Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Melyiket támogatnád?
Megnövelt lépéshatárok az alsóbb csoportokban 2 4.17%
1/A teljesen kihagyható 3 6.25%
1/A az első fordulás után kihagyható 3 6.25%
Nehezített fordulás B-ből 4 8.33%
Könnyített fordulás A-ból 12 25.00%
Maradjon ahogy van 15 31.25%
Valami más megoldást kell keresni 9 18.75%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-29-2009, 17:23
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default 1/A felpörgetése.

Több helyen van szó az A-ban lakozó viszonyokról ("bunkermocsár"), és hogy ezt hogyan lehetne feloldani... fedezés könnyítése, majdnem mindent beütő hadis személyiség...

A dolog feloldására, vagy legalább enyhítésére jöhetnének ide javaslatok.
Bár én nem vagyok A-s "lakos", a külső fórumon viszont folyamatosan találkozok a betonelfek problémájával. Szerintem a gond alapja a fordulási rendszer, sokan az 1. szint felső 25-30%-ában bebetonozzák magukat, és B-ből fordulgatnak. Esetleg megoldást jelenhetne a B-ből való forulás nehezítése (a több eltöltött idő mellett szigorúbb top%-ok pl.) és/vagy az A-ból való fordulás könnyítése (alacsonyabb top%, esetleg nem helyezés, hanem terület alapján vett határ).
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 10-29-2009, 18:14
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Több helyen van szó az A-ban lakozó viszonyokról ("bunkermocsár"), és hogy ezt hogyan lehetne feloldani... fedezés könnyítése, majdnem mindent beütő hadis személyiség...

A dolog feloldására, vagy legalább enyhítésére jöhetnének ide javaslatok.
Bár én nem vagyok A-s "lakos", a külső fórumon viszont folyamatosan találkozok a betonelfek problémájával. Szerintem a gond alapja a fordulási rendszer, sokan az 1. szint felső 25-30%-ában bebetonozzák magukat, és B-ből fordulgatnak. Esetleg megoldást jelenhetne a B-ből való forulás nehezítése (a több eltöltött idő mellett szigorúbb top%-ok pl.) és/vagy az A-ból való fordulás könnyítése (alacsonyabb top%, esetleg nem helyezés, hanem terület alapján vett határ).
egy problémát kihagytál amit úgy hívnak, hogy munkahely
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #3  
Old 10-29-2009, 18:25
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Esetleg megoldás lehetne, hogy nem az A-s követelményeket piszkáljuk, hanem emelünk a lentebbi csoportok max hekijein (az A szempontjából lenne könnyítés, nyilván ez felforgatná a lenti csoportokat nagyon).
Ha mondjuk (csak hasból mondok egy számot) B-ből 4000 hekin lehetne lépni, mindjárt nem lenne annyira durva az A-s jelenleg kb 7300 heki körüli top30as határ. Ezt a javaslatot nem gondoltam át részletekben, csak hirtelen beugrott és beírtam
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #4  
Old 10-29-2009, 18:26
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Esetleg megoldás lehetne, hogy nem az A-s követelményeket piszkáljuk, hanem emelünk a lentebbi csoportok max hekijein (az A szempontjából lenne könnyítés, nyilván ez felforgatná a lenti csoportokat nagyon).
Ha mondjuk (csak hasból mondok egy számot) B-ből 4000 hekin lehetne lépni, mindjárt nem lenne annyira durva az A-s jelenleg kb 7300 heki körüli top30as határ. Ezt a javaslatot nem gondoltam át részletekben, csak hirtelen beugrott és beírtam
Ettől még az A-ból nem tűnnének el a full bebunkerezett országok...
Reply With Quote
  #5  
Old 10-29-2009, 18:29
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ettől még az A-ból nem tűnnének el a full bebunkerezett országok...
Nem, azok csak akkor tűnnek el ha kitöröljük őket.
Amit mondtam, annak az a lényege, hogy csökkentené a határt, ezáltal talán a felfedezgetős orik arányát. Hiszen ha jól gondolom sokan azért is választanak elfet mondjuk, mert alaphangon 5000 hekit kell haladni, és azt hadissal neccesebb bevállalni. Lehet, hogyha 3000 hekit kellene csak, az sem segítene. Mindenesetre az óriási különbséget talán mindentől függetlenül is lehetne mérsékelni.

ui: akinek van fordulóképes bebunkerezett országa, azt szerintem - akárhogy is ragozzuk - csak akkor fogja lefordítani onnan, ha könnyen üthetővé válik hirtelen a bunker helyett. Vagy akkor, ha egy következő orijával lényegesen könnyebb A top30ba bejutni, mint eddig volt. Hosszútávon pedig a lentebbi csopik max hekijének emelése az A top30ba bejutáson könnyítene. Szóval az nem igaz, hogy semmilyen hatással nem lenne egy max heki emelés az A-s bunkerekre
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 10-29-2009 at 18:33..
Reply With Quote
  #6  
Old 10-29-2009, 18:33
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Esetleg megoldás lehetne, hogy nem az A-s követelményeket piszkáljuk, hanem emelünk a lentebbi csoportok max hekijein (az A szempontjából lenne könnyítés, nyilván ez felforgatná a lenti csoportokat nagyon).
Ha mondjuk (csak hasból mondok egy számot) B-ből 4000 hekin lehetne lépni, mindjárt nem lenne annyira durva az A-s jelenleg kb 7300 heki körüli top30as határ. Ezt a javaslatot nem gondoltam át részletekben, csak hirtelen beugrott és beírtam
és aztán 1-2 év múlva 8-9k heki lesz a top, akkor 5k-ra emeljük b-ből a lépéshatárt?
ha 4k hekiről lehetne lépni nekem az nem lenne rossz, de ez egyáltalán nem oldaná meg a problémát..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
  #7  
Old 10-29-2009, 18:33
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ettől még az A-ból nem tűnnének el a full bebunkerezett országok...
a lényeg szerintem az lenne, hogy az A-ból való fordulás ne legyen sokkal nehezebb a B-ből való fordulásnál. Ezzel talán kevesebb lenne az A-ban csak a helyet foglaló, passzív ország.
Reply With Quote
  #8  
Old 10-29-2009, 18:35
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Akkor sem jó a 4000 hekis dolog, mert az A tophatár folyamatosan emelkedik...

De ha az A-ban fedezett / foglalt föld arányában növelnénk a fedezés költségét, talán lenne némi ösztönzés. És mondjuk maximalizálnánk dupla árban (pl. ha csak fedezett még, ne végtelenszer annyi legyen )...

Így ha fedezget szinte, vagy csak, akkor jóval drágább lenne.

Bár a felfedezés így is nagyon drága, de szerintem azt is lehet, hogy ezzel akár felezni a fedezés árát.
Bár ez erősen hajaz a kedvezményes fedezéses dologra... De ezzel talán ki lehetne lőni a másik témát is a felfedezés könnyítéséről. Tehát ha 2* vagy többször annyit fedez valaki A-ban (csak ott), akkor 2*-es szorzó az árra. Ha fele annyit fedezett, vagy kevesebbet, mint ütött, akkor 0,5 a szorzó az árra, ha pedig a kettő között, akkor ugyebár a fedezett föld / foglalt föld aránnyal szoroznánk be.
Reply With Quote
  #9  
Old 10-29-2009, 18:36
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
és aztán 1-2 év múlva 8-9k heki lesz a top, akkor 5k-ra emeljük b-ből a lépéshatárt?
ha 4k hekiről lehetne lépni nekem az nem lenne rossz, de ez egyáltalán nem oldaná meg a problémát..
Az általad idézett hsz-emet kiegészítettem közben egy utóirat résszel, amiben pont erről írtam. Meg nem oldaná, viszont azért is nem akar A-ból senki fordulni, mert sokkal nehezebb, mint B-ből. Ha az A-s és B-s fordulás kb egyforma nehéz lenne, szerintem aktívabb lenne a játék A-ban. Vagy B is betonozódna
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 10-29-2009 at 18:39..
Reply With Quote
  #10  
Old 10-29-2009, 18:40
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Az általad idézett hsz-emet kiegészítettem közben egy utóirat résszel, amiben pont erről írtam. Meg nem oldaná, viszont azért is nem akar A-ból senki fordulni, mert sokkal nehezebb, mint B-ből. Ha az A-s és B-s fordulás kb egyforma nehéz lenne, szerintem aktívabb lenne a játék A-ban. Vagy B is betonozódna
Nem mindenki tud aktivan As jatekot jatszani, ahhoz rengeteg ido kell.

Nem tudom, miert akarjatok ennyire kiirtani azokat a jatekosokat, kik szeretik a hoditot, de nem tudnak minden ejjel gephez jonni, mert van mas dolguk is. Miert akarjatok ennyire As ejszakazasra, es "barmikor megyek ha kell" aktivitasra kenyszeriteni az osszes jatekost?
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu