Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 02-22-2007, 14:02
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Budai Trapp

A megszokottnál késöbb, 6kor ébredtem és 7órakor indultam el a rajthoz itthonról.
Megglepetésként ért, hogy már a vonaton lehetett nevezni a túrára, így eshetett meg, hogy 1-es rajtszámmal késöbb indultam, mint az 30sokadik.:)
Egy pillanatot nem vártam az állomáson, megszereztem az itinert és uccu neki.
Az első pontig elég jó tempóban mentem, nagyon hamar odaértem, ez legfőkébb annak volt köszönhető, hogy a valamivel több, mint 8km-re összesen 250m szintemelkedés jutott, ami a késöbbiekre volt rössz hír, mert alig 2/3távnál járva a szint bő 3/4-e még elöttem volt.
Begyűjtöttem a pecsétet és azonnal indultam tovább, gyönyörű idő volt, de a szél azért fújdogált.:)

A pontról szinte azonnal a Nagy-Szénásra kellett felkapaszkodni, ennek a kis "buckának" a teteje valahol 550m fölött volt, viszont az elémtáruló látványért nagyon megérte felmenni.:)
A hegy tetejéről egyszerre lehetett látni a Pilist, a Budai-Hegységet sőt látszott a Bazilika is.:)
Sajnos itt is fújt a szél, így gyorsan körbefényképeztem mindent, aztán tovább indultam. Nem láttam, hogy az elöttem levők merre mentek, illetve mindenki a téképét böngészte, hogy vajon merre... volt két út, egy jobbra és egy balra és a két út között egy fára felfestve a piros jelzés.
Döntöttem és elindultam balra... rosszul tettem... a hegyről leérve a völgyben hirtelen egy kék jelzésbe botlottam... "hoppá... ennek nem kéne itt lennie..."
Szerencsére öten követtek és az egyiknél volt egy túristatérkép.:)))
Elindultunk a jelzésen, majd Nagykovácsi elött letértünk róla a helyesnek vélt irányba... "Hoppá... egy zőld jelzés, nekünk ilyen se kéne..."
Térkép elő és megpróbáltuk megfejteni hol is vagyunk, közben a csapat még jobban megfogyatkozott, mert ketten valahol nem jöttek utánunk, így négyen indultunk tovább... Itt jegyzem meg, ha valaki véletlenül rám szeretné bízni magát egy túrán, az számítson a legrosszabbra.:))))
Bő fél óra hátránnyal és két km plusszal csak megleltük a piros sávot, messziről látszott, mert a következő vonattal érkező túrázók épp akkor volnultak át azon a szakaszon.:P

Nagykovácsit elhagyva kicsit ismerőssé kezdett válni a környék, késöbb rájöttem, hogy megegyezik egy korábbi túra útvonalával, itthon meg is néztem a Budai Kilátók-on ugyanezeket az utakat jártuk be, csak ellentétes irányba.

A 2.pont a Vörös-pocsolyánál volt, végre rájöttem miről kapta a nevét, az előző napok esőzéseitől láthatóvá vált egy nagy dagonya, ami merő vörösagyag volt. A fák törzse nagyjából egy méter magasan vörös volt.:)
Valahol ezidötájt elkezdett fájni a térdem, de mentem tovább...Ugyanott, ahol tavaly én idén is a becsületesebbek táborát erősítettem és nem rövidítettem, de volt más is aki emlékezett a piros sávnál erre (egy bő másfél km-es kerülő levágása.) a rövidítési lehetőségre, így megint rengeteg ember került sajnos elém, mivel megelőzni képtelen lettem volna őket, így inkább picit lassabbra vettem és hagytam, hogy kikerüljenek a látómezőmből (Illúzióromboló ötven ember után baktatni.:)) )

A 3.pont a Fekete-fejen volt ez is "édes" emlékeket ébresztett bennem, jó kis kaptató, nem kevésbé meredek lejtővel a túloldalon. A pontőr elmondta, hogy mire kell figyelni és lélekemelőként, hogy a következő pontnál csoki vár. Elindultam lefele... szép lassan, óvatosan.:))))

A 4.ponthoz vezető útból szerencsére legalább a Kis-Hárshegyet kihagyták, különben is láttam mostamában párszor a kilátót, valahogy nem lett volna kedvem újra megnézni.:)))
A pontőrök a tempómat látva elkezdtek cukkolni, hogy jaj, nem kell futni, már csak 7km. Bezsákmányoltam a csokit és az újabb pecsétet, majd megpróbálták elmesélni, hogy hogy kerülhetem ki a következő hegyet. Mondom, neeeem, elkavarnék, inkább maradok a kijelölt úton, azon tuti nem lesz gond... hát lett... ugyanis addig mondogatták a kék jelzést, hogy egy elágazásnál (A Hűvösvölgyben a pataknál.) a sárga helyett elindúltam azon.:)))
(Szeretem a kéket no.:P)
Így itt is rápakoltam a távra még jó egy-másfél kilcsit.
A Nyéki-hegy után jött az oly ismerős Határ-nyereg, Újlaki-hegy, Virágos-nyereg útvonal. Annó örültem neki, hogy az ottani lejtőket nem felfele kell megmászni, na most mindent ellentétes irányból közelítettünk meg, vagyis azokat az utakat most FELFELE kellett teljesíteni.:)))
Az utolsó pont a Virágos-nyeregnél volt itt három lépcsőfokkal is meg kellett kűzdenem, majd ezek után a pontőr közölte, hogy nyugodjak meg már csak 800m a célig, igaz, hogy az egész egyetlen meredek lejtő, de már nem sok az... mondta ő... a papír szerint 800m-t 48perc alatt tettem meg. Mondjuk nem rohantam sehova, időm jócskán volt még, így békésen bebandukoltam a célba.
6óra 25perc alatt 14:50kor értem célba végül. Ott folyadékpótlásként felittam a teakészletüket. A kínált virslit pedig elajándékoztam az egyik beérkező blökinek.

Gyönyörü volt a táj, alaposan elfáradtam. A szervezés jó volt még akkor is, ha nem halmoztak el minden jóval.:)
Kicsit meghosszabbított túra lett ez is, hiába, akinek nem elég 30km.:))))
Egyetlen egy negatívumot véltem felfedezni, méghozzá azt, hogy a cél a legközelebbi buszmegállótól 2km-re volt.

És jöjjön a lopott rész.:)
Idei teljesített táv: 172,7 + 30 = 202,7km.
Idei teljesített szint: 5218 + 1000 = 6218m.

Képek késöbb.:)
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 02-22-2007 at 14:29..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Budai Kilátók Ati 2006-os túrák 2 10-24-2006 21:10


All times are GMT +1. The time now is 16:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu