Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-14-2007, 07:50
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Zöld 30

Kicsit megkésve bár, de íme egy rövidke beszámoló, a Zőld 30 teljesítménytúráról.:)

Mostanában valahogy minden túrán sorbanállással indítok, itt is ez történt. Negyedórányi várakozást követően gyorsan neveztem és nagyon hamar elindultunk. Egy kis csapattal tartottam, melynek két tagja kb1 km után úgy otthagyott, mint a pinty, igaz ők a leghosszabb 45kilcsis távon menteteltek.:)

A túra nevét arról kapta, hogy végig a zöld sáv és zöld háromszög jelzéseken ment, megmernék esküdni, hogy a lentebb majd látható "kis" emelkedő kék jelzésü volt, nos hát a (szerintem) kék háromszög az Ördög-oromhoz vitt fel. Ezen az emelkedőn a szó legszorosabb értelmében másznom kellett, kézzel-lábbal lassan felkapaszkodtam az oromra, de legalább a hegytetőn már nem volt problémám azzal, hogy fáztam volna.:)))

Az első pont technikai okok miatt "elmaradt", nekem ez csak Széchényi-Hegyi TV-adónál tünt fel, hogy "hohó bizony kimaradt valami..." szerencsére nem mi nem vettük észre a pontot, mint nem sokkal késöbb kiderült, hanem nekünk egyszerüen elfelejtettek szólni, hogy ha eszünkbe is jutna ne keressük, mert nem lesz ott.:)
Kellemetlen lett volna onnan visszamenni az Ördögoromig.:P

A másoik pontnál a pontőrnek gondjai akadtak a rajtszámokkal, úgyhogy szépen felgyült ott a társaság. Miután megkaptuk a pecsétet máris "száguldottunk" tovább a nemmessze található Normafa síházhoz (A következő heti túrám strartja.)

Innen ismerős utakon haladtunk, még annó a Tojás 20on volt szerencsém a környékhez. Elhaladtunk az azóta már sajnálatos módon bezárásra került Disznófő-forrás mellett, pedig gondoltam hogy ott elnosztalgiázgetok egy kicsit, de így nem lett belőle semmi.:(

Innen jól elvoltunk semmi különleges nem történt, hacsak azt nem veszük, hogy a 4., vagy 5., vagy tulajdonképp nem is tudom hanyadik pont elött szépen elindultunk jobb kéz fele, ott, ahol balra kellett volna (Milyen butaság már ez a jobb-bal dolog, sose értettem mire jó.:P), innentől alkalmi túratársam át is vette az itinerolvasás feladatát.:)))
No a mi kis jobbra indulásos akciónknak az lett a vége, hogy szemből érkeztünk a ponthoz, ezzel csalhatatlan jókedvet lopva a többi túrázó arcára.:)))

Majd újfent ismerős útvonal következett; Az iszonyat hosszú lépcsősor, Árpád kilátó, Gückler-szikla, Virágos-nyereg... közbeiktatva a szintén talán a Tojásról ismerős igencsak meredek és hosszú lejtőt.... lassan erre az útvonalra már szükségtelenné válik számomra az ititner.:)

Solymárig teljesen ismertem az utat, Solymár után Nagykovácsiig most egy másik útvonalon mentünk, közbeiktatva a Zsíroshegyet és ezzel a túra legnagyobb emelkedőjét.:)

A célba fél3 magasságában értem be, így a távot 7óra alatt sikerült teljesíteni.:)

A végére azért alaposan elfáradtam, mert ez a túra nem a legkisebb szintkülönbséggel megáldottak közé tartozott (össz szint 1170m itiner alapján+elkavarás.).:)))

Jó kis túra volt, a szervezés jó volt, én meg újra jol elfáradtam.:)

És jöjjön a lopott rész.:)
Idei teljesített táv: 202,7 + 30,33 = 233,03km.
Idei teljesített szint: 6218 + 1170 = 7388m.

A kékeszőld háromszog... emelkedő eleje, késöbb nem sok kedvem volt fotózgatni.:)


Gyermekvasút


Lééééépcsők, sok, sok(k) lépcső.:))))
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Néhány szó az új fórumról Ati A fórumról... :) 371 03-30-2012 19:04
Mese, mese mátka... :) Cece Kreatív sarok :) 255 02-16-2010 18:49
Uj gep vasarlasan torom a fejem...:D Mike zoostorm PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 132 12-22-2007 15:43
Akkor vagy igazi alkoholista ha szekely Viccek 17 08-22-2007 22:39


All times are GMT +1. The time now is 09:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu