Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok

Fantasy, szerepjátékok Fantasy, RPG, szerepjáték

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-31-2006, 16:14
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Barbár a romos templom mellett:
- Most azon kezdek el gondolkozni, miért nő olyan sok gaz a ház körül.
Tűzvarázsló:
- Hatos intelligenciával én is ezen kezdenék gondolkodni...


Darton-paplovag a megbízóhoz:
- És honnan tudjuk, hogy ti álltok a jó oldalon?
Majd rövid gondolkozás után: - ...bár mondjuk kit érdekel...?


Sebesült dalia harcos bekopogtat a vasorrú banyához, aki mellesleg gyógyító.
- Meggyógyítana, öreganyám? Van pénzem...
- Nem pénzért...


PC: Tartsunk össze, mi kaotikusok!


Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 02-01-2006, 20:18
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Torpe harcos mondja maganak:
-Majd lemosom az olajat a szakalamrol miutan kinyrituk ezeket a sogronita papokat...
Reply With Quote
  #23  
Old 02-04-2006, 22:32
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Shadowrun. Technikus az utcai szamurájnak:
- Szerintem azért találták fel a törtszámokat, hogy a te eszenciádat ki tudják fejezni...
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #24  
Old 02-04-2006, 23:05
Lepidus
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

ezek a sztorik h vannak?ezek netes rpg k vagy ílyen összejövős??hmm?nem ismerem és nem szoktam ezeket..
Reply With Quote
  #25  
Old 02-05-2006, 17:49
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én általában "összejövős" játékon történtekből írok be ide részleteket.
Quote:
Originally Posted by Lepidus
...nem ismerem és nem szoktam ezeket..
Pontosan mit nem ismersz, és nem szoktál?
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 02-05-2006 at 17:52..
Reply With Quote
  #26  
Old 02-06-2006, 12:44
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Hát, mint mondtad sokan keverik, így te is... Chris viszont jól írta...
Ugyanis volt a D&D, aztán jött az AD&D 2 és most (már magyarul is kapható igen régóta ahogy te is írtad, csak a neve nem az) a D&D 3...

Aztán most meg jön a D&D 3.5
Reply With Quote
  #27  
Old 02-07-2006, 11:11
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Shadowrun verseny előtt, páran lányok elhatároztuk, hogy indulunk egy amazon partival. (A szép az volt az egészben, hogy a verseny előtt két nappal kezdtük el olvasgatni a szabálykönyvet...) 5 fős csapatot kellett volna összehozni, de csak négyen voltunk, így bevettünk egy srácot tiszteletbeli amazonnak. Ő egy tisztaságmániás leszbikus technikus csajszival játszott. Volt egy-két megnyilvánulása... (Remélem az idei versenyen is egy csapatban leszünk )

A történet erről szólt, hogy egy rock sztárnak dolgoztunk (rá kellett volna vigyázni, meg hasonlók). A hapsi időközben eltűnt. Meg kellett keresnünk, és eltakarítani a hullát, amit a szobájában találtunk.
A rock sztár szobájában talált csajszi fura körülmények közt halt meg, szóval fel akartuk boncolni, ígyhát elvittük a varázsló lakására, hogy míg ő varázslat útján megkeresi a pasit, az én karim a fürdőszoba padlóján felboncolja a hullát. A művelet végeztével a technikus csajszi vette át a terepet takarításügyileg. A fürdőszobába lépve ez volt az első kérdése a DM-hez:
- Egy hulla hány bőröndbe fér bele?
Végül előkerült a húsbárd, meg két Gucci bőrönd, majd irány a pusztulat.
(Később kiderült, ha a technikus nem vágja át a hulla gerincét, akkor az feltámad volna vámpírként, pár órával a boncolás után...)

A mágus eközben megtalálta a rock sztárt. Kiderült, hogy vámpírrá változott. Erre a technikus csaj a filmekben látottak alapján eldöntötte, hogy neki fokhagyma, meg kereszt kell. Tehát vett egy ipari fokhagyma prést, meg egy mázsa fokhagymát, majd irány a templom.
Először a robotja segítségével le akarta szedni a templomtoronyról a keresztet, de nem ment. Így bement a templomba, és az oltárról akarta elemelni a feszületet, de a pap épp akkor érkezett. Így a paphoz fordult, mondván, hogy szeretne venni egy keresztet. Mire a pap megkérdezte, minek kell. Erre ő:
- Tudja atyám, nemsokára Európába utazom, és nem tudom ott miféle barbár népek élnek, és szeretnék vinni magammal egy keresztet, hogy az Úr ott is velem legyen.
A pap megnyugtatta, hogy Európában is élnek keresztények. Erre a csaj:
- Atyám, az előbb hazudtam magának, az az igazság, hogy a kereszt megszerzése élet-halál kérdése. Tudja, ördögűzéshez kellene, egy kiugrott papnak, akinek nincs keresztje.
A pap szemét forgatva igyekezett meggyőzni a csajt, hogy ez komoly dolog és szakértőkre kellene bízni, szóval nem ad keresztet, inkább majd ő elvégzi az ördögűzést. Technikusunk ebben nem nyugodhatott bele:
- Igazából ez az az egész nem is igaz, én csak gyónni jöttem. Tudja bűnös életet éltem eddig, de nemrég megtértem, és nagyon fontos lenne számomra, ha meggyónhatnám a vétkeimet.
Ezt már nem utasíthatta vissza a pap. Szóval a csaj meggyónta minden vétkét (sokáig tartott a dolog ) majd nagy nehezen a pap megengedte, hogy elég nagy adomány fejében egy feszülethez és egy imakönyvhöz jusson...
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 02-07-2006 at 11:26..
Reply With Quote
  #28  
Old 02-07-2006, 12:52
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Pár évvel ezelőtt az egyik Srun versenyen, amit meséltünk a Szegedi Szerepjáték táborban (ami vicces módon Szatymazon van...) történt az alábbi...:
A party egyik tagját megszállta egy toxikus szellem, de erről még ő maga sem tudott... éppen a Farkas sámán lakásában voltak, és mindenki kényelmesen elhelyezkedett, mikor a szellem átvette egy pillanatra az irányítást a karakter felett (aki spec az elf utcai szami volt). Ennek következtében furcsa dolgok kezdtek el történni, pld a sámán kedvenc akváriumában - ami pont az a kanapé fölött egy polcon volt, ahol a sámán elhelyezkedett - felforrt a víz és tele lett mindenféle nagyon dúrván maró savas lötyivel. Ez a cucc miatt széttört az akvárium és annak tartalma ráömlött a sámánra és elkezdte szépen marni... a társaság 2 tagja megfogta a sámánt és rohant vele a fürdőszobába, míg a 3. tag vödörből locsolta vízzel... nagy nehezen megmentették attól, hogy szétmarja a sav és miközben a sámán ott pihegett a zuhany alatt, aggódva kérdezte a többiektől, hogy mi van a kedven halaival.
Az ork utcai szami kiment megnézni... eltelt pár perc, majd visszajött és ezt mondta a sámánnak:
- Azt hiszem sikerült elmenekülniük, mert sehol nem találom őket.
Reply With Quote
  #29  
Old 02-14-2006, 19:42
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

mi egyszer elkezdtunk egy AD&D eletjatekot.. en kis varazslo... 1 szinten volt kemeny 34Hp ugyhogy nem ugraltam es eZt a torpe harcos szovatette , meg hogy csak kolonc vagyok, es ez ment tovabb mig vegul harca fajult a dolog...
lenyeg a lenyeg a kis torommel szemben ott volt egy rohamozo torpe harcos...
mar nem nagyon vagom a szabalyokat meg azt se hogy fullos volt e a torpe a lenyeg hoogy enyem volt a kezdemenyezes es 20 at dobtam, meg sebzesen is maxot, a lenyeg hogy 0 ra levittem a HP ja t a torpenek.... tobbiek azota az eletuket adtak ertem.. nem is jott nekem a torpe megint...
*soha ne becsulj le senkit...*
Reply With Quote
  #30  
Old 02-16-2006, 12:53
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

MAGUS. A parti egy hegy tetejére épített piramist közelít meg egy nem túl széles szikla lépcsőn, mikor fentről két kráni fejvadász rohamot indít a csapat felé. Félelf Arel pap előveszi az íját és harcba lendül, több körön keresztül suhognak a nyílveszők. Közben a lovag pszí útján testhőmérséklet emelést kezd az egyik kráninál, ez is több körig tart. Ez alatt a tűzvarázsló kieszel egy jó kis vari kombinációt, és előre siet, hogy hatótávba kerüljenek a fejvadászok. A roham indításától számított hatodik körben, már csak egy kráni él, aki kissé kipirulva, nyílvesszővel az oldalában épp a kigondolt varázslat hatótávolságába ér. A varázsló három 1 szegmenses varázslatból álló kombinációt akart ellőni:
– Első lépésként egy gyertyaláng méretű lángocskát idézek a fejvadász vállához, aztán…
A KM közbevág:
– A fejvadász a vállához kap és összeesik.
A varázsló először teljesen ledöbben, majd büszkén kihúzza magát, peckesen odaballag a fejvadászhoz, és ellenőrzi, él-e még a krapek.
Eközben a lovag feltűnés nélkül vigyorog a bajsza alatt, csak ő tudja egyedül, hogy miért is esett össze a kráni (50 fok feletti testhőmérséklet, meghatározott kör után ájulást okoz)…
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 17:13
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-03-2007 00:45


All times are GMT +1. The time now is 16:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu