Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-08-2008, 05:47
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default Mikor milyen tekercseket tartsak, vagy ne tartsak.

:-)
Lehet van valami hasonló topic ebben, de lehet láma vagyok és nem találtam...
Ha így van majd Ati törölheti ezt:-)


Ami miatt ezt írom egy konkrét dolog ami eddig nem foglalkoztatott de most igen.

Például én sose tartottam bányász tekercseket mert általam nagyra tartott játékos társam (Solaria) még a kezdeteknél azt mondta:van aki bányákat tart és van aki helyette kocsmát:-)
Minden mást tartottam a lenti csoportokban, ezt kivéve ("A" csoport most felejtős mert ott mást játszanak.)
Szóval a gazdasági tekercsekről volna szó így téma nyitónak.
Természetesen a hozzá szólásokban minden másról is essék szó, meg az A csoportról is:-)

Mikor írom azt mondja: Gazdaság Az emberek jövedelme xx%-kal magasabb az átlagosnál..
Súgó:Gazdaság A gazdasági tekercsek a lakosok által Számodra biztosított jövedelmet növelik. Vagyis ugyanakkora adószázalék (lásd: Pénzügy súgó) mellett több pénzt hajlandóak biztosítani.
Ez valóban jó:-)
Ha adóztatsz:-))))
Én alapból 99% esetben az 5. szinten szoktam a védelem alatt adóztatni aztán 0% és kész:-) megette a fene ha kell adóztatni és nem tudom azt a pénzt egyéb forrásokból fedezni..
A lakossági morál nekem mindig fontos volt..
De azt nem mondja,hogy az emberek boldogabbak, mert több a jövedelmük:-)
Holott ennek elvileg így kéne legyen ha tartok tekit ebből,hiszen a való életben is boldogabb lennék ha 50%-al többet keresnék és nem kéne adóznom utána:-)
Jelen esetben nem tartok ebből mert nem adóztatok:-)
Jól látom?
Mert véleményem szerint akár hozzá is lehetne (kellene) kötni a meglétét,nemlétét valamennyire a morálhoz:-)

Vélemények?:-)

ui:
Ha netalántán nagy volna az érdeklődés eme témában és a támogatottsága ,tehetek hozzá szavazást és Ati át teheti a javaslatok közé:-)
Sponsored Links
  #2  
Old 02-08-2008, 07:31
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ez így elég zavaros téma lett. Kérdésnek indul, aztán megbeszélést akarsz belőle csinálni...

Annyit tudnék javasolni, hogy olvasd el a hódító kézikönyv tekercsekkel foglalkozó részét, biztos írt bele valaki néhány okosságot, talán még én is
__________________
A szenvedélyem
  #3  
Old 02-08-2008, 07:46
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Köszönöm az építő jellegű, kreatív és értékes,sok információt és reklámot tartalmazó hozzá szólást, és annak szellemében fogok böngészni:-)
  #4  
Old 02-08-2008, 08:10
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rebellis View Post
:-)
De azt nem mondja,hogy az emberek boldogabbak, mert több a jövedelmük:-)
Holott ennek elvileg így kéne legyen ha tartok tekit ebből,hiszen a való életben is boldogabb lennék ha 50%-al többet keresnék és nem kéne adóznom utána:-)
Jelen esetben nem tartok ebből mert nem adóztatok:-)
Jól látom?
Mert véleményem szerint akár hozzá is lehetne (kellene) kötni a meglétét,nemlétét valamennyire a morálhoz:-)
A gazdasági tekercstől nem lesz a lakosoknak több jövedelmük. A tekercs az általuk befizetett adó után adja a bónuszt. Pl.: adóznak 1000 aranyat Te neked 50%-nál 1500 megy a kasszába.
Az emberek miért örülnének jobban, ha a nulla helyett a nulla másfél szeresét kapod?
Az adó mértéke növeli vagy csökenti a morált nem az abból befolyt bevétel mértéke.
  #5  
Old 02-08-2008, 14:49
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony View Post
A gazdasági tekercstől nem lesz a lakosoknak több jövedelmük. A tekercs az általuk befizetett adó után adja a bónuszt. Pl.: adóznak 1000 aranyat Te neked 50%-nál 1500 megy a kasszába.
Az emberek miért örülnének jobban, ha a nulla helyett a nulla másfél szeresét kapod?
Az adó mértéke növeli vagy csökenti a morált nem az abból befolyt bevétel mértéke.
Igazából ez logikai ficam, mert evidens, hogy az embereknek ahhoz, hogy több adót fizessenek ugyanakkora adószázaléknál ahhoz magasabb jövedelem kell
  #6  
Old 02-10-2008, 17:25
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rebellis View Post
De azt nem mondja,hogy az emberek boldogabbak, mert több a jövedelmük:-)
Szerintem egy bizonyos szint felett az emberek nem lesznek boldogabbak attól, ha több a jövedelmük. Esetleg a váratlan fizetésemeléstől igen. De az elég furcsán venné ki magát, ha ki-be pakolnám a rakiból a gazdasági tekit, és ettől a közmorál az égbe szökne.
Szóval ebben az esetben a kelleténél még jobban is közelíti a valóságot a Hódító... így, hogy ezt az eszembe juttattad, már kifejezetten nehéz elvonatkoztatnom a fizikai környezetemtől.
  #7  
Old 02-10-2008, 18:02
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Szerintem egy bizonyos szint felett az emberek nem lesznek boldogabbak attól, ha több a jövedelmük. Esetleg a váratlan fizetésemeléstől igen. De az elég furcsán venné ki magát, ha ki-be pakolnám a rakiból a gazdasági tekit, és ettől a közmorál az égbe szökne.
Szóval ebben az esetben a kelleténél még jobban is közelíti a valóságot a Hódító... így, hogy ezt az eszembe juttattad, már kifejezetten nehéz elvonatkoztatnom a fizikai környezetemtől.
Kérdezz meg egy Tudós gnóm kisnyugdíjast ha 55%-al megemelik a nyugdíját vagy elveszik, akkor boldogabb e vagy sírva fakad adott esetben:-)Vagy egy munkanélküli járandóságát:-)
Amúgy egy helyről elment ugyan azt dolgozó és annyi évet stb..Mégis 55%-al több nyugdíjat kapó...Csak gondold végig:-)
Aztán fenn nem azt írtam hogy ugorjon a morál,én csak annyit írtam,hogy "valamennyire" vagyis adott esetben az már részlet kérdés és tárgyalást igényel:-)
" bizonyos szint felett":-)
Egy milliomosnak meg egy koldusnak?
A bérből és fizetésből élőknek sose elég a fizetésük...
Nem mindenki miniszter vagy parlamenti képviselő még ha a népnek részei is:-)

Last edited by Rebellis; 02-10-2008 at 18:15..
  #8  
Old 02-10-2008, 18:59
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Szerény véleményem szerint nem lenne okos dolog ha növekedne a morál ha növekedne a "fizetés". Persze lehet, hogy ésszerű, de ha jó morált akarsz, akkor ne legyen már ilyen könnyű dolgod! Elveszed tőlük(a gazd-i tekercset), ők elkezdenek sírni, aztán benyomod a kezükbe a több pénzt (gazdasági tekercset), és akkor elkezdenek boldogok lenni? mondjuk 2kör szomorúsággal 10körig 2nyíllíl haadna felfelé a morál? Ha jó morált akarsz, akkor oszd szét azt a párszázer aranyat, és le van tudva!
Mellesleg, nem elég ha valakit lelopnak tekerccsel, akkor még a közmorál is elkezdjen zuhanni... nem tetszik...
vagy netán ha feltétlen kell a pénz, nehogy eladhasd a gazdasági tekercseket, mert a nép lázadozni fog... nagyon nem tetszik!
  #9  
Old 02-10-2008, 19:16
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Ez is egy vélemény:-)
Nem feltétlen kell egyet értenünk.
Tudnék az érveidre ellen érveket hozni de tegyék meg a többiek..
Meg mellette is..
Nem csak rólam szól ez a topic.
  #10  
Old 02-10-2008, 19:18
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Mondjuk jobb lenne a megbeszélések, vagy az általános témák között, nem a segítségnél! Szerintem ati átmozgathatná! Mozog úgyis eleget a túráin, egy ilyen kis mozgás nem nehéz
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Akkor vagy igazi alkoholista ha szekely Viccek 17 08-22-2007 22:39


All times are GMT +1. The time now is 22:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu