Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-30-2010, 16:43
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Nincs védelem, de halnak a katonák

Nemrégiben egy számomra elég furcsa dologgal szembesültem:
Ha nincs egy darab katona sem az ellenfél országában, és kimegyek rá, akkor a csatában tőlem halnak meg katonák. Ez már alapjaiban furcsa volt számomra, mert jó, hogy ott az alap védőérték, ami a hektárjával azonos, de ha nincs ki harcoljon, miért is van veszteség??
A másik ezzel kapcsolatban, hogy többszöröse volt a sereg a védőértéknek. Több mint 500 ork paci ment rá egy 200 hekis full üres országra (csak vari/toli volt bent). Volt bőven tekercs is, vari is fent volt, ez már minimum tízszerese sereg. Tudtommal, ha kétszeres sereggel, vagy nagyobbal ütök, akkor nincs veszteség.

Jah, és 100%, hogy nem volt bent serege a támadónak. Egyrészt, gömb alapján full üres volt pár perccel kv után, másrészt, nem hulla, és nem volt vesztesége (a támadás sikerült, szóval az sem lehet, hogy hatalmas védőereje volt, és azért nem volt veszteség).

Én tudok rosszul valamit??
Sponsored Links
  #2  
Old 01-30-2010, 16:51
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Nemrégiben egy számomra elég furcsa dologgal szembesültem:
Ha nincs egy darab katona sem az ellenfél országában, és kimegyek rá, akkor a csatában tőlem halnak meg katonák. Ez már alapjaiban furcsa volt számomra, mert jó, hogy ott az alap védőérték, ami a hektárjával azonos, de ha nincs ki harcoljon, miért is van veszteség??
A másik ezzel kapcsolatban, hogy többszöröse volt a sereg a védőértéknek. Több mint 500 ork paci ment rá egy 200 hekis full üres országra (csak vari/toli volt bent). Volt bőven tekercs is, vari is fent volt, ez már minimum tízszerese sereg. Tudtommal, ha kétszeres sereggel, vagy nagyobbal ütök, akkor nincs veszteség.

Jah, és 100%, hogy nem volt bent serege a támadónak. Egyrészt, gömb alapján full üres volt pár perccel kv után, másrészt, nem hulla, és nem volt vesztesége (a támadás sikerült, szóval az sem lehet, hogy hatalmas védőereje volt, és azért nem volt veszteség).

Én tudok rosszul valamit??
Igen, Te. Tamado oldalon mindig van veszteseg, kiveve ha hulla vagy, vagy olyan keves loval mesz, hogy az 1%-a kisebb mint 1.

Vedo oldalon van olyan, hogy ha 2xes vagy tobb a vedoero, nincs veszteseg.

(De ha ez 5x nincs leirva a kulson, egyszer sem...) :P
__________________
Remedy
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #3  
Old 01-30-2010, 16:56
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Igen, Te. Tamado oldalon mindig van veszteseg, kiveve ha hulla vagy, vagy olyan keves loval mesz, hogy az 1%-a kisebb mint 1.

Vedo oldalon van olyan, hogy ha 2xes vagy tobb a vedoero, nincs veszteseg.

(De ha ez 5x nincs leirva a kulson, egyszer sem...) :P
Védelem nélküli országban akkor sem értem, miért szükséges veszteségnek lennie. Nincs ki harcoljon.

(Lehet. Még sem tudtam... Pedig elég sokat olvasgatom a külsőt. )
  #4  
Old 01-30-2010, 16:58
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Védelem nélküli országban akkor sem értem, miért szükséges veszteségnek lennie. Nincs ki harcoljon.

(Lehet. Még sem tudtam... Pedig elég sokat olvasgatom a külsőt. )
Nem vedelem nelkuli. A folddarabok kapat ragadnak, es vedekeznek... :P
__________________
Remedy
  #5  
Old 01-30-2010, 17:07
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem vedelem nelkuli. A folddarabok kapat ragadnak, es vedekeznek... :P
Valamint van ott még kb 2500 paraszt is... az 500 ló legyőzi őket, de ekkora létszámbeli fölényt veszteség nélkül nem lehet megúszni
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #6  
Old 01-30-2010, 17:08
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Valamint van ott még kb 2500 paraszt is... az 500 ló legyőzi őket, de ekkora létszámbeli fölényt veszteség nélkül nem lehet megúszni
Azok akkor is ott vannak, ha van védelem az országban. De persze, akkor hülyék lesznek harcolni.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem vedelem nelkuli. A folddarabok kapat ragadnak, es vedekeznek... :P
Hát. Nem tűnik túl logikusnak. Vagy járjon mindig pluszba, vagy legalább ilyenkor ne haljanak meg a katonák. Szegény ork pacik. Kár értük.

Na mindegy. Legalább ma is tanultam valamit. Köszönöm!
  #7  
Old 01-30-2010, 17:10
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Azok akkor is ott vannak, ha van védelem az országban. De persze, akkor hülyék lesznek harcolni.



Hát. Nem tűnik túl logikusnak. Vagy járjon mindig pluszba, vagy legalább ilyenkor ne haljanak meg a katonák. Szegény ork pacik. Kár értük.

Na mindegy. Legalább ma is tanultam valamit. Köszönöm!
a varázslók lőttek egy-két tűzgolyót a katonáid közé D:
  #8  
Old 01-30-2010, 17:29
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Azok akkor is ott vannak, ha van védelem az országban. De persze, akkor hülyék lesznek harcolni.
És? Ha nincsen más, akkor kaszát ragadnak, utolsó csepp vérükig harcolnak a szülőföldjükért. Ennyi.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #9  
Old 01-30-2010, 17:47
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
És? Ha nincsen más, akkor kaszát ragadnak, utolsó csepp vérükig harcolnak a szülőföldjükért. Ennyi.
Ööö... Én csak annyit írtam, hogy azok akkor is jelen vannak, hogyha van védőerő, de akkor hülyék lesznek harcolni. Ennek hol van köze az utolsó csepp vérig harcoláshoz, amikor nincsenek bent védőegységek??
  #10  
Old 01-30-2010, 17:55
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ööö... Én csak annyit írtam, hogy azok akkor is jelen vannak, hogyha van védőerő, de akkor hülyék lesznek harcolni. Ennek hol van köze az utolsó csepp vérig harcoláshoz, amikor nincsenek bent védőegységek??
Ott van köze hozzá, hogy mikor van sereg, ennek tudatában vannak, és otthon gubbasztanak, várják a csata eredményét. vesztes védelem esetén már nincsen idejük felfegyverezni magukat. Mikor tudják, hogy semmi katonai védelem nincsen jelen, akkor fegyvert (szerszámot) ragadnak, és csatáznak ők is.
De eléggé túl lett ragozva már a dolog.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Most van vagy nincs klán? Az Egykorvolt Segítség 4 08-22-2009 20:04
Miért verik szét az országomat, ha nincs helytartó? Pepa Általános beszélgetés Hódítós témákban 123 07-20-2007 08:06
Akinek már nincs országa... Ati A fórumról... :) 12 06-25-2007 21:01
több kisebb, vagy 1 nagy sereg ha nincs védő? tsandor Segítség 51 12-16-2006 14:11
Mért nincs katonapiac 5/Q-ban? Liza itt is... Általános beszélgetés Hódítós témákban 132 12-07-2006 17:21


All times are GMT +1. The time now is 22:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu