Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 09-23-2007, 22:05
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Ezzel nekem is csak annyi lenne a gondom, hogy ha mondjuk valami hatalmas nagy véletlen folytán egyszer eljutnék oda h lesz egy 8-9 személyiséggel rendelkező orim és teszem azt fel mondjuk a 3. helyet kellene megszereznem és előttem egy komplett szövi van akik szintén 8-9 személyiséggel rendelkeznek. Akkor nekik pörögne a topkör, nekem nem. Holott elvileg a 4. helyen lévőnek sem kellene, hogy teljen a topköre, csak éppen neki van akkor mákja, hogy szöviben van. Ez így szerintem nem pálya

Amúgy magát a problémát azt értem és meg is értem, csak nem ez a megfelelő javaslat a probléma orvoslására véleményem szerint. Mondjuk jobbat én sem tudnék most mondani.
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Sponsored Links
  #12  
Old 09-23-2007, 22:06
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most elég könnyen érthető: a top1 az első helyen álló országot jelenti, és nem többet.
Egyszerű, és világos
És még tényleg messze állunk attól hogy valós problémaként merüljön fel hogy akár csak 2db 8-9es kék együtt legyen egy szöviben
De ha ilyen lesz? (8ast azért veszem bele mert van olyan csoport aminek a létszáma kevesebb mint 100) Vagy ők tényleg ne akarjanak együttmaradni?
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
  #13  
Old 09-23-2007, 22:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Seldon View Post
Egyszerű, és világos
És még tényleg messze állunk attól hogy valós problémaként merüljön fel hogy akár csak 2db 8-9es kék együtt legyen egy szöviben
De ha ilyen lesz? (8ast azért veszem bele mert van olyan csoport aminek a létszáma kevesebb mint 100) Vagy ők tényleg ne akarjanak együttmaradni?
Megmondom pszintén, hogy én sokkal nagyobb problémának tartanám, ha ilyen esetben együttmaradnának. Hiszen így az összes top hely "ki lenne bérelve". Ami persze önmagában nem gond, de hogy ezt meg is könnyítsük nekik, az már szerintem igencsak a többiek kárára menne.

Hiszen ott egy ország, akinek elsőnek kéne lennie, de csak negyedik. A fellépési szükdégletének a negyedét teljesítette csak. Akkor a 30%-osoknak milyen alapon nem vesszük csak a negyedét? Az 30x4=120%, bárhol van is, telnie kellene a top30 körének.

Ez nyilván bután hangzik, de valójában valami ilyesmiről van szó.
__________________
Hódító * Queosia
  #14  
Old 09-23-2007, 22:26
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Megmondom őszintén, hogy én sokkal nagyobb problémának tartanám, ha ilyen esetben együttmaradnának. Hiszen így az összes top hely "ki lenne bérelve". Ami persze önmagában nem gond, de hogy ezt meg is könnyítsük nekik, az már szerintem igencsak a többiek kárára menne.

Hiszen ott egy ország, akinek elsőnek kéne lennie, de csak negyedik. A fellépési szükdégletének a negyedét teljesítette csak. Akkor a 30%-osoknak milyen alapon nem vesszük csak a negyedét? Az 30x4=120%, bárhol van is, telnie kellene a top30 körének.
Ezt a legnagyobb hibát találtam benne... 2 már évezredek óta fennlevő termelő bevesz 3-4iknek 1-1 ilyet és azoknak vígan telik a kör anélkül hogy fel kellene jutniuk..

Finomítottnak annyit tudok kitalálni hogy csak a 8-9esekre lenne érvényes, ha egymás mellett vannak és egyik top1 (persze szöviben)

Ezzel annyi a gond, hogy szabályként megfogalmazni már közelse egyszerű (bár aki ilyen szintre eljut az már úgyis meg fogja érteni hisz csak őrá érvényes és van rá cirka több mint 4,6 éve hogy felfogja)
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
  #15  
Old 09-23-2007, 22:34
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Végszó mielőtt sztem megy a kukába a javaslat:
A logika és értelem melletted szól Ati, én a ritka (de létező) emberi kapcsolatokra építek, akik lehet csinálnak új országot/okat is, de van 1 főországnak tekintett mamutjuk ami arról szól hogy haladnak a barátaikkal, akikkel már 3-4-5 éve együtt vannak
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
  #16  
Old 09-23-2007, 22:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Seldon View Post
Ezzel annyi a gond, hogy szabályként megfogalmazni már közelse egyszerű (bár aki ilyen szintre eljut az már úgyis meg fogja érteni hisz csak őrá érvényes és van rá cirka több mint 4,6 éve hogy felfogja)
Témától elvonatkoztatva: nem az a lényeg, hogy valaki 4,6 év alatt ezt felfogja, hanem az, hogy a 2 hete játszó KisPistike ne egyből azt mondja, hogy "CSALÁS! Nem is volt első soha életében, mégis felléphetett!!!"

Ettől függetlenül nem tartom jó ötletnek, hogy ezügyben bármit is enyhítsünk.
__________________
Hódító * Queosia
  #17  
Old 09-23-2007, 22:44
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Amit Seldon ír (régi társak együtt, régóta) teljesen jogos, mi is így vagyunk a szövetségeseimmel. Ugyanakkor tudomásul vesszük, hogy a jelenlegi szabályok szerint egyre nehezebb fordulni, így addig járunk körbe, amíg tudunk, aztán meglátjuk, hogyan tovább.
  #18  
Old 09-23-2007, 22:45
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Témától elvonatkoztatva: nem az a lényeg, hogy valaki 4,6 év alatt ezt felfogja, hanem az, hogy a 2 hete játszó KisPistike ne egyből azt mondja, hogy "CSALÁS! Nem is volt első soha életében, mégis felléphetett!!!"

Ettől függetlenül nem tartom jó ötletnek, hogy ezügyben bármit is enyhítsünk.
És a kéthete játszó KisPistike felnő, eljut 2hónaphoz és rájön a szövi értelmére és az összjáték lehetőségére
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
  #19  
Old 09-23-2007, 22:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Seldon View Post
És a kéthete játszó KisPistike felnő, eljut 2hónaphoz és rájön a szövi értelmére és az összjáték lehetőségére
KisPistike a 2 hét után itthagyja a játékot, látva, hogy a régieknek ezt is lehet, és az újak esélytelenek.
__________________
Hódító * Queosia
  #20  
Old 09-23-2007, 22:52
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Amit Seldon ír (régi társak együtt, régóta) teljesen jogos, mi is így vagyunk a szövetségeseimmel. Ugyanakkor tudomásul vesszük, hogy a jelenlegi szabályok szerint egyre nehezebb fordulni, így addig járunk körbe, amíg tudunk, aztán meglátjuk, hogyan tovább.
Halvány reménysugár még van bennem, ha olyanok akik sokkal közelebb vannak a problémához mint én elfogadhatónak tartják a dolgot, az nekem elég
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A fosztogatás kibővítése Cece Általános beszélgetés Hódítós témákban 162 02-09-2007 21:00
Klán MNT kibővítése! Kisbér Elvetett javaslatok 4 12-05-2006 11:51


All times are GMT +1. The time now is 21:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu