Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 11-29-2009, 14:31
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Hát, az kell, hogy mondjam, így már tetszik a dolog, ha le lesz még tisztázva (bennem is) minden, akkor TÁMOGATOM

jajj annak a részklánnak, aki ki mer menni, de ő baja
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #82  
Old 11-29-2009, 14:34
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Hát, az kell, hogy mondjam, így már tetszik a dolog, ha le lesz még tisztázva (bennem is) minden, akkor TÁMOGATOM

jajj annak a részklánnak, aki ki mer menni, de ő baja
Nekem is pont az tetszik, hogy nagyot lehet bukni rajta, mert könnyebben jöhetnek szembe mint mondjuk teljes klánban ha távolról állsz rájuk,mert a kint lévő sereg pontos ismeretében vagy, és könnyedén visszatudsz rá menni ilyenkor is. viszont sokkal nagyobb taktikai palettát nyitna meg
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #83  
Old 11-29-2009, 14:38
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Ha támadnak egy részklánt, a többi tag akkor teljesen szabályosan felmérheti a támadókat, ugye?
Reply With Quote
  #84  
Old 11-29-2009, 14:40
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Ha támadnak egy részklánt, a többi tag akkor teljesen szabályosan felmérheti a támadókat, ugye?
Mivel egy klánról beszélünk, természetesen igen.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #85  
Old 11-29-2009, 14:58
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Nekem is pont az tetszik, hogy nagyot lehet bukni rajta, mert könnyebben jöhetnek szembe mint mondjuk teljes klánban ha távolról állsz rájuk,mert a kint lévő sereg pontos ismeretében vagy, és könnyedén visszatudsz rá menni ilyenkor is. viszont sokkal nagyobb taktikai palettát nyitna meg
Pontosan emiatt a távolbalátás eredményén érdemes lenne vitázni egy picit
Én szívem szerint ugy csinálnám,hogy csak ennyit látnál:

"Olümposz 3 országos részklánja feléd tart x.xxx sereggel."
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to monro For This Useful Post:
  #86  
Old 11-29-2009, 17:44
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
"Olümposz 3 országos részklánja feléd tart x.xxx sereggel."
De így akkor nem tudod meg, hogy ki az a feléd, vagy rosszul értelmeztem? Azért azt tudni kéne, hogy melyik országokra állt rá, nem?
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #87  
Old 11-29-2009, 18:00
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Pontosan emiatt a távolbalátás eredményén érdemes lenne vitázni egy picit
Én szívem szerint ugy csinálnám,hogy csak ennyit látnál:

"Olümposz 3 országos részklánja feléd tart x.xxx sereggel."
Azt semmiképpen nem tartanám jónak ha a távolbalátás egyértelműen nem mutatná, hogy kit ér a támadás.
Ez nem barkóba játék. Persze vannak lehetőségek, de ne kelljen már tippelgetni, mert ha pl én támadnék valakit így akkor seregindítás után megmozgatom a támadókat, és a pontok alapján ki nem találod, hogy ki a célpont.

A javaslatnak sok-sok jó eleme van.
Ezeket már mind említettétek, így nem akarom sorolni.

Inkább néhány általam látott veszélyt említenék.

1, Ez az új támadási rendszer a lehetőségek olyan széles tárházát nyitná meg, mintha a sakk rendszerében lévő tisztek számát megdupláznánk új figurákkal. Ezt a játékosok 80-85%-a nem lesz képes még hosszabb idő alatt sem megtanulni-átlátni.

2, Bevezetésre kerül a dinamikus részklánpontlista fogalma ami a 2 körös visszatámadást megnehezíti. Azaz ha kitámadok pl egy részklánnal akkor körváltás előtt 10 perccel úgy megmozgatom a listában, hogy védő fél nívódíjat kap azért is, ha 4000-pontra azaz 2 körre odaáll. Következményei, hogy a szembetámadás kijöhet 2-5-10 körre is, ha akkor mozdítok miután befrissítetted a pipádat az ablakban. Ha pedig hamarabb szembemegyek, pl óra 35 perckor akkor még arra is van ideje a támadónak, hogy kiszámoljon egy olyan elengedést amivel éppen véd (stabilan) de stabilan beüt.

3, Kicsit olyan hétvégi játék feelingje lehetne ennek a harcnak azaz csak akkor lehetne sikeresen viszontráállni, ha minden célpont ország gazdája jelen van, aktív skypekonf kapcsolatban, és a vezér utasításainak megfelelően mozog a pontlistában. Azaz hiperaktív játékosoké a terep, aki meg nem ilyen annak eszébe ne jusson részklánnal visszatámadni, (mert esetleg kimehet a serege akár 10 körre is) mert kicsontozzák, mint hentes a disznót.

4, Régen is gondom volt azzal, hogy így ha én vagyok a klán "esze, stratégája", akkor a támadó fél a célpont kiválasztásakor "engem" önkényesen kihagyhat a megtámadott csoportból, így az ellentámadást sem irányíthatom.

5, az utóbbi héten agyalgattam a témán, és jópár én nyertem taktikai elemet kitaláltam. Ízelítőnek egy:
-célpont klán 1,6 millió pont
-Klánom 3 millió pont
-hadat üzenek, majd 39 óra múlva megtámadom őket (az egész klánjukat) úgy, hogy 4 db összesen 1,45millió pontos orinkat szabira teszem. Rgó csak azt a részklánt támadhatja vissza ami Őt megtámadja. (támadás előtt fokozok 50K egységet, hogy a maradék házhiányos barakkupacom működjön.)
Ha kiment a sereg akkor azonnal fokozok 100K pontot, így a célpont csak és kizárólag akkor tud visszatámadni, ha a támadó serege mellett be tud szedni fél millió egységet fokozási célra. (én eladási áron előre kitettem, így nem kerül kp-be) Ezután óra 40 kor percenként ugrok 4100 pontot, majd óra 55 től 20 másodpercenként gyanezt folytatom esetleg a pontugrások mértékét változtatva.

Nem akarom lebecsülni a jelenlegi játékosokat, de sztem nincs 5 nél több olyan klán aki ezt a támadási formát 2 körös ellentámadással le tudná reagálni.

Végül felmerül a kérdés, hogy a szabisok miatt nem vagyok-e teljes klánnal veszélyben? Egy 3 millió pontos klán elleni szövetségi támadást nem lehet 2-3 kör alatt előkészíteni, főleg akkor nem, ha amaradékban van 80% körüli barakk, és azt az időt amíg a támadó részklán is szabira mehet -10 kör ki lehet bírni pontlistában való mozgással esetleg 1 szabis ori kirakásával is.

Úgy gondolom, hogy a Big Gunnak jó lenne a részklántámadás lehetősége, de a játékosok zöme csak nézne mint a boci, és azt se tudná, hogy hova kapja a fejét...
De meggyőzhető vagyok, próbáljátok meg.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!

Last edited by Reaktor; 11-29-2009 at 18:11..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #88  
Old 11-29-2009, 18:45
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Azt semmiképpen nem tartanám jónak ha a távolbalátás egyértelműen nem mutatná, hogy kit ér a támadás.
Ez nem barkóba játék. Persze vannak lehetőségek, de ne kelljen már tippelgetni, mert ha pl én támadnék valakit így akkor seregindítás után megmozgatom a támadókat, és a pontok alapján ki nem találod, hogy ki a célpont.
Ez csak az én saját felfogásomból adódó vágy... Mint korábban mondtam ez a legkisebb probléma ha maga a rendszer felállhat.

Persze ha akarod szívesen megvédem az álláspontom, íme:

Nagyon nagy kockázatot vállalva kitámadok és semmi, de semmi nem véd legfeljebb a tudat, hogy esetleg a klán másik fele arra vár hogy kimoccanjon a védő... Egyénileg pedig még ez sem... Nos ennek fényében igazán vehet a célpont annyi fáradságot, hogy nyit pár térkaput, mert kocsmája egy részklános támadásnál nemigen lesz a támadónak
Reply With Quote
  #89  
Old 11-29-2009, 18:49
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
2, Bevezetésre kerül a dinamikus részklánpontlista fogalma ami a 2 körös visszatámadást megnehezíti.
Hát ez nem tudom honnan jött, nevezheted így az egyéni pontlistát ha akarod de attól az még ugyanaz az egyéni pontlista marad amit megtekinthetsz a klánháború oldalon IS ezentúl szűrve, mintha betetted volna az orikat a pontlista oldalad tetején a válogatásodba. Felesleges olyan fogalmakat ideírni amit sokan nem is értenek esetleg...
Reply With Quote
  #90  
Old 11-29-2009, 18:53
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
2, Bevezetésre kerül a dinamikus részklánpontlista fogalma ami a 2 körös visszatámadást megnehezíti.
Hát ez nem tudom honnan jött, nevezheted így az egyéni pontlistát ha akarod de attól az még ugyanaz az egyéni pontlista marad amit megtekinthetsz a klánháború oldalon IS ezentúl szűrve, mintha betetted volna az orikat a pontlista oldalad tetején a válogatásodba. Felesleges olyan fogalmakat ideírni amit sokan nem is értenek esetleg...

A hsz-ed többi részére nem reagálnék. Wandnak is írtam már bocsi ujra, hogy minimális esélyt azért kapunk a sikeres támadás kivitelezésre.

Meggyőzni meg nem is próbállak elég értelmes játékos vagy hozzá, hogy el tudd dönteni színesebb játékélményt adna e a lehetőség vagy okozna e bárkinek olyan játékélmény kiesést amit nem érdemes támogatni.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi Fórum Druida Általános beszélgetés Hódítós témákban 28 10-25-2008 17:18
szövetségi segitségkérés Smooth Scroller Elvetett javaslatok 98 02-05-2008 12:10
Szövetségi földreészedeés Pepa Megvalósult javaslatok 4 01-16-2008 20:41
szövetségi támadás esetén a kiküldött egységek számának jelzése Kubbi Elvetett javaslatok 11 01-10-2008 12:05
Szövetségi karaván DearCody Megvalósult javaslatok 15 06-16-2006 13:29


All times are GMT +1. The time now is 16:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu