Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-06-2006, 14:40
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Egy picit offtopicnak tűnhet a kérdés, de...

... észrevette már valaki, hogy a böngésző címsora is megváltozik, amikor villogó esemény van?

Többektől hallom, hogy eddig úgy rendezte el az ablakokat, hogy a jobb alsó sarok ne legyen letarakva, és akkor látta, ha villog valami, hiába dolgozott mondjuk word-ben közben.

No de ha csak a menüsorba lekicsinyíted az ablakot, akkor is látszik, nem kell semmit rendezgetni. Kiírja, hogy mi történt. Igaz, hogy most, a több ikon mellett csak a legfontosabbat jelzi (ami régen villogott), de egyből látni, hogy valami történt, mégcsak nem is kell, hogy aktív legyen a böngészőablak.
Én nem vettem észre...

Amúgy nem is az a baj, hogy azt nem veszed észre, hogy villogás van, hanem azt, hogy nem tudod mi villog és ha már keresni kell, hogy mi villog, mert nem látszik rendesen, akkor elveszti a funkcióját a dolog, ami nagy vissalépés lenne, hisz eddig ha villogott, akkor kapásból, ránézésre meg tudtad mondani, hogy hova kell belépned (szín+szöveg kombináció nagyon jól működött együtt). Ha ugyanazt a funkciót akarod elérni ikonokkal, akkor azoknak az ikonoknak jól láthatóaknak kell lenniük...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Sponsored Links
  #12  
Old 08-06-2006, 14:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Én nem vettem észre...

Amúgy nem is az a baj, hogy azt nem veszed észre, hogy villogás van, hanem azt, hogy nem tudod mi villog és ha már keresni kell, hogy mi villog, mert nem látszik rendesen, akkor elveszti a funkcióját a dolog, ami nagy vissalépés lenne, hisz eddig ha villogott, akkor kapásból, ránézésre meg tudtad mondani, hogy hova kell belépned (szín+szöveg kombináció nagyon jól működött együtt). Ha ugyanazt a funkciót akarod elérni ikonokkal, akkor azoknak az ikonoknak jól láthatóaknak kell lenniük...
Hogy érted azt, hogy ránézésre tudtad, hogy hova kell belépned? :-o

Sehova nem kell belépned, rákattintottál, és ment a megfelelő helyre. Ahogy most is.
__________________
Hódító * Queosia
  #13  
Old 08-06-2006, 14:59
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Hogy érted azt, hogy ránézésre tudtad, hogy hova kell belépned? :-o

Sehova nem kell belépned, rákattintottál, és ment a megfelelő helyre. Ahogy most is.
Úgy értem, hogy ha nekem villogott a piros, akkor tudtam, hogy történ valami az orimban és akkor az eseményeket kell megnézni, ha villogott a sárga, akkor ránézésre tudtam, hogy a piacon lévő cuccaimmal volt valami... stb...
Aminek én örülök, hogy most midegyik esemény külön, egyszerre is funkcionáló villogót kapott, csak mivel most már nem felíratok vannak, hanem ikonok ezek jelölésére (és eltünt a jól látható színkombináció is) ezért ezek folyományaként, most ha ránézek és villog minden, akkor keresgélnem kell, hogy melyik hozott fontos eseményt, melyik piacot stb... mikor valószínű a játékosok 99%-a nem az üzeneteket, vagy a piacot fogja először megnézni, ha fontos esemény történt az orijába... de mivel nem látszik, hogy melyik ikon melyik, ezért (mint ahogy már írtam), elveszti az informatív funkciójának nagy részét. Ennek jobbá tétele mégcsak nem is olyan bonyolult, szimplán csak nagyobbra kell venni az ikonokat, valamint ne zöld háttér előtt villogjanak és már el is látják a funkciójukat tökéletesen...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #14  
Old 08-06-2006, 15:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Amikor be lett vezetve a sárga, vagy a kék villogó, akkor is volt nagy meglepődés, hogy hú, ez meg mi. Kellett fél nap, amíg mindenki megszokta. Most is minden fix helyen van, igazából nem értem, hogy mi változott, látod melyik villog, pontosn tudod, hogy mi történt. Kell X óra, amíg megszokod, hogy mi hol van, mivel eddig csak egy volt, egy helyen. Most 5 lehet, egymás mellett, meg kell jegyezned a sorrendet.
__________________
Hódító * Queosia
  #15  
Old 08-06-2006, 15:43
Artúr
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A villogó ikonok méretét én is növelném minimum 2 x -esére.
Az ikonok alapszíne legyen a "hagyományos" zöld, sárga, kék stb.

Last edited by Artúr; 08-13-2006 at 16:20..
  #16  
Old 08-06-2006, 16:08
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr
A villogó ikonok méretét én is növelném minimum 2 x -esére.
Az ikonok alapszíne legyen a "hagyományos" zöld, sárga, kék stb. A rajzolatukra mondok egy ötletsort:

- Fontos es.: Harang rajzolat (mert anno félreverték a harangokat).
- Piac: Pénzérme
- Üzenet: Levél/boríték
- Szövfórum: két "kezetfogó" kéz
- Esemény (sima körváltás) homok v. napóra

Ezek nem túl zseniális ötletek de érthető lenne. Akinek van jobb ötlete azt is elolvasnám.
Azokkal az ikonokkal nincs semmi baj, a hátterük nekem így is tetszik a méretük se rossz és ha rákattintasz az aktuális villogó ikonra oda tesz, ahova kell, miért kéne ezen változtatni?
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
  #17  
Old 08-06-2006, 16:12
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Amikor be lett vezetve a sárga, vagy a kék villogó, akkor is volt nagy meglepődés, hogy hú, ez meg mi. Kellett fél nap, amíg mindenki megszokta. Most is minden fix helyen van, igazából nem értem, hogy mi változott, látod melyik villog, pontosn tudod, hogy mi történt. Kell X óra, amíg megszokod, hogy mi hol van, mivel eddig csak egy volt, egy helyen. Most 5 lehet, egymás mellett, meg kell jegyezned a sorrendet.
Atis, akkor azért volt meglepődés, mert nem volt még ilyen... most nem meglepődés van, hogy hú mi ez, hanem szimplán nem látható... A rajta lévő ikonok fullra nem látszanak, mert kicsi, ezért is kéne, nagyobbra venni, ugyanis elvileg az lenne a lényege, hogy látszódjon is, hogy mi villog (mert ha nem látszódik, csak a villogás kelti fel a figyelmedet, akkor akár berakhattál volna x-eket is oda).. és szerintem annyi idő alatt, amit itt eltöltöttünk, símán felvehetted volna nagyobb méretre is...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #18  
Old 08-06-2006, 16:18
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Alá be lehet varrni egy 2X16 pikszeles szinkódot ikononként... Oszt akkor mindenki látja hogy millen szin fölött villog az ikon, és csuklóból fogja tudni a beavatkozás szüxégességét....
  #19  
Old 08-06-2006, 16:19
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra
Alá be lehet varrni egy 2X16 pikszeles szinkódot ikononként... Oszt akkor mindenki látja hogy millen szin fölött villog az ikon, és csuklóból fogja tudni a beavatkozás szüxégességét....
De akkor mi értelme lett az ikonok bevezetésének, az eddigi szín+szöveg kombináció helyett?
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #20  
Old 08-06-2006, 16:24
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
De akkor mi értelme lett az ikonok bevezetésének, az eddigi szín+szöveg kombináció helyett?
Hogy mi az értelme? Megmarad az uj arculat, és azok is akik csuklóból játszanak sem fognak zavarba jönni... Ez ennyire eccerű.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu