Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok

View Poll Results: (Előbb az üzeneteket olvasd!) Legyen-e kihagyható az A?
Igen. 4 19.05%
Nem. 10 47.62%
Igen, de ha felmegyek, akkor is csak 30%-ot kelljen teljesíteni. 7 33.33%
Voters: 21. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-05-2006, 13:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Személyiségek vs 1/A

Sziasztok!

Ideje a felesleges lehetőségeket kiszórni, és a maradékra koncentrálni. A másik témát is nyitvahagyom, a különböző offolások és személyeskedések mehetnek ott, itt próbáljunk meg most már a lényegre koncentrálni.

Nézzük a biztos kiesőket:

"A-ban szigorodjon a top 20% követelmény minden forduláshoz." - kapott 3 szavazatot, ez az 1 és 2 személyiségű országok sorsát is nehezítené, nem is értem hogy került be egyáltalán, mint lehetőség. Kilőve.

"A-ban kisebb %-ok kelljenek, mint lenti csoportokban; más legyen az A-ból és B-ből fordulás igénye." - kapott 8 szavazatot, ebből 1-et olyantól, aki hozzá se szólt a témához, úgyhogy az 7 értékelhető. A többihez képesz ez is elenyésző. Kilőve.

"A-ban a B-s országénál 1-gyel kisebb kékszámhoz tartozó követelmény legyen." - 9 szavazat, 8 értékelhető. Személy szerint ennek nem látom értelmét, ez megegyezik a mostani helyzettel, csak 1 körbefordulásnyival több időt ad. Ezt csak bonyolításnak érzem, az eredeti felvetésen nem segít. Kilőve.

"Az A-s országnak mindig a saját követelményét kelljen teljesítenie a B-ből való forduláshoz is." - 6 szavazat. Ez számomra teljesen redundáns. Teljesen ugyanaz, mint a második pontja a szavazásnak, hogy 30%-ot kelljen teljesíteni. Aki fordulni akar, az felvisz egy országot, egy személyisége lesz csak, 30% kell neki. Akinek több személyisége van, az pedig hátrányban van. Ez nem fair. Ez is kilőve.

"Legyen kötelező az A-ból is fordulni." - ezzel kapcsolatban már többször elmondtam a véleményemet, úgyhogy szavaztok számától függetlenül ez vétózva.

"Maradjon minden úgy, ahogy most van." - Szívem szerint erre szavaznék, de meglepően kevés voksot kapott, annak ellenére, hogy majdhogynem teljes volt az egyetértés, amikor ezt a témát első körben tárgyaltuk... Hogy mindenkinek kellemes időtöltés legyen a Hódító, ezért most futunk mégegy kört, és lehet változás, úgyhogy ezt a lehetőséget is kilövöm, bármennyire is ezt tartanám pedig a legjobbnak...

2 lehetőség maradt bent, az egyik, hogy az A-ban az eddigiekkel megegyező módon csak a top30%-ot kelljen teljesíteni; a másik pedig az, hogy az A-t ki lehessen hagyni azzal, hogy 2-szer megy valaki körbe a lenti csoportokon.

Mindkettő hatalmas könnyítés a mostani rendszerhez képest. Az A kihagyása jó esetben 4000 körrel hosszabb játékidőt igényel, bár szerintem inkább csak olyan ~2000 körrel hosszabb játékidő az, ami lesz belőle.

A top igények 30%-ra csökkentésével a helyzet ugyanaz lesz, mint eddig volt az A-ban, meg kell érte kűzdeni, de nem olyan vészes, a 30%-ig el lehet nyugodtan jutni még.

Ez utóbbi esetben ha a 30% körül elkezdenek a "csak úgy ott van" országok gyűlni, akkor ez a 30%-os határ is nagyon változó lesz, ott is játékban kell lenni, ha valaki valóban benne szeretne maradni a 30%-ban.

A bebetonozott elf országok ellen is láttunk az utóbbi időben jópár sikeres támadást, klántámadást, úgyhogy a teljes védelemre beállás sem véd meg senkit attól, hogy egy kicsit azért játszania kelljen fent az A-ban, ha B-ből akar fordulni, akkor sem.

Röviden: legyen-e kihagyható az A, vagy sem.

Én személy szerint a ne legyen kihagyhatóra szavazok. Ha a szigorításból engedünk az A-ban, akkor a 30% teljesíthető, eddig is az volt. Anno teljesen ismeretlen országgal, hullával, 1 személyes klánban eljutottam a top30%-ig, ez meggyőzött arról, hogy ez nem teljesíthetetlen követelmény.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 12-05-2006, 13:16
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kérdés: Ha a dupla fordulós verzió lép életbe akkor az A-ba fellépkőknek kell teljesíteni az adott kékhez tartozó százalékot?
Reply With Quote
  #3  
Old 12-05-2006, 13:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Kérdés: Ha a dupla fordulós verzió lép életbe akkor az A-ba fellépkőknek kell teljesíteni az adott kékhez tartozó százalékot?
Igazad van, én annyira a másik fele hajlok, hogy ezt bele se írtam. Mindjárt kiegészítem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 12-05-2006, 13:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Felvettem lehetőségnek, de most nem gondoltam át ennek az esetleges következményeit még...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 12-05-2006, 13:26
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Felvettem lehetőségnek, de most nem gondoltam át ennek az esetleges következményeit még...
Hát pl sok értelmét nem látom mint külön opció a B-ben 2szer a top1 jóval nehezebb mint A-ban a 30%
Reply With Quote
  #6  
Old 12-05-2006, 13:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Hát pl sok értelmét nem látom mint külön opció a B-ben 2szer a top1 jóval nehezebb mint A-ban a 30%
Pont emiatt lehet vonzó... Kihagyható ugyan, de jobban jársz, ha mégse hagyod ki...

De mondom, ez nincs átgondolva.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 12-05-2006, 13:35
Non Omnis Moriar Non Omnis Moriar is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest
Posts: 210
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez utóbbi esetben ha a 30% körül elkezdenek a "csak úgy ott van" országok gyűlni, akkor ez a 30%-os határ is nagyon változó lesz, ott is játékban kell lenni, ha valaki valóban benne szeretne maradni a 30%-ban.
Igen

Érvelés: Továbbra is azt mondom, hogy ne legyenek "csak úgy ott van" országok, aki felmegy az játszani menjen fel, ne stagnálni. Az a plusz játékidő nem mindenkinek éri meg, aki szeret Aban lenni az ugyis vállalja, aki nem annak tovább tart és ő is tud játszani ott ahol szeret, 5-2 szinten. Legalábbis az biztos akinek egy aktiv országa van. Egy félig meddig országnak mi értelme van, játékélményt nem nyujt, az időt elveszi, a sokak által kifogásolt játéktudást sem szimbolizálja az ottléte. Akkor minek?
Reply With Quote
  #8  
Old 12-05-2006, 13:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Non Omnis Moriar View Post
Igen

Érvelés: Továbbra is azt mondom, hogy ne legyenek "csak úgy ott van" országok, aki felmegy az játszani menjen fel, ne stagnálni. Az a plusz játékidő nem mindenkinek éri meg, aki szeret Aban lenni az ugyis vállalja, aki nem annak tovább tart és ő is tud játszani ott ahol szeret, 5-2 szinten. Legalábbis az biztos akinek egy aktiv országa van. Egy félig meddig országnak mi értelme van, játékélményt nem nyujt, az időt elveszi, a sokak által kifogásolt játéktudást sem szimbolizálja az ottléte. Akkor minek?
Erre azt tudom mondani, hogy azért, mert ha muszáj felmennie, akkor valószínüleg rájön, hogy nem gonosz szörny az A, ahogy pár ember lefestette.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #9  
Old 12-05-2006, 13:38
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Sziasztok!
Röviden: legyen-e kihagyható az A, vagy sem.
Sziasztok!
Az előző topicot és ezt is végigolvasva azt kell mondjam, hogy ne lehessen kihagyni az A-s csoportot.
De csak akkor, ha minden esetben a top30% a követelmény. Akkor is ha B-ben van országom (a B-s orira vonatkozzon a kis kék szám szerinti szigorítás, akár az első hely elvárása is max szám esetén, de az A-s orinak engedtessék meg a top30%), és akkor is, ha a kék számos orim van csak és felérek vele 1/A-ba.
Úgy érzem, hogy a top30% 1/A-ban eléggé nagy kihívást jelent még most is. Nyugodtan lehet érte kapni egy kék számot. Az, meg, hogy felhigul a kék számok viselete nem gond. Egyre többen mondják azt, hogy letojom a kis számát, ha pénz van nála ütöm, vagy lopom, ha vihető a földje, hát viszem.
Ezzel szerintem mindenki ki tudna egyezni.
Reply With Quote
  #10  
Old 12-05-2006, 13:38
Non Omnis Moriar Non Omnis Moriar is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest
Posts: 210
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Pont emiatt lehet vonzó... Kihagyható ugyan, de jobban jársz, ha mégse hagyod ki...

De mondom, ez nincs átgondolva.
Ez az, nincs a kényszer, de jól jár aki mégis bevállalja. Remélem előbb utóbb az is bekövetkezik, hogy az A-ba lépés jutalommá válik!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Személyiségek kiegyenlítése monro Megbeszélések 200 01-19-2010 13:21
uj faj és személyiségek ötletek ide! Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 116 01-10-2010 14:34
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 10:07
Személyiségek Colony Elvetett javaslatok 59 04-25-2006 11:42
varis és tolis személyiségek változtatása solven Elvetett javaslatok 21 04-20-2006 17:33


All times are GMT +1. The time now is 10:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu