Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-20-2013, 12:45
Bedo Bedo is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

a technikai oldaláról nézve a dolgokat nem hiszem hogy lennének különbségek. Vagy ezek nincsenek egységesítve hogy mindenki ugyanolyan felszereléssel megy (bringa, sisak stb.) ? Az autóverseny az más. Az már nem is igazán az emberek csatája hanem a gyártóké. Ennek ellenére oda iskell tehetség.

azzal viszont nem értek egyet hogy engedjük el a gyeplőt és mindenki doppingolhasson.
A hatásuk a doppingoknak bizonyított. Ha valaki azért megy oda hogy megmutassa mit tud akkor nem hiszem hogy doppingolna. Bár ahogy előzőleg kifejtették ez üzlet. Ha valaki "becsületesen" keresi sporttal a kenyerét, és az a valaki nem akarja tönkre tenni magát szerekkel akkor most legyen hátrányba mert "ő is megtehette volna"? Ennek olyan üzenete lenne hogy "Gyerünk doppingoljunk ha ezt akarják!". Elvégre a szabályokat nem a sportolók írják

Sztem egy jó megoldás lenne szétválasztani és ahol engedik ott rendben van de ahol nem onnan meg tiltsák el (bár ez megint oda lyukad ki hogy gyakran nem is tudott róla)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 01-20-2013, 18:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Azon gondolkoztam különben, hogy például űrutazni kevesen szoktunk, az űrkutatás mégis rengeteg fejlesztést hozott a mindennapjainkba. A sportolók képességeinek kitolását miért nem lehet legálisan, hasonló jó dolgokra használni, amiből mindenki profitálhatna?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #23  
Old 01-20-2013, 18:38
Bukta Bukta is offline
Member
 
Join Date: Jul 2011
Location: Felsőörs
Posts: 177
Activity: 0%
Longevity: 70%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azon gondolkoztam különben, hogy például űrutazni kevesen szoktunk, az űrkutatás mégis rengeteg fejlesztést hozott a mindennapjainkba. A sportolók képességeinek kitolását miért nem lehet legálisan, hasonló jó dolgokra használni, amiből mindenki profitálhatna?
Mert a profi sport arról szól, hogy az én versenyzőm jobb mindenkinél, ezért az én szponzoraimat többet mutatja a TV, újság, bármely média. Amikor jön az új dopping, akkor a"régit" legalizálják, vagy továbbfejlesztik orvosi, v. egyéb célokra. Pusztán pénz kérdése. Szerintem.
Reply With Quote
  #24  
Old 01-20-2013, 18:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bukta View Post
Mert a profi sport arról szól, hogy az én versenyzőm jobb mindenkinél, ezért az én szponzoraimat többet mutatja a TV, újság, bármely média. Amikor jön az új dopping, akkor a"régit" legalizálják, vagy továbbfejlesztik orvosi, v. egyéb célokra. Pusztán pénz kérdése. Szerintem.
Szerintem sokkal többet érne egy olyan szponzor, hogy nem "az én versenyzőm a legjobb", hanem "az én versenyzőm bebizonyította, hogy mindenki 10%-kal gyorsabban tud futni, ha X...", vagy "20%-kal erősebben tud rúgni", vagy "15%-kal jobban koncentrál és több gólt rúg, ami koncentrációt akár a munkahelyen vagy az iskolában is fel lehet használni", ...

Tudom, hogy álmodozó vagyok...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #25  
Old 01-20-2013, 18:47
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azon gondolkoztam különben, hogy például űrutazni kevesen szoktunk, az űrkutatás mégis rengeteg fejlesztést hozott a mindennapjainkba. A sportolók képességeinek kitolását miért nem lehet legálisan, hasonló jó dolgokra használni, amiből mindenki profitálhatna?
Egy részét hasznosítják is, de a doppingolás egy része nagyon egészségkárosító, másrészről egy profi sportoló szervezete azért az átlag emberével köszönőviszonyban sincs.
Marinéni vagy Józsibácsi számára sok haszna nem is volna.

Viszont a technikai vívmányokat te is használod. Most egy hobbi futó sem olyan cipőben fut már mint pl 40 éve.
Neked is lélegző ruhád van ha túrázni mész.
Reply With Quote
  #26  
Old 01-20-2013, 18:47
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem sokkal többet érne egy olyan szponzor, hogy nem "az én versenyzőm a legjobb", hanem "az én versenyzőm bebizonyította, hogy mindenki 10%-kal gyorsabban tud futni, ha X...", vagy "20%-kal erősebben tud rúgni", vagy "15%-kal jobban koncentrál és több gólt rúg, ami koncentrációt akár a munkahelyen vagy az iskolában is fel lehet használni", ...

Tudom, hogy álmodozó vagyok...
De mihez viszonyítod a százalékot? 1 ember nem statisztika nem jelentene semmit.
Reply With Quote
  #27  
Old 01-20-2013, 19:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Viszont a technikai vívmányokat te is használod. Most egy hobbi futó sem olyan cipőben fut már mint pl 40 éve.
Neked is lélegző ruhád van ha túrázni mész.
Ezek nem "doppingszerek".

De ahogyan az asztma elleni szer doppingszernek minősül, úgy akár megfordítva ki is fejleszthetnének valami tüdőtágító szert, ami mégjobb az asztmára is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #28  
Old 01-20-2013, 21:10
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Ahogy említették, a doppingszerek általában nem a legegészségesebb dolgok, nem az az elsődleges, hogy egészségesebben legyen az ember, hanem jobban teljesítsen, mégha x év múlva meg is sínyli. Pl. testépítőknél egy átlagos ember, ha elkezd gyúrni és nem "koxol" 180 centivel 85-90 kilónál megáll a fejlődésben. Aztán hozzányúl a danához meg kitudja még mihez. Aztán mikor abbahagyja a szereket, összeesik mint a fürdőkádban a hab. De én is támogatnám azt, hogy doppingoljon mindenki, aki akar, ha többet ér az élete, ám legyen, megérdemli az olimpiai címet, ha erre áldozza fel az életét szó szerint.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #29  
Old 01-21-2013, 01:05
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezek nem "doppingszerek".

De ahogyan az asztma elleni szer doppingszernek minősül, úgy akár megfordítva ki is fejleszthetnének valami tüdőtágító szert, ami mégjobb az asztmára is.
Ott van pl az EPO - normochrom normocyter anaemia kezelésére használják - és természetesen egyike a legismertebb doppingszereknek (erythropoietin)
Reply With Quote
  #30  
Old 01-21-2013, 05:43
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
normochrom normocyter anaemia kezelésére használják (erythropoietin)
Minek a kezelésére?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu