Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Általános beszélgetések
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetések Általános beszélgetések a MUD-ról

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 07-12-2009, 21:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

A tegnapi újraindítás óta nem volt szakadás. Hurrá!
__________________
Hódító * Queosia
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #192  
Old 07-12-2009, 21:42
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A tegnapi újraindítás óta nem volt szakadás. Hurrá!
Jupppí...
Akkor mehetnek az új küldik.
  #193  
Old 07-12-2009, 21:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Jupppí...
Akkor mehetnek az új küldik.
Igazából tegnapra ez volt már tervezve, csakhát közbeszóltak a technikai módosítások.
__________________
Hódító * Queosia
  #194  
Old 07-12-2009, 22:03
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Olyan mobot érdemes ölni, ami ellen nem halsz meg soha, és ezen a kategórián belül, a legtöbb tp-t adja...


A Te "képleted" viszont azért nem jó, mert ha mázlid van, akkor egy goblin után a Kapott tp / ideőegység az nagyobb mint máshol, de a 2. goblin után már halott vagy, vagy előtte vársz egy csomót, hogy töldőj, akkor viszont már nem éri meg. De volt időszak, mikor a Te logikád szerint, az érte meg...
1. igen, erre írtam, hogy a 9 mobból 6 nem illik az általad harmadszor is kiemelt képletbe. Saját magukat szorítják ki a képletedből, hiszen az általad említett mobok közül pl a Polgár több TP-t ad az úrhölgynél, tehát az úrhölgy kapásból nem tudom mit keres a képletben, mint behelyettesíthető alany.

És bátorkodtam elvonatkoztatva tőled más mobokat is megemlíteni. Pl kutya, medve, kereskedő, stb stb... DE belátom, tévedtem, nem kellett volna a képletedbe más mobokat is bekeverni.
9-ből 6-ra nem illik, a maradék 3-mal meg meg lehet szívatni a játékosokat. (ez pedig továbbra sem tetszik.)

2. Tökéletesen bebizonyítottad, hogy az én képletem jó.
Tökéletes volt a goblinos példa!
Hiszen a képletem ezt a részét is lefedi.
Adott időegység alatt NEM TUDSZ annyi goblint megölni, hogy megérje, mert az adott szinten meghalsz tőle hamar. (vagy sokat kell várnod, töltődnöd!)
/Az adott időegység NEM egyenlő egy darab mobbal.../
Hiszen a töltődési idő alatt nem tudsz ölni, így hiába ad a goblin durván 230 TP-t, nem tudsz belőle sokat leverni egymás után.
Ergó: Nem éri meg azt ölni az adott szinten.
Viszont a képletem szerint kutyát, takarítót, úrhölgyet, vaddisznót, farkast, polgárt, kereskedőt, medvét sem éri meg, mert igaz, hogy nem halsz bele, tehát folyamatosan tudod ölni őket, csakhogy van olyan mob, amit folyamatosan ölve szintén nem halsz meg. Ilyen mobok például a Giliszta, fiatal csatornalakó...
Hiszen adott időegység alatt, adott szinten több TP-t szedsz össze belőlük,
1. mint a gyengébb mobokból, mert azok sokkal kevesebb TP-t adnak, mint amennyivel többet megölsz belőlük
2. mint az erősebb mobokból (jó példa: goblin), mert kevesebbet tudsz megölni belőlük, mint amennyivel több TP-t ad.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #195  
Old 07-12-2009, 22:11
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
1. igen, erre írtam, hogy a 9 mobból 6 nem illik az általad harmadszor is kiemelt képletbe. Saját magukat szorítják ki a képletedből, hiszen az általad említett mobok közül pl a Polgár több TP-t ad az úrhölgynél, tehát az úrhölgy kapásból nem tudom mit keres a képletben, mint behelyettesíthető alany.
Pff...Még mindig nem vágod, hogy 2 teljesen külön dolgoról volt szó?? A 9 mobnak amit leírtam semmi köze nem volt a képletesdihez. A 9 mob amit leírtam arra volt válasz, hogy milyen lehetőségeid vannak 10.-15. szinten, hogy miket tudsz ölni...Ezt már vagy 5.x írom le...

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
És bátorkodtam elvonatkoztatva tőled más mobokat is megemlíteni. Pl kutya, medve, kereskedő, stb stb... DE belátom, tévedtem, nem kellett volna a képletedbe más mobokat is bekeverni.
9-ből 6-ra nem illik, a maradék 3-mal meg meg lehet szívatni a játékosokat. (ez pedig továbbra sem tetszik.)
Jó, de még mindig kevered a kettő különböző témát...

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
2. Tökéletesen bebizonyítottad, hogy az én képletem jó.
Tökéletes volt a goblinos példa!
Hiszen a képletem ezt a részét is lefedi.
Adott időegység alatt NEM TUDSZ annyi goblint megölni, hogy megérje, mert az adott szinten meghalsz tőle hamar.(vagy sokat kell várnod, töltődnöd!)
/Az adott időegység NEM egyenlő egy darab mobbal.../
De nem is a végtelenséggel. Az adott időegység amúgy annyi, amennyit én megadok...Ha nekem 1 mobnyi időm van, akkor arra kell, hogy vonatkozzon a képlet...

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Hiszen a töltődési idő alatt nem tudsz ölni, így hiába ad a goblin durván 230 TP-t, nem tudsz belőle sokat leverni egymás után.
Ergó: Nem éri meg azt ölni az adott szinten.
Viszont a képletem szerint kutyát, takarítót, úrhölgyet, vaddisznót, farkast, polgárt, kereskedőt, medvét sem éri meg, mert igaz, hogy nem halsz bele, tehát folyamatosan tudod ölni őket, csakhogy van olyan mob, amit folyamatosan ölve szintén nem halsz meg. Ilyen mobok például a Giliszta, fiatal csatornalakó...
Hiszen adott időegység alatt, adott szinten több TP-t szedsz össze belőlük,
1. mint a gyengébb mobokból, mert azok sokkal kevesebb TP-t adnak, mint amennyivel többet megölsz belőlük
2. mint az erősebb mobokból (jó példa: goblin), mert kevesebbet tudsz megölni belőlük, mint amennyivel több TP-t ad.
De amúgy belegondolva, mind a kettő képlet jó, csak más logikai úton jutunk el a megoldáshoz.
Mert annak a mobnak lesz az adott tp / adott időegység aránya a legjobb, amelyikbe pont nem halsz bele, amíg játszol, és ezen a kategórián belül a legtöbb tp-t adja.


Ejj, mi meg ezen vitatkoztunk 3 oldalon keresztül... pff...

Last edited by Dus; 07-12-2009 at 22:14..
  #196  
Old 07-12-2009, 22:33
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default



Mindennek köze van a képletekhez. Annak a 9 mobnak is, és a többinek is.
Hogy miért?
Mert nem mindegy, hogy az adott TP mennyiséget 1 hét alatt szeded össze, vagy 3 hét alatt.
Az adott időegység lehet 1 mobnyi idő is, meg a végtelenség is.

Igazad van abban, hogy ehhez tudni kell, mennyi időt fordíthatsz fejlődésre... ha csak 1 mobnyi időd van, akkor igenis, hogy a goblin éri meg. Ha fél órád van, akkor már nem a goblin lesz ez a mob, hanem más.

És igen, ezen vitatkozunk 3 oldalnyi "ideje".
Ugyanis ha ebből kisül az, hogy mikor mit érdemes ölni, akkor ezzel segítettünk azoknak, akik ezt még nem tapasztalták meg.
Ezáltal a vita hasznos, így értelmet nyer.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #197  
Old 07-12-2009, 22:35
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Mindennek köze van a képletekhez. Annak a 9 mobnak is, és a többinek is.
Jó, persze, ilyen értelembe van köze hozzá, de amúgy két teljesen különálló téma volt, amit egész végg egybemostál.
  #198  
Old 07-12-2009, 23:26
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Chat-el kapcsolatos észrevétel:

Ha kikapcsolom a chat-et, nem tudok oda visszaváltani, ahol voltam...
(Tehát, közösben vagyok pl., kikapcsolom, akkor nem tudok a közösre visszaváltani)


Másik:
Ha éppen akkor érkezik üzenet, amikor átváltok másik fajta chatre, akkor oda írja ki az üzenetet. Ha visszakattintok, megjavul, de pl elég vicces volt Elfi üzenetét látni a kikapcsolt chatfalon.
(Ezt már többször tapasztaltam pl. közös és klánchat közti váltásnál)
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
  #199  
Old 07-13-2009, 06:53
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Befizettem egy vipcsomagot Úgy tűnik, ez működik
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
The Following User Says Thank You to Ildee For This Useful Post:
  #200  
Old 07-13-2009, 15:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Mivel nagyon áttekinthetetlen a beszélgetés, ha minden egy-két témába van belesűrítve, ezért ezt a témát most zárom, és arra kérek mindenkit, hogy kérdés, észrevétel, javaslat esetén nyisson új témát. A témacímben megjelölve röviden, hogy miről szól a beírása, a beírásban pedig részletesen kifejtve azt. Ha valaki másról szeretne kérdezni, vagy más javaslata van, akkor annak új témát nyisson, ne egy olyat folytasson, ami egészen másról szól.

Így minden áttekinthetővé válik, és később is sokkal könnyebb lesz bármit visszakeresni.

Köszi.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Esik a hó, az első hó. Ati Egyéb 28 12-17-2010 23:49
Javaslatok tárgyakra, képességekre, képzettségekre [HTPA]GeeForce Ötletek, javaslatok 91 08-29-2009 16:26
Best of elvetett javaslatok. karesz6 Általános beszélgetés Hódítós témákban 119 07-25-2007 09:43
2007 első talija Pepa Bulik 30 01-05-2007 04:11
Javaslatok élesbe rakása... Kisbér Elvetett javaslatok 44 12-04-2006 16:02


All times are GMT +1. The time now is 04:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu