Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-29-2008, 19:46
lucku lucku is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 86%
Question Piac

Sziasztok.
Azt kérdezném, hogy érdemes e a piacon felvásárolni az árukat, hogy azt többér megpróbáljam eladni??, mert így szerintem sokat is lehet bukni.
Sponsored Links
  #2  
Old 06-30-2008, 12:41
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by lucku View Post
Sziasztok.
Azt kérdezném, hogy érdemes e a piacon felvásárolni az árukat, hogy azt többér megpróbáljam eladni??, mert így szerintem sokat is lehet bukni.
A hódító kézikönyvben van egy ehez kapcsolódó rész.

Röviden: ha jól csinálod, megéri, ha rosszul, akkor nem.

Persze ha sok cuccod van a piacon, akkor több időt kell a játékra szánnod, hogy gépnél legyél, amikor visszajön, és megint ki tudd tenni.
__________________
A szenvedélyem
  #3  
Old 06-30-2008, 12:51
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by lucku View Post
Sziasztok.
Azt kérdezném, hogy érdemes e a piacon felvásárolni az árukat, hogy azt többér megpróbáljam eladni??, mert így szerintem sokat is lehet bukni.
érdemes figyelni, hogy miből mennyi az átlagos ár az adott csopiban. ha az átlagár alatt látsz meg árut, akkor mindenképp érdemes megvenni és az átlagár alatt kirakni. ha van sok időd, akkor elég nagy tételekben ki lehet venni egy-egy árufajtából, és hogyha a csoportban az adott árú nagyrészét te birtoklod akkor végülis te döntheted el, hogy mennyi legyen az ára. kockázatos de megéri
  #4  
Old 06-30-2008, 14:20
lucku lucku is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Mennyi pénz kell ahhoz kb, hogy tudjak olyan mennyiséget venni, amivel pl a gabonapiacot uralni lehet. (Mert fémet tuti hogy nem vesz senki, ha drága, de követ szerintem vesz)
  #5  
Old 06-30-2008, 18:51
lucku lucku is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 86%
Unhappy

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
érdemes figyelni, hogy miből mennyi az átlagos ár az adott csopiban. ha az átlagár alatt látsz meg árut, akkor mindenképp érdemes megvenni és az átlagár alatt kirakni. ha van sok időd, akkor elég nagy tételekben ki lehet venni egy-egy árufajtából, és hogyha a csoportban az adott árú nagyrészét te birtoklod akkor végülis te döntheted el, hogy mennyi legyen az ára. kockázatos de megéri
Én idáig csak buktam vele
  #6  
Old 07-01-2008, 17:04
Drang's Avatar
Drang Drang is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Nyíregyháza
Posts: 54
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Az elején én is próbálkoztam ilyesmivel, de a piac (én Q-s vonalon mozgok), szerintem túl kiszámíthatatlan.Nyilván előfordul, hogy egy-két delikvens nincs képben, vagy elüti az árat, ilyenkor lehet jókat fogni (volt, hogy valaki ki akart tenni vélhetően 1000 tekit 7000 aranyért, de felcserélte a számokat-na az buli volt), de én piacot uralni nem szeretnék inkább.Egyszer rengeteget buktam fegyóval, az tette be a kaput..
  #7  
Old 07-01-2008, 18:32
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

sokszázmilliókba gondolkozz
legalábbis egy nagyobb freemailos csopiban mindenképp!
  #8  
Old 07-01-2008, 19:05
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

milyen piacon akarod utralni a gabonát?

szerintem még normál csoportan is 10 milliárdra van szükséged ahhoz, hogy felvásárold egyszer az egsézet, majd kitedd egyben, majd mindig felvedd magad alól az aládpakoltakat..

anarchista csoportban ez kb 1000 milliárdra is rúghat. tuti ezt akarod ?

Adok kölcsön 1000 milliárd aranyat, 10%-os kamatra.
1 hónapod van rá, hogy 1100 milliárd aranyat visszaadj. ha jól csinálod, sokat kereshetsz vele, mert akár megduplázhatod az ezer mrd-det, és akkor 900 milliárdot kerestél rajta...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #9  
Old 07-01-2008, 19:33
komisz86 komisz86 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 183
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
szerintem még normál csoportan is 10 milliárdra van szükséged ahhoz, hogy felvásárold egyszer az egsézet, majd kitedd egyben, majd mindig felvedd magad alól az aládpakoltakat..
Normálban nem kell ennyi, (legalábbis ahol eddig jártam) a tizede is bőven elég volt hozzá. Elég szépen lehet keresni vele egy ideig, aztán mások is beszállnak+ ha túl sokáig csinálod elkezd a csopi átépülni (eddig mindig ez történt velem). Szóval nem lehet a végtelenségig művelni. 5-ös csopiban semmiképp nem próbálnám meg újra, ott elég durván túlkínálatos volt a piac
__________________
A valóság nem más mint az alkohol legsúlyosabb elvonási tünete.
  #10  
Old 07-02-2008, 07:57
lucku lucku is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
milyen piacon akarod utralni a gabonát?

szerintem még normál csoportan is 10 milliárdra van szükséged ahhoz, hogy felvásárold egyszer az egsézet, majd kitedd egyben, majd mindig felvedd magad alól az aládpakoltakat..

anarchista csoportban ez kb 1000 milliárdra is rúghat. tuti ezt akarod ?

Adok kölcsön 1000 milliárd aranyat, 10%-os kamatra.
1 hónapod van rá, hogy 1100 milliárd aranyat visszaadj. ha jól csinálod, sokat kereshetsz vele, mert akár megduplázhatod az ezer mrd-det, és akkor 900 milliárdot kerestél rajta...
Hát ha az így működne....
Napokba már rájöttem.
Ha megveszel mindent, kiteszed marhadrágán, akkor igaz hogy kénytelenek venni, de fele megmarad. az jön haza, és jönnek szépen a rablók
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
egy piac kérdés Frost Elvetett javaslatok 1 02-26-2007 13:32
piac kedvenc hóhérod Elvetett javaslatok 5 08-18-2006 17:36
Apró piac módosítás. karesz6 Elvetett javaslatok 9 08-09-2006 12:43
A piac megreformálását kezdeményezem Moger Elvetett javaslatok 1 02-09-2006 10:24


All times are GMT +1. The time now is 17:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu