Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 09-15-2014, 17:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Aki akarta, az már leírta, hogy szerinte mitől lesz valaki jó játékos. Azt hiszem, hogy ezt a témát kiveséztük.

És akkor most leírom a dilemmámat.

Kb azt tudom leszűrni a válaszokból, amit sejtettem, és amit a legelső beírásban is írtam. Amint felmerült az a gondolat, hogy bármin érdemben változtassunk, már ebben a témában is (hát még a fejlesztések témában) jöttek az ellenkezések, a téma teljesen más irányba való elterelései stb.

Leírom a saját véleményemet is: lehet valaki régóta Hódítós, rászánhat valaki napi 10 órát a játékra, de ha nem tud alkalmazkodni egy esetlegesen megváltozó körülményhez (például új faj, régi faj változtatása, egyes funkciók megváltozása -- ezekre volt példa az utóbbi időben), akkor ő szerintem nem jó játékos. Akkor sem, ha kis 20-assal a neve mellett jár körbe, és akkor sem, ha övé a legnagyobb értékű ország valamelyik csoportban, vagy épp az egész játékban.

Azt gondolom, hogy akkor lesz valaki igazán jó, ha gondolkozik, ha tervez; nem csak egyszer felállít egy "nyerő stratégiát", és inkább mindenkit szíd a körülmények változásakor, mintsem hogy átalakítsa ezt a stratégiát.

Régi tervem, hogy folyamatosan változó körülmények legyenek a Hódítóban. "Augusztusban rengeteg a napsütés, eső is esik, ezért minden tanya több élelmet termel." "Novemberben beköszönt az igazán borús. esős időjárás, az emberek hantgulata a szokottnál jobban romlik." "Decemberben alig van napsütés, szinte egész nap sötétség uralkodik minden országban, ezért a tolvajok sokkal ügyesebbek, mint máskor." "Márciusban mindenki örül a tavasz beköszöntének, már mozogna, menne valamerre, ezért a katonák minden támadóakciója erősebb."

Nem ilyen havi ciklikus formában, de a folyamatos apró változások remélem érezhetőek belőle.

Most nem kell annyi tanya, lehet a helyükre barakkot építeni, és támadni, akit addig nem tudtam beütni. Most erősebbek a támadóegységek, most is meg lehet ezt próbálni. Most a tolvajok erősebbek, úgyhogy nem kéne annyi lopható árut az országban tartani. Apró, de sok esetben egész háborúkat eldöntő változásoktól a nagyobb átmeneti változásokig vegyesen. Ha tudod, hogy 2 hét múlva arra kell készülnöd, hogy a piaci tekercsárak megemelkednek, akkor erre rá tudsz már most készülni, és ezt kihasználni, akár békeidőben, akár háborúra készülve.

És akkor itt jön a dilemmám: az egyik tábor szerint legyenek módosítások, mert az jó, mert akkor izgalmas minden, és végre újra kell számolni mindent, nem csak a megszokott sablon szerint játszani; a másik tábor szerint pedig ha még 2 tanyát kell építnem, akkor inkább itthagyom a francba a játékot.

És a fórum szerint ez a második tábor az erősebb. Emiatt is van mostanában ilyen csönd a fórumon, mert szomorúan vettem tudomásul, hogy a "változtassunk, mert az jó!" szlogenek sokaknál csak addig tartanak, ameddig ténylegesen meg nem változik valami. Akkor már rögtön "jajj, ezt miért kellett?!".

Ennyi. Ez a nagy dilemmám. Csak hogy tiszta legyen, hogy miért indult ez a téma.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 09-15-2014, 20:04
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Régi tervem, hogy folyamatosan változó körülmények legyenek a Hódítóban. "Augusztusban rengeteg a napsütés, eső is esik, ezért minden tanya több élelmet termel." "Novemberben beköszönt az igazán borús. esős időjárás, az emberek hantgulata a szokottnál jobban romlik." "Decemberben alig van napsütés, szinte egész nap sötétség uralkodik minden országban, ezért a tolvajok sokkal ügyesebbek, mint máskor." "Márciusban mindenki örül a tavasz beköszöntének, már mozogna, menne valamerre, ezért a katonák minden támadóakciója erősebb."
Északi vagy déli féltekén nézve?
Reply With Quote
  #43  
Old 09-16-2014, 19:42
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Régi tervem, hogy folyamatosan változó körülmények legyenek a Hódítóban. "Augusztusban rengeteg a napsütés, eső is esik, ezért minden tanya több élelmet termel." "Novemberben beköszönt az igazán borús. esős időjárás, az emberek hantgulata a szokottnál jobban romlik." "Decemberben alig van napsütés, szinte egész nap sötétség uralkodik minden országban, ezért a tolvajok sokkal ügyesebbek, mint máskor." "Márciusban mindenki örül a tavasz beköszöntének, már mozogna, menne valamerre, ezért a katonák minden támadóakciója erősebb."

Nem ilyen havi ciklikus formában, de a folyamatos apró változások remélem érezhetőek belőle.

Most nem kell annyi tanya, lehet a helyükre barakkot építeni, és támadni, akit addig nem tudtam beütni. Most erősebbek a támadóegységek, most is meg lehet ezt próbálni. Most a tolvajok erősebbek, úgyhogy nem kéne annyi lopható árut az országban tartani. Apró, de sok esetben egész háborúkat eldöntő változásoktól a nagyobb átmeneti változásokig vegyesen. Ha tudod, hogy 2 hét múlva arra kell készülnöd, hogy a piaci tekercsárak megemelkednek, akkor erre rá tudsz már most készülni, és ezt kihasználni, akár békeidőben, akár háborúra készülve.

nem világos, hogy a „folyamatosan változó körülmények” mit jelentenek nálad.

1. random változások. pl nem sikerül a támadás, a piros üzi alatt meg megjelenik, hogy most éppen azt dobta a gép, hogy a tornyosíjászok kétszer annyit védenek, mert tiszta az idő és jól tudtak célozni, de próbálkozz újra, hátha legközelebb meg feleannyit védenek majd, mert szemükbe süt a nap.
2. minden 00.00 órakor megjelennek a következő 24 órára vonatkozó aktuális változások.
3. hosszabb ideig tartó, előre bejelentett változások.

első eset az teljes marhaság, nem a jobban alkalmazkodó játékos lenne sikeres, hanem a szerencsés.
második verzióban lenne fantázia, tényleg gyorsan kellene reagálni a változásokra, ráadásul az aktivitás is számítana, aki hamarabb értesül a következő változtatásokról, hamarabb tud rájuk reagálni. de ez olyan szinten bonyolítaná meg a játékot, amit sem a játék maga, sem a játékosok nem viselnének el.
harmadik lehetőség lenne a Te elképzelésed a példák alapján, csak ezzel az a baj, hogy nem változna semmi. az előre bejelentett, tervezhető helyzetekre ugyanúgy kialakulna a rutin.

azon kívül elég nehéz lenne olyan változásokat kiagyalni, amik fajsemlegesek. például hoztad, hogy augusztusban többet termelnének a tanyák, decemberben meg ügyesebbek lennének a tolvajok. ezekkel egy hulla nem tud semmit kezdeni, csak hátránya lenne mindkettőből, előnyére egyiket sem tudja fordítani. alkalmazkodni nem tud hozzájuk, nem azért, mert nem jó játékos, hanem azért, mert a faja ezt nem teszi lehetővé.

dícséretes az elgondolás, hogy törjük meg a monotonitást, a rutint, de szerintem ez így nem fog menni.
Reply With Quote
  #44  
Old 09-16-2014, 19:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
3. hosszabb ideig tartó, előre bejelentett változások.
Csakis ez, hiszen felépíteni egy felépített országot új helyzetre átalakítani nem egy nap.

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
azon kívül elég nehéz lenne olyan változásokat kiagyalni, amik fajsemlegesek. például hoztad, hogy augusztusban többet termelnének a tanyák, decemberben meg ügyesebbek lennének a tolvajok. ezekkel egy hulla nem tud semmit kezdeni, csak hátránya lenne mindkettőből, előnyére egyiket sem tudja fordítani. alkalmazkodni nem tud hozzájuk, nem azért, mert nem jó játékos, hanem azért, mert a faja ezt nem teszi lehetővé.
Volt a példák között olyan is, amit tud alkalmazni. Ezek példák, hogy látni lehessen mire gondolok, ennél sokkal több lehetne.

De ez igazából nincs is most konkrétan terítéken, mert még nem teljesen tértem magamhoz abból a megdöbbenésből, hogy nehogy bármin is változtassunk, mert akkor felborul a megszokott rutin, és úgy már nem játszom.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #45  
Old 09-16-2014, 23:39
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

1. ne ess kétségbe, a régi játékosok alkalmazkodni fognak, a 10+ éve tápolt országaikat nem fogják veszni hagyni.

2. sajnos, az elképzelésed nem hozza a várt eredményt, a kiszámítható, szabályos időközönként érkező változások kialakítják a megfelelő rutint, ugyanaz a monoton, klisék alapján játszott játék marad, mint volt. az újak viszont még kevésbé fogják érteni, hogy mik a szabályok, mit eddig.

az egyetlen eszköz, ami megmutatná, hogy ki a jó játékos, és az újaknak is esélyt adna, az az időnkénti (kb évenkénti) nullázás lenne, de hát ez már eretnekség, tudom.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #46  
Old 10-12-2014, 21:15
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ati,

Szerintem a 'jo jatekos' mindenkinek mast jelent. Aki szorakozasbol jatszik annak azt, hogy na egy jot jatszottam, aki minel tobb szemet akar annak azt hogy vegre elertem a 10+ szemet, aki mindig nyerni akar, annak azt, hogy mar honapok ota senki nem tudott nyerni ellenem, stb...

Parbaj, nem ertem miert a parbaj hatarozna meg ki a jo jatekos. Engem peldaul se a parbaj se a hetvegi nem vonz, plusz van millio mas dolgom a jatekon kivul.

Elejen irtad, hogy miert nincs egy jatekos sem az A felsobb szovijeibol parbajon. Hiszen mind regi jatekos es mivel elertek, hogy oda kerultek nekik jo jatekosoknak kellene szamitani.

Hmm, akkor nezzunk engem. Mindenki tudja ki vagyok igy ez nem titok. 2011 Januar 1-en szakadt ram eleg rossz korulmenyek kozott a vezerseg. Rossz korulmenyek kozott ertem, szovi leegve, leverve, tagok kivalva beleertve a regi vezert aki evekig vitte a klant, es magan eletemben is problemaim voltak pont. A bennt maradt tagok kozul senki nem akart/tudott vallalkozni erre, mindenki ugy gondolta, hogy csak en vagyok az aki a szovit talpra tudna allitani es vinni tovabb.
En nem gondoltam persze ezt magamrol, de mivel nagyon megszerettem a tagokat es bizony megsirattam volna ha a szovi megszunik, hat jol van legyen. A szovi a mai napig is az en kezem alatt mukodik, akkor most jo jatekos vagyok?

Az evek soran, nyertunk, vesztettunk, nevettunk, sirtunk, orjongtunk es szidtuk az ellent. Jo jatekos vagyok?
Az evek soran tobbszorosen kinnt voltam mint az napi legjobb, jo jatekos vagyok?
Az evek soran levezettem eleg szep eredmenyes szovicsatakat, jo jatekos vagyok?
Az evek soran elkoltottunk hatalmas vagyonokat, uj tagokat felhozni, tanitani, kidobtam aki veszekedett es nem kozenk valo volt, stb.. jo jatekos vagyok?
Az evek soran megengedtem mindent amit tudtam a tagoknak, hogy mindenki tudjon jatszani, mindenkinek meglegyen mindene meg akkor is ha az en orim honapokig csak termelt es nem harcolt. Jo jatekos vagyok?
Az evek soran tobbszor megfordult a fejemben, hogy nekem mar nincs mit bizonyitani abba hagyjuk, de amig legalabb 1 jatekos rajtam kivul a klanbol jatszani akar addig nekem nem szabad feladni, jo jatekos vagyok?

Minden napom egy resze azzal tellik el, hogy tervezek, nezem a korulmenyeket, nezem a tagokat, figyelem, kerdezem szamon veszem mit csinalnak, mennyit termelnek, hogyan vannak beepitkezve, ki mit akar elerni, megvan mindenkinek ami kell, szovi fenntartasa meglegyen, van kaja, fegyo, anyag, tartalek, hol vannak az ellenfelek es ezt sorolhatnam hosszan, kozbe dorgalok, dicserek, kiabalok, nevetek es sirok sokszor egyszerre. Mennyi idom, energiam marad ezen kivul meg a parbajra?

Aki nincs az Aba a felso klanok kozott, az nem hiszi el, mennyi munkaba es mekkora vagyonba es mennyi idobe kerul odajutni, es persze nemcsak oda jutni kell, ott meg is kell tudni maradni, es akkor ne is mondjam mennyibe kerul tobb nagy orszagos szovi fennt tartasa.

Mas.

Igen, en voltam az egyike azok kozott aki harcolt a felelf elleni valtozasnak. Nem azert mert nem tudok alkalmazkodni hozza, meglehet nezni, epitettem boven bankot. Le is huztak a felelfek tobb 100 millat rolam mire beepultek a bankok de elkonyveltem ezt kellett fizetnem erte. En azert harcoltam ellene mert sokallottam az aranyt amit megadtal neki. Nem mindig a valtozas ellen harcolnak a regiek, hanem mert a mult meg eszukbe jut amikor tudjak mi lett a vegen, es kiszamoljak, hogy az arany az nem eleg igazsagos azert.

Sot, tolem lehet 15/15 az elit, alkalmazkodunk ahhoz is ha behozod, vagy barmihez, ha ellene szolunk nem azert mert nem akarjuk a valtozast, hanem mindig van valami mas hattere. A regi jatekosok nem csak azt gondoljak at ami valtozik, hanem ezzel egyutt mi mas valtozik majd.

Plusz most elore megmondom ez a honaponkenti valtozas, behozod, alkalmazkodunk hozza. Azt is megmondom, hogy a piac foleg Aba ezt most magatol csinalja, azaz a jatekosok attol fuggoen mi keszul arra valtoztassak a piacot Mindig lehet tudni valami keszul. Ha ezen felul te beakarsz hozni meg tobbet, akkor hajra, de arra szamitcsal, hogy megvitatjuk mert szeretunk teged Elvegre mindennek van ellentete es az a jo ha mindket oldalrol megvizsgaljuk. Kepzeld el ha senki nem szolna hozza semmihez... Aztan az ilyen fajta valtozast a regiek elkonyvelik, rakeszulnek, es lehet nem is epulnek at, atveszelik azt annyi. Ha meg az epitkezesen van a hangsuly akkor megmondom azt most is allandoan csinaljuk, lehet nem olyan gyakran mint ha minden honapban lenne valami, hanem jelenleg attol fuggoen hogy most harcolunk, termelunk stb.. Barmit ki lehet probalni, de nem biztos jot tesz a jateknak

Ha engem kerdezel, az apro valtozasok nem igen fogjak a regieket megneheziteni, hiszem mar tul sok mindent ateltunk a jatekban. Nagyobb valtozasokat ami tobb mindenre hat a jatekban meg ugyis megvitatjuk veled. Elvegre ez egy haborus jatek, harcolunk a jatekert

Igazabol, szivem szerint viszont szeretnek valtozasokat latni, elsosorban azon a reszen amit senki nem akar valtoztatni, meghozza, hogy mennyibe kerul mar egy harc egy nagy orszagnak. Ezen kivul, meg talan valami plusz, ami meg nem volt es szinesitene a jatekot de nem nehezitene vagy valtoztatna hanem inkabb hozza adna. Ha kivancsi vagy mire gondolok priviben megirhatom.

Egyenlore ennyi jutott az eszembe a jo jatekosrol, meg a valtoztatasokrol.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ghosti For This Useful Post:
  #47  
Old 10-19-2014, 16:55
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Mivel lassan mar egy hete senki nem szolt hozza, akkor vakmero leszek es megkerdezem, hogy mikorra varhatok ezek az ujdonsagok? Bekerul legalabb egy probanak meg ebben az evben?

Eloszor tapasztalni kellene, utana vitatni
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #48  
Old 10-19-2014, 17:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
vakmero leszek es megkerdezem, hogy mikorra varhatok ezek az ujdonsagok?
Mármint melyikek? Amit írtam, ahhoz egy hónap alatt hárman szóltatok hozzá.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #49  
Old 10-19-2014, 17:50
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mármint melyikek? Amit írtam, ahhoz egy hónap alatt hárman szóltatok hozzá.
Azt irtad, hogy lehet lessz tobb gabona termeles, kevesebb ferohely stb... ami valtozo.

Azt is irtak tobben, hogy az a jo jatekos aki alkalmazkodni tud mindenhez.

Akkor kerdezem en, mikor teszel be valami ilyesmit, mert ennek a legjobb felmeroje hogy beteszed es rogton latod hogy a jatekosok mennyire alkalmazkodtak.

Az uj jatekosokkal szerintem nincs problema, aki figyeli a teljest az Aba es benez a diplomaciahoz az mar biztos eszre vette hogy igencsak nyomjak es eleg szep terveik vannak

Egyeduli problemat amit en latok, hogy a regiek nem akarnak alkalmazkodni vagy elterni a regi megszokott rutintol. Foleg egy 15/15os elit eleg sokat valtoztatna a jatekon. De...
Mindenkinek be kell latni, (velem egyutt) hogy valamit valamiert, ha uj dolgokat akarunk a jatekba, akkor valamit fel kell adjunk erte, meg akkor is ha az eddigi megszokott rutintol messze esik Mert lehet pont a valtozas lenditene meg az uj erdekeltseget.

Szoval, saskajaras, eger szaporulat, ehseg, boseg, pestis, uj elit pancel, kevesebb ferohely, sot meg a hurrikan is johet Megoldjuk
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ghosti For This Useful Post:
  #50  
Old 10-19-2014, 18:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Ki látja még így?

Némi lelkesedéssel a háttérben még akár meg is valósulhat valami.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miről ismerhető fel a vérprofi játékos? N.a.t. Általános beszélgetés Hódítós témákban 199 03-26-2010 09:04
Egy gépről több játékos Vent Segítség 22 10-25-2009 23:14
Szerbiai játékos van? Zoltanka Bulik 1 06-18-2008 19:17
Nem kívánatos játékos Phoenix Segítség 89 12-18-2007 20:05
Egy gépről több játékos Szilvagee Elvetett javaslatok 1 01-17-2007 17:37


All times are GMT +1. The time now is 15:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu