Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-28-2006, 21:50
tazzo
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Elfekről általában

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kikérni az elffel kapcsolatban.
Személyiség mindegy. Na meg azt, hogy túljutva az 5-ön, váltsak-e vagy sem? Várom a hozzászólásokat.
Köszi
Sponsored Links
  #2  
Old 04-29-2006, 02:09
tazzo
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Még egy pár dolog:
Szerintetetek milyen épület-bánya arány a megfelelő? (számokban)
Mennyi íj+paci+elit+vari+toli a legmegfelelőbb?
  #3  
Old 04-29-2006, 02:14
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by tazzo
Még egy pár dolog:
Szerintetetek milyen épület-bánya arány a megfelelő? (számokban)
Mennyi íj+paci+elit+vari+toli a legmegfelelőbb?
szerintem elfnek nem nagyon kell bánya.. a legtöbb csoportban viszonylag jól lehet nyersit lopni.. vagy egyebet;)
  #4  
Old 04-29-2006, 03:58
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Arányokat, számokat nem mondanék én se. MF védekező orinak jó a gnóm, meg az elf. (Talán az óriás is, nem rémlik, hogy kiszámoltam volna! De ő nem valószínű.) Szöviben a gnóm mindenes (hadi, vari, toli) az elf pedig tolvaj. Elfnek MF-ként is sok tolvaj kell, különben ellopják a tekijeit, és azt nagyon megsínyli...
  #5  
Old 04-29-2006, 04:44
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Életfa#2
Arányokat, számokat nem mondanék én se. MF védekező orinak jó a gnóm, meg az elf. (Talán az óriás is, nem rémlik, hogy kiszámoltam volna! De ő nem valószínű.) Szöviben a gnóm mindenes (hadi, vari, toli) az elf pedig tolvaj. Elfnek MF-ként is sok tolvaj kell, különben ellopják a tekijeit, és azt nagyon megsínyli... :mad:
az óriás is elmegy, a kevés toli miatt.. nem nagyon éri meg bántani.. kereskedőt választ személyiségnek, és elvegetálgat meg fedezget. szerintem működik jól, bár sose próbáltam:) de az elf egyértelműen jobb, erre van kitalálva;)

egy apró kiegészítés: az elfből lehet remek tolis-varist is csinálni szöviben.. és még hadizni is lehet vele néhol, csoportfüggő
(mfként viszont nem ajánlanám, csak bevédősnek, fentebb előszeretettel vadásznak az mf-ekre)
  #6  
Old 04-29-2006, 20:08
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs up

Ha a te személyioséged gazdálkodó-fedezgető (nem az orié hanem a játékosé) akkor neked ajánlom az elfet! Békében, másoktól ritkán háborgatva lépdelhetsz felfelé
  #7  
Old 04-29-2006, 20:29
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha viszont mégsem MF vagy, tényleg bármit lehet belőle csinálni. Mondjuk ha nem tolis vagy, nem árt ha van pár bankod, sok pénzed, és napi 24 órád a hódra, de az ilyesmi amúgy is előny, bármilyen fajjal játszol is
A védőbónuszai és a faji varija miatt nagyon jó faj, csak a bányákat felejtsd el. Lehangoló mikor full tekivel termelsz majdnem annyit, mint bárki más teki nélkül...
A bónuszok miatt kitűnően variálható: kevesebb íjjal védesz annyit mint más, kevesebb tolival fogsz ki annyit mint más, és nehezebb ártózni is. Mellette kaját is szépen termel. Tanyán, és íjászon foghatsz annyi helyet, hogy a többiből is elég normális mennyiséget tarthass.
Amit viszont nem szabad: elffel elitezni
  #8  
Old 04-29-2006, 20:35
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs up

csatlakozom...
értsd: ehhez nemtok tulc sok kiegészítést adni...
  #9  
Old 04-29-2006, 21:23
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Thumbs up

nos, az elfel a tapasztalataim szerint elég nyugis az élet (MF-ként és szövitaglént is) mert kevesen bántják, mert senki nem tudja mennyi a sereg (persze erre is vannak trükkök) tolisnak (egy másik topic szerint) ez a legalkalmasabb faj

MF -ek szintén a legjobb, mert szerintem az elf -ből lehet a legjobb mindenes orit csinálni

de ha csak egy valamire gyúrsz, azt se olyan könnyű kideríteni mert ahoz már kell az éplista ha valaki mer egyáltalán tolit küldeni, vagy pedig egy tűzgolyó, de az se mindig tökéletes (pl ha kinn a sereg)

szóval az elf az a faj, amivel az ember megbújhat a háttérben, de ha akar, akkor a csopi egyik legjobb harcosa is lehet (nem legjobb, hanem csak az egyik legjobb) mivel nagyon univezális faj, amből bármi lehet

továbbá az összes kezdőnek ezt ajánlanám, aki még csak próbálgatja a játékot, mert nagyon erős védelmet lehet vele összehozni pár ijjász és torony közreműködésével

nagyjából ennyi
  #10  
Old 04-30-2006, 17:49
tazzo
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

köszi mindenkinek a hozzászólást!
Amúgy elf kereskedő mf vagyok, amikor kezdtem, olvasgattam a súgót és ez tetszett meg leginkább.
Ami a sereget illeti, próbálok univerzális maradni. Aki kíváncsi, hogy miből mennyi, azt várom szeretettel...
Különben azért indítottam ezt a témát, mert mindenki beszélt minden más fajról, csak az elfet hagyták békén, szerintem méltánytalanul.
De ez saját vélemény!
Még egy amit nem értek, és lehet, hogy hülye kérdés: miért nem jó elffel elitezni?

Last edited by tazzo; 04-30-2006 at 17:52..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu