Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-25-2006, 12:41
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool Tippek és trükkök

Szasztok!
Ez egy olyan hely kiván lenni ahol mindenki csoportol és fajtól függetlenül leirhatja az ö trükkjeit és tippjeit mit hogy lehet védeni felderiteni stb. tehát nem a csalásokra gondolok arra már van topik
Inkább ilyenekre gondolok mint : az ártozás kideritése - pontlista mentés , támadás észrevehetetlensége - körváltás elötti pillanatba inditani a sereget 2körös támadá esetén, stb
Azért tisztába vagyok vele hogy ide csak az erös és bátor ori gazdák fognak irni mert a gyengék nyilván féltve fogják örizni az ö kis titkukat
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-26-2006, 05:30
raplee
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Kereskedo gnom

Megjegyzem hogy nem tartom magam profinak habar van egy par ev mar a hatam mogott...
Na szoval ha valaki orit indit az 5. szinten a gnomot javasolom mert a gnommal ha relativ jol mozogsz akkor siman szintlepeskor 1-1,5 milliard penzzel lephetsz meg... ez csak annak koszonheto hogy tekit nem lehet lopni tole... (elmeletileg)
Hogy miert kereskedo???.... hat azert mert 5. szinten nem nagyon jon a penz az elejen ha nem lopkodsz es ugy is eleg gyengen jon... amikor uj orszagodba belepsz eppen annyi nyersanyagod van hogy felnyomjal 20 bankot es a kobanyakat... utana szepen sorban meg az elso oraban ezeket is megteheted:
100 katona kepzese (nem tovabbkepzese csak kepzese)
200 lakasteki megirasa
adokulcs novelese 30%-ra

hogy tovabba hogyan epitesz az mar toled fugg hogy mi akarsz lenni... hadis?... varis?... tolis?????.... hat ha tolis akkor nem jol valasztottad a fajt mert a gnom nem tolis.... :P meg egy par jo dolog amit jo elore tudni... nem valasztasz fajt csak amikor mar lejart a vedelem... (72 kor) ,mert ha fajt valasztol 2x annyit fizetsz az epuletek felepitesere... masik dolog pedig fugetlenul hogy vari vagy hadi leszel... min. 20 konyvtar a 72 kor letelteig!

Ha valaki ugy gondolja zagyvasag amit irtam akkor ne szegyelje megmondanni mert nem vagyok sertodekeny... :P

Raplee

UI: nem fejeztem be mert kerdesek ha nincsenek akkor tenleg hiaba irtam.... :P
szoval ha van erdeklodo akkor kiegeszitem meg 5-6 sorral ami hianyzik

Last edited by raplee; 03-26-2006 at 05:46..
Reply With Quote
  #3  
Old 03-26-2006, 11:16
Tacsiazuma
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Raplee, akkor ezt fordítsd le és írd be a queoisa-ba is.. Ott még nagyobb szükség van rájuk.. Amúgy tényleg jó a gnóm, csak ne toli legyen.. báár 50 % laki és toliteki mellett azért már fér toli is és nem is gyenge.. Ki kell próbálni.. lehet játszható, csak előítéletek miatt nem játszunk vele így.. ja igen.. és ajánlott találni vmi szövit az elején, aki tapasztaltabb.. sőőt, ha van vip-je és még segít is.. az nem rossz.. a bank tényleg kell az 5.-be, mert az a kemény 2k ember még 50 %-on sem nagyon adózik.. meg amint megvan a 100 katona.. mehet is a piacra, akár 50k-ért is.. ált. megveszik.. de ez csoportfüggő.. úgyis ott a védelem, addig 3-szor is lehet képezni.. a bányákat felépíteni - aztán lerombolni, de persze nem mindenhol... csak ahol pl. 10-ért van agyag, 50-ért fa, 80-ért kő.. a helyére inkább barakk vagy könyvtár..
Reply With Quote
  #4  
Old 03-26-2006, 12:37
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tacsiazuma
Raplee, akkor ezt fordítsd le és írd be a queoisa-ba is.. Ott még nagyobb szükség van rájuk.. Amúgy tényleg jó a gnóm, csak ne toli legyen.. báár 50 % laki és toliteki mellett azért már fér toli is és nem is gyenge.. Ki kell próbálni.. lehet játszható, csak előítéletek miatt nem játszunk vele így.. ja igen.. és ajánlott találni vmi szövit az elején, aki tapasztaltabb.. sőőt, ha van vip-je és még segít is.. az nem rossz.. a bank tényleg kell az 5.-be, mert az a kemény 2k ember még 50 %-on sem nagyon adózik.. meg amint megvan a 100 katona.. mehet is a piacra, akár 50k-ért is.. ált. megveszik.. de ez csoportfüggő.. úgyis ott a védelem, addig 3-szor is lehet képezni.. a bányákat felépíteni - aztán lerombolni, de persze nem mindenhol... csak ahol pl. 10-ért van agyag, 50-ért fa, 80-ért kő.. a helyére inkább barakk vagy könyvtár..
Például ezek se rossz tippek,mert még el is tud indulni valahogy,de azért még ugy látom a 5szinten nem mindenki nagyon fórumozik...
én eddig egy olyan tippet láttam,h az elején majd 100könyvtár épitése és a teki piacot megtámadni,h zsé legyen.
egy kérdés gnómnak nema tudós személyiség a jó?
Reply With Quote
  #5  
Old 03-26-2006, 14:06
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát gnom esetében én is a tudos személyiséget pártolom))
de a kezdéssel igazábol egyet értek
Reply With Quote
  #6  
Old 03-26-2006, 15:36
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga
Hát gnom esetében én is a tudos személyiséget pártolom))
de a kezdéssel igazábol egyet értek
És melyikkel az elhangzott 2 közül?
20 bakot felesleges azonnal felhúzni, szépen egyenletesen elég a pénzed gyarapodásával... persze egy orrhosszal a pénz előtt kell járni (pl már 2bank jó ha van mire átléped a 150k arany határt.. de nem kell több )-így nincsen felesleges pénzkiadásod, és gyorsabban összegyűlik ami kell...első képzés piacra, pénzt visszaforgatni...
Amúgy én is inkább a udóst pártolom, de egy kezdőnek célszerű a kereskedőt választania.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #7  
Old 03-26-2006, 16:31
Tacsiazuma
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Én jobb szeretem a kereskedőt... elején ált. abból van pénzem, mehetnek le a bányák, helyükre ugye bármi, nomeg néhány bank, ami a későbbi szinteken óhatatlan a kis hamis félelfek ellen..:-) Így az annyira nem is plusz épület... az az 5 % akkor jó, ha nagyon kiélezett a verseny pl. 2 MF között.. de 5.-ben mikor lesz 55% tekercsed? pfff.. ráadásul mindenből.. és a kereskedő, amint megvették a katonákat már hozza is a lóvét... 3/E-ben úgy örültem volna neki.. amikor 4000/toli.. meg minden nyersanyagot heroin-áron adtak..
Reply With Quote
  #8  
Old 03-26-2006, 18:06
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Te mióta nyomod Tacsiakármi?
Mikor lesz 55% tekid? Kb 2 hét alatt mindenből annyim van
A kereskedő elenyésző pénzt hoz kis hekin, nagyban kell gondolkozni, nem szars kis 7500 akban, az nem pénz. Mondjuk ha van 1500 bankod az már jó pénzt hoz, csak akkor kell egy kis csalás(vagy nem ) is h hasznát vegye a szövi
Felhúzol 100 könyvtárat aztán elkezdesz tekit írni, nem sok idő amíg megvannak a százalékok.
Reply With Quote
  #9  
Old 03-26-2006, 19:09
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya
Mondjuk ha van 1500 bankod az már jó pénzt hoz.
Ha 1500 bankod van, az jó pénzt hoz, de másból 1500 épület még többet hoz. Szinte sehol sem a bank a legjövedelmezőbb.
Ennek ellenére egyetértek avval, hogy kezdőnek jó választás a gnóm kereskedő.
Reply With Quote
  #10  
Old 03-26-2006, 19:15
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Ha 1500 bankod van, az jó pénzt hoz, de másból 1500 épület még többet hoz. Szinte sehol sem a bank a legjövedelmezőbb.
Ennek ellenére egyetértek avval, hogy kezdőnek jó választás a gnóm kereskedő.
igen, tényleg nem a bank hoz a legjobban, de az nagyon nyugis.. csak arra kell figyelni, hogy a pénzlimit előtt befektesd.. kesésbé macerás sztem, mint pl a teki
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
Háborús tippek Babszemjankó Stratégia & Tippek 676 08-22-2008 14:36


All times are GMT +1. The time now is 17:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu