Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1131  
Old 01-28-2010, 18:25
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Mondjuk nekem a szintenkéntivel vannak problémáim, ha nem is a hadi erősítéssel, de mindenképpen a lakáshelyzetivel. Nem látom, hogy egy 600 hektáros élőhalott 5-ben miért tarthat kevesebb embert, szintlépés után, meg többet...
Meg az se tetszik, hogy a fullos országgal fellépek, és nézzenek oda, sok üres helyem lesz...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1132  
Old 01-28-2010, 18:29
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Szerintem pont azért lenne jó, ha az A-csopi nem csak az orkokról szólna, hanem érvényesülni tudna a többi faj is. (varázslók,tolvajok is) Egyenlőre ez nem éri meg, de lehet pont a halottak miatt kezdene pozitívan változni a csopi, az elején persze hatalmas veszteségekkel
Off
Én nem tudom, hogy ki lehetsz az A ban, de úgy érzem nem sok fogalmad lehet az ottani eredményes játékról.
Nem bírálni, meg bántani akarlak, de!
Miért nőne meg a tolik-varik jelentősége, ha még egy ultramilitáris faj megjelenne aki lehúzza a WC-n a tolis varis országokat?
A toli akció 10K ponton túl hiába sikeres eredménye nincs.
A varik a növekvő körtávolsággal halmozottan fáradnak.

Ha belegondolsz akkor rá kell jönnöd, hogy a tolis-varis országoknak a sűrű pontlista kedvező.

A tolis országok jelentősége pl egy olyan változtatás hatására nőhetne, ha valamilyen módon lopható lenne a klánraktár.
Off

Én is azt támogatnám, hogy ne szintenként növekvő bónuszokat kapjon a Hulla, hanem mindenhol ugyanakkorát.

Hiszen Pistike a "V"-ben sem játszik rosszabbul, mint a "B"-ben
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #1133  
Old 01-28-2010, 18:53
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

500k érték körül mozgok éppen tény hogy a sürü lista jó a vari/tolinak, de épp arról volt, hogy elárasztják a hullák az első szintet nem? De egyébként igazad van, rosszul fogalmaztam. Nem is tudom hogy lehetne jól megfogalmazni A lényeg, szerintem mindenki azt szeretné ha frissülne kicsit az 1/A.
Reply With Quote
  #1134  
Old 01-28-2010, 18:54
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Tapasztalataim alapján amit én fontosnak tartanék ahhoz, hogy a Hulla életképes, játszható, érdekes színfoltja legyen a játéknak.

1, Férőhelybónusz
Ne kelljen 25% házat tartania, a sokból sok is gyullad, és amikor szöviben játszottam Hullát 3 gnómos szövi ellen tarthatatlan volt a gyujtást kezelni.

2, Haderőbónusz
A kigyúrt Hullám seregét felnövelve 2,5-szeresére a szöviktől sem tudtam átütni alulról egy íjj-elites tanyás hadignómot. Szövisként szöviset.
A haderőbónusz mértékét alaposan meg kell fontolni, de semmiképp se érje el egy ork szintjét, mert igénytelenebb annál, + nem eszik!
Koncepcionálisan helyesnek tartom, hogy a védelmi képessége a védelem varázslat hiánya miatt lényegesen kisebb mint a támadóereje.

3, Tolivédelem
Ma jelenleg egy hulla semmi felhalmozó jellegű termelést nem tud eredményesen végezni, mert az 1 kocsmás országok is szétlopják. (kivéve kereskedőként bankolni)
Ha a tolvajok a térkapun át hazavinnék a Pestist akkor erősen meggondolná mindenki, hogy tolizza-e vagy sem.
Nyilván, ha megéri akkor lopnák, de nem következmények nélkül.
Ha háború van akkor felgyujtják, de az ellennek kórházakat kell tartania, nem élezheti ki annyira magát az emberhullás miatt.

Ati tudom, hogy erre régebben azt írtad, hogy a betegség legyen visszakövethető a krónika alapján, így meg nem lenne az, de miért baj az, ha így lenne? Egy seregnyi új taktikai elemmel bővülne a harci repertoár, Lehetne a kigyúrt hadikat "megtorlásként" magunkkal együtt befertőzni, aztán tőlük hozni az embert...stb
Ráadásul egy hulla is tarthatna bányákat kovácsokat, és nem csak a környezete profitálna belőle, hanem gyakran Ő maga is.
Kicsit népszerűbb épület lenne a kórház, de gond ez? Szerintem nem.

4, Extra
Ha sikeres katonai akciót indít fertőzze meg a támadott országot.
Huúú ez biztos nagy felháborodást fog sokakban kelteni, de aki tud Betegen is csatázni az tudja, hogy ez igenis kezelhető helyzet.
(Ha kórházanként kevesebb mint 300 civiled van, akkor betegen is van bevándorlás.)
Ha a lopás esetén is fertőz, és elszaporodnak a kórházak akkor egyébként sem annyira vészes.

Ha a 3. és 4. pont megvalósulna akkor érdekes színfoltot hozna a játékba, és a szövetségekben is keresett faj lehetne.
Szerintem ez az irány sokkal jobb, mint nyomni-nyomni a katonai erejét a gnóm fölé, az ork alá.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #1135  
Old 01-28-2010, 19:03
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Tapasztalataim alapján amit én fontosnak tartanék ahhoz, hogy a Hulla életképes, játszható, érdekes színfoltja legyen a játéknak.

1, Férőhelybónusz
Ne kelljen 25% házat tartania, a sokból sok is gyullad, és amikor szöviben játszottam Hullát 3 gnómos szövi ellen tarthatatlan volt a gyujtást kezelni.
.
kevesebből keveseb gyullad, de abból több ember megy el, a végeredmény kb. ugyanaz...

De a férőhelybónusz mindenképpen kell, és logikusnak is tűnik, elvégre az élőhalottak általában a tömeg erejével győznek, nem egyéni harci képességekkel...
Reply With Quote
  #1136  
Old 01-28-2010, 19:06
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
kevesebből keveseb gyullad, de abból több ember megy el, a végeredmény kb. ugyanaz...

De a férőhelybónusz mindenképpen kell, és logikusnak is tűnik, elvégre az élőhalottak általában a tömeg erejével győznek, nem egyéni harci képességekkel...
Azert egyaltalan nem mindegy, mennyi hazat kell visszaepiteni...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1137  
Old 01-28-2010, 19:10
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azert egyaltalan nem mindegy, mennyi hazat kell visszaepiteni...
Igen már én is rájöttem
Reply With Quote
  #1138  
Old 01-28-2010, 19:28
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Kicsit elgondolkoztam ezen az egész hullás dolgon (lehet, sokak bánatára ). Arra jutottam, hogy ugye van az a kérdés, hogy legyen-e a legerősebb hadi faj, merthogy csak hadizni tud, de mivel teljesen igénytelen, ezért alapjában véve nem kéne erős fajnak lennie. Egy kicsit az első indok felé húzódom (tehát, hogy legyen a legerősebb), mert azért neki is kell figyelnie, ha gyújtják, hogy visszaépítsen pl.

Arra gondoltam, amit már írt Monro is, hogy kéne neki nagy támadóerő, hogy tudjon vakon csapdosni, de ezzel párhuzamosan, a védelme ne legyen olyan erős, hogy viszont őt is tudják ütni.
Arra jutottam, hogy üssön 5-10%-al nagyobbat mint egy ork, de ne legyen nagy védelme, és módosítsuk kicsit a betegséget, hogy ugyan számítson, de ne legyen akkor nagy visszatartó erő.

Kis számolgatás:
Tábornok, felfele támadás nélkül, 100% morállal, szöviben. Ork 40%, hulla 0 tekerccsel.
Hulla kapjon 30% férőhelybónuszt, és 75% hadi bónuszt támadásra (csak!), minden szinten.
Ekkor elég lenne neki 19% ház, mehet 81% barakknak (és ez már egy erősebb felépítés...tudom, lehetne kevesebb ház, de így látom jónak számolni, hogy pont mennek az épületek). Ez a 81% barakk megfelel támadóerőben 77,88% ork barakknak. Az ork is simán tud ennyi barakkot tartani, bár neki kell ugye kaja, meg fel sem árt rakni a vérszomjat, szóval ez egy masszívabb ork felépítés. De cserébe a hulla totál vak. Szóval támadóerőben talán egy árnyalatnyival felülmúlná így az orkot. Cserébe nagyon gyenge lenne a védelme:
40% barakk / 40% torony: Ha nem számoltam el, ez a felállás (hullával, full íjal) gyengébb védelem, mint 15% barakk / 15% torony egy elffel, és egyenlő egy 22% barakk / 22% torony (jajj de csúnya ) orkkal, amiben persze, a kitámadás bónusz nincs benne...

Ezzel egy időben, lehetne redukálni a betegség mértékén. Nem lineárisra tenném, mert akkor nem sokat érne, de azért valami ésszreű képletet alkalmaznék rá, ami minimum 15K hekiig olyan, hogy nem hal meg első körben az ország népességének a kb. 70%-a (itt írta valaki, hogy ilyen magasságban több az elhulló ember most, mint amennyi az oriban van...).

Ezzel, lehetne csapkodni a hullával, akár vakon is. Elég jó felépítéssel, és azért pénz beáldozásával (fokozás a kevés ház miatt pl.) lehetne ütni a betonelfeket A-ban is, de mégsem lett belőle egy hatalmas terminátor. És emellett, ha normális a betegség, azért megfontolandó néha ütni rá egyet.

Ezzel csak az a gond, hogy A-ban nem játszható így sem, mert keresztbe menni nem tud, mert nem látja, ha jönnek rá, de kísérni sem, mert nagyon eltávolodik tőle a támadója 1 ütéssel is akár. De ez nem hiszem, hogy probléma lenne, főleg a betegség miatt.

És persze, ezen felül elvenném az alsóbb csopik miatt a földrengés, és emberlopás rezisztet.

Tehát összefoglalva:
- Mostani szintes bónuszrendszer eltörlése
- 30% fix helybónusz minden épületre
- 75% fix támadóbónusz (védő nem) [Talán lehetne 80%, az szebb szám ]
- Földrengés és emberlopás reziszt elvétele

Várom a hideget / meleget.


U.I.: 100%, hogy valamit elszámoltam, szóval a százalékok nem pontosak, de vallom amit Monro is, hogy legyen több sereggel üthető, de ő is tudjon csapkodni. Így még aktivitásra is rá lenne kényszerítve...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
  #1139  
Old 01-28-2010, 19:30
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
3, Tolivédelem
Ma jelenleg egy hulla semmi felhalmozó jellegű termelést nem tud eredményesen végezni, mert az 1 kocsmás országok is szétlopják. (kivéve kereskedőként bankolni)
Ha a tolvajok a térkapun át hazavinnék a Pestist akkor erősen meggondolná mindenki, hogy tolizza-e vagy sem.
Nyilván, ha megéri akkor lopnák, de nem következmények nélkül.
Ha háború van akkor felgyujtják, de az ellennek kórházakat kell tartania, nem élezheti ki annyira magát az emberhullás miatt.

Ati tudom, hogy erre régebben azt írtad, hogy a betegség legyen visszakövethető a krónika alapján, így meg nem lenne az, de miért baj az, ha így lenne? Egy seregnyi új taktikai elemmel bővülne a harci repertoár, Lehetne a kigyúrt hadikat "megtorlásként" magunkkal együtt befertőzni, aztán tőlük hozni az embert...stb
Ráadásul egy hulla is tarthatna bányákat kovácsokat, és nem csak a környezete profitálna belőle, hanem gyakran Ő maga is.
Kicsit népszerűbb épület lenne a kórház, de gond ez? Szerintem nem.

4, Extra
Ha sikeres katonai akciót indít fertőzze meg a támadott országot.
Huúú ez biztos nagy felháborodást fog sokakban kelteni, de aki tud Betegen is csatázni az tudja, hogy ez igenis kezelhető helyzet.
(Ha kórházanként kevesebb mint 300 civiled van, akkor betegen is van bevándorlás.)
Ha a lopás esetén is fertőz, és elszaporodnak a kórházak akkor egyébként sem annyira vészes.
Nem arról volt szó, hogy a pestist gyengíteni kéne, mert bazi erős? Meg milyen lenne, hogy jön valaki engem támadni, akkor gyorsan lelopok egy hullát, hadd szívjon az ellen... Vagy kitekiztek, gyorsan lopok egy hullától, aztán majd amikor vissztelik a készülije és lop megint akkor majd kap betegséget is mellé... Ezeket nagyon ellenzem!!
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
  #1140  
Old 01-28-2010, 19:34
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Várom a hideget / meleget.


U.I.: 100%, hogy valamit elszámoltam, szóval a százalékok nem pontosak, de vallom amit Monro is, hogy legyen több sereggel üthető, de ő is tudjon csapkodni. Így még aktivitásra is rá lenne kényszerítve...
óckodom a gondolattól, hogy erősebb lesz az orknál... de másképp ténleg nem sok értelme lenne a hullának... szóval egyetértek Veled! (mostantól biztos nem engedek egy hullát 3 körnél közelebb... )

szerk: nem számolgattam, az elvvel értek egyet!

Last edited by Dynosaur; 01-28-2010 at 19:36.. Reason: ...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 07:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu