Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-12-2008, 12:56
Alkímer Alkímer is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: egy Kis Vár mellett
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 87%
Question Tekercslopás eredményessége

Ha esetleg már létezik olyan téma, amely ezzel a kérdéssel foglalkozik, akkor először is boccs, amiért nem voltam elég szemfüles, pedig próbáltam utánanézni.

Tehát a helyzet a következő:
A súgó szerint a "zsákmányszerzés mértékét", vagyis a lopás eredményességét meghatározza az országok közti értékkülönbség, a faji bónuszok/maluszok, illetve még van egy olyan kitétel is, h "az ellopott tekercsek típusának megoszlása megfelel annak az aránynak, ami a már országodban levő tekercsek között áll fenn".
Én azt feltételezem, hogy ha eltekintenénk ezektől a módosítóktól, akkor egy ilyen alapesetben egy lopás alkalmával a célpont tekercseinek 5%-át szereznénk meg fajtánként. (Számolásaim legalábbis ezt sugallják.) Ezt az 5%-ot módosítaná az értékkülönbség( pl. 200 pont különbség után egy ember fajú ori egy ember fajú ori tekijeinek 4,9%-át vinné el lopásonként), a faji jellemzők(pl. kevesebb mint 100 pont különbség esetén egy óriás egy ember tekijeinek 2,5%-át vinné el lopásonként).
És most én itt arra lennék kiváncsi, hogy a meglévő tekercseim hogyan befolyásolják a lopás eredményességét. Ugyanis én már hallottam olyat, hogy ha minél több tekercsem van, akkor annál többet is tudok lopni, pedig a súgó kitétele szerintem csak arra enged következtetni, hogy a nálam lévő tekik azt határozzák meg, h az egy lopás során megszerzett tekik fajtánként hogyan oszlanak meg: pl. tegyük fel, h nekem minden fajtából ugyanannyi (x db) tekim van, és a célpontomnak is ugyanannyi van mindenből, de az enyémtől különböző mennyiségben (y db), s ekkor szerintem ugyannyit kellene lopnom tudományáganként első lopásra, mintha 2x-2x darabom lenne kiindulásként fajtánként, mert a tekik aránya megegyezik.(x/x=2x/2x=1)

Ezekután arra szeretnélek megkérni beneteket, h világosítsatok fel arról, h mit tudok jól, s mit nem, tehát igaz-e az, h megvan ez az "alap 5%", amit a módosítók befolyásolnak, és hogy a meglévő tekijeimnek csak az aránya számít-e, vagy a mennyisége, és hogy hogyan módosítja ez az "alap 5%-ot".
Remélem, érthetően vázoltam fel a problémámat.
Sponsored Links
  #2  
Old 05-12-2008, 13:05
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Jól számoltad: az ellenfél tekercseinek 5%-át tudod max elhozni.
Illetve a másik korlát, hogy max a sajátod 10%-át.
Minden típusra külön-külön, szóval jól mondták neked, ha több tekid van, akkor több jöhet.
Szóval a mennyiség számít, és nem az arány.

Ilyen a súgó, nem mindent magyaráz el pontosan
__________________
A szenvedélyem
  #3  
Old 05-12-2008, 13:19
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

a sajátod 10%-át? huhh, ezt jó tudni
amúgy Vale, jól mondta
  #4  
Old 05-12-2008, 14:32
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Jól számoltad: az ellenfél tekercseinek 5%-át tudod max elhozni.
Illetve a másik korlát, hogy max a sajátod 10%-át.
Minden típusra külön-külön, szóval jól mondták neked, ha több tekid van, akkor több jöhet.
Szóval a mennyiség számít, és nem az arány.

Ilyen a súgó, nem mindent magyaráz el pontosan
Hogy kozerthetobb legyen: akkor lesz a lopasod a maximum hatasfoku, legalabbis a tekercsek fuggvenyeben, ha legalabb feleannyi tekid van fajtankent lebontva, mint az ellennek... Ha nincs annyid, olyankor szokott elofordulni, hogy egyre tobbet lopsz tole...
__________________
Remedy
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #5  
Old 05-12-2008, 16:16
Alkímer Alkímer is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: egy Kis Vár mellett
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Hogy kozerthetobb legyen: akkor lesz a lopasod a maximum hatasfoku, legalabbis a tekercsek fuggvenyeben, ha legalabb feleannyi tekid van fajtankent lebontva, mint az ellennek... Ha nincs annyid, olyankor szokott elofordulni, hogy egyre tobbet lopsz tole...
Ezzel előre megválaszoltad a következő kérdésemet. Ugyanis pont az fordult elő velem, h a lakitekiből az ellopott mennyiségek egy ideig növekedtek, a többiből viszont csökkentek, nagyon csodálkoztam ezen. Viszont lakitekiből kiugróan sok volt, így valsos, h annak, aki lopott, kevesebb lakitekije volt, mint az enyémnek a fele, s ezért nőtt egy ideig.

Jól sejtem, ha ez egyik fajtából negyedannyi tekim van, mint a célpontnak, akkor a max. elvihető mennyiség felét fogom elvinni? Tehát ha egy féle tekiből a tekijeim száma A, a célpont ugyanilyen fajta tekijeinek a száma B, akkor a hozott teki: 2A/B*'egyébként max. hozható tekik széma, amiben már benne van a értékkülönbség módosító és a faji módosító'
Vagyis: legyen E az értékkülönbségből adódó zsákmánycsökkenés százaléka, F pedig a faji módosító. Ezeknek a mennyiségek ismeretében a hozott teki száma egy fajtából=
=B*0,05*(100-E)/100*F*2A/B, ha 2A/B<1, különben a B*0,05*(100-E)/100*F érvényes?
És ha ez az érték nagyobb, mint ebből a fajtából a tekijeim számának a 10%-a, akkor ennek a 10%-nak megfelelő mennyiséget viszek el?
  #6  
Old 05-13-2008, 22:56
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ha negyedannyitekid van, mint a másiknak: (400 és 100)
Akkor az ellenfél 5%-a: 20, ssaját 10%-od 10. Így valóban a felét hozod a maxnak.

Faji módosítóhoz bevallom nem értek. De erre van az anar, regelsz 2orit, aztán már lehet is nézni, hogy mi történik.
Sőt ha kell tudok kölcsönözni 2orit (asszem), nincs bennük semmi (és persze fajok sincs), de a megtermelt kavicsból futja tolira és tekire
__________________
A szenvedélyem
  #7  
Old 05-14-2008, 14:24
Alkímer Alkímer is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: egy Kis Vár mellett
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Jól számoltad: az ellenfél tekercseinek 5%-át tudod max elhozni.
Illetve a másik korlát, hogy max a sajátod 10%-át.
Lényegében ez a módszer ugyanaz, mint amit az általatok elmondottak és a saját tapasztalataim által felvázolt két egyenlet hoz ki, a különbség abban rejlik, h Valezius szerint az dönt abban, h melyik módszer működik, h melyik hoz kevesebbet, én meg a saját és a célpont tekijeinek arányát(A<B/2) tippeltem meghatározónak.
Az anarchban elvégzett néhány kísérletem azt mutatta, h az dönt, h melyik módszer hoz kevesebbet, tehát Valeziust erősítte meg.
Akkor legyen A a saját teki, B a célpont tekije, E az értékkülönbség, F a faji módosító, ha a saját teki a számítás alapja, akkor az értékkülönbség nem számít:
(1) A*0,1*F
(2) B*0,05*(1-E/10000)*F
Annyi lesz elhozva, amelyik a kisebbik. Ha esetleg mégsem így lenne, akkor örülnék neki, ha megcáfolnátok.

Tehát ez a súgórész: "Az ellopott tekercsek típusának megoszlása megfelel annak az aránynak, ami a már országodban levő tekercsek között áll fenn." nem teljesen fedi a valóságot.
  #8  
Old 05-14-2008, 14:35
Alkímer Alkímer is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: egy Kis Vár mellett
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Alkímer View Post
Lényegében ez a módszer ugyanaz, mint amit az általatok elmondottak és a saját tapasztalataim által felvázolt két egyenlet hoz ki, a különbség abban rejlik, h Valezius szerint az dönt abban, h melyik módszer működik, h melyik hoz kevesebbet, én meg a saját és a célpont tekijeinek arányát(A<B/2) tippeltem meghatározónak.
Tulajdonképpen ha az (1) módszerbe beleszámítana az értékkülönbség, akkor A<B/2 esetén az (1) mindig kisebb lenne (2)-nél, de mivel nem számít bele, ezért fordulhat elő olyan, hogy valamilyen A<B/2 esetén a (2) a kisebb, így ennyi teki jön.
Ezt még fontosnak találtam megjegyezni.
  #9  
Old 05-15-2008, 16:52
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Hú ez bonyolultabb, mint gondoltam, a kerekítések is bezavarnak

Íme a számok, ezek alapján a képlet szerintem:
A ellenfél tekije, B enyim.

egészrész(egészrész(egészrész(min(A*0,05;b*0,1))*p ontkül)*faji)

De ha valaki szerint nem ez, akkor szóljon

A tolvaj elf, hogy legyen faji módosító is.
A pontkülönbség: 179.

törpe elf
2100, 1000teki: 80

2020, 800teki: 64

1956, 864teki: 68

itt bevásároltam:

1888, 2532teki: 73

Kv miatt a pontkülönbség 180-ra nőtt
1815, 2605teki: 70

1745, 2675teki: 68
__________________
A szenvedélyem

Last edited by Valezius; 05-16-2008 at 10:58..
  #10  
Old 05-15-2008, 18:44
Alkímer Alkímer is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: egy Kis Vár mellett
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Hú ez bonyolultabb, mint gondoltam, a kerekítések is bezavarnak

Hm. Ez tényleg bonyolult lett így. De tényleg ennyire?
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu