Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 01-12-2009, 23:10
rak_loo rak_loo is offline
Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Nyíregyháza
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Szóval értem én hogy most ez a két slágertéma, de nem kellene összemosni őket.
Nincs gáz>>>Szmogriadó

Ez azért van mivel átálltak azt hiszem egyből az olajra és irtózatos mennyiségű füst árad kifele a kéményekből míg nem nyitják meg megint a gázt...de az is lehet ,hogy én emlékszem rosszul...ezt kb 2napja hallottam/láttam a híradóban.

Last edited by rak_loo; 01-13-2009 at 00:20..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 01-12-2009, 23:11
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Jut eszembe, gáz. Miért adtuk el Kanadának (jól emlékszem? Kanadának adtuk el? javítson ki valaki, ha másnak) vagy kinek a gázlelőhelyünket?
Nem Kanadának, de egy kanadai cégnek. Nem tudom, hogy kié a cég, de ha abból indulok ki hogy sokan azt hiszik az Arany Ászokra, hogy magyar sör, akkor könnyen lehet az is más kezében.
Még akkoriban olvastam egy rövidke számolgatást arról a helyről, amúgy asszem Óföldeákon van, nem olyan messze tőlünk. A számolgatás lényege szerint akkora profitunk lehetett volna abból, amiből röhögve visszafizethettünk volna minden tartozást és még a nagyobb része megmaradt volna. (Nem emlékszek a pontos számokra de a lényegben egész biztos vagyok.)
De nem ez történt, hanem eladtuk a cégnek így az összes profit kb 5%át kapjuk meg. Akkoriban vitáztam több emberrel is akik nem akarták ezt elhinni. Hittel nem nagyon lehet mit kezdeni, így azt mondtam nekik, majd az idő megmondja kinek lesz igaza. A végeredmény aligha kétséges. Valószínű egy két ember jól járt ezzel. Ügyesen eladták az ország tulajdonát és még csak szó se esik róla, nemhogy balhé lenne belőle. Pedig ez nagyon durva húzás volt, a legdurvább mióta követem a politikának nevezett országátverést. Utolsó érdekességnek megemlítem, hogy 89 óta (!!) nincs számon tartva a nemzeti vagyon. Meg lehet nézni a KSH adatait 89 előtt és után. Döbbenet.
Reply With Quote
  #83  
Old 01-13-2009, 01:57
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Én elismerek minden olyan embert,aki éveken át halmozta a tudását és ezt időnként ki is adja magából,hogy a többiek okuljanak belőle.. DE ..
nagyon nem szeretem azt (jelen esetben az üzenet kifejezetten nem tetszik) ,mikor valaki olyan dolgokat hánytorgat fel,kérdez felháborodva vagy taglal,amikről fogalma nincs.

Elsősorban Geehez szólok. Regényszerű beírások hadával 'kényeztetsz' minket,melyben elmondod a véleményed,amivel nincs is baj. Viszont az nagyon zavaró,hogy olyan kérdéseket teszel fel költői felháborodással,amikről - ha kapcsolatot tartanál bárminemű médiummal - tudnod kéne részletekbe menően.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #84  
Old 01-13-2009, 04:46
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Miért nem beszélünk a gázról? Pillanatok alatt át lehetne állítani Magyarországot arra, hogy ne kelljen gáz. Vagy csak a töredéke. A szélmalom pl egész olcsó, és ha fúj a szél, ingyen jön az áram. Napkollektorok... vízierőművek... illetve akár egy kisebb atomerőmű felépítése. Mind mind megoldás lenne arra, hogy a rohamosan fogyó megnemújuló energiaforrásokat megújulóra cseréljük.
Ha nem értesz hozzá, kérlek ne írj összeesküvés elméleteket erről! Ennél nagyobb hülyeséget kitalálni is nehéz.
A szélerőművet itthon gyakorlatilag el lehet felejteni. Vízerőművet szintén. Ipari fogyasztóknál megnézném ki hogyan napkollektorozgat gáz helyett. Atomerőművet meg nem lehet csak úgy építeni, nagyon erős korlátozások vannak vele kapcsolatban.
Az pedig egy külön téma, hogy kellenek gyorsindítású erőművek is kiszámítható teljesítménnyel, a legjobbak pedig gázosak.

Az mondjuk tény, hogy EU-s elvárás a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználása, de igen szerencsétlen helyzetű hazánk földrajza ebből a szempontból, nem ilyen egyszerű a megoldás.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #85  
Old 01-13-2009, 07:00
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Az mondjuk tény, hogy EU-s elvárás a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználása, de igen szerencsétlen helyzetű hazánk földrajza ebből a szempontból, nem ilyen egyszerű a megoldás.
Hallottam egy nagyon egyszerű,mégis nagyszerű megoldásról,amely az ilyen szintű energiafüggést megszüntetné kis hazánkban. Az elvet részletekbe menően nem ismerem,így csak körvonalaiban írom le,hogy miről is van szó. Kicsit utánaolvastam..

Síklaky István gyakran felhívja rá a figyelmet,hogy Magyarországon a helyi közösségek tulajdonában levő és általuk működtetett 10-15ezer kapcsolt kiserőművel kiváltható lenne a teljes paksi erőmű,az erőművel együtt pedig fedezné hazánk szükségleteit. Egy ilyen hálózat ráadásul kivenné a multinacionális társaságok kezéből a gyeplőt,az energetikai függőség megszűnne,mint ahogy az ország sem lenne olyan kiszolgáltatott,mint most. A kiserőműveket mezőgazdasági eredetű energiahordozókkal (fa,szalma,biogáz,biomassza stb..) kellene táplálni,ami a földből előket is segítené. A kiserőművek által melléktermékként termelt hőt pedig fel lehet használni fűtésre,melegvíz-szolgáltatásra,valamint a hőigényes élelmiszer-gazdasági technoológiák táplálására. Ez szintén a helyiek boldogulását könnyítené meg,amit mindenkinek támogatnia kelene,szervezett formában.
10-15ezer a fentiekhez szükséges motor legyártására a Rába gyár teljesen alkalmas (hiszen évente kb. ennyi autóbuszmotort gyártott), és itt is sok dolgozó kenyerét tenni biztosabbá. Egy ilyen program teljes tőkeigénye mintegy 300-500 mrd forint,ami nagyjából a 4-es metró költsége. Szerintem megérné a befektetés hosszútávon.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #86  
Old 01-13-2009, 07:43
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
KÖZLEMÉNY: Nincs szükség tovább a szmogriadóval járó korlátozásra Budapesten
Tartósan csökkent a budapesti szállópor szennyezettség
Az elmúlt 24 órában jelentősen javult a főváros levegője, a szállópor hétfői 24 órás átlagértékei már nem haladták meg sem a riasztási (100 mikrogramm/m3), sem a tájékoztatási határértéket (75 mikrogramm/m3) a város két pontján. Ennek értelmében a főpolgármester a szmogriadót megszünteti!



A Főváros vezetése ezúton köszöni a budapestiek és az ide látogatók megértését, a korlátozó intézkedések betartását és különösképp azt, ha a rendkívüli helyzetben a közösségi közlekedést előnyben részesítették saját gépjárművük használatával szemben.



További tájékoztatás a reggeli órákban!





Budapest, 2009. január 13.
Mindenki mehet a dolgára
Van egy olyan sanda gyanum,reményem,hogy a KRESZ-t és a vonatkozó jogszabályokat hamarosan megváltoztatják.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #87  
Old 01-13-2009, 10:43
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Ha nem értesz hozzá, kérlek ne írj összeesküvés elméleteket erről! Ennél nagyobb hülyeséget kitalálni is nehéz.
A szélerőművet itthon gyakorlatilag el lehet felejteni. Vízerőművet szintén. Ipari fogyasztóknál megnézném ki hogyan napkollektorozgat gáz helyett. Atomerőművet meg nem lehet csak úgy építeni, nagyon erős korlátozások vannak vele kapcsolatban.
Az pedig egy külön téma, hogy kellenek gyorsindítású erőművek is kiszámítható teljesítménnyel, a legjobbak pedig gázosak.

Az mondjuk tény, hogy EU-s elvárás a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználása, de igen szerencsétlen helyzetű hazánk földrajza ebből a szempontból, nem ilyen egyszerű a megoldás.
Feltételezem, totál igazad van, hogy nagytermelőket, meg erőműveket nem lehet szél-nap-stb energiával működtetni.

De a lakossági felhasználást igenis lehetne! Ezer milliárdokat költ el az állam arra, hogy még jobban kiszolgáltatottak, és még jobban függők legyünk másoktól.

Ha ezt a pénzt arra fordították volna, hogy az egyszerű lakosokat leválasszák a gázelosztókról, meg a villamosenergia hálózatról, és mindenkinek felszerelnének a tetőjére egy napkollektort, ahol pedig lehetséges, ott a kert sarkába egy kis szélfogó kereket, esetleg termálhő-kihasználásra alkalmas berendezést, stb stb, akkor brutálisan nagy réteg leválna a gázról, a távfűtésről, és a villanyról.

Ezek a hatalmas megtakarítások elegendőek lennének arra, hogy a nagyfogyasztók, meg gyárak, erőművek, stb, nyugodtan mehetnének az atomerőműről, meg nyugodtan lubickolhatnának a magyarországi gáztározókban felhalmozott tartalékban.

Továbbá nem fűtenének be az emberek minden szarral, amit találnak otthon, ergó nem lenne egyik napról a másikra gázválság, és nem lenne szmog sem. Következésképpen szmogriadó sem...

Mivel a te tudásod pláne elismerem, erről nagyon szívesen elbeszélgetek veled privátban. Kérlek, legyen az az első, hogy leírod nekem egy zöldben, hogy mi az, ami ebben akkora nagy hülyeség, hogy te azt mondod rá, hogy még kitalálni is nehéz ekkorát... Én például összetett kézzel csókolnám össze azt, aki becsönget, és közli velem, hogy leválaszt a villanyról, leválaszt a gázról, és leválaszt a távfűtésről, majd a tetőmre szerel egy napkollektort, és beállít a sufniba egy aggregátort, és mindezt állami támogatásból megteszi nekem, tehát nekem ez egy fillérbe se kerül... Hát... Imába foglalnám a nevét az elkövetkező 30 évben, naponta 4x. Az is biztos. Úgyhogy kérlek, világosíts fel, hogy miért elképzelhetetlenül nagy baromság Magyarország lakosságának a megújuló energiaforrásokra való áttérése, amire én az általad beidézett hozzászólásomban írtam?!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #88  
Old 01-13-2009, 10:57
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Az idézett szöveg kicsit feljebb
Ez egyszerűen nem tud így működni... Mi van, ha pl Pista bácsi, aki nagyon örült a beszerelt új dolgoknak, amik egy vagyonba kerültek, úgy gondolja, hogy nincs pénze ezért eladja. Állami tulajdont a cimborájának. Vagy akkor mi van, hogy ha az elromlik, és szerencsétlennek kegyetlen pénzt kell kifizetnie a cserére, mivel úgyis ráverik, hogy ő rontotta el...
Már ha itt járunk akkor a geotermikus energia lenne talán az egyetlen értelmesen lakóházakhoz csatlakoztatható rendszer. Fűteni lehet vele, áramot is termelhet... De ennek az ára sem olyan finom, hogy az átlagember megcsinálhassa, az állam, meg valljuk be senkinek sem fogja. A leggazdagabb országok se tették, miért mi lennénk azok?
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #89  
Old 01-13-2009, 10:57
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
[...] bla bla [...]
Mondod nekem te, hogy én nem értek hozzá, amikor a nagy barátod (gondolom, hogy az, mert válogatás nélkül húzzátok le karöltve minden hsz-omat) őszre datálta a csernobili katasztrófát, majd hazug és megtévesztő módon azt állította, hogy szóltak róla az emberekenek, ezzel azt sugallva, hogy a szmogriadóról is előre szóltak, mivel a párhuzam nem ott volt, hogy a szmog az nukleáris szennyezés, hanem ott, hogy a kis emberek nem akkor sem érdekelték, és ma sem érdeklik azokat, akikre te felnézel, mert évekig halmozták a tudásukat. Igen, évekig halmozták, de erről pár millió Ft kenőpénz fejébe nagyon szívesen hajlandóak lemondani... Hát gratulálok.

Ui.: én nem okolom a tönkrement bácsikát, hogy szeméttel fűt otthon. Én azt okolom, aki(k) idegen energiáktól tette(ék) függővé Magyarországot, ezáltal olyan helyzetbe kerültünk, hogyha valaki elteker egy csapot valahol sokezer kilóméterre innen, akkor nekünk befagy a popsinkon a luk... Én ezeket okolom.
És ezek ellen szólaltam fel. Nem a bácsi ellen, és nem a szmogriadó ellen. Hanem ezeknek a kiváltó okai ellen, és azok ellen, akik megtehették volna, hogy szólnak időben, de nem tették meg, hanem az utolsó pillanat után fél perccel szóltak.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #90  
Old 01-13-2009, 11:01
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
szintén feljebb
Nem tudom, hogy tud-e így működni, nyilván nem, mert nem így működik.
De miért? Úgy tud működni, hogy az országunk a földfelszín felett el van adva, sőt, a földfelszín alatt sem a miénk már, ezért nekünk semmink nincs.
Mivel nincs semmink, ezért amire szükségünk van, külföldről kell idehozatni.

Mindig a mutyizás kerül többe az átlagembernek... Mert ha ide építenek egy csövet, akkor azért drágul meg minden, mert az építés kültségét bevasalják rajtunk, majd kiderül, hogy feleslegesen épült meg, mert nem jön a csövön ide semmi, akkor meg azért drágul megminden, mert ami nem jött ide, abból hiány van.

Ez olcsóbb? Hosszú távon is? Szerintem nem.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu