Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

View Poll Results: elit v íj+ló v íj+elit v íj+elit+ló v elit+ló ???? most akkor melyik a jobb.
elit 13 9.63%
íj+ló 41 30.37%
íj+elit 41 30.37%
íj+elit+ló 36 26.67%
elit+ló 4 2.96%
Voters: 135. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 05-18-2006, 10:36
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Alba
amugy sokaig en is fullelites voltam.
Es nagyon szerettem. most en is elit/ijj/lo ba jaccom vagy ijj/lo -ba ...
DE
a fullelit nagyon eros.Messze a legmobilabb felállás.Ha a szövi aktiv es sokat van bent a legerosebb.En is kimentem fullra de ugye van olyan hogy szövisegitseg kerese amit tamadas elott megteszel es maris van vedelem amit nem is latnak, csak ha vegignezik az egesz szövit.Es ugye nem kell mondanom hogy ilyet szinte sose csinalnak...
Nagyon jatszhato felallas...
Alba Drága! :--)

Gondolkozz kérlek. Ha van 3 hadis, mindegyiknek 30k elite (mondjuk a 4. szövit ne számoljuk). Akkor ugye ki tudsz menni 60k elittel támadni max.
Ha előtte, ahogy írtad bekérsz védelmet, akkor a szövidtől már nem fog jönni 15k elit, hanem csak a maradék, nála maradtak 50%-a. (Persze lehet trükközni mindenhol, hihihi).
Tehát számoljunk...
Behívsz mondjuk mind2 másik haditól is védelmet. Minimum védelem ugye 10%. Azaz 3k elit fejenként. Tehát 6k elit védelmed lesz odahaza, ezzel szemben ugye tudsz menni 30k+13.5k+13.5k =57k.
Ez ugye olyan, mintha lenne mindegyikőtöknél 28500 elit, meg mondjuk 800 íjász toronyban.
Ez egyenértékű ezzel... Tehát máris kijött, hogy jobb az íj+elit felállás :--D

Arról meg ne is beszéljünk, ha látom, hogy valaki fullra kitámadott, akkor az első az, hogy megnézem mennyivel támadott ki, megnézem a többi szövinél is, hogy mennyi ment ki, és megnézem, hogy rám mennyien jönnek
Szóval ebből frankón kiszámolható, hogy ki mennyivel megy segíteni. Hozzácsapok még 1-2k támadóegységet és 3-4 sereggel bemegyek
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 05-18-2006, 10:41
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Most tényleg komolyra fordítva a szót...

Szerintem rossz a kérdés... Mert más felállás kell egy 3 ork + 1 varis felálláshoz, meg más kell egy 2 tolis, 2 varis felálláshoz, meg megint másik kell egy -általában standard- 2 hadi, 1 toli, 1 varis felálláshoz.

Én utóbbi felállásnál (és a hadisok nem orkok...) az íj-ló-elitet javaslom (korábban leírtak miatt).

Varisnak ugye alapvetően védekeznie kell, de amorál fentartása miatt néha támadni is, így neki íj+elit. A tolisnak csak védekeznie kell, hiszen alapból magas a kat. morálja, így neki csak íjász.
Ebből adódóan a hadisoknak íjászt kell tartani (segítve a tolist), elitet kell tartani (támadásban segítve a varist) és minden más barackhelyükre mehet a lovas...

Szerintem
Reply With Quote
  #83  
Old 05-18-2006, 13:09
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kisber.

Te azt nem kalkulalod bele hogy tegyuk fel 2 hadi 1 varo 1 toli szöviben a tamadoero leesik...Logikus mert a varis meg a tolis nem tart lovat..
Mibol gondolod hogy 10% vedelmet kerek be.Es miert utnek ki fullra???
Ne mondd hogy az összes elitnek ki kell menni hogy bneussek egy olyan masik szövi tagjat aki nem is szamit arra hogy ürök rá-
Nem mondom hogy a fullelit a legjobb de az hogy a legmobilabb az telejsen egyertelmu...
Reply With Quote
  #84  
Old 05-18-2006, 13:57
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by Alba
Kisber.

Te azt nem kalkulalod bele hogy tegyuk fel 2 hadi 1 varo 1 toli szöviben a tamadoero leesik...Logikus mert a varis meg a tolis nem tart lovat..
Mibol gondolod hogy 10% vedelmet kerek be.Es miert utnek ki fullra???
Ne mondd hogy az összes elitnek ki kell menni hogy bneussek egy olyan masik szövi tagjat aki nem is szamit arra hogy ürök rá-
Nem mondom hogy a fullelit a legjobb de az hogy a legmobilabb az telejsen egyertelmu...
Akkor most meg pláne nem értem...
Ha nem támadsz ki fullra, és nem kérsz be full egységet, akkor nem értem, hogy miért nem tartasz minimális íjászt, ezzel erősítve önmagad...?!?!

A 10%-ot azért írtam, mert az a minimum, ha már rányomsz, hogy segítség kérése. Ha meg többet kérsz be, akkor meg pláne nem értelek
Reply With Quote
  #85  
Old 05-18-2006, 14:58
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nah, mivel szavaztam már, ezért én is hozzá szolnék...

Először is, olyan kérdésen vitatkoztok, amit nem lehet eldönteni, mert:
1. Függ a csoporttól, ahol játszol (logikusan ha az orik 90% tornyos íjász, akkor nem elittel fogom őket ütni)
2. Függ a fajoktól, amelyek célpontok lehetnek (elfnél magyarázzátok el, hogy jobb az íjászainál az elit, vagy a gnómnál a 3x-os tornyvédő, ami 7% toronynál már 21% védelmet ad)...
3. Függ az esetleges szövitársak ori felépítésétől (más kell egy olyan szövihez, ahol nincs senki egye dologra specializálva, hanem mindenki sereges és még valami és más kell a spec szövikhez)
4. Függ attól, hogy ki mennyit tud bent lenni...

Vitatkoztok arról, hogy melyik a legmobilabb felállás, kétségtelen, hogy az full elites felállással sok dolgot meg lehet csinálni, de ha számoltok is egy kicsit, akkor a legmobilabb felállásra ki fog jönnni az íj+elit+paci (és ellentétben az eddigi hozzászólásokkal paciból csak annyit tartok általában, amennyi ahhoz kell, hogy az ellen hasonló felépítésű orijában az íjászokat semlegesítsem), mert jól támad, jól védekezik és lehet vele úgy támadni, hogy közben védekezhetsz is, de az ellennek a szeme előtt tartva (ha nem full tábornokkal mentél), hogy akár még az elitekkel is tudsz támadni, ha megpróbál szembe menni veled...



Quote:
Originally Posted by Kisbér
Alba Drága! Gondolkozz kérlek. Ha van 3 hadis, mindegyiknek 30k elite (mondjuk a 4. szövit ne számoljuk). Akkor ugye ki tudsz menni 60k elittel támadni max.
Ha előtte, ahogy írtad bekérsz védelmet, akkor a szövidtől már nem fog jönni 15k elit, hanem csak a maradék, nála maradtak 50%-a. (Persze lehet trükközni mindenhol, hihihi).
Tehát számoljunk...
Kisbér te nagyon te!
Ne szomorítsáááá má el azzal, hogy úgy gondolod, hogy segítséget csak a támadás előtt hívhatok be... mert az, hogy tudok e segítséget behívni csak 3 dologtól függ (attól függetlenül, hogy nekem van e otthon seregem vagy sem...)

1. Van e mit behívni a szövitől
2. Van e piacom még és ott van e megvehető egység
3. Van e rá pénzem...

Nem tudom kik ellen játszottatok eddig, de én vettem már jó párszor részt olyan szövi háborúkban, ahol a tolisok és a varisok sikító frászt kaptak, mert se a gömbböl, se a távol lévő seregekből nem lehetett kitalálni, hogy kinél van védelem és kinél nincs (a fenti 3-ast kihasználva keresztül-kasul küldtük az egységeket egymásnak, így a gömbön üresek voltunk, a tolis felmérésben pedig mindnekinek minden serege kint volt)...

Szapulni pedig NE szapuljátok egymás felállását, mert mint írtam nagyon sok dologtól függ, hogy milyen a jó felállás...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #86  
Old 05-18-2006, 15:47
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by aúú
Kisbér te nagyon te!
Ne szomorítsáááá má el azzal, hogy úgy gondolod, hogy segítséget csak a támadás előtt hívhatok be... mert az, hogy tudok e segítséget behívni csak 3 dologtól függ (attól függetlenül, hogy nekem van e otthon seregem vagy sem...)
Jól van nah
Akkor is hülyeség a full elit
Reply With Quote
  #87  
Old 05-18-2006, 16:04
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Akkor is hülyeség a full elit
Ez előtt az érv előtt meghajlok
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #88  
Old 05-18-2006, 17:11
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Jól van nah
Akkor is hülyeség a full elit
Hát az érveid lehengerlőek és logikusak...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #89  
Old 05-18-2006, 18:58
Etyekwood's Avatar
Etyekwood Etyekwood is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 275
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú

Nem tudom kik ellen játszottatok eddig, de én vettem már jó párszor részt olyan szövi háborúkban, ahol a tolisok és a varisok sikító frászt kaptak, mert se a gömbböl, se a távol lévő seregekből nem lehetett kitalálni, hogy kinél van védelem és kinél nincs (a fenti 3-ast kihasználva keresztül-kasul küldtük az egységeket egymásnak, így a gömbön üresek voltunk, a tolis felmérésben pedig mindnekinek minden serege kint volt)...
...
Pontosan ezt szoktuk))
Reply With Quote
  #90  
Old 05-18-2006, 19:26
Cuyu Cuyu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdv mindenkinek!

Ahogy végignézem ezt a topicot,rájövök,hogy sokat láttam már,de azért eleget mégsem.
Azalatt a 2 év alatt,amióta játszom, sok rossz dolggot megértem már,sok mindenre rájöttem,de ez a keresztbe-kasul küldözgetés nagyon tetszik és még nem láttam ilyet. Van rá elképzelésem,hogy hogyan csináljátok,meg minden,de azért mégis:
ha nem hadititok,akkor mondjátok már el,hogy hogy lehet ezt megcsinálni??

Lenne még pár kérdésem... az egyik 5/... csopiban vagyunk a szövijeimmel,én ork vagyok,van egy törpe egy óriás és egy ember.
Nos,ehhez a feláláshoz mit javasolnátok???
Mert én speciel sokat gondolkoztam a témán,és itt is mindenki mindent mond. Szerintem az orknak nagyon jó a sok paci, pár száz íjász (200 hekin) és pár száz elit. Ez az én (ork)orim...
Nos,a törpe ori teljesen eltér ettől. Fullelit a csávó,ja,mégsem,most csinált pár íjászt,de így a segítség a 0-val egyenlő (támadáskor)
A varis orinak ELITEI vannak!!! Azt hittem megfekszem....
A tolisnak van íjász is, elit is,meg ami kell (toli + vari). Kész káosz! Mióta játszom,ennyire sosem volt felborulva a dolog...

de gondokoztam azon,amit sok más ember írt....
"ha szövi van,akkor inkább íj+elit a jó,a pacit inkább ne erőltessük"-feeling...
Hát,én szerettem íj+elitet játszani,de a lovas 6-os támadása nagyon kecsegtető. És én magamat meg tudom védeni,a támadás meg... kérdezzétek meg a többi orit,hogy mik szoktak ott lenni.....
nah,nem ez a lényeg... ha én is elites lennék,akkor mindenkinek tudnék segíteni. És vice versa. De az elithez valahogy nem fűllik a fogam....
Lovasokat nem várhatok el se a varistól,se a tolistól....a törpe gondokozik rajta,de hát.... A lovasok a szívemhez nőttek....sajnos.... olyan jó velük végigigázni a csoportot,csak hát utána meg jön a hidegzuhany,a tolis orik....
nah,ez is igazából lényegtelen. De csak az itt a kérdés,hogy ha már mindenki olyan nagystílűen beírta,hogy mit tart előnyösnek,írjha már le a szövi felállását is,mert úgy lehet azon mahd gondokozni,hogy melyiknél melyik a jó,így annyit ér a dolog,mint döglött lónak a patkolás. Írjátok le hogy milyen a szövifelbontás,és hogy azon belül mit játszotok,anélkül felesleges az egész,mert különböző dolgokat mondunk egymás mellett.....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13


All times are GMT +1. The time now is 11:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu