Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #21  
Old 01-04-2010, 19:34
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Akadályt szerintem ezek most se képeznek, nem azon a néhány ponton fog múlni, hogy egy többszemélyiségű ország fel tud-e jutni a saját top részébe, vagy sem. Ennek maximum logikai és egységesítési okai vannak.
De kepeznek, lasd nyito post, es egy kis 9-es vagy nagyobb esete. Bar nem megoldhatatlan akadaly, de ahogy irtam, akar jkszre is sarkallhat.
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 01-04-2010, 19:38
Kics Kics is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post

Masolok egy Gs peldat:

1 dddddd [SZ] X(3) 91.322
2 zzzzzz Y 82.157
Én Remy példája miatt tartottam jogosnak, ahol a mezőny összetétele miatt lehet, hogy komolyabb vagy áthidalhatatlan akadályt képeznének a többszemélyes országoknak. A komolyabb akadály nem is zavarna, lévén elég tapasztalata van (kéne, hogy legyen), hogy ezt megoldja és ha azt mondod Ati, hogy nincs is ilyen áthidalhatatlan akadály, akkor inkább maradjon így ahogy van.

Ez egy játék, engem az ilyen "logikátlanság" nem zavar (1 tolvaj is elbír 2500 mázsa kővet)

Így az érvem: ha normálban nem akadályozza a többszemélyes országokat, ellenben anarchban elvesz egy elég időigényes "stratégiai elemet", akkor nem támogatom. (Az ellen nincs kifogásom, hogy a feljebb írt "rövidtávú modul" adott időre bekerüljön normálba, ezáltal a kezdeti példában írt régi és csak azonosított országok népei elmennének, így kicsit megszüntetve egy régebbi rendszer "maradványait")
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kics For This Useful Post:
  #23  
Old 01-04-2010, 19:51
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Én Remy példája miatt tartottam jogosnak, ahol a mezőny összetétele miatt lehet, hogy komolyabb vagy áthidalhatatlan akadályt képeznének a többszemélyes országoknak. A komolyabb akadály nem is zavarna, lévén elég tapasztalata van (kéne, hogy legyen), hogy ezt megoldja és ha azt mondod Ati, hogy nincs is ilyen áthidalhatatlan akadály, akkor inkább maradjon így ahogy van.

Ez egy játék, engem az ilyen "logikátlanság" nem zavar (1 tolvaj is elbír 2500 mázsa kővet)

Így az érvem: ha normálban nem akadályozza a többszemélyes országokat, ellenben anarchban elvesz egy elég időigényes "stratégiai elemet", akkor nem támogatom. (Az ellen nincs kifogásom, hogy a feljebb írt "rövidtávú modul" adott időre bekerüljön normálba, ezáltal a kezdeti példában írt régi és csak azonosított országok népei elmennének, így kicsit megszüntetve egy régebbi rendszer "maradványait")
Ez utobbi csak tuzoltas lenne, hiszen barmikor elmehet szabira vki fellepesi maxhekin 1 milla varival...

(Akar csak direkt kitolasbol is...)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #24  
Old 01-05-2010, 13:20
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez utobbi csak tuzoltas lenne, hiszen barmikor elmehet szabira vki fellepesi maxhekin 1 milla varival...

(Akar csak direkt kitolasbol is...)
ha csak ez a probléma, akkor lehetne mondjuk az azonosítások alkalmával bekapcsolni ezt a funkciót, így tisztulna a mezőny.

Igazából anarchban nem vagyok, de Kics által felvázolt taktikai országokat sem ítélném halálra... ténleg nem lehet egyszerű egy ilyet fenntartani, és nem is igazán zavarják a játék normál menetét. Aki olyat tud csinálni, az megérdemli... tegye...
Itt normálban nem nagyon van értelme ilyen oriknak... szóval vagy ténleg más szabály kéne anarch-ra, meg normálra, vagy pedig időnként bevezetni...

és anarch teljesen más, mint normál... hasonlít, mint két testvér. Az egyik szőke, vékony, magas kékszemű hobbiból verseket ír, a másik fekete hajú barnaszemű, zömök, hobbiból súlyokat emelget. sose lesznek ugyanolyanok, és ez nem feltétlen probléma...
Reply With Quote
  #25  
Old 01-05-2010, 13:24
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

En meg mindig nem latom olyan nagy problemanak. Anarchban rengeteg orszagod lehet, egyaltalan nem baj, ha emiatt nem lesz annyira elezve az orszagod, hogy haz se legyen benne. Max kicsit feljebb is tartasz egy varist, es csokolom...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #26  
Old 01-05-2010, 16:46
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Remy ötlete sztem tök jó, nem is értem, páran miért is vannak ellene?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #27  
Old 01-05-2010, 17:31
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Remy ötlete sztem tök jó, nem is értem, páran miért is vannak ellene?
az otlet jo, csak nem erzem akadalynak... en, mint 9 es... es szerintem beszelhetek egy masik 9 es es egy 10 es neveben is.. de akit ismerek masik ket mostani 10 est se volt akadaly..... na ezert nem tamogatom... mert csak konnyitesnek erzem.. hisz nem jelent lekuzdhetetlen akadalyt.. (persze ez csak a mostani 9-10 esek velemenye..:P ) jaaj Remy meg Pool.. ugy mondjatok, mintha nem tudnatok megcsinalni.. pedig megtudjatok csak max kenyelmesebb lenne, ha nem kene lefele utni annyit..szoval en ellenzem..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to sutike31005 For This Useful Post:
  #28  
Old 01-05-2010, 17:41
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
az otlet jo, csak nem erzem akadalynak... en, mint 9 es... es szerintem beszelhetek egy masik 9 es es egy 10 es neveben is.. de akit ismerek masik ket mostani 10 est se volt akadaly..... na ezert nem tamogatom... mert csak konnyitesnek erzem.. hisz nem jelent lekuzdhetetlen akadalyt.. (persze ez csak a mostani 9-10 esek velemenye..:P ) jaaj Remy meg Pool.. ugy mondjatok, mintha nem tudnatok megcsinalni.. pedig megtudjatok csak max kenyelmesebb lenne, ha nem kene lefele utni annyit..szoval en ellenzem..
Nem az akadaly a lenyeg, hanem a logikatlansag megszuntetese. Kifenet erdekel a kis 9-esek velemenye? Ok sose tudtak jatszani...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #29  
Old 01-05-2010, 18:33
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

A javaslat bevezetésével elkerülhetők lennének az olyan félreértések, mint korábban a "miért foglaltam ilyen keveset?"-"mert a szabin levőknél az el nem férő egységek befokozódtak" (1/A).
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #30  
Old 01-05-2010, 21:52
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
az otlet jo, csak nem erzem akadalynak... en, mint 9 es... es szerintem beszelhetek egy masik 9 es es egy 10 es neveben is.. de akit ismerek masik ket mostani 10 est se volt akadaly..... na ezert nem tamogatom... mert csak konnyitesnek erzem.. hisz nem jelent lekuzdhetetlen akadalyt.. (persze ez csak a mostani 9-10 esek velemenye..:P ) jaaj Remy meg Pool.. ugy mondjatok, mintha nem tudnatok megcsinalni.. pedig megtudjatok csak max kenyelmesebb lenne, ha nem kene lefele utni annyit..szoval en ellenzem..
Nekem ne mondd, hogy kell lefelé ütni, mert sztem nálam kevesen ütöttek lefelé annyit 20+ körökre, mint én...
Azokra is gondoljatok, akik nem olyan jók, mint Ti...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Saját házban a cuccok kilistázásanak sorrendje Reni Ötletek, javaslatok 2 08-28-2009 12:09
Kv közbeni férő hely nézés... Hóhér Nem hiba 23 04-19-2008 15:27
SZabin piac caca73 Segítség 8 05-23-2007 20:47
A-ban szabin lévő ori beütése?! Leóka Elvetett javaslatok 41 12-17-2006 14:07
Lakosok túltöltése, elköltözés... Kisbér Segítség 16 12-15-2006 23:34


All times are GMT +1. The time now is 12:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu