Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok

View Poll Results: Olvasd el az első beírást, csak utána szavazz! Mit szólnál, ha lenne ilyen lehetőség?
Legyen. 124 76.07%
Ne legyen. 9 5.52%
Felőlem lehet, de csak ha kikapcsolható, mert én tuti kikapcsolom, hiába akarja más használni. 30 18.40%
Voters: 163. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #161  
Old 04-14-2007, 16:06
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

figyelj nem arról van szó, hogy nem tudjuk mikor van körváltás, csak néha elbizonytalanodunk, és ez a dolog csak akkor jelenne meg neked, ha nincs olyan eseményed, ami alapján egyértelműen kikövetkeztethetnéd. tehát egy szabis orinak a visszajövetel utánni percben ez megjelenik, hacsaknem kikapcsolta ezt a lehetőséget
Reply With Quote
Sponsored Links
  #162  
Old 04-24-2007, 16:22
Wizard
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

kicsit sajnálom, hogy ez az ötlet nem valósul meg
Reply With Quote
  #163  
Old 04-24-2007, 16:26
Kill
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Smile

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Sziasztok!

Gyakori probléma a "mikor van itt körváltás", a körváltás közbeni piacozás vagy képzés, és ha valakinek több országa van, akkor egyáltalán az, hogy tudja, hogy melyik csoportban mikor is van körváltás.

Ilyenkor mindig meg kell mondani, hogy ez biza külső fórumon le van írva, eseményekből is megnézheted, nem egy nagy kaland rájönni.

Ezért egy kis közvéleménykutatásként vetem csak fel az ötletet/kérdést, hogy mit szólnátok egy olyan infóhoz, ami nagyjából megmondja, hogy mikor van körváltás. Ilyenre gondoltam:



Ez csak akkor jelenne meg, ha nincs eseményed, ami miatt villogni kell, így nem foglal semmi plusz helyet. Nem pontos, tehát arra nem használható, hogy utolsó másodpercre időzítsd a támadást, ezért a körváltás előtt pár perccel már nem is jelezne pontos időt, csak azt, hogy "< 3 perc", így visszaélésekre sem adhat lehetőséget. Arra viszont jó, hogy már ne akarj elkezdeni piacolni, vagy bevásárolgatni egy képzéshez, és tudd, hogy ha körváltás után jön vissza piacról a cuccod, akkor még 5 percet kell várnod, és megvárod, vagy 50-et, és elmész egyet addig még futni.

Én ezt eredetileg egy tök jó ötletnek tartottam, amíg meg nem mutattam Goldynak, akinek nagyon nem tetszett.

Itt kicsit elbizonytalanodtam, mert így nagyhirtelen nem látom, hogy ez miért lenne rossz dolog.

Ki mit gondol?
Én is Támogatom az 5letet csak egy kifogásom van lehetne másodpercre pontos az az óra
Reply With Quote
  #164  
Old 04-24-2007, 16:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kill View Post
Én is Támogatom az 5letet csak egy kifogásom van lehetne másodpercre pontos az az óra
Azt már az elején leszögeztem, hogy egész biztosan NEM lesz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #165  
Old 04-24-2007, 16:51
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kill View Post
Én is Támogatom az 5letet csak egy kifogásom van lehetne másodpercre pontos az az óra
meg lehetne annyi türelmed hogyha beleirsz egy témába akkor legalább az alapötletet és az első reakciókat, meg az utolsó pár oldalt elolvasod...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #166  
Old 04-27-2007, 15:32
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

én támogatom,mert ha lenne akkormost nem vesztettem volna pár száz millát
Reply With Quote
  #167  
Old 05-09-2007, 02:38
shoma shoma is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szerintem nemhiányzik az óra, aki kezdő előbb utóbb úgyis megtanulja mikor van körváltás.
Reply With Quote
  #168  
Old 05-09-2007, 02:44
shoma shoma is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

De ha lessz is ne legyen másodperc pontos.
Reply With Quote
  #169  
Old 05-09-2007, 11:09
M.laci M.laci is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Szerintem kiváló ötlet.

Több oka is van, hogy hasznos lenne:

-Aki elősször játszik a hódítóval annak mindenképp szüksége lenne rá, mert még a körváltás fogalmával sem biztos, hogy tisztában van.
Mivel a játék lényege, hogy minél többen legyünk így fontos, hogy az első lépésektől kezdve akadálymentesen mehessen a játék.
És ez nagy segítség.
A körváltásig visszaszámláló óra az egészet összetettebbé, egészebbé tenné, hisz minden a körváltásra épül!!!

-Szerintem nincs olyan ember aki nem veszített volna pénzt egy elnézett körváltás miatt.
Való igaz, hogy figyelni kell, de már 2 ország irányításakor is el lehet nézni, hogy épp hol is vagyunk, hisz nem mindenki tud folyamatosan a gép előtt ülni.
És ez nem csak a kezdő játékosokkal van így.
(nekem 4 orim van és pfff, ha annyi 1 forintosom lenne, hajjaj)

-kinézet:
Hát igen, igencsak jól mutatna egy óra ami mutatja a hátralevő időt. (szerintem hozzátartozna a játék hangulatához).

-zavarna egyeseket:
Erre egy példát mondanék:
Inkább legyen meleg valahol és akinek melege van az kapja le a pulcsit, mintsem hidegben fázzon akin nincs pulcsi. (oké, ez eléggé gáz, de igaz)
Vagyis inkább legyen több segítség, mint kevesebb.

Amúgy az, hogy "zavaró", eléggé nevetséges kifogás.


Lenne egy javaslatom is, miszerint az idő múlását szinekkel is lehetne jelölni.
PL:
-Körváltás utántól zöld az óra
-pl. 10 percel a vége előtt sárga
-pl. 3 pecrel a vége előtt piros
(a színváltás ideje csak példa)

Ez nekem lenne hasznos, hisz míg nézem a tv-t elég lenne csak rápillantanom a messze levő képernyőre, hogy hogy is állunk.
Mivel mindíg más csopiban levő oriban van eseményem ezért mindíg másik orit hagyok nyitva amire figyelnem kell.
Így azt sem tudom hol vagyok, nemhogy mikor van körváltás.


Na ennyi.
További jó játékot mindenkinek.
Reply With Quote
  #170  
Old 05-09-2007, 11:23
nyolcvan nyolcvan is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 131
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szerintem jó ötlet azaz óra, érdemes volna megvalósítani

Quote:
Originally Posted by shoma View Post
Szerintem nemhiányzik az óra, aki kezdő előbb utóbb úgyis megtanulja mikor van körváltás.
igen, megtanulja, és annak nem gond, akinek csak 1 országa van
de akinek több szinten van országa (akár lehet 5 is), annak nehéz fejben tartani, hogy melyik országnál mikor van a körváltás, mivel mindegyiknél különböző
ráadásul amikor szintet lép (ha 5 van, akkor muszály egyszerre az összesssel), akkor meg is változik..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu