Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Olvasd el az első beírást, csak utána szavazz! Mit szólnál, ha lenne ilyen lehetőség?
Legyen. 124 76.07%
Ne legyen. 9 5.52%
Felőlem lehet, de csak ha kikapcsolható, mert én tuti kikapcsolom, hiába akarja más használni. 30 18.40%
Voters: 163. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-05-2007, 21:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default Körváltásig hátralévő idő...

Sziasztok!

Gyakori probléma a "mikor van itt körváltás", a körváltás közbeni piacozás vagy képzés, és ha valakinek több országa van, akkor egyáltalán az, hogy tudja, hogy melyik csoportban mikor is van körváltás.

Ilyenkor mindig meg kell mondani, hogy ez biza külső fórumon le van írva, eseményekből is megnézheted, nem egy nagy kaland rájönni.

Ezért egy kis közvéleménykutatásként vetem csak fel az ötletet/kérdést, hogy mit szólnátok egy olyan infóhoz, ami nagyjából megmondja, hogy mikor van körváltás. Ilyenre gondoltam:



Ez csak akkor jelenne meg, ha nincs eseményed, ami miatt villogni kell, így nem foglal semmi plusz helyet. Nem pontos, tehát arra nem használható, hogy utolsó másodpercre időzítsd a támadást, ezért a körváltás előtt pár perccel már nem is jelezne pontos időt, csak azt, hogy "< 3 perc", így visszaélésekre sem adhat lehetőséget. Arra viszont jó, hogy már ne akarj elkezdeni piacolni, vagy bevásárolgatni egy képzéshez, és tudd, hogy ha körváltás után jön vissza piacról a cuccod, akkor még 5 percet kell várnod, és megvárod, vagy 50-et, és elmész egyet addig még futni.

Én ezt eredetileg egy tök jó ötletnek tartottam, amíg meg nem mutattam Goldynak, akinek nagyon nem tetszett.

Itt kicsit elbizonytalanodtam, mert így nagyhirtelen nem látom, hogy ez miért lenne rossz dolog.

Ki mit gondol?
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 03-05-2007 at 21:30..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-05-2007, 21:05
puma's Avatar
puma puma is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Veszprém
Posts: 471
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Támogatom.Tényleg jó 5let
__________________
sose mond hogy sose!
Reply With Quote
  #3  
Old 03-05-2007, 21:09
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

túl picike, én gyakran piacozom sajnos kv környékén, ezért inkább pirosba kéne írni a <3 percet.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #4  
Old 03-05-2007, 21:17
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Goldy, kérlek írd le, szerinted miért nem lenne ez jó, kíváncsi vagyok rá.

Nekem tetszik az ötlet, mert már 2 országnál is nagyon zavaró tud lenni, ha nem egy szinten vannak (félreértés ne essék, egyik az angolban van), és összezavarom a kv-kat (ciki, de van ilyen ).
Reply With Quote
  #5  
Old 03-05-2007, 21:31
bitboss bitboss is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 94
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default a gép órája amugy is ott van

ha ez a jelzés nem lenne másodpercre pontos, akkor nekem nem jelentene plusz infot, mert a gép órájára amugy is rendszeresen ránézek, és 2 perces pontossággal egyeztetés nélkül is be tudom löni a körváltást.
ha pedig egyéb esemény elnyomná, akkor amugy is a föoldalra kellene lépnem, hogy utána ujbol lássam.
a kezdö országoknak azonban bizonyosan hasznos lenne (vagy egy szintet lépö országnak az uj szinten egy ideig), ezért nem tartom feleslegesnek.
a valóban kezdö játékosok között viszont kevés a VIP-es, ezért szvsz haszontalan lenne ahhoz kötni!
Reply With Quote
  #6  
Old 03-05-2007, 21:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by bitboss View Post
a valóban kezdö játékosok között viszont kevés a VIP-es, ezért szvsz haszontalan lenne ahhoz kötni!
Ez nyilván egy erőforrásigényes lehetőség, ezért csak vipeseknek lenne, hiszen eleve csak nekik frissül az eseményjelző csík is. Egy kezdő országot viszont nemigen érint, neki csak egy országa van, tudja, hogy ott mikor van a körváltás, nem keveri össze semmivel. Ez inkább a több országosoknak jelenthet egy kis kényelmi pluszt. Szerintem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 03-05-2007, 21:42
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

ahogy olvastam, bennem is az merült föl, hogy legyen kikapcsolható...
jó ötletnek tartom, mert minden új csoportban egyszer tuti hasznát venném, viszont utána engem (el nem tudom mondani miért) frusztrálna az a kis felirat...

általában ahol gépezek van mellettem egy hódos idő szerint járó óra, és csak azt szoktam figyelni... szerintem nem olyan nagy kunszt fejbentartani néhány időt (ahol még másodpercek sem fontosak), jelenleg asszem 4 időt kell tudnom, de azt hiszem ezzel még megbírkózom

összegezve: új szintre lépőknek és elfoglaltaknak mindneképp hasznos lehet
Reply With Quote
  #8  
Old 03-05-2007, 21:48
bitboss bitboss is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 94
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Ati: igazat adok neked abban, hogy a szabályosan multizó, függö országoknak ezzel segitenénk, de hogy ezzel kis futásra (sportra) birjuk öket, abban nem hiszek.
viszont továbbra is az a véleményem, hogy a valóban kezdö (5. szinten inditott, mással össze _nem_kapcsolt_) országoknak az elsö 168-240 körben VIP nélkül is biztositanám - emlékezve a hajdani 5X-es fórumon, kezdö játékosok által feltett kérdések gyakoriságára.
Reply With Quote
  #9  
Old 03-05-2007, 22:09
Bea Baba's Avatar
Bea Baba Bea Baba is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 193
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

lehet nem olvastam jól, de hol is jelenne ez meg a játékon belül amugy jó ötletnek tartom
__________________
Don't worry, beeee happy!!

Bea Baba (#336994) itt megtaláltok
Reply With Quote
  #10  
Old 03-05-2007, 22:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bea Baba View Post
lehet nem olvastam jól, de hol is jelenne ez meg a játékon belül amugy jó ötletnek tartom
Az első beírásomba betettem egy képet, hogy egyértelmű legyen, hogy mire gondolok.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu