Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-02-2007, 23:39
Georgel Georgel is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Hírnév

Nekem a következő észrevételem lehetne a hírnévvel kapcsolatban.

Ne azt mutassa, hogy az adott ori mennyire támad fölötte vagy alatta lévő orikat hanem mennyire sikeres vagy sikertelen.
Ez akár lehetne inkább egy százalékos jelző is.
Ha bonyolítani akarjuk akár 2 is lehetne az inditott és a kapott támadásokat is külön mérné.
Vagy esetleg az orik adatait kiegészíthetnénk egy ilyen számmal mivel sokan használják a régi hírnevet egy vari ténykedéseinek a megállapítására.
De akár a varázslatoknál a krónika is megmutathatná ezt a számot.
Értelem szerüen ha 1 támadásból 1 sikeres akkor 100 % vagy 1
ha 2-ből 1 akkor 50% vagy 0,5.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-03-2007, 07:17
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Georgel View Post
Nekem a következő észrevételem lehetne a hírnévvel kapcsolatban.

Ne azt mutassa, hogy az adott ori mennyire támad fölötte vagy alatta lévő orikat hanem mennyire sikeres vagy sikertelen.
Ez akár lehetne inkább egy százalékos jelző is.
Ha bonyolítani akarjuk akár 2 is lehetne az inditott és a kapott támadásokat is külön mérné.
Vagy esetleg az orik adatait kiegészíthetnénk egy ilyen számmal mivel sokan használják a régi hírnevet egy vari ténykedéseinek a megállapítására.
De akár a varázslatoknál a krónika is megmutathatná ezt a számot.
Értelem szerüen ha 1 támadásból 1 sikeres akkor 100 % vagy 1
ha 2-ből 1 akkor 50% vagy 0,5.
A hírnév egyelőre pont arra jó hogy ha valaki figyeli a pontlistát, akkor figyelni lehessen ki ártózik lopkod stb. Aki ügyes persze az ezt is kijátssza, de nem kéne ezen változtatni szerintem.
Nem támogatnám
Reply With Quote
  #3  
Old 02-03-2007, 07:28
Georgel Georgel is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Viz !

Nem a mostani hírnév rendszer megszüntetése és új alkalmazása volt csak a javaslat.
Reply With Quote
  #4  
Old 02-03-2007, 07:39
Hunor a sirály Hunor a sirály is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Csak nekem tünik fel hogy rossz helyen van ez a javaslat, nem a megbeszélésekhez kellett volna rakni?
Reply With Quote
  #5  
Old 02-03-2007, 07:39
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

egyet kell h értsek Viz-zel.
+ha lesz ez a %-os eloszlás azzal csak azt értnénk el h a kezdőket agyon gyaláznák éjjel-nappal, a jobbakat akik keményebb siker rátával rendelkeznek azokat pedig spontán nem nagyon támadnák a gyengébb orikkal rendelkezők
Reply With Quote
  #6  
Old 02-03-2007, 07:42
Hunor a sirály Hunor a sirály is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Hogy hozzászóljak, szerintem megy a süllyesztőbe, mert másoknak semmi köze hogy mijen béna az az ori
Reply With Quote
  #7  
Old 02-03-2007, 10:50
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hunor a sirály View Post
Csak nekem tünik fel hogy rossz helyen van ez a javaslat, nem a megbeszélésekhez kellett volna rakni?
Csak neked, mert jó helyen van Itt beszélgetni lehet a dologról anélkül, hogy konkrét javaslatként kezelnék. Majd ha érdemes lessz rá a szerző (vagy valaki más) egy feljavított változatát átteheti a megbeszélések közé.

Quote:
Originally Posted by Hunor a sirály View Post
Hogy hozzászóljak, szerintem megy a süllyesztőbe, mert másoknak semmi köze hogy mijen béna az az ori
És nem megy sehová, mert nem a megbeszélésekben van

Nah de hogy érdemben is hozzászóljak a dologhoz; sokat hezitáltam, hogy mit írjak ide. Jól meg kellett gondolni, mert valamit látok a dologban DE! Az a baj, hogy ezt csakis a pontlistába lehetne begyűrni, ami így is zsúfolt kissé, bár az eredeti verziótól természetesen jobb. Ezzel azonban ismét a régi probléma merülne fel. Továbbá, amit Hunor is mondott, nem biztos, hogy szerencsés lenne mindenkinek az oráára kötni ki hány %ban sikeres összesen. egyrészből lehetne következtetni az ország beálítottságára (amennyiben azt is írná szám szerint mennyit támadott). Ha meg nem írná, akkor az egész nem lenne reális. Van aki 1év alatt támad 3x míg más átlagban hetente 3x. De más okból sem lenne reális. Mindenkinek a saját munkakörének a statisztikája lenne a mérvadó (tolik mennyit loptak másik tolikhoz képest, varikat varikkal összehasonlítani, hdit a hadissal), de természetesen ez semmiképp sem kivitelezhető.
Én ezt inkább úgy tudnám elképzelni, hogy Ati csinál egy éves statisztikát amit valahol meg lehetne tekinteni. Pl márciusban megosztaná országonként ki mennyire volt sikeres januártól decemberig(ezt anarchra nem terjeszteném ki, mert semmi értelme)... most hogy így fantazálok bevillant mintha ilyet vagy hasonlót már említett volna valaki réges régen...nah mindegy.
De tulajdonképpen nem fontos a dolog. Nincs tudomásom róla, hogy meddig őrződnek az adatok és ha ezzel nagymértékben terhelnénk a szervert (tetemes adatról lenne szó gondolom) inkább feletsük el.
Azért a véleményekre kiváncsi vagyok.
Ha esetleg nemérti valaki az áláspontomat ez ügyben, a javaslat nem rossz Mindig is érdekesnek találktam a statisztikai adatokat, amennyiben sikerül reális keretek közé helyezni
Reply With Quote
  #8  
Old 02-03-2007, 19:56
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hunor a sirály View Post
Hogy hozzászóljak, szerintem megy a süllyesztőbe, mert másoknak semmi köze hogy mijen béna az az ori
Ha jól felejtek neked volt pár egetverő ötleted az elvetett javaslatok között, erre most vkit oltasz ezért, kemény...
__________________
Steve`sfield (#324643)
Reply With Quote
  #9  
Old 02-04-2007, 10:07
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Bár pillanatnyilag érdemben nem nagyon tudok mit hozzászólni, azt elmondanám, hogy nekem nagyon tetszik az A klános pontlista hírnév rendszere. Egyrészt klánütésenként jár egy, másrészt he téged vernek be, a földed mellett buksz egy hírnévpontot is... Valahogy ez a stílus reálisabb szerintem mint az egyéni pontlisták hírnév oszlopa.
Reply With Quote
  #10  
Old 02-04-2007, 11:27
Res
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

Szerintem minden jó úgy ahogy van.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hirnév szerzés? caca73 Segítség 37 01-03-2007 15:35
Hirnév! Némabob Elvetett javaslatok 1 10-27-2006 18:38
Hírnév növekedés lopaskor Szecsa Elvetett javaslatok 11 08-12-2006 19:22
Kérdezz! Felelünk? :) Toto Segítség 795 07-12-2006 22:01
Hírnév Half Elvetett javaslatok 35 02-12-2006 02:34


All times are GMT +1. The time now is 08:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu