Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Old 02-23-2008, 17:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Zöld 30

Gyönyörű túraidő volt a mai, vétek lett volna kihagyni.

(Olyan vétek, amit Cassandra el is követett. :P Mondogatta, hogy jön, aztán persze én ébresztettem a rajtból, hogy no mi lesz már... :D)

A Farkasréti temető mellett már a rajt nyitása előtt gyűlt a tömeg. A rajtnál két sor volt, egy nagyon hosszú, és egy rövid. Valamiért mindenki a hosszúba állt, én bepróbálkoztam a rövid sorral, és már indulhattam is. :D

Hamar megvolt a bemelegítés, az Ördögoromra felmászni jó kis emelkedő volt. Előző beszámolók alapján rosszabbra számítottam, tulajdonképpen egész könnyedél fel lehetett jutni, csak ránézésre volt szörnyű. :)

A Széchenyi-hegyen a Gyermekvasút végállomása nem szerepel sok túrán pontként, de egy párszor azért már vezetett erre túra, úgyhogy az erdőből kikecmeregve (pontosabban fel) hamar meglett ez a pont is.

Innen irány tovább a Normafa, ahol a Síház előtt újabb tömeb: a 20-as táv innen indult. A csak átfutóban levőknek külön emberek pecsételték az igazolásokat.

Innen a Tojás túra útvonalával szinte teljesen megegyező szakasz következett, pár újítással. Elsőként nem kellett megmászni a Ferenc-halmot, mert a túristautat elterelték. Ez nagyon nem is hiányzott, a szögesdrótos kerítés mellett felkapaszkodás valahogy sose volt a kedvenc szakaszom.

Ezután következett a Fekete István emlékház, ami egy elég fura pont. Leírás alapján magántulajdonban van, ezért bemenni nem lehet. A pontőrök elmondása alapján pedig (akik épp akkor álltak át az emlékháztól abba az utcába, ahol mindenki ment) eddig szinte mindenki simán elment mellettük, mert nem tudták, hogy hol az emlékház. :) Túl sokat én se érdeklődtem most ennek a hollétéről, mentem tovább az Árpád-kilátó irányába. Itt kaptunk csokit, majd irány a Virágos-nyereg, ami után múlt héten eltévedtünk. :D Most nem arra folytatódott a túra, hanem irány tovább Solymárra, ami egyben a 20-as táv célja is volt.

Solymár érdekes város, mert egyetlen közkutat se találtam. Haljon szomjan a kedves turista, vagy vásároljon a helyi boltban, ha már a városba merészkedett. :)

Innen már csak 5km, és beértünk Nagykovácsiba, a 30-as táv céljába, ahol üdítővel vártak.

Aki még 15 kilométerre kalibrálta magát, az ment tovább egészen Bzdakesziig, de nekem mára csak ez a 30-as jutott. :)

Kellemes túra volt, jóidőben, és jó tempóban. Némi szint is akadt útközben ;), úgyhogy kellemes elfáradással zárult a nap. :)

Pár kép, ahogyan ez lenni szokott:

Ördögorom környéki felfele mászás. Ez konkrétan már a pont után volt, de az eleje is hasonló:




Reggeli madártávlati kép a Széchenyi-hegyi adóról:




Mária-kegyhely, útban a Széchenyi-hegy fele. Az éjszakai Gyermekvasút nyomában túrán itt volt egy pont, most ideje volt ezt nappal is megnézni:




Az egykori Úttörővasút, mai Gyermekvasút végállomása:




Tündér-szikla, ez is kicsit másként. A libegőből pont a másik oldala látszik. Ma egész meglepődtem, hogy áll a libegő, peidg logikus, mert február van. :) Az időjárás viszont kifejezetten tavaszi volt, ilyenkor szerintem már sokan kimerészkednek.




A sötétkék és a világoskék túraútvonal együtt halad. :D:D:D




Szarkavár. Ezen a környéken kicsit kezdett felerősödni a szél, de egy mezőn átkelve utána ismét elcsendesedett. Ennyi kellett is ízelítőnek abból, hogy igazából még nincs teljesen tavasz. :)




És a végére hagytam a Budapestet bemutató képsorozatot. :)

Lépcsők:




Majd újabb lépcsők:




És ismét lépcsők:




A változatosság kedvéért pedig lépcsők:




A megtett út térképe:




Ugyanez 3D-ben. Nagyon elnyúlik az út, úgyhogy sajnos a 3D nem annyira jön ki rajta, pedig voltak ám szintkülönbségek... :)




Itt talán látszik is, hogy milyenek:




A túra útvonala Google Earth formátumban letölthető innen.

Idei stat: 204,3 km + 30,3 km = 234,6 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Dipis szösszenetek:) Steve Általános beszélgetés Hódítós témákban 3875 04-16-2020 12:36
Mese, mese mátka... :) Cece Kreatív sarok :) 255 02-16-2010 19:49
elismertség Burning Chat 2325 07-10-2008 06:34
Uj gep vasarlasan torom a fejem...:D Mike zoostorm PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 132 12-22-2007 16:43
Zöld 30 Cassandra 2007-es túrák 0 03-14-2007 08:50


All times are GMT +1. The time now is 09:55.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu