Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 09-11-2006, 17:01
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú View Post
Azt hiszem a zombi mint faj, alapvetően életképesebb lenne, ha megkapná a védelem varit is automatikusan, akárcsak a vérszomjat.
Mindenképpen segítene az életbenmaradásán
Talán még ki is próbálnám egyszer a 2.-on mondjuk
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 09-11-2006, 17:03
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Számoltátok milyen következményekkel járna egy automatikus védelem a 2. szinten egy mf hullánál? Nem lenne picit sok?
Abszolute nem lenne sok....
Sőt jobban átgondolva és figyelembe véve, hogy neki szinte mindig fullsereggel ki kell menni talán nem is befolyásolná érdemben a faj helyzetét
Reply With Quote
  #83  
Old 09-11-2006, 18:01
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Abszolute nem lenne sok....
Sőt jobban átgondolva és figyelembe véve, hogy neki szinte mindig fullsereggel ki kell menni talán nem is befolyásolná érdemben a faj helyzetét
Ha fullsereggel megy ki (feltételezhetően arra gondolsz, hogy kiküld mindent amije van) akkor a védelem nem sokat dobna rajta
Nah de miellőtt bárki azt mondaná, hogy nem értek én ehhez ... az elites felálású élőhulla oritulajának valóban segítene, a full íjjas hullán + főleg (mert olyan is van ám ). Csak ne varázslat jellegű legyen, mert attól borsódzik a hátam
Azért kicsit belegondolva a dologba, a védelem odaajándékozásával szerintem elszaporodnának a védekező beálítottságú hullák, amit személy szerint nem igazán díjjaznák. A hullát nem tudom elképzelni amint saját temető-orijukat körbetornyozva csontokon kissé hiányos rothadó húscafatokat lógató íjjas katonákkal őrzik, hanem inkább vérszomjas gyilkolásra született támadó beálítottsgú harcosokkal, akik csak azért gyilkolnak, hogy ez álltal is népesebbé tegyék saját fajukat
... bocsi... kicsit elragattattam magam
Reply With Quote
  #84  
Old 09-11-2006, 18:08
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A hulla túl sokat veszít azzal, hogy nincs lakáshelyzeti tekije. A legnagyobb gondok a hullával:

1. hihetetlenül gyenge védekezés
2. az gyújtja fel aki akarja

Az elsőre mondjuk hogy védve van a betegség miatt, ami koránt sem igaz, mert aki be akarja verni, az előre épít kórházat akár. Gyújtogatás ellen egyszerűen nem lehet mit tenni, ha több házat tart, akkor több gyullad, és nagoyn drága visszaépiteni, ha nincs háza, akkor rengetek hekije marad üresen. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha feltesszük, hogy nem támadja be senki, és nem gyújtja fel senki, akkor se tud pl 2. ben olyan erős sereget kiállítani, mint egy gnóm, mert nincs lakáshelyzeti tekije. Sztem kéne neki valami általános védelmi mechanizmus minden akció ellen, pl 20% védőbónusz sereg ellen, 50% toli-vari akciók ellen, ezen kivül kaphatna igazán 10-20% plusz férőhelyet.
Reply With Quote
  #85  
Old 09-11-2006, 18:25
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem a + férőhely egész jó ötlet...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #86  
Old 09-11-2006, 18:44
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Láma, engedd meg, hogy kicsit pontosítsak.
Nem csupán a lakás miatt nem tud olyan erős sereget kiálítani mint egy gnóm, de a hadügyi teki is ott van. Bár ez kissé ellensúlyozva van a szintenkénti bónusszal, ami szerintem továbbra is kevés.

Ami a több férőhelyet illeti szerintem sem rossz ötlet
Lett emlegetve több férőhely a házakban, de szerintem nyugodt lélekkel kaphat hasonló plusszt a férőhelyek területén, mint a törpe...például.
Reply With Quote
  #87  
Old 09-11-2006, 19:19
kedvenc hóhérod kedvenc hóhérod is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

rothadó tetemük ugye betegségforrás. ha átütött hullaori megfertőzi az orimat, ugy lenne logikus, ha az átütő hullasereg is befertőz... és ez növelné az agresszivításukat és elméletileg pincurit gyengítene a többi fajon - rákényszerülnének minimális kórház tartására. mert akkor építünk kórházakat, ha hullát készülünk támadni, majd visszabontjuk őket
Reply With Quote
  #88  
Old 09-11-2006, 19:30
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
tehát ismét elvetve
Már bocsi, de ez itt a megbeszélés topic, tehát azért mert valakinek van ellenvéleménye nem azt jelenti, hogy már halott is az ötlet...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #89  
Old 09-11-2006, 19:36
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Nekem valahogy ez a hullára automatikus varázslás nem nagyon jön be. Mivel a legbutább faj ( a butát úgy értem, hogy hivatalosan hülyék a tolvajláshoz, tudományhoz, varázsláshoz) nem igazán tudom elképzelni, hogy amig a másik varázsolgat ő néhányat ajándékba megkapjon. Én pölö az orkommal nem is nézek krónikát, mert nem maradna készi a markotányra, védelemre stb ... szal nekem ez nem nagyon jön be :d
Számoltátok milyen következményekkel járna egy automatikus védelem a 2. szinten egy mf hullánál? Nem lenne picit sok?
Én már átszámoltam párszor, sőt pár topic-ban le is írtam...

Először is, ha jobban megnézzük, akkor az automatikus védelem és vérszomj nem azt jelenti az ő esetükben, hogy jön egy varázsló tálentum és rájuk nyomja, aztán rajtuk marad, hanem azt, hogy pld egy halott testet sokkal nehezebb megölni végleg mint egy élőt, sőt gyakorlatilag minden fajra elmondható lenne teoretikusan, hogy FÉLNEK a halottaktól és nem szivesen harcolnak ellenük.
A 2-on egyébként annyi lenne, hogy már majdnem felérne egy nem tudós ember orival seregben... sőt egy tudós zombi még akár fel is veheti a harcot vele, de egy gnóm, egy ork, egy óriás és egy elf is símán szétkapja... számolj csak utána...

A védelem megléte annyit jelentene, hogy nem kapna MINDEN faj (vérszomj-ból adódóan) lehetőséget rá, hogy +30%-al üsse a zombit... semmi mást nem adna neki...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #90  
Old 09-11-2006, 19:38
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Több fantáziát gyerekek
Nem a fantáziával van a baj, hanem azzal, hogy ez megvalósítható is lehessen, illetve illeszkedjen a Hódba is...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu