Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-11-2009, 16:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Szmogriadó

Ma 11 órától ugye szmogriadó van Budapesten. Elvileg ma be se tehetném oda a lábam autóval. Hajnalban megnéztem a netet, nincs szmogriadó, lehet autózni, elmentem vidékre. Ezek szerint a hazajövetellel máris szabályt szegtem?! Gonosz és törvénysértő módon haza mertem jönni?!

Ez nonszensz.

Tudom, most még igazából nincs törvényi felhatalmazása senkinek arra, hogy büntessen is, no de ha már lenne? Ezentúl nem mehetek el a fővárosból úgy, hogy biztosra tudom, hogy aznap még haza is mehetek?!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-11-2009, 16:57
Tsyl's Avatar
Tsyl Tsyl is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Debrecen-Mikepércs
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Én most hallgattam éppen a rádióba, hogy aki úton van hazafelé (Pestnek) arra nem vonatkozik a "szabály".
Amúgy pedig tényleg nonszensz.
Továbbá nagyon különösnek tartom, hogy páros vagy páratlan rendszám alapján hozznak tiltásokat. Bár nem büntetnek csak figyelmeztetnek, mondja a hír, de "éles helyzetben" azért kíváncsi lennék én is, hogy a hatóság ezt hogyan kezelné le.
Jelenleg Debrecen is a határértéken van, de az biztos, hogy ha nálunk is hasonló rendeletet hoznak én állok elébe még a büntetésnek is...
Van akinek munkaeszköze az autó, van akinek előjegyzés alapján pld. szakrendelésre kell mennie vagy vinni pld. az édesanyját..ilyen esetben is megbüntettne?...Igazad van Ati, ez tényleg nonszensz...
Reply With Quote
  #3  
Old 01-11-2009, 17:06
Tsyl's Avatar
Tsyl Tsyl is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Debrecen-Mikepércs
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Amúgy annyit tennék még hozzá, hogy mifelénk (itt Pércsen, falun) nagyon sokan még hagyományos módon tüzelnek. Mondanom sem kell, hogy ilyenkor az összes létező szemetet ami éghető azt dobálják a kazánba, cserépkályhába. No ennek aztán tényleg van környezet szennyező hatása ami igen csak jó pár autó káros kibocsájtásával felér.
No most próbálja meg valaki ezt elmagyarázni a 70 éves bácsikának, hogy rombolja a környezetét ezáltal.
Reménytelen...vagy tüzel vagy meg fagy...

Last edited by Tsyl; 01-11-2009 at 17:12..
Reply With Quote
  #4  
Old 01-11-2009, 17:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A napokban biztos ki fog ez kristályosodni... Eddig azt mondtam, hogy mi van, ha nem olvasok újságot (valóban nem járatok semmi napilapot), nem nézek tévét (tényleg nincs tévém), nem hallgatok rádiót (ez nem igaz, de amint elkezdenek szövegelni, kapcsolok át valahova, ahol zene van, ha ilyen nincs, akkor cd). Oké, a netet nem tagadhatnám le igaz szívvel... Ott el tudom olvasni, ha szmogriadó van. De álmodni se mertem volna, hogy ez így napközben fog működni, hogy na akkor mostantól... Gondoltam, hogy legalább egy nappal előre ezt kihirdetik...

A mai tökéletes példa volt arra, hogy bizony halvány fogalmam se lehetett a szmogriadóról. A telepatikus úton felém közvetített információ nem jutott el hozzám, valamit elrontottak.

A boncolgatásokból azt már sikerült megtudnom, hogy ha vidékről megyek haza pestre, akkor hazamehetek.

Vajon mi a helyzet, ha eleve pesten vagyok? Persze honnan tudják, hogy vidékről jöttem-e, vagy csak innen a sarokról? De teszemazt olyan irányból jövök, ahol nem lehet elhagyni a várost, úgyhogy biztosan pesten belül voltam. Ilyenkor vajon hazamehetek? Egy parkolóházból kijöhetek 11 óra után is kocsival, hogy hazamehessek, vagy másnapig fizetni kell a parkolási díjat + a haza és visszaút költségeit?

Ha vidékről jöttem fel pestre, akkor vajon elhagyhatom a fővárost, hogy vidékre hazamehessek?

Valahogy ez egy elég elkapkodott döntésnek tűnik, amit gyorsan be is vezettek, el is rendelték, csak épp senki nem tud semmit róla.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 01-11-2009, 17:10
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsyl View Post
Van akinek munkaeszköze az autó, van akinek előjegyzés alapján pld. szakrendelésre kell mennie vagy vinni pld. az édesanyját..ilyen esetben is megbüntettne?...Igazad van Ati, ez tényleg nonszensz...
Ilyen esetben tessék taxit rendelni és nem szabályt szegni. Akinek munkaeszköze az autó,annak is rendszám alapján szabad dolgoznia,ez ellen a munkáltató sem tehet semmit. Igazán nem tréfa,ha már riadót rendelnek el,hisz így is fertő,amiben élünk.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #6  
Old 01-11-2009, 17:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsyl View Post
Amúgy annyit tennék még hozzá, hogy mifelénk (itt Pércsen, falun) nagyon sokan még hagymányos módon tüzelnek. Mondanom sem kell, hogy ilyenkor az összes létező szemetet ami éghető azt dobálják a kazánba, cserépkályhába. No ennek aztán tényleg van környezet szennyező hatása ami igen csak jó pár autó káros kibocsájtásával felér.
No most próbálja meg valaki ezt elmagyarázni a 70 éves bácsikának, hogy rombolja a környezetét ezáltal.
Reménytelen...vagy tüzel vagy meg fagy...
Páros napokon csak a páros személyiszámúak égethetnek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 01-11-2009, 18:12
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsyl View Post
Továbbá nagyon különösnek tartom, hogy páros vagy páratlan rendszám alapján hozznak tiltásokat.
Miért is? egyszerű ellenőrizni, és igazságos.
Egy zseni volt, aki kitalálta, Kínától az USAig mindenhol működik.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #8  
Old 01-11-2009, 18:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ilyen esetben tessék taxit rendelni és nem szabályt szegni. Akinek munkaeszköze az autó,annak is rendszám alapján szabad dolgoznia,ez ellen a munkáltató sem tehet semmit. Igazán nem tréfa,ha már riadót rendelnek el,hisz így is fertő,amiben élünk.
Ez mennyiben volt komoly, és mennyiben ironikus?

Kérdezem főként azért, mert a mostani helyzet kialakulásában nagy szerepe van a "gázválságnak", mert ugye rengeteg gyár áttért olajra, ami sokkal környezetszennyezőbb. No de miért kellett áttérniük? Mert gázválság van. Nincs elég gáz. Ja hogy 3 országnak is mi adunk... Akkor mégsincs akkora válság? Félreértés ne essék, semmi bajom, azzal, hogy adunk nekik, mert igenis adjunk, ha megtehetjük, akkor ez a minimum, hogy segítünk másokon.

De vajon megtehetjük-e?

Azt javaslod, hogy menjen Tsyl taxival. Egy olyan 5 évvel ezelőtti tarifávakl számolva ha én valamit el akarok intézni a városban, akkor az oda-vissza minimum 10ezer forint a taxira. Szerintem az 5 év alatt nem csökkentek a tarifák.

Ha ezt összevetjük a szogriadó okával, a gázválsággal, akkor egyszerű matekkal megállapítható, hogy egy napi városbeli ügyintézésért egy fél havi gázszámlával megegyező összeget kell fizetni. A takarékosabb embereknél egy teljes havit.

Ezek szerint teljesen normálisnak gondolod, hogy egy fél, vagy teljes havi gázszámlát fizessenek sokan pluszban, azért,mert igazából mi olyan jól állunk gáz terén?

(Jah, hogy már hallottunk ilyet, hogy "hú de jól állunk", és akkor is kiderült, hogy mégse, de jó szlogen volt... No de ez már a politika téma, amit nem akarok idekeverni, még ha a mostani helyzetnek nyilvánvaló politikai okai vannak is.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #9  
Old 01-11-2009, 18:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsyl View Post
Jelenleg Debrecen is a határértéken van, de az biztos, hogy ha nálunk is hasonló rendeletet hoznak én állok elébe még a büntetésnek is...
Most olvasom az indexen, hogy állítólag a rendelet országos szinten minden 100ezer főnél nagyobb településre vonatkozik. De mindenhol csak Budapestet emlegetnek.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 01-11-2009 at 18:31..
Reply With Quote
  #10  
Old 01-11-2009, 18:34
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Bármilyen furcsa a szmogról nem tehet se a kormány se Orbán Viktor de még a gázválság sem. Sajnos ehhez is olyan a magyar emberek hozzáállása mint mindenhez csak kifogáskeresés és a kibúvók megtalálása. Az senkit se érdekel hány ember fullad meg a portól és hányan kapnak tüdőrákot de én nehogymár ne mehessek a wc-re is autóval. Európa normálisabb felén az emberek ilyenkor önként leteszik az autóikat.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu