Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 04-11-2009, 14:59
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
ok savas esső, akkor csak rosszul emlékeztem mit írtak előttem
lényegtelen.. az akkor sem 1ik naprol a másikra alakult ki, míg az ember csak néhány évtized esteleg évszázad alatt változtatott meg sok mindent, ehhez nehéz bárminek is alkalmazkodnia
Persze kihúzom a TV-t, gépnél azért nem kapcsolom le a főkapcsolót az elosztón, mert arról megy az elosztó egység, ami nélkül ninsc tv, de monitort kinyomom.Hűtőnk kb 4-5 éves.Villany nem hagyom úgy, csak nagyon nagyon ritkán mikor elfelejtem, akkor is 3 percre max.Ezek nekem tökre nem a Föld megmentésének egyik módja, ez a takarékoskodás
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 04-11-2009, 16:08
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Persze kihúzom a TV-t, gépnél azért nem kapcsolom le a főkapcsolót az elosztón, mert arról megy az elosztó egység, ami nélkül ninsc tv, de monitort kinyomom.Hűtőnk kb 4-5 éves.Villany nem hagyom úgy, csak nagyon nagyon ritkán mikor elfelejtem, akkor is 3 percre max.Ezek nekem tökre nem a Föld megmentésének egyik módja, ez a takarékoskodás
sok kicsi sokra megy
ezek csak alapvető dolgok.. valamivel el kell kezdeni
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #43  
Old 04-11-2009, 16:30
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Örülök neki, hogy nem álltatok le velem vitatkozni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #44  
Old 04-11-2009, 16:44
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Örülök neki, hogy nem álltatok le velem vitatkozni.
Ha igazat mondasz, és jó gondolatokat, akkor miért álljak le vitatkozni?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #45  
Old 04-11-2009, 18:02
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Ha igazat mondasz, és jó gondolatokat, akkor miért álljak le vitatkozni?
Csak ér valamit a tanításom! (Tudok keresni a neten ) (Na jó, azt már csak azért kerestem meg, mert ha linkelek, akkor könnyebben elhiszitek! )
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #46  
Old 04-11-2009, 19:51
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Ha utánnanézel, akkor kiderül számodra is, hogy az olajból termelt áram a legdrágább a világon, éppen ezért nem is használják, csak ha szükséges, példa erre, amikor az oroszok elzárták a gázcsapot. Akkor ameddig lehetett gázt használtak, de ha bizonyos szint alá csökken akkor az olajat tolják be helyette. Egyébként az írás részéről elég sovány érv, hogy az atomenergia veszélyes, meg a hidrogén is veszélyes...a gáz nem veszélyes? Vagy bármi más?
Valóban elég pongyolán fogalmaztam, olaj helyett olyan erőforrásokra gondoltam amik végesek. Ahogy Hetesi hívja, ősmaradványi. A gáz is a végét járja.

Nem csak azzal érvel h veszélyes, hanem - h csak a legfontosabbakat emljem ki - azzal h pl urán nincs elég, a hidrogént pedig költséges előállítani és (!) az előállításhoz hagyományos erőforrások szükségesek amik azonban a végét járják.


Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Igen...ez is egy forgatókönyv lehet. De gondolj bele az ember legfőbb "erényébe": a kapzsiságba! Amiből pénzt lehet kicsikarni, abból addig teszi, amíg egy pici haszna is lesz. Ezt elismerem, hogy összeesküvés-elméletesnek hangzik, de szted nincs rá már megoldásuk? Pl.: az üzemanyagcellás autó? Honda FCX Szépen működik, Kaliforniában tesztelik a lakosság körében. Vagy egyéb más elektromos autók tesztelései (bár szvsz a hidrogénes lesz a befutó). A jelentés azt írja, hogy miből lesz hidrogén, mivel a vizet bontani kell hozzá és ahhoz is energia kell. 3 lehetőség: Először:Az Európai Fúziós erőmű. Másodszor: Az amerikai hidegfúziós kísérletek egyre eredményesebb tesztjei, vagy ha nagyon nem akarna ez a két dolog összejönni, akkor ott van az atomerőmű+tenyésztőreaktor kombináció, ami még legalább 100 évig elegendő energiát szolgáltat (ha számításba vesszük a növekvő igényeket).
Erről nem tudok nyilatkozni csak idézni. "A fúziós erőművek első, valóban működő példánya 2040-re várható. Látható a fentiekből, hogy akkor már késő" Az idő majd eldönti kinek lesz igaza.


Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
Erre nem is akarok nagyon kitérni, de a boszorkányüldözés, eretnekség elég sok rosszatt tett az akkori nagy elmékkel...valószínű már nem ilyen technológiai szintnél tartanánk. (Nem vagyok ateista, csak az egyház megszervezésével van bajom.)

A másik dolog ami a jelentés kitért...a globális felmelegedés, fajok kihalása. Ez az egész dolog kezd egy kicsit az idegeimre menni. Erről szól az egész földtörténet és az evolúció. Van a bolygónak egy ciklusa, ami bizonyos időközönként felmelegedéssel, majd lehüléssel jár, ezt csak azok a fajok élik túl, akik alkalmazkodni tudnak a megváltozott feltételekhez. Amikor még csak ősemberről lehetett beszélni, akkor is túlélte a jégkorszakot, de más fajok, pl.: kardfogú tigris, mamut nem élték túl. Az hogy most ki fog halni a jegesmedve, hát szomorú, de ez az élet rendje. A Föld, mint bolygó törekszik az egyensúlyra, ha elkezd felmelegedni a bolygó, elolvad a jég, ami lehűt és megállítja a meleg tengeráramlásokat, ami belekavar rendesen a most megismert világba, de utánna megint visszatér minden egy "normál" állapotba. Az ember oly elkeseredetten próbálja megtartani azt a bolygót és úgy ahogy mindig is ismerte, hogy pl.: mesterséges vulkánokkal akarják elfedni az égboltot. De be kell látni, hogy míg az ember egy párszázezer éves faj, addig a Föld más több mint 4 milliárd éves...ne mi próbáljuk változtatni a dolgokat, hanem nekünk kell változni.

Bocsi a szófosásért
A földtörténet nem arról szól h egy faj felborítja a természet egyensulyát és ennek hatására elpusztitja csaknem a teljes elővilágot. Ezt a világot az ember alakitja nem más. Alig 150 év alatt feléljük a több száz millio év alatt lerakódott ásványi anyagokat, pusztitjuk az erdöket, mérgezzük a földet, vizeket mindenféle müanyaggal. Ezt nevezed annak h a Föld alakitja önmagát? Erre az ismert idöszakbol nincs pelda, egyetlen faj sem tesz hasonlot. Mellesleg ez a majd csak lesz valami mentalitas az ember leglényegesebb elemét tagadja, azt, hogy igenis oriasi mertekben tudjuk alakitani kornyezetunket, mind jo mind rossz iranyba. Mivel ilyen hatalmat kaptunk, felelösek is vagyunk erte.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Penya For This Useful Post:
  #47  
Old 04-14-2009, 18:24
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Üdv!

Volt pár jó gondolat az irományban, de összességében nem tetszett.
Például akár igaz is lehet, hogy az emberek változnak, és sokkal jobban követik anyagias érdekeiket, mint valaha.

A legjobb érvem az egész ellen, hogyha nagyrészt igaz lenne, akkor azzal elég sokan tisztában lennének, hogy ez legyen az uralkodó nézet. Ez lehet, hogy rajtam kívül senkit nem győz meg, de az én lelki békémnek jót tesz, tehát elérte a célját.

Akartam még írni, de nincs kedvem.

Viszont amit még megemlítenék, hogy van egy elfeledett lehetőség, hogy minden problémák megoldódjon: deus ex machina. Értse minedki, ahogy akarja
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Valezius For This Useful Post:
  #48  
Old 04-14-2009, 18:29
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

A latinul nem tudók kedvéért Deus ex machina = Isteni beavatkozás, Isteni gépezet.
Reply With Quote
  #49  
Old 04-16-2009, 20:53
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
A legjobb érvem az egész ellen, hogyha nagyrészt igaz lenne, akkor azzal elég sokan tisztában lennének, hogy ez legyen az uralkodó nézet.
Megdöbbentő! Nem hittem volna h ilyet látok leírva.

Csak kapásból ellenpéldának, ami eszembe jut: holokauszt, gulag, a kommunizmus igazi arca, fasiszta puccs frank d roosevelt ellen, az usa első vh-s casus belli-je, harc a vízért boliviában, az rt-k patologikus természete, a neoliberalizmus (egyáltalán h micsoda, másrészt ember, és társadalom ellenes szerepe), a cigánybűnözés (amit még azután is tagadnak h a vajda elismeri létét), a magyar rendőrság nyílt felhasználása pártpolitikai célokra, az országos vezetés (fidesz-mszp) egysége, soroljam még?

Ezt főleg azárt linkeltem be, h tudjatok róla és ne érjen váratlanul, nem kell vele egyetérteni, ha elolvastad úgyse felejted el. Majd ha 700 körül lesz a benzin ára vagy még feljebb emlékezzetek erre és cselekedjetek in hoc signo.
Reply With Quote
  #50  
Old 04-17-2009, 15:06
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Ezt főleg azárt linkeltem be, h tudjatok róla és ne érjen váratlanul, nem kell vele egyetérteni, ha elolvastad úgyse felejted el. Majd ha 700 körül lesz a benzin ára vagy még feljebb emlékezzetek erre és cselekedjetek in hoc signo.
Penya!
Igazad van, tényleg komoly bajok előtt állunk. Viszont amit olvashattunk ill. a riportban láthattunk nem újdonság. Ha utána néz valaki a római klub tevékenységének, ott már 1972 környékén találhat egy bizonyos Meadows nevű emberkét és a nevéhez kötődő modellt is megszemlélheti. Komoly hasonlóságot fedezhetünk fel. Kicsit furcsa ezt úgy viszont látni, mintha az egészet most fedezte, alkotta volna meg egy magyar fizikus, aki természetesen abszolúte nem vallásos és puszta tárgyilagosságból támogatja a katolikus egyházat. A teamjében is csak véletlenül vannak papok.
Egyetértek azzal, hogy komoly baj van (nem oly nehéz ez nekem, lévén környezetvédelem szakos voltam a Berzsenyin...), de ha a történelmet tekintem akkor az egyházakat messzemenően kizárnám ebből a dologból.
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Azonosítás után. Pax Hungaricum Általános beszélgetés Hódítós témákban 29 10-04-2007 10:53
körváltás előtt, vagy után Magnum Segítség 8 10-15-2006 18:15
Csata után? Nola Segítség 13 10-11-2006 05:26
Mi lesz a 9 személyiség után? King Elvetett javaslatok 117 06-15-2006 22:42
Reply: új faj 9 személyiség után?... King Elvetett javaslatok 26 05-14-2006 15:03


All times are GMT +1. The time now is 07:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu