Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 09-08-2007, 21:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Őszi 30-as teljesítménytúra a Burok-völgyön keresztül

Szép hosszú neve van a túrának. :)

Néhány képpel előre felkészülve a túrára, valamint a láda-oldalon utánaolvasva a körülményeknek, reggel nekivágtunk a túrának. (Gyakorlatilag az utolsó indulók voltunk... :D)

A képeken kívül semmit nem tudtam a Burok-völgyről, legfőképpen azt nem, hogy milyen hosszú. Ezért valami olyasmire számítottam, hogy a túra nagyrésze a völgyben fog menni. Ez nem így volt, a túrának maximum a fele volt a völgyben, illetve völgyekben, mert később egy másik völgybe is áttértünk.

Ennek ellenére a többi rész is nagyon szép volt, a víztározó környéke (környező sziklák, illetve maga a víztározó) kifejezetten.

Mivel a túrát megelőzően egy hétig esett az eső, ezért a magas páratartalomra vonatkozó figyelmeztetéseket nagyon komolyan vettem, ráadásul nakig érő dagonyára számítottam. Örömmel tapasztaltam azonban, hogy ezek egyike sem volt ma jelen, a teljesen szokásos sárfoltokon kívül nemigen volt gond.

A keresztül-kasul kidőlt fákkal annál inkább, rengeteget kellett fákon mászással, fák alatt átbújással, sziklákat kerülgetve haladni. Dehát ez adta a táj vadregényességét. :)

A Burok-völgy végefele egy érdekes hangú madár hívta fel a figyelmem arra, hogy tulajdonképp odáig egész idő alatt egyetlen madárhangot, vagy bármilyen más állat hangját nem hallottuk. Érdekes.

Viszonylag kevés induló volt (ma nagyon sok túra volt szerte az országban), ami ilyen helyen kifejezetten tetszett, hiszen amerre mentünk, se előttünk, se mögöttünk senki. (Mögöttünk senki, mert utolsónak indultunk, persze... :D De nem, előzgettünk közben, szóval voltak mögöttünk is, de halló- és látótávolságon kívül... :))

Végül majdnem kereken 6 órával zártuk a 30-asnak nevezett, de itiner szerint csak 26 km-es túrát.

Kellemes szombati időtöltés volt, én személy szerint jólesően fáradtam el, nem olyan "mindjárt meghalok" jelleggel. :)

Köszönjük a túrát.

Néhány kép, a teljesség igénye nélkül, csak ízelítőül:


Ez az ültetett fás rész a régi korok boszorkány-meséire emlékeztetett, katonásan állnak a fák egymás mellett, kísérteties lombokkal, mintha el akarnák kapni a betolakodókat.... :)))




A víztároló körüli sziklák egyike.




Kanyon-alakzat. Itt még csak egyoldalt, a völgy még nem teljes, később másik oldalról is csatlakozott a hol sziklás, hol földes hegyoldal.




Ez már a Burok-völgy belseje. Mobil térerő természetesen semmi, gps kb minden ötvenedik méternél logolt pár lépést, hogy valamit azért csak be tudjunk utólag rajzolni... :)




Sárkány-szikla. Ez van kitűzőn is. Amikor azt átvettük, még nem tudtam, hogy készült-e kép erről a szikláról, de készült. :)




Út a völgyben. Időnként ilyen sziklák mellett/alatt/között... :)




Ez csak amolyan érdekesség... :)




A tavasz jelei pedig mindenhol... Ja hogy ősz van... Hát igen, ezt a Természet mostanában nem mindig tudja sajnos.




Végezetül pedig a bejárt út, erősen kiegészített térképe.




Idei stat:

555,5 km + 26 km = 581,5 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu