Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #801  
Old 02-15-2014, 17:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ne feledd, hogy ez egy fantáziavilág, az összes adat hazugság!
Nem olyanok a kérdések, hogy hol laknak az elfek. Fantáziavilág ide vagy oda, az elit alap támadóértéke a Hódítóban adott. Bár ilyen kérdés még nincs is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #802  
Old 02-16-2014, 16:31
Balcsi Balcsi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 55%
Default

Sziasztok,mint fórumozó új vagyok, mint olvasgató, régi.
Ha a kérdés felvetése az hogy meg határozzátok a jó játékos fogalmát, és ki lehessen szűrni hogy név szerint ki a jó játékos, akinek a játék fejlesztésében a véleménye számítson. Hogy növekedjen a játékos szám. Mert szerintem minden játék fejlesztő/üzemeltetőjének ez a célja, akkor határozza meg Ati.
Én játszok egy másik online játékkal, nem tudom máshogy körbe írni hogy ne is reklámozzak. (az a tankos online játék 72 milla felhasználóval) Ott a teljesítményt mérik pontokkal, amit a játék fejlesztésénél határozták meg.
Ez a Hódító azért nem népszerű, mert szerintem az elérhető más játékokhoz képest túl bonyolult.
De ez nem a ti hibátok, hanem az emberek általában lusták ma gondolkodni.
A külföldi verziók meg azért nem népszerűbbek, mert a külföldiek még lustábbak.
Én a játékot élvezem, még ha bonyolultabb volna az sem zavarna.
Szerintem ebben a formájában a hódító, játékos szám tekintetében nem nagyon tud előre lépni. Szerintem a látvány világa is elavult hogy ide csábítsa az újakat.
Még egyszer ki hangsúlyozom, hogy nekem így nagyon jó!
De ha új volnék és hozzászoktam már az új pc-s játékokhoz, akkor gagyinak tűnne.
Nem akartam kritikát írni, még ha annak is tűnik.
Én saját magamról alkotott vélemény szerint nem tartozom a jó hódítósok közé. Azért mert nincs elég időm hogy online legyek. Szerintem az a jó hódítós aki mindig online. Még ha 10-éven keresztül is az.



Kacagó Hiéna (681186) 4/K
Reply With Quote
  #803  
Old 02-17-2014, 13:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Balcsi View Post
Ez a Hódító azért nem népszerű, mert szerintem az elérhető más játékokhoz képest túl bonyolult.
Ilyet is ritkán csinálok, hogy egy beírást átmásolok egy másik témába is.

Eredetileg ez nem ide íródott, de van benne olyan gondolat, ami miatt ide is áthoztam. Nem Balcsi írta 2 helyre, sőt, nem is ebbe a témába írta, ne őt szídjátok.

Az idézett mondatra viszont rákérdezek. Úgy általánosságban mindenkitől.

Bonyolultnak tartjátok a Hódítót?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #804  
Old 02-17-2014, 15:52
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ilyet is ritkán csinálok, hogy egy beírást átmásolok egy másik témába is.

Eredetileg ez nem ide íródott, de van benne olyan gondolat, ami miatt ide is áthoztam. Nem Balcsi írta 2 helyre, sőt, nem is ebbe a témába írta, ne őt szídjátok.

Az idézett mondatra viszont rákérdezek. Úgy általánosságban mindenkitől.

Bonyolultnak tartjátok a Hódítót?
Hát elsőre mindenképp összetett, ha valaki igazán jól akar játszani lehet bonyolult is, átlagos játék nem bonyolult.. De én inkább nagyon időigényesnek tartom a játékot.. ha valaki komolyan játszik Aban 24 órában elérhetőnek kell lennie, ha nagyobb klánütést akar, akkor hónapokat kell termelniük (és vagy szétdobnak, akit ütne, vagy szerencséje van)..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #805  
Old 02-17-2014, 18:11
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Bonyolultnak tartjátok a Hódítót?

Egy totál új belépőnek tuti az, de nem konkrétan a számolások miatt, hanem fogalma se lesz arról hogyan van kiélezve egy ország, melyek a megfelelő egységek és ezekből mennyi is kell ahhoz, hogy érjen is valamit.
Természetesen rengeteg segítség van leírva, de ez megint csak gond lehet, hosszabb mint az Egri csillagok
Plusz lassú a kezdeti időszak, Főleg ha MF az illető, akkor még a társasággal sem tudja elütni az időt.
Reply With Quote
  #806  
Old 02-17-2014, 18:36
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Tudom, ez a téma az új játékosokról szól, de valójában ha jön is pár új, azzal se vagyunk nagyon előrébb mert közben meg a régiek is mennek el.
Nem igazán érzem, hogy előrébb lennénk egy egy apró változtatással és szerintem ez kevés is ahhoz, hogy újra sokan játsszuk a játékot.
Ide valami gyökeresebb változás kellene. Szerintem már a régiek is céltalanul játszanak, csak vannak megszokásból és egyszer minden véget ér.
Én nem bánnám ha ez eljönne és egészében újraindulna a játék valami nagy fordulattal.
És értem azt is, hogy miért vegyük el a régiektől azt amiért hosszú éveken keresztül megdolgoztak, na de ez tényleg érdekelne valakit? nincs ebbe kézzel fogható érdem, játék és ebben a formában már nem sok a kihívás. Ezzel szerintem a legtöbb régi egyetért.
Egyébként csak hangosan gondolkoztam, mert már az én szövimben is előjön a kérdés így 8-10 év után, hogy "meddig még... unom egy kicsit, stb?"
De csak itt vagyunk még, mert várunk valami újat vagy nem is tudom.
Reply With Quote
  #807  
Old 02-18-2014, 15:15
Marcus atya Marcus atya is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Bonyolultnak tartjátok a Hódítót?
Csak annyira, mint amennyire egy online stratégiai játéknak bonyolultnak kell lennie. A tankos játékokhoz más jellegű stratégia és csapatjáték szükséges, időben sem ugyanannyit követel, nem lehet a Hódítóhoz hasonlítani. Szerintem azért nem jön elég új játékos, mert nincs reklámozva kellőképpen a Hódító. És azért mennek el, szabiznak le hosszútávra, mert túl sok időbe kerül Hódítózni, mert nagyon akció orientált. Ha valaki csak napi 1x 2-3 órát tud játszani vagy csak naponta 2-3x lép be 10 percre az nem sokáig fog itt maradni... Mondhatnátok, hogy ott a lassú. Egyszer próbáltam lassút, nagyon kevesen vannak és már az csodaszámba megy ha egy pontérték fölé megy valaki, kiépülni sem tudtam, mert valami régi helyi arc hetekig lopott aztán meguntam és töröltem onnan.
Reply With Quote
  #808  
Old 02-18-2014, 15:30
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 20%
Longevity: 94%
Default

Egy frissen idecsoppentnek mindenkepp tul bonyolult!

Megfelelo rendszernek tartanam, hogyha a jatekbe szintenkent lenne elerheto minel tobb funkcio, hogy az emberek folyamatosan tanuljanak bele a jatekba, ne pedig leforrazva legyenek a Hodito konyvtaraval mar az elso napjukon.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #809  
Old 02-18-2014, 16:08
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Én 22 évesen (2001) láttam először a játékot, amikor a nyíregyházi főiskola szteches kollégiumában szinte mindenkinek volt országa. Így nekem is lett. Sajnos az a regem elfelejtődött, pedig pöpec kis sorszámom lenne. Már akkor is voltak olyanok, akik sokkal jobbak voltak a többiektől, de ők a tanulmányi eredményeikkel is kiemelkedtek. Mivel én bejáró voltam, így itthoni net hiányában nem tudtam kamatoztatni kivételes eszemet.
Viccet félretéve, más játékokkal ellentétben sztem itt kell egy megfelelő szintű ész is a játékhoz, nem csak a játékra fordított idő számít, mint egy két "kocka játéknál", ahol a lényeg, hogy ész nélkül támadj minden kis pontszámú ellenfelet.
Ezért sztem nem szabad elvárni 14-16-X évesektől, hogy meg fogja őket majd a játék, mert még a "magukhoz való eszük" sincs meg, nem hogy ehhez az első szemmel igenis bonyolult játékhoz. Hiába a millió oldalnyi help, mikor nem nagyon olvasnak a gyerekek.

Kellene egy képi help, pl. "Mit tegyek, ha minuszos a népem?"--- 1 percben mutatva egy kamureg oriban, hogy Építés---Ház.
"Mit tegyek, ha éhezik a nép?"--- Piac-Búzavásárlás, Építés-Tanya...

aztán már később lehet olyan, hogy néphiányra---emberlopás, kajára-raktárlopás...

vmi ilyesmi...
Reply With Quote
  #810  
Old 02-24-2014, 10:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem is egyszerű hihetőnek tűnő, de hamis válaszokat írni a kérdésekhez.
Szép adag kérdés lett...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 07:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu