008, 20:04
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Hani View Post
Hát igen, az A az egy specifikus csopi, merőben eltér a többi csopitól, a kérdésem az lenne, hogy a 2./3./4. szinteken milyen hatást gyakorolna ez a hullákra, ott ahol még nem teljesedne ki ez az esetleges módosítás. Mert pl B-ben +30% lenne a hely- és hadi plussz.
Véleményem szerint javítana a hullák eséjén de tapasztalatom szerint ritkán látok hullát 100%-os katmorállal, elég lenne egy ilyen módosítás ahhoz hogy életképesebb legyen?
Mert ha az elfnek 85%hoz közelít alapból a morálja lévén, hogy deffenzív faj és nem negyon van módja katmorált javítani. A hulla a sok vaktámadásból -csoportól függően- nem túl sikeres. Ez egy aprócska dolog de szerintem ezen is el lehetne gondolkozni.

Még valami eszembe jutott a hullával kapcsolatban. Faji sajátossága, hogy nem kell neki kaja és ez az előnyei között szerepel. Most az esetleges változtatások nélkül is ez sztem nem nagy előny mert tf orit bárki csinálhat igaz kell némi raktár hozzá, de megvalósítható.
A-ban dolgozik a helytartó és ez mégjobban megkönnyíti az emberek dolgát. Nos amit a hulla "megspórol" tanyákon és barakk formájában jelenik meg nála, uezt egy óriás, ork vagy legyen bmilyen faj meg tudja csinálni úgy, hogy neki még min 30%-os laktekije is van. Nem mondom, hogy ezek rossz dolgok és feltétlenül változtatni kell rajtuk csak elgondolkoztat.
Ez a topic remélem nem hal be, mivel tényleg kéne kezdeni valamit ezzel a hullás dologgal, mert egyenlőre játszhatatlan.

Lehet, hogy valaki már felvetett ilyesmit, de azért hátha tetszik valakinek:
-Adjunk a hullának a mostani szintenkénti hadi bónusza mellé, még férőhely bónuszt is (4. szinten 10%, 3. szinten 20%, 2. szinten 30%, 1. szinten 40%)
-Ha hullát gyújtogat valaki akkor minden egyes akciónál 1%-kal jobban fáradjanak a tolijai
-Adjunk a hullának a mostani szintenkénti hadi bónusza mellé, még házgyújtás elleni bónuszt (4. szinten 10%, 3. szinten 20%, 2. szinten 30%, 1. szinten 40%). Ez természetesen a felgyújtott ház mennyiségét csökkenti...

Ebből a háromból lehet választani és akár többet kombinálni is...

Én személy szerint megelégednék csak az elsővel, vagy a 2. és a 3. együtesen is talán elég lenne, egy viszonylag jó játékhoz (persze, kell némi tapasztalat hozzá, meg egy teljes krónikázó szövitárs, vagy gömbök szövitől)

Várom az ellenérveket
Reply With Quote
  #754  
Old 05-17-2008, 20:21
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nincsenek ellenérvek. Minden megoldás szimpatikus, amivel egy kicsit erősíteni lehet a hullát. Jelenleg minden egyéb fajjal ki lehet csontozni törlésig.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #755  
Old 05-17-2008, 20:35
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én mégis azt javasolnám, hogy aki hozzászól (beleértve mostmár például engem is, hiába követtem végig figyelemmel a topicot, mindenre nem lehet emlékezni több, mint 1év távlatából olvassa át a topicot, sok javaslat volt már, sok ellenérvvel. És változtatást csak úgy lehet elérni, ha egy javaslat mellé kiállunk.

Ez a javaslat pedig Smooth-é kellene, hogy legyen. Korábban nem értettem vele maradéktalanul egyet, de ennél jobbat nem igazán lehet kitalálni.

Sajnos még nem találtam meg a végleges formáját, de addig is ajánlom ezt mindenképp átfutni.
http://forum.hodito.hu/showpost.php?...&postcount=189
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #756  
Old 05-17-2008, 20:35
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ez a topic remélem nem hal be, mivel tényleg kéne kezdeni valamit ezzel a hullás dologgal, mert egyenlőre játszhatatlan.

Lehet, hogy valaki már felvetett ilyesmit, de azért hátha tetszik valakinek:
-Adjunk a hullának a mostani szintenkénti hadi bónusza mellé, még férőhely bónuszt is (4. szinten 10%, 3. szinten 20%, 2. szinten 30%, 1. szinten 40%)
-Ha hullát gyújtogat valaki akkor minden egyes akciónál 1%-kal jobban fáradjanak a tolijai
-Adjunk a hullának a mostani szintenkénti hadi bónusza mellé, még házgyújtás elleni bónuszt (4. szinten 10%, 3. szinten 20%, 2. szinten 30%, 1. szinten 40%). Ez természetesen a felgyújtott ház mennyiségét csökkenti...

Ebből a háromból lehet választani és akár többet kombinálni is...

Én személy szerint megelégednék csak az elsővel, vagy a 2. és a 3. együtesen is talán elég lenne, egy viszonylag jó játékhoz (persze, kell némi tapasztalat hozzá, meg egy teljes krónikázó szövitárs, vagy gömbök szövitől)

Várom az ellenérveket
a második és harmadik szerintem nem sokat segítene, az első meg szerintem nagyon sok lenne.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #757  
Old 05-17-2008, 20:44
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Az elsőt csak azért nem támogatnám, mert akkor az A-ban gyakoribbak lennének. És ott egy betegség már nem a legjobb dolog, amit szerezhet az ember! Bár ha az bekerülne, akkor elfogadnám!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #758  
Old 05-17-2008, 20:49
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Az elsőt csak azért nem támogatnám, mert akkor az A-ban gyakoribbak lennének. És ott egy betegség már nem a legjobb dolog, amit szerezhet az ember! Bár ha az bekerülne, akkor elfogadnám!
Sokkal inkább azt érdemes nézni, hogy feldobná-e a játékot, ha bármikor megjelenhetne egy betegség

Szerintem igen.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #759  
Old 05-17-2008, 22:40
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Én mégis azt javasolnám, hogy aki hozzászól (beleértve mostmár például engem is, hiába követtem végig figyelemmel a topicot, mindenre nem lehet emlékezni több, mint 1év távlatából olvassa át a topicot, sok javaslat volt már, sok ellenérvvel. És változtatást csak úgy lehet elérni, ha egy javaslat mellé kiállunk.

Ez a javaslat pedig Smooth-é kellene, hogy legyen. Korábban nem értettem vele maradéktalanul egyet, de ennél jobbat nem igazán lehet kitalálni.

Sajnos még nem találtam meg a végleges formáját, de addig is ajánlom ezt mindenképp átfutni.
http://forum.hodito.hu/showpost.php?...&postcount=189
huhh, elolvastam az egészet, és meg kell mondjam elég szép... nekem tetszenek az ötletek amit ott találhatok, bár az hogy a gömbözést is be lehet bukni hullánál, meg akár a tk nyitást is.... az nem tetszik de ártó varikkal meg tolikkal szemben tök zsír lenne. a sablonszöveg is jó, hogy betegségben elpusztultak a tolik. a lakibónusz is jó, mert nem túl nagy, nem túl kicsi. nekem tetszene egy ilyen újítás és szvsz feldobná a játékot is.
Reply With Quote
  #760  
Old 05-18-2008, 06:45
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Én mégis azt javasolnám, hogy aki hozzászól (beleértve mostmár például engem is, hiába követtem végig figyelemmel a topicot, mindenre nem lehet emlékezni több, mint 1év távlatából olvassa át a topicot, sok javaslat volt már, sok ellenérvvel. És változtatást csak úgy lehet elérni, ha egy javaslat mellé kiállunk.

Ez a javaslat pedig Smooth-é kellene, hogy legyen. Korábban nem értettem vele maradéktalanul egyet, de ennél jobbat nem igazán lehet kitalálni.

Sajnos még nem találtam meg a végleges formáját, de addig is ajánlom ezt mindenképp átfutni.
http://forum.hodito.hu/showpost.php?...&postcount=189
Átolvastam, és szerintem ez bőven belefér a játékba! Persze a varázslóknál az infószerző ne vegyen szerencsejáték, vagy akkor mindenkinél legyen egy ilyen 5-20% esély a védésre! De tetszik, TÁMOGATVA! Ezzel megnőne a 2.on is a hullaszám, és így gyakrabban tudna minden 1kocsmás óriás embert lopni Tehát megnőne az 1kocsmások száma ott is! Kicsit nagyobb élezés, nagyobb harcok = jó!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu