Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 06-01-2010, 20:48
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

súgó...

Quote:
A katonai morált csökkenti:

* Ha a közhangulat 70% alatti.
* Ha a közhangulat 50% alatti.
* Ha a közhangulat 30% alatti.
* Ha a közhangulat 10% alatti.
Másrészt, ugye nincs kocsma, ami fenntartaná, illetve a lengetés minden fajnál működik, tehát ha sokat ütöttél, és utána nem ütsz, gyorsan leesik.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 06-01-2010, 20:52
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Olasz View Post
Olyan észrevételem lenne a hullához, hogy nagyon hamar elkezd esni a katmorálja. Sok ütés után 100%-ról elkezd leesni és több nyillal is esik 5-6kör után. 24 kör alatt már 80% körül van. Másnál is ennyire szembetűnően hamar elkezd leesni?

Mi befolyásolja a katmorál esését? Hatással van rá a foglalkoztatottság?
Ha a foglakoztatás túl alacsony, tehát 70-75%, akkor jobban esik, mint ha 95-99%?
A sima morál hatással van a katmorál esésére?

Ha vki tudná a válaszokat, azt megköszönném!

thx
A morált nem befolyásolja a foglalkoztatottság, csak a közmorált, ami pedig akkor rontja a katonait, ha az 70% alatt van. Igazán azért esik annyira, mert a kocsmák is befolyásolják a katonai morált. Ennek is van 3 fokozata. Csak ugye semmi haszna nincs a kocsmának a hullánál, ezért gondolom neked sincs.

A súgóban a morál résznél minden le van írva, hogy milyen dolgoktól változik pozitív vagy negatív irányba.

Hoppá, Vale megelőzött
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #123  
Old 06-01-2010, 20:53
Gepard Gepard is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Lassan eltelik 2 hónap az élőhalott módosítása óta. Az eddigieken felül ki hogy látja a változást?
Sziasztok!

Nevezzetek hozzá nem értőnek, bármi, de szerintem eléggé nagy bónuszt kapott a hulla.
1/A-ban játszom (egyébként pedig 10 éve) de most egyre-másra indulnak újra az országok itt is hullaként.
Ez nem lenne baj, de szinte folyamatosan gyalogolnak keresztül rajtam, mert arra sincs időm, hogy egyáltalán kiépüljek ellenük. Ha csak néha néha jönnének, még el is lennék, de az elmúlt 24 órában éppen 3 talált meg magának, és ez számomra több mint lelombozó. (emiatt írok most is csupán)

Beszélgettem a csoportban másokkal is, és ilyen a meglátása a többieknek is.
Sajnos ide viszont nem nagyon akarnak jönni panaszkodni.
Reply With Quote
  #124  
Old 06-01-2010, 20:56
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Gepard View Post
Sziasztok!

Nevezzetek hozzá nem értőnek, bármi, de szerintem eléggé nagy bónuszt kapott a hulla.
1/A-ban játszom (egyébként pedig 10 éve) de most egyre-másra indulnak újra az országok itt is hullaként.
Ez nem lenne baj, de szinte folyamatosan gyalogolnak keresztül rajtam, mert arra sincs időm, hogy egyáltalán kiépüljek ellenük. Ha csak néha néha jönnének, még el is lennék, de az elmúlt 24 órában éppen 3 talált meg magának, és ez számomra több mint lelombozó. (emiatt írok most is csupán)

Beszélgettem a csoportban másokkal is, és ilyen a meglátása a többieknek is.
Sajnos ide viszont nem nagyon akarnak jönni panaszkodni.
Kórház, és sok sereg szembe. Ennyi a meglátásom. Nem lehetsz túl magasan, mert fent még nem sokat láttam, így a betegség is túlélhető. Csak a termelő épületekből, ami esetleg van, el lehet venni kórház javára. És ez majdnem ingyenföld. Csak meg kell nyomni a támadás gombot.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #125  
Old 06-01-2010, 21:11
Gepard Gepard is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Kórház, és sok sereg szembe. Ennyi a meglátásom. Nem lehetsz túl magasan, mert fent még nem sokat láttam, így a betegség is túlélhető. Csak a termelő épületekből, ami esetleg van, el lehet venni kórház javára. És ez majdnem ingyenföld. Csak meg kell nyomni a támadás gombot.
400. helytől kicsit lentebb.
De így nem is nagyon jutok feljebb.

De ma már a 250-300. hely környékéről is panaszkodtak.
Reply With Quote
  #126  
Old 06-01-2010, 21:21
Olasz Olasz is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest (Csepel)
Posts: 386
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Vale, Vityu : Köszi!

A súgót mondjuk még nem bújtam át ez ügyben, hanem egyből ide írtam, de akkor most azt is átrágom ez ügyben!

Gepard: Én is csak azt tudom mondani neked, mint vityu, hogy azon a hekin elég 70kórház és irány szembe velük. A hullánál jól megerősítették a támadást (mondjuk véleményem szerint az ork még mindig erősebb ha komplexen nézzük a támadás-védekezést), de ha kitámad a védelme elég gyenge.
Vagy a másik védekezés ellene, legyél elf. Már egy 24/24-es elfet csak szinte teljes sereggel ütne be, vagy úgy sem, attól függ mennyi a sallang épüje.
Reply With Quote
  #127  
Old 06-01-2010, 21:33
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Olasz View Post
Már egy 24/24-es elfet csak szinte teljes sereggel ütne be, vagy úgy sem, attól függ mennyi a sallang épüje.
Nagyon kérlek, ne bíztass elfre senkit, van belőlük bőven!!!

Egyébként ha az emberek nekimennének a hulláknak a kitámadásaik után, szerintem nem jutnának nagyon fel.

Sőt: de ezt csak halkan, a klántámadás nem hozza el a betegséget.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #128  
Old 06-01-2010, 21:43
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Kórház, és sok sereg szembe. Ennyi a meglátásom. Nem lehetsz túl magasan, mert fent még nem sokat láttam, így a betegség is túlélhető. Csak a termelő épületekből, ami esetleg van, el lehet venni kórház javára. És ez majdnem ingyenföld. Csak meg kell nyomni a támadás gombot.
Vityu bammeg, szamolgass kicsit. Eleg eros lett a hulla A-ban, kozel sem ingyenfold. Plane klanban...

De szamolok a kedvedert: egy 40-10es tudos torpet es hulla 50% tamadobarakkal bever alulrol. Es Akkor rengeteg vedelme marad meg otthon...

HA visszavered a torpevel, beteg is leszel, es bever meg ket masik hulla.

Azert nem olyan konnyu dolog ez, rengeteget erosodott a hulla.

(Ha jol szamoltam).

Szerintem tul eros lett A-ban.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 06-01-2010 at 21:54..
Reply With Quote
  #129  
Old 06-01-2010, 21:54
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Vityu bammeg, szamolgass kicsit. Eleg eros lett a hulla A-ban, kozel sem ingyenfold. Plane klanban...
Persze, hogy nem ingyenföld teljesen, de ha nem tudsz rá 2 hullámban legalább visszamenni, akkor gyanítom, hogy a saját portán kell keresni a gondot, nem a hulla erősségén.
Igazad van abban, hogy nem számoltam, de ha egy orkra, amelyiknek azért átlagosan nagyobb a védelme, mint egy hullának, és sereget is tud engedni, vissza lehet menni 2-3 sereggel, akkor egy hullára is.

Klánban meg tényleg marha erős, de azért nem hiszem el, hogy nem üthető át. Ha egyedül van, akkor nincs távol, csak a megfelelő pillanatot kell kivárni, amit lehet látni, mégpedig azt, hogy lovak vannak benn, nem íjak, vagy pedig semmi. Ha meg többen vannak, akkor lehet mellette gyenge láncszem. Persze ez mind csak kitaláció, a pontos helyzet úgyis ott a helyszínen alakul ki.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #130  
Old 06-01-2010, 21:55
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Vityu bammeg, szamolgass kicsit. Eleg eros lett a hulla A-ban, kozel sem ingyenfold. Plane klanban...

De szamolok a kedvedert: egy 40-10es tudos torpet es hulla 50% tamadobarakkal bever alulrol. Es Akkor rengeteg vedelme marad meg otthon...

HA visszavered a torpevel, beteg is leszel, es bever meg ket masik hulla.

Azert nem olyan konnyu dolog ez, rengeteget erosodott a hulla.

(Ha jol szamoltam).

Szerintem tul eros lett A-ban.
Hát nekem ez erősnek tűnik, bár hiszek a számolásodnak, akkor viszont túl erős a hulla, mert A-ban egy törpével így is elég nehéz megállni...

Majd számolgatok én is, ha éppen ráérek, most éppen tanulok, csak felüdülésből járok ide!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hulla tuning Druida Megvalósult javaslatok 1328 05-20-2010 20:30
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Tolvaj hulla:) BokiG Segítség 13 06-15-2008 18:25
3 hulla+ork szövi Dus Stratégia & Tippek 70 06-04-2008 13:30
Hulla Anonymus Segítség 16 04-21-2007 20:19


All times are GMT +1. The time now is 13:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu