Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-20-2008, 18:51
webesc webesc is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 231
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
Ez mondjuk elég hülye dolog, hogy nem szabad kimásolni a több napos eseményeket sem, lévén a játékra semmi hatással nincs... Aki abban a csoportban van, az amúgy is meg tudja nézni (kivéve a hullák, de szerintem ők is szereznek máshogy), ha érdekli, a többiek pedig semmilyen hasznot nem tudnak belőle húzni.
Én sem tudom mi az elfogadható eltelt idő ami után már nem jár szankció.
De íme 1 példa arra,hogy innen a külsőről is lehetett infót szerezni:
Az általam nyitott és Gee keze alatt kiforrott "Aranyalma Topic"-ból
nekem sikerült használható infót szereznem más országáról.
Az illető kiírta a lakosságát,Variszámát és az aláírásában az országait.
Más kérdés,hogy semmire nem használtam de tény,hogy infóhoz jutottam.
Sponsored Links
  #12  
Old 01-21-2008, 12:43
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
JKSZ-e a megbeszélt piaci utalás?
Az én definícióm szerint JKSZ, többek szerint viszont nem. Ha JKSZ, akkor beismerés esetén büntethető, egyéb esetekben aligha bizonyítható.
Ha szöviben lévő taggal csinálod, akkor sztem nem.

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
JKSZ-e a megbeszélt földleadás?
Az én definícióm szerint igen.
Igen

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
JKSZ-e a védhető ütés beengedése?
Az én definícióm szerint attól függ, hogy volt-e egyeztetés, összedolgozás.
Szerintem is, de ezt elég nehéz bizonyítani. Én is engedtem már be szándékosan védhető ütést, hogy aztán több sereggel tudjam alulról megütni az ellent és eltávolodjunk egymástól. Ilyen esetben csak a körülmények azok, amik bizonyíthatják a JKSZ-t.
Viszont ha volt távol, és nem csinált semmit a védő fél, de védhette volna az ütést, akkor sem feltétlenül JKSZ. Pl. kiárulok egy fellépés előtt, és információm van a feljebbi csoport piacárol, mert akkortájt léptem feljebb a másik orimmal. Tudom, hogy nem éri meg sereget venni, mert azon anyagilag bukok. Ezért beengedem az ütést, mert még akkor sem kerülök minimumföld alá. Ez szerintem nem JKSZ.

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
JKSZ-e üres országot többször megütni?
Az én definícióm szerint attól függ, hogy volt-e egyeztetés, összedolgozás. Ha egy üres országot többen beütnek úgy, hogy többször is csak addig nem volt szabin, amig a támadás indult, az szinte biztos, hogy megbeszélt földleadás, azaz JKSZ.
Alapból értelemszerűen nem JKSZ, de a körülmények alapján lehet az. Ennek a fajta JKSZ-nek szerintem a legtökéletesebb példája, amikor csak a seregindítás időpontjára jön fel szabiból a célpont ország, és aztán visszaszabizik. Ez például elég jól szűrhető lenne. Persze itt is vannak/lehetnek véletlenek.

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
JKSZ-e a piac manipulálása?
Szerintem ha egy szövi manipulálja a piacot (például alacsony vagy magas áron tartja a gabonát), akkor az nem JKSZ, ha viszont szöviben nem lévő országok fognak össze, az JKSZ.
ha szövi manipulálja, akkor az szerintem nem az. Szerintem az sem feltétlenül JKSZ, ha több szövi irányítja a piacot, de nem beszélnek. Sokszor van, hogy én is pl. egy nyersire specializálom magam, és azt a piacot viszem, de mást nem, mert nem éri meg, vagy olyan mennyiségek vannak kint és termelődnek. Ilyenkor kialakulhat egy egyensúly a piacot vivők között megbeszélés nélkül is.
  #13  
Old 01-21-2008, 14:43
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Szerintem azért nem JKSZ, mert nincs összedolgozás. Ettől még persze szabálytalan.
Szerintem az. A JKSZ-hez szerintem nem kell "visszacsatolás" is. Többen játszotok össze 1ellen?
Igen, mert te megszerezted az infót, XY pedig felhasználja.

Ugyanez a helyzet, ha a tolisod megszerzi az infót és a hadis fogja beütni, a többiek pedig nem csinálnak ellene semmit. Csak szövetségen kívül.
__________________
A szenvedélyem
  #14  
Old 01-23-2008, 07:39
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Szerintem az. A JKSZ-hez szerintem nem kell "visszacsatolás" is. Többen játszotok össze 1ellen?
Igen, mert te megszerezted az infót, XY pedig felhasználja.

Ugyanez a helyzet, ha a tolisod megszerzi az infót és a hadis fogja beütni, a többiek pedig nem csinálnak ellene semmit. Csak szövetségen kívül.
Nem értek veled egyet...
Ha szerzek valami infot és megmondom pár nem szövis embernek, akkor az összejátszás, ezért JKSZ.
Ha szerzek valami infot és közreadom mindenkinek, akkor nincs összejátszás, tehát nem JKSZ, hanem információ kiadása.

Legalábbis szerintem.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
JKSZ gyanú? qrta Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-29-2009 20:10
Megint JKSZ. szajonara Általános beszélgetés Hódítós témákban 99 11-22-2007 17:31
Topos orik, avagy hogy lehet jksz nélkül felmenni Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 9 06-05-2007 14:08
JKSZ bejelentések mikéntje Ati Segítség 273 04-24-2007 13:19
Jksz karesz6 Elvetett javaslatok 3 05-31-2006 20:18


All times are GMT +1. The time now is 15:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu