Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 12-27-2007, 13:02
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by fefe013 View Post
Ezért szeretem az 5-ös szintet
A kezdők, kezdőbbek ellen semmi baj nincs is az orijával, de azért mindenki ellen nem jó, ahogy ő állítja......Egyszer összeakad egy jó szövivel és akkor.....
igen 200hekin össze akadnak egy óriás szövivel és löhetik.illetve azt bármekkora hekin
de mondjuk 8-900 hekin pl simán szétszednek 2 gnóm hadist...meg ne feledd el, hogy a 2feles miatt ha nem irtak hónapokig tekit, akkor is tele vannak az "éléskamra". mondjuk ha a szövi 2feles 2 óriás (1ik vari a másik hadi) akkor azért szép csatározás lenne. tolival sérthetetlenek, ha feleseket fedi a másik szövi varija, akkor a felesek varisa befér hozzá, ráadásul a 2 feles a hadisokat rengetni is tudja, nem olyan egyértelmü szerintem a szitu. 600heki felett elég erős ez a felállás is, ha nem full óriás szövi ellen vannak
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #202  
Old 12-27-2007, 13:12
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
igen 200hekin össze akadnak egy óriás szövivel és löhetik.illetve azt bármekkora hekin
de mondjuk 8-900 hekin pl simán szétszednek 2 gnóm hadist...meg ne feledd el, hogy a 2feles miatt ha nem irtak hónapokig tekit, akkor is tele vannak az "éléskamra". mondjuk ha a szövi 2feles 2 óriás (1ik vari a másik hadi) akkor azért szép csatározás lenne. tolival sérthetetlenek, ha feleseket fedi a másik szövi varija, akkor a felesek varisa befér hozzá, ráadásul a 2 feles a hadisokat rengetni is tudja, nem olyan egyértelmü szerintem a szitu. 600heki felett elég erős ez a felállás is, ha nem full óriás szövi ellen vannak
Ezért írtam, h sok mindentől függ és hogy nem feltétlen lenne az a harc olyan egyszerű számukra, mint mondja....
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #203  
Old 12-27-2007, 13:52
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Nem tudom miért van az hogy itt mindenkinek nagy szája van, hogy ezeket hogy veri le 2-3-4-5-6-7-8 seregekkel, de mégis tele van ilyen orikkal a legtöbb 5ös csopi és nem 200hekin akkor most mi van??? 5ös csopira sztem egy jó felállás, mert ott 15%barakknyi elittel vigan lehet ütögetni. feljebb meg a 10/10 is lehet jó, ha nagyon beütik úgyis változtat az arányon. ez nagyon csoport függő dolog, hogy hol mi válik be.
Taszi rendben hogy a felessel kitörölheti egy óriás ellen, de egy feles nem fog óriással kötöszködni
és nem véletlenül nincsenek ezek az orik 4-es szinteken
csak azért életképesek 5ösön is, mert a mezőny is olyan, amilyen - tehát lehet, hogy jó felállás 5ös szintre, de egy értelmesebb ori, vagy szövi, akiktől már lehetne is lopni rendesen, azok már csúnyán megizzasztanák
Reply With Quote
  #204  
Old 12-27-2007, 17:22
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
igen 200hekin össze akadnak egy óriás szövivel és löhetik.illetve azt bármekkora hekin
de mondjuk 8-900 hekin pl simán szétszednek 2 gnóm hadist...meg ne feledd el, hogy a 2feles miatt ha nem irtak hónapokig tekit, akkor is tele vannak az "éléskamra". mondjuk ha a szövi 2feles 2 óriás (1ik vari a másik hadi) akkor azért szép csatározás lenne. tolival sérthetetlenek, ha feleseket fedi a másik szövi varija, akkor a felesek varisa befér hozzá, ráadásul a 2 feles a hadisokat rengetni is tudja, nem olyan egyértelmü szerintem a szitu. 600heki felett elég erős ez a felállás is, ha nem full óriás szövi ellen vannak
10% templomos óriásokon már esélytelen hogy átártózzon a feles az adott mennyiségű varival (pedig a hadist csak 90% morállal számoltam, a felest pedig 99% -nak)
Tehát az óriások nincsenek kiszolgáltatva a tolisoknak, az orkok meg 2-3* átgázolnak a feleseken fordulónként, a gnómok esetén pedig erősen helyzetfüggő. De a leírt felállás mindenképpen hátrányból indul egy átlagos szövivel szemben. Annyi igaz, hogy gyenge mezőnyben jó az a sok toli, meg lehet gazdagodni. De felesbe 15% templom veszettül kevés, nem ajánlanám kezdőknek nyugodt lelkiismerettel -sok toliból sok hullik
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #205  
Old 12-27-2007, 20:06
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ha földre ütsz, akkor ők hazakísérnek sok sereges pusztival... Ne akard már azt mondani, hogy földeléses versenyben lehagyod a hadorikat
Ha kijönnek rád, nem az ellenséges szövit ütöd földre -azt hittem ez egyértelmű- hanem egy másik gyengébb országot felfele.Ekkor két kör alatt max. egy mészárt kapva 4-5 körre vagy a hadisoktól és nyugodtan ártózhatod őket tovább.Ráadásul ha a tekiket eladod, visszaveheted az embereket is.(Ha akarod.)

A taktika kizárólag 5-be működik.Tovább nem.Onnan tudom, hogy 5-be mindig félelf tolival játszottam, ebben a felállásban, és mindig bejött.Legutóbb szintlépés előtt 50000 tekivel nyúltam le egy tornyos félelfet, és a társai nem tudtak beütni!!!

Magányos óriással nem kezdek ki, (20-30 tekiért?) mint ahogy velem sem szórakoznak pusztán kedvtelésből.
Vakon info nélkül nem megyek be sehova.
Reply With Quote
  #206  
Old 12-27-2007, 20:11
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
[color="Navy"]Egy kérdés, ha te full sereggel kimész pl a ló/íj felállásu egyik hadisre, akkor szerinted a másik nem masírozik majd be hozzád 5 sereggel?]
Nem az ellenséges szövit ütöd földre, hanem egy előtted lévő gyengébb orit, hogy elkerülj két körből.
5-be van egy csomó gyengébb ori.
Reply With Quote
  #207  
Old 12-27-2007, 20:13
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Nem az ellenséges szövit ütöd földre, hanem egy előtted lévő gyengébb orit, hogy elkerülj két körből.
5-be van egy csomó gyengébb ori.
HA nem is az elleséges szövit ütöd egy szöviháboru közepén, az még durvább... szerintem, azt hogy kint vagy-e mindenképp nyomonkövetik, ha kimentél, neked annyi.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #208  
Old 12-27-2007, 20:18
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Nem az ellenséges szövit ütöd földre, hanem egy előtted lévő gyengébb orit, hogy elkerülj két körből.
5-be van egy csomó gyengébb ori.
Ezt mindenki értette!

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
HA nem is az elleséges szövit ütöd egy szöviháboru közepén, az még durvább... szerintem, azt hogy kint vagy-e mindenképp nyomonkövetik, ha kimentél, neked annyi.
Egyetértek...
Nagy mák kell, h ne vegyék észre.......
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #209  
Old 12-27-2007, 20:20
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Ha kijönnek rád, nem az ellenséges szövit ütöd földre -azt hittem ez egyértelmű- hanem egy másik gyengébb országot felfele.Ekkor két kör alatt max. egy mészárt kapva 4-5 körre vagy a hadisoktól és nyugodtan ártózhatod őket tovább.Ráadásul ha a tekiket eladod, visszaveheted az embereket is.(Ha akarod.)

A taktika kizárólag 5-be működik.Tovább nem.Onnan tudom, hogy 5-be mindig félelf tolival játszottam, ebben a felállásban, és mindig bejött.Legutóbb szintlépés előtt 50000 tekivel nyúltam le egy tornyos félelfet, és a társai nem tudtak beütni!!!

Magányos óriással nem kezdek ki, (20-30 tekiért?) mint ahogy velem sem szórakoznak pusztán kedvtelésből.
Vakon info nélkül nem megyek be sehova.


Bárkit ütsz meg földre, az ellenséges szövi pusztítással ott tart maga előtt...
Mondjuk úgy, a taktika kizárólag 5-ben és közepesnél gyengébb szövik ellen működik.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #210  
Old 12-27-2007, 20:33
Tamás Tamás is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
HA nem is az elleséges szövit ütöd egy szöviháboru közepén, az még durvább... szerintem, azt hogy kint vagy-e mindenképp nyomonkövetik, ha kimentél, neked annyi.
Csak akkor mész ki, ha kijönnek rád ereggel.Előbb nem, és akkor is kicentizve kv előtt, és ha tudod, behívod a segítséget.
Ha pusztira jönnek rád...nos, erre mondtam azt, hogy "kis kockázat".
A mészárral nem érnek el semmit, és a legtöbben ilyen esetben mészárra jönnek.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
párbaj stratégiák Half Stratégia & Tippek 82 03-18-2007 10:14
Tippek és trükkök laziga Stratégia & Tippek 155 01-13-2007 13:53


All times are GMT +1. The time now is 15:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu