Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 11-11-2012, 11:23
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Ha elég nézett lesz, megcsinálják/leadják a sorozatot is.
Aha, persze
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 03-29-2013, 13:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Az évad végén jelezhetnéd majd, hogy melyik lett belőle. Mivel országos adón megy, nagyobb az esély az utóbbira.
Időközben vége lett az évadnak, és sajnos a sorozatnak is. Lehetett volna ezt még folytatni, de szerencsére a végén sikerült a sorozat megszűnése miatti lezárást jól megcsinálni, így tulajdonképpen kerek történet lett belőle.

Ha folytatódott volna, akkor biztos, hogy a vége is izgalmasabb lett volna, de egy megnézést így is megér szerintem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #63  
Old 09-30-2013, 19:31
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Végig néztem a Totál szívás-t (Breaking Bad). Sajna nem lesz belőle több rész. Most egy amolyan űrt kellene betöltenem a BrBa után, de nem tudom melyik sorozat legyen az. Nagyon szemezgetek a Csillagközi rombolóval, de totál káosz nekem. Annyit olvastam már utána, de számomra nem világos, hogy hol kezdjem el. Van négy évada, de ennek van egy 180 perces előzménye állítólag és azt mondják ezzel kell kezdeni. Van itt valaki olyan, aki rajongó és keni vágja és érti a sorozatot és el is tudja magyarázni nekem, hogy akkor most mivel is kezdjem?
Reply With Quote
  #64  
Old 09-30-2013, 23:02
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Végig néztem a Totál szívás-t (Breaking Bad). Sajna nem lesz belőle több rész. Most egy amolyan űrt kellene betöltenem a BrBa után, de nem tudom melyik sorozat legyen az. Nagyon szemezgetek a Csillagközi rombolóval, de totál káosz nekem. Annyit olvastam már utána, de számomra nem világos, hogy hol kezdjem el. Van négy évada, de ennek van egy 180 perces előzménye állítólag és azt mondják ezzel kell kezdeni. Van itt valaki olyan, aki rajongó és keni vágja és érti a sorozatot és el is tudja magyarázni nekem, hogy akkor most mivel is kezdjem?
Először is ott a minisorozat, amely tulajdonképpen egy 3-4 órás pilot, kettévágva. Utána jöhet a komplett első évad, majd a második, de ez csak a 17. epizódig. Ha eddig megvagy, jöhet a Razor, az első DVD film, amelyiket kiadtak a sorihoz. A 101 perces, extended verziót szerezd be, ebbe bele vannak szerkesztve azok a mini epizódok (Razor Flashbacks), amelyek csak ehhez a történethez passzolnak. Legalább is nagy részük. Van egy-két spoiler a film végén, de igazából lényegtelen. (Technikai okai vannak, a film ugyanis csak a 3. évad után jelent meg)Jöhet a második évad maradék 3 epizódja. (Itt kiadtak egy "Story so far" epizódot, de ezt felesleges megnézni, mert tényleg csak az van benne, ami eddig történt, egy képkockával se több). A harmadik évad előtt nem árt megnézni a "The Resistance" minizódokat. Összesen bő fél óra, de sok olyan apróság történik benne, melyekre később történeti szálak épülnek. Most már jöhet a harmadik évad (a 9. epizódnak létezik extended kiadása), majd a negyedik, egészen a 11. részig, itt a "The face of the enemy" minizódokat kell beszúrni. Folytathatod az évadot, de csak a 15. epizódig, itt ajánlott megnézni a "The plan" címet viselő második DVD filmet, hogy a maradék pár részben (majdnem) minden világos legyen. Nagyjából ennyi. Illetve nem, mert ott van még a Caprica, ami a BSG előzménye. Lehetett volna, ha nem kap kaszát egy évad után. Így "csak" az derül ki, hogy kik/mik a cylonok, miért olyanok, amilyenek, és később miért akarják azt csinálni, amit a sorozatban csinálnak. És még mindig nem ennyi, mert ott van még a Blood and Chrome, amelyik már tényleg a BSG előzménye. Lehetett volna, ha elkészül a sorozat. De csak a pilotot kaphattuk meg, mert a Syfy a Stargate után a BSG világát is kinyírta, egy új, (szerintem) gagyi franchise kedvéért. Ja, B&C: az első cylon háború idején játszódik, melyben az ifjú Bill Adama átesik a tűzkeresztségen. Természetesen eredeti szinkronnal nézd mindet, a magyar sokat ront az élvezeten. Mondanám hogy ennyi, de ha játszanál is a BSG világában, akkor guglizz rá a mágikus "Battlestar Galactica Online" karaktersorozatra....
__________________
קפוד!

Last edited by szamóka; 09-30-2013 at 23:20..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to szamóka For This Useful Post:
  #65  
Old 10-01-2013, 14:50
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Köszi Szamóka! Még így se teljesen tiszta, de azért elkezdem.
Reply With Quote
  #66  
Old 10-01-2013, 14:51
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Hogyan keressek rá a minisorozatra? Pl, az nCore-on csak szezonokat ad ki.
Reply With Quote
  #67  
Old 10-01-2013, 16:30
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Hogyan keressek rá a minisorozatra? Pl, az nCore-on csak szezonokat ad ki.
Az nCore-on pl úgy, hogy "battlestar galactica miniseries". (Az 1,61 gigás verzió tökéletes, kétnyelvű, van benne felirat is)
__________________
קפוד!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to szamóka For This Useful Post:
  #68  
Old 10-01-2013, 17:19
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Az nCore-on pl úgy, hogy "battlestar galactica miniseries". (Az 1,61 gigás verzió tökéletes, kétnyelvű, van benne felirat is)
Köszi, már töltöm is
Reply With Quote
  #69  
Old 10-08-2013, 23:06
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

2. évad 14. részéig néztem meg eddig. Egyre jobban tetszik. Már töltöm a Razort is és követem a használati utasításodat, amit megint köszönök.
Reply With Quote
  #70  
Old 10-11-2013, 08:25
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Szamóka, mi az a Syfy?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Valami bűzlik Aprajafalván Von Segítség 15 08-10-2009 21:19
Hmm... vagy nem Hmm...? Synkel Egyéb 243 01-09-2008 07:09
6 vagy 12? Harcosok Általános beszélgetés Hódítós témákban 97 10-03-2007 13:06
szavazni jó! vagy nem? J.Ati Egyéb 28 09-16-2007 22:44
72 kör, vagy 72 óra? Pepa Stratégia & Tippek 8 10-13-2006 09:39


All times are GMT +1. The time now is 23:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu