Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #681  
Old 01-09-2008, 10:30
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

most elmondom az Én 5letemet... válasszatok olyan fajt amivel tudtok játszani.. veréb.. ez nem egy életszimulátor.. johogynem kiakarsz dolgozni többszáz különböző vírust bacit és randomra terjesztenék a hullák..:S figyelj ez csak egy játék.. nem fog minden a valóságnak megfelelően lenni. pl eza fürdés meg ilyesmi.. tudod.. ez egy játék amikor játszok vele számokat látok.. a nagyobb szám elveri a kissebbet engem nem mozgatnak a lakosaim meg az ilyenek.. nem érdekel, hogy jol erzik e magukat.. ha lazadnak adok nekik pénzt amugy meg kussa nevuk.. johogynem már szakszerevezetet akarsz bevezetni..meg közösen a hullák érdekeiért.. aki nem tud hullával játszani ne játszon..egyébként lehet hullával topba jutni...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #682  
Old 01-09-2008, 12:58
willyvereb willyvereb is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Elnézést, de a fürdést nem én mondtam! És kül is! Én is pont ezen vagyok, csak válaszoltam arra, hogy vajon hogyan fertődnek meg a olvajok és általuk mindenki! Kül is! Ha a legutóbbit olvastad, akkor rájössz, hogy most közvetettebb dolgokat javasoltam(pontosabban kiegészítettem Smooth ötletét).
Lényeg: csak annyit akarunk, hogy a hullák is használhatóbbak leyenek! Nem az a cél, hogy minél durvábbak legyenek csak az, hogy magasabb szinteken is egyenlő eséllyeik legyenek egy Gnóm vagy egy ork játékos ellen! Se több Se kevesebb! Kül is: én nem élőholtakkal megyek, hanem gnómokkal(nem praktikussági, hanem inkább elvi döntés volt)
Reply With Quote
  #683  
Old 01-09-2008, 13:06
willyvereb willyvereb is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Nem tudom, jól értem-e amit írsz.

225% toli védelem:
Az 1000hektáron: 2250tolvajnak felel meg?

Ha igen, akkor talán nem ártana, ha elgondolkodnál, hogy ez mire is elég. 1kocsma helyett 40-nel tudják csak lopni (1000hektáron!).
Annyira minimális segítség, hogy nem áll arányban a bonyolítás mértékével.
1. Mondtam, hogy kicsit durvák a számok és finomításra van szükség
2. Miért? ne mond már, hogy 1000 hekin neked nincsen 5-6000(lakashelyzettől függően) tolvajod?
3. jól mondtad 1000 hekin...5000 hekin ez 5-ször annyit jelent, de addigra másnak inkbbább 20000 tolvaja lesz nem(ha nem több)? Nem beszélve arról, hogy 1. szinten már szinte tuti van egy min 20-25%-os bónusz rajtuk...ergó egyáltalán nem durva..legfeljebb a hullák rá vannak erőszakolva a területnövelésre...
4. azért mondtam, hogy az 1. szintnél kicsit durva a bónusz, de vésd azt is észbe, hogy 1. szint után nincs magasabb szóval nem lesz újabb balance, ergó ugyanez lesz a bónusza pár ezer hekin és 20 ezren!
Reply With Quote
  #684  
Old 01-09-2008, 13:20
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by willyvereb View Post
1. Mondtam, hogy kicsit durvák a számok és finomításra van szükség
2. Miért? ne mond már, hogy 1000 hekin neked nincsen 5-6000(lakashelyzettől függően) tolvajod?
3. jól mondtad 1000 hekin...5000 hekin ez 5-ször annyit jelent, de addigra másnak inkbbább 20000 tolvaja lesz nem(ha nem több)? Nem beszélve arról, hogy 1. szinten már szinte tuti van egy min 20-25%-os bónusz rajtuk...ergó egyáltalán nem durva..legfeljebb a hullák rá vannak erőszakolva a területnövelésre...
4. azért mondtam, hogy az 1. szintnél kicsit durva a bónusz, de vésd azt is észbe, hogy 1. szint után nincs magasabb szóval nem lesz újabb balance, ergó ugyanez lesz a bónusza pár ezer hekin és 20 ezren!
Arra válaszolj, hogy hány tolvaj kell, hogy első szinten meglopj egy hullát a javaslatod szerint. Ha 2250 elég, akkor ez egy marhaság, mert 40kocsmát mindenki tud tartani (És ebbe mégcsak a lakástekit számoltam bele a tolitekit nem is), ergo völösleges bonyolítás kerülne csak a játékba.

És akkor nem durvák a számok, hanem nevetségesen alacsonyak
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #685  
Old 01-09-2008, 14:34
willyvereb willyvereb is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Elnézést, de te 1000 popnál 40 kocsmát tartasz? Szerintem jóvalta többet, mert sztem, hogy nagyjából békén hagyjon egy átlagos tolis és kezdeni is tudj a tolvajaiddal kb 3000 min kell...de persze a több mindig jobb...
Másrészt meg nem vetté valamit figyelembe: Ez egy felvetés, hogy mennyinek kell lennie, de lehet ennél kevesebb is! Ezek a számok nem fixek csak éppen ennyit írtam le...NEM ÉN csinálom a 7-es módosítást szóval ezek csak ötletek éds a számok nagyon képlékenyek!
Reply With Quote
  #686  
Old 01-09-2008, 14:38
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by willyvereb View Post
Másrészt meg nem vetté valamit figyelembe: Ez egy felvetés, hogy mennyinek kell lennie, de lehet ennél kevesebb is!
Ember, ha nem érted mit írok, akkor inkább maradjál már csöndbe.
Épp azt mondom, hogy ez is annyira kevés, hogy értelme sincs, de inkább hagyjuk a fenébe, mert máshogy nem bírom leírni.


Emellett a két fölösleges posztodban se voltál képes erre az egyszerű kérdésre válaszolni.

Quote:
Az 1000hektáron: 2250tolvajnak felel meg?
Quote:
Arra válaszolj, hogy hány tolvaj kell, hogy első szinten meglopj egy hullát a javaslatod szerint.
Akkor most igen így gondoltad te is, ahogy értem
VAGY
nem, de akkor hogy?


Nem kérek egyéb kommentet egy igent vagy egy nemet várok végre...
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #687  
Old 01-09-2008, 16:09
willyvereb willyvereb is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ja azt hittem költői kérdés :P

1000 heki=2250 tolvaj 1. szinten
ásodik kérdésedre pedigheki x 2.25= amennyi tolvajnyi védelemre számíthatsz...kérdés: hogyan akaro legyen válasz a képlet:
meglopni? úgy, hogy ne vegye észre, vagy, hoy sikerüljön egyszerűen?
A válasz egyszerű(most találtam ki), az élőholtak sose veszik észre, hogy ki lopott tőlük...így jó? A fenti képletbúől meg kijön, hogy mennyit ajánlatos küldened.

De nem értem miért vitázol velem ezen, amikor így is úgy is a számadatok képlékenyek
Reply With Quote
  #688  
Old 01-09-2008, 17:41
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én se értem minek hiszed azt, hogy vitázom...

De úgy tűnik van még mit tanulnod a játékról, mielőtt javaslatokkal állnál elő.

Quote:
meglopni? úgy, hogy ne vegye észre, vagy, hoy sikerüljön egyszerűen?
Képzeld el a lopás úgy működik ebben a játékban, hogy

1. Sikerül lopni, ekkor nem írja ki a neved, és a hullák térkaput se tudnak felderíteni
2. Nem sikerül lopni, ilyenkor tolvajt veszítesz, és még a nevedet is kiírják (persze ott a megtévesztés varázslat)

Szóval ennek a kérdésnek, amit feltettél semmi értelme nincs.


Baromi idegesítő, hogy ha én azt mondom, hogy túl alacsonyak a számok, erre te azt válaszolod, hogy azokat csak úgy írtam, de CSÖKKENTHETŐEK.

Mindegy, a meglévő javaslatról (Smooth) elmondtam a véleményem, ameddig nem születik egy legalább annyira értelmes javaslat, addig nem írok ide.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #689  
Old 01-09-2008, 19:32
willyvereb willyvereb is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Akkor kissé félreértettem amit írtál...vagy velem volt a gond, vagy te nem írtad le eléggé érthetően...
Mivel magam ellen nem szavaszok én a B-re treszem a voksom...

Lényeg: Végre valamit tenni kéne velük!
Reply With Quote
  #690  
Old 01-09-2008, 20:12
lukika lukika is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

nem tudom de sztem 1. szinten nem az a baja a hullának, hogy tolikkal ártanak neki

ráadásul egy jó hullától nincs mit lopni:P
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu