Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-02-2006, 19:29
Magnum's Avatar
Magnum Magnum is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default el nem férő árú eladása helytartóval

Helló mindenkinek!

Gyakran előfordul velem, hogy jóval több gabonát zsákmányolok, mint amennyi elférne a raktárakban és mivel sokszor éjjel érnek vissza a seregek, (amikor alszom a többlet szajré elvész. A helytartó ugyanúgy eladhatná az el nem férő árút is, mint a katonákat.

Ez nem azt eredményezné (mint néhány, már elvetett javaslat), hogy szinte rá se kell nézni az orira, mivel a korlátozott piacra jutás miatt, pl. én is csak kivételes esetekben jelölném be ezt az opciót. De olyankor (pláne a mostani árak mellett) igen hasznos lenne.

Vélemények?
Sponsored Links
  #2  
Old 08-02-2006, 19:40
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez az ötlet már azt hiszem feljött egyszer, mint ahogy az is, hogy tekercset is adjon el a helytartó. Egyiknek se örültek, de hátha most másképp lesz
  #3  
Old 08-02-2006, 19:55
vonos82
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nem akarlak lehúzni, de a többiek azt fogják mondani, hogy a helytartó nem játszik helyetted, csak segít. Ha nagyon fontos, akkor felkel az ember (vagy Ember) és kirakja az árut... A függök, már fel sem ébrednek rá

Szóval szerintem ez nem fog menni.
  #4  
Old 08-02-2006, 20:16
Magnum's Avatar
Magnum Magnum is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

A tekercseladást meg a "többit" én is túlzásnak találtam, szerintem se a helytartó játszon, de itt nem is erről van szó! Amúgy talán lehetne limitálni a dolgot, hogy mondjuk naponta csak egyszer vehető igénybe, vagy ilyesmi.

Mondjuk gondoltam, hogy necces a dolog, de egy próbát megért...
  #5  
Old 08-02-2006, 23:23
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs down

ennek nincs értelme. csak a gabona ilyen, aminél esetleg úgy jön be sok, hogy nem vagy ott, és emiatt nem lesz szvsz ilyen módosítás és ez felesleges is szerintem. Amúgy meg elég sok csoportban a rúna drágább a gabonánál, szóval eleve nincs sok értelme...
  #6  
Old 08-03-2006, 08:07
Magnum's Avatar
Magnum Magnum is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Amúgy meg elég sok csoportban a rúna drágább a gabonánál, szóval eleve nincs sok értelme...

De a rúna nem is tűnik el, nem értem az összefüggést!

Amúgy pedig a felvetésnek értelme van, csak úgy látszik nem nyerő. Ez van.
  #7  
Old 08-03-2006, 08:10
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

az hogy a gabona eltűnik, de ha az 20 arany, a rúna meg 110, akkor nem hiszem hogy azt a gabonát fogod sajnálni... a rúnának meg nem lesz baja. amúgy nem értelek. 1 árú miatt rohangáljon a helytartó a piacra? feleslegesen apró módosítás szerintem, és megeszi a piacra lépési lehetőségeket.
  #8  
Old 08-03-2006, 08:53
Magnum's Avatar
Magnum Magnum is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
amúgy nem értelek
Hát engem "SENKI" sem ért meg??

Épp azért vagyok lassú csopiban, mert sajni nem mindig van lehetőségem akkor gép elé ülni, amikor "kellene". Azt már írtam, hogy szerintem se a helytartó játszon helyettünk, és abban is egyet értünk, hogy a piacrajutást sem jó elherdálni, de sztem adott esetben megérné a dolog.

De mivel úgy látom, hogy nincs nagy tolongás az egyetértő uralkodók között, nem is látom sok értelmét erről tovább diskurálni.

Azért köszi a hozzászólásokat!!
  #9  
Old 08-03-2006, 13:14
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Magnum
Hát engem "SENKI" sem ért meg??

Épp azért vagyok lassú csopiban, mert sajni nem mindig van lehetőségem akkor gép elé ülni, amikor "kellene". Azt már írtam, hogy szerintem se a helytartó játszon helyettünk, és abban is egyet értünk, hogy a piacrajutást sem jó elherdálni, de sztem adott esetben megérné a dolog.

De mivel úgy látom, hogy nincs nagy tolongás az egyetértő uralkodók között, nem is látom sok értelmét erről tovább diskurálni.

Azért köszi a hozzászólásokat!!

Volt már egy-két topic ebben a témában és mind ellett vetve megfelelő érvek miatt. Ha a HT napi egy lehetőséget kapna ilyen esetre akkor is bőven elég a gabona "korlátlan és piaci bukta nélküli" forgatására. Elég, hogy Ahmednél csókos és a katonákat forgatja. Ne nyuljon a nyersanyag és tekercs piachoz.

Ui.: Mellesleg én ritkán megyek gabonára fosztani...mondhatnám soha

Last edited by Colony; 08-03-2006 at 13:17..
  #10  
Old 08-03-2006, 15:41
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
Volt már egy-két topic ebben a témában és mind ellett vetve megfelelő érvek miatt. Ha a HT napi egy lehetőséget kapna ilyen esetre akkor is bőven elég a gabona "korlátlan és piaci bukta nélküli" forgatására. Elég, hogy Ahmednél csókos és a katonákat forgatja. Ne nyuljon a nyersanyag és tekercs piachoz.

Ui.: Mellesleg én ritkán megyek gabonára fosztani...mondhatnám soha

Ha elég erősen éheztetek, én szoktam gabonára is fosztani, elvégre félig vannak már a rakik mire a zsákmánnyal a sereg visszatér, és esetleg nyugisan alhatok éjszaka
A többivel egyetértek. Ha nem éheztetsz, legfeljebb bukod azt a gabonát, de ebbe ne keverjük bele a helytartót...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Gabonavásárlás helytartóval kalcy Elvetett javaslatok 22 04-07-2006 09:39


All times are GMT +1. The time now is 05:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu