Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 05-12-2007, 07:56
Trek Trek is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 59
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

A 8as pontra szerintem is az lenne a megoldás, hogy vki megnézi a szövetségesi eseményeket, és hozzáad az adott akcióhoz X kört, ez sztem nem olyan bonyolult, és követhető is. Mindig az utólsó akcióhoz adja hozzá ezt az x időt. Ez a támadó részéről is működik, hiszen neki is betesz a program mindent az események menüpontba.
Sponsored Links
  #122  
Old 05-12-2007, 09:05
Spirit Spirit is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

A 8as, pontnál van egy probléma:
Tegyük fel hogy: egy elf szövetsége és egy másik szövetség háborúban áll.
Valaki lelopja az elfet, de valamelyik szövijére egy külsős is nyitott kaput. Felmerül a kérdés, ki lopta az elfet? Nem tudhatja biztosan (feltéve hogy az ellenfél szöviből is tudja valaki lopni). Ha az ellenfél, akkor az ártó akció miatt meghoszabbodik az elf alacsony malusza az ellenféllel szemben. Ha külsős lopta, akkor ez nem történik meg. Ezekután pénzt dobhat fel az elf, hogy akkor most vajon ki lopta, próbálkoznia kell a külsősön egy ártóval, hogy megtudja van-e rá malusza. Ez viszont újabb nem szabályos információszerzést jelent (mert ha nem sikerül abból is látja, hogy hány % ment le neki).

Tegnap nagyon tetszett a 8as, de jobban belegondolva több külső tényező bonyolítja. Valami egyszerűbbre lenne szükség, amit nem is lehet kihasználni (mint a 9es torony épülés előtti lopkodás).
  #123  
Old 05-12-2007, 09:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ezt a "ki kezdte a támadást" fejtegetést ezt nyugodtan elvethetjük. Az elf kezdte. Igaz egy hete, aztán azóta szabin volt. Akkor most miért nem kapja meg a változásokat? Vagy akkor is megkapja, ha 4 évvel ezelőtt egyszer betámadta? Ez követhetetlen, felejtős.
__________________
Hódító * Queosia
  #124  
Old 05-12-2007, 09:34
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt a "ki kezdte a támadást" fejtegetést ezt nyugodtan elvethetjük. Az elf kezdte. Igaz egy hete, aztán azóta szabin volt. Akkor most miért nem kapja meg a változásokat? Vagy akkor is megkapja, ha 4 évvel ezelőtt egyszer betámadta? Ez követhetetlen, felejtős.
Mondjuk igen, ebben van valami, ilyen mélységig én se gondoltam bele.

(Asszem menek olvasni, túl sokat írtatok.)
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 05-12-2007 at 09:37..
  #125  
Old 05-12-2007, 09:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Mondjuk igen, ebben van valami, ilyen mélységig én se gondoltam bele.

(Asszem menek olvasni, túl sokat írtatok.)
Vagyis pont fordítva, szal a másik kezdte. De mindegy, ettől még követhetetlen lesz. Ha azt is hosszávesszük, hogy szövik, akkor... ki ellen is kapja meg az elf ezt a változást? A támadó AKKORI szövijei ellen, vagy a MOSTANI szövijei ellen? És miért pont azok ellen?

Szóval ezt felejtsük el. Ki lehetne persze dolgozni rá egy rendszert, de a rakétavédelmi program működési irányelve ehhez képest kutyafüle lenne...
__________________
Hódító * Queosia
  #126  
Old 05-12-2007, 10:02
bari's Avatar
bari bari is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na, azért alakul :-)
Még jó, hogy szabiztam és nem töröltem az elfjeim, a TK nyitás 9%- a nekem is elég rosszul esett, hiszen akár hogy is nézzük, az elf azért kicsit kleptomániás :-)
__________________
Vajon Einsteinnek, volt- e Frank nevű testvére?
  #127  
Old 05-12-2007, 10:06
Trek Trek is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 59
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Egyenlőre nagyon úgy néz ki, hogy csak a maluszok mérséklése vagy a bunker vs. támadóeerős megoldás a járható út.
  #128  
Old 05-12-2007, 10:23
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Trek View Post
Egyenlőre nagyon úgy néz ki, hogy csak a maluszok mérséklése vagy a bunker vs. támadóeerős megoldás a járható út.
leginkább a kettö kombinációja, mert a varis maluszok egy részét a bunker mértékétöl függetlenül vissza kell vonni(aki eddig olvasta, tudja melyiket)
  #129  
Old 05-12-2007, 10:34
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Trek View Post
Egyenlőre nagyon úgy néz ki, hogy csak a maluszok mérséklése vagy a bunker vs. támadóeerős megoldás a járható út.

Szerintem a bunkeres javaslattal könnyebben ki lehetne dolgozni egy olyan
megoldást, ami jó az elfeknek és az ellenfeleiknek is. A maluszcsökkentéssel az a fenntartásom, hogy nehéz lenne megtalálni azt az aranyutat ami jó mindkét félnek egyaránt.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
  #130  
Old 05-12-2007, 10:45
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Még egy dolog jutott eszembe a torony-barakkarány kapcsán történö maluszmódositásról, mégpedig a félelf faji varázslata.
az is két értéket vesz figyelembe, egyrészt a tolvajok számát, másrészt a lakosságot.

Mivel az elfnél is eltérés van a barakkban lévö ijjászok és a toronyban lévö ijjászok álltal nyujtott védelmi bonusz között(ugye a +2), igy itt is figyelembe kéne venni az eltérést. Ettöl ugyan a képlet kicsit bonyolultabb lenne, de legalább kevésbé büntetné pl. a hadist játszó elfet, és a valóságot is jobban tükrözné.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 1575 06-14-2010 20:10
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 21:28
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Fontos bejelentések 0 05-07-2007 13:11
1/A követelmények finomítása Ati Fontos bejelentések 0 12-06-2006 16:32


All times are GMT +1. The time now is 06:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu