Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-24-2012, 12:10
vitya vitya is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default Háború esetén?

A súgóban olvastam, hogy csak annyi harci egység vesz részt a védekezésben, amennyinek helye van a barakkokban. Támadásnál mi a helyzet? Ott is kell barakkhelyet biztosítani vagy nem?
Sponsored Links
  #2  
Old 07-24-2012, 12:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by vitya View Post
A súgóban olvastam, hogy csak annyi harci egység vesz részt a védekezésben, amennyinek helye van a barakkokban. Támadásnál mi a helyzet? Ott is kell barakkhelyet biztosítani vagy nem?
Akinek nincs barakkhelye, az dezertál a seregből. Akkor is, ha épp támadásra küldted.

"Ha több egységed van, mint elfér

Ha csatába küldesz seregeket, akkor attól függetlenül, hogy országodtól távol vannak, a helyet biztosítani kell számukra a barakkokban. Legyen szó a Te támadásodról, szövetségesed támadásáról, segítségnyújtásról szövetségesnél, vagy a legfelső szinten szövetségi támadásról. (A Te országodban segítő szövetséges seregeknek nem kell helyet biztosítanod.)

Ha valami miatt több a sereged, mint amennyi elfér barakkjaidban (például a támadáshoz többletkatonákat vettél a piacról, támadás közben beérkezett képzésed, barakkokat foglaltak, barakkokat bontottál, földrengés miatt összedőlt barakkod, a néped elégtelenkedik és gyújtott fel barakkot, lakáshelyzeti tudománytekercset loptak, ilyen tekercset adtál el, kopott ez a tekercsed, élőhalott vagy és támadáskor kaptál katonákat stb.), akkor a sereg egy része elhagyja országodat. Minden esetben először az otthon levő sereged távozik. Erre figyelj oda! Hiába veszel védőegységeket, miután kiküldted teljes seregedet támadni, azok el fogják országodat hagyni! Ha már nincs országodban katona, aki elhagyhatná a hadseregedet, akkor a támadásra (vagy segítségnyújtásra) kiküldött seregedből távoznak a katonák. A seregből távozás sorrendbe ugyanaz, mint az otthoni sereg esetében, vagyis először a sima katonák távoznak, ha továbbra sincs nekik elég hely, akkor a támadók, lovasok, védők, íjászok, majd legvégül az elitek. Ha a katonák nem férnek el, akkor egyetlen kör leforgása alatt sereged akkora létszámra csökken, amekkorának helye van!" (Háború súgó)
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 07-26-2012, 10:14
vitya vitya is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

köszönöm. történt valami nagyon fura dolog. egy ország másodjára csinálja azt velem, hogy a háború indítás utáni körben indít rám 1 kis létszámú sereget és mivel én épp háborúzok simán megüt. Ez a taktika nagyon tetszik. De, hogy kell megvalósítani? Hogyan csinálja?
  #4  
Old 07-26-2012, 10:44
vitya vitya is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default Érdekes taktika

Az történt velem, hogy kiszemeltem a célpontomat kiküldtem a seregem és a kiküldés utáni körben egyből rám küldött egy kis létszámú sereget Valaki. 1 hét múlva újra: kiszemelek egy másik országot, háború indítás utáni körben Valaki ismét 1 kislétszámú sereggel beüt. Igaziból ez a taktika nagyon tetszik nekem, el akarom sajátítani. De hogyan csinálja? Tudnátok tippet adni?
  #5  
Old 07-26-2012, 10:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Látja, hogy totál védtelen az országod, és így elég egy kis sereg, hogy beüssön. Sőt, akár sok-sok kis sereget is tudna egyszerre küldeni. Ha csak egyet küldött, akkor óriási szerencséd volt.

Célszerű mindig védelmet is tartani az országodban, amikor támadsz, különben ez fog történni.
__________________
Hódító * Queosia
  #6  
Old 07-26-2012, 11:49
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by vitya View Post
Az történt velem, hogy kiszemeltem a célpontomat kiküldtem a seregem és a kiküldés utáni körben egyből rám küldött egy kis létszámú sereget Valaki. 1 hét múlva újra: kiszemelek egy másik országot, háború indítás utáni körben Valaki ismét 1 kislétszámú sereggel beüt. Igaziból ez a taktika nagyon tetszik nekem, el akarom sajátítani. De hogyan csinálja? Tudnátok tippet adni?
Először is legyen 10% őrtornyod és a benne elférő íjjászokkal ne támadj ki, csak a lovasokkal, és ha van elitekkel. Így marad otthon némi védelmed, ami igaz nem sok, de ahhoz elég, hogy ne tudjanak sok sereggel beütni. Amúgy a varázslatoknál van olyan varázslat, hogy távolbalátás, azzal meg tudod nézni, hogy éppen tart-e feléd sereg. Ha látod, hogy tart feléd sereg, próbálj meg kristálygömböt készíteni róla. Ha nagyobb a varázslóid "ereje", akkor sikerül a kristálygömb és megtudod mennyi serege maradt otthon.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
  #7  
Old 07-26-2012, 15:29
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Először is legyen 10% őrtornyod és a benne elférő íjjászokkal ne támadj ki, csak a lovasokkal, és ha van elitekkel. Így marad otthon némi védelmed, ami igaz nem sok, de ahhoz elég, hogy ne tudjanak sok sereggel beütni. Amúgy a varázslatoknál van olyan varázslat, hogy távolbalátás, azzal meg tudod nézni, hogy éppen tart-e feléd sereg. Ha látod, hogy tart feléd sereg, próbálj meg kristálygömböt készíteni róla. Ha nagyobb a varázslóid "ereje", akkor sikerül a kristálygömb és megtudod mennyi serege maradt otthon.
maradhatott otthon
  #8  
Old 07-26-2012, 16:51
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
maradhatott otthon
Nem a megtörtént esetről beszéltem, hanem tanácsot adtam, ezért teljesen helyes a "marad otthon".
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
  #9  
Old 07-26-2012, 17:01
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
maradhatott otthon
Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Nem a megtörtént esetről beszéltem, hanem tanácsot adtam, ezért teljesen helyes a "marad otthon".
Ti miről beszéltek?
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 07-26-2012, 17:04
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Nem a megtörtént esetről beszéltem, hanem tanácsot adtam, ezért teljesen helyes a "marad otthon".
szerintem nem, mert ha van üres barakkhelye, te azt gömbből nem látod, ezért írtam, hogy maradhatott otthon. Szerintem így helyes.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
reménytelen háború J.Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 224 09-14-2009 16:07
14. Háború Ati Hódító Kézikönyv 8 04-14-2008 09:42
Több funkciós épületek müködése ember hiány esetén BigPi Segítség 10 02-02-2008 11:06
szövetségi támadás esetén a kiküldött egységek számának jelzése Kubbi Elvetett javaslatok 11 01-10-2008 12:05
Mennyi pénzt véd 34 bank 13 millió esetén? bazso Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 11-10-2007 22:47


All times are GMT +1. The time now is 01:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu